Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5078 odpowiedzi w tym temacie

#3801 OFFLINE   arci10

arci10

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 01 lipiec 2020 - 05:28

Rozmawiałem z kolegą z ssr, który powiedział że oprócz mandatów jest inna forma kary. Można skierować sprawę do sądu gdzie zostanie powołany biegły, który oceni ile sklusowana ryba w swoim życiu wydaje potomstwa, jaka jest przezywalnosc,jaki jest koszt zarybien itp i ile na tym stracił PZW. Wszystkie koszty ponosi przegrany, dodatkowo do sprawy skonfiskowany jest sprzęt na poczet przyszłych kar. Sprawy w naszych sądach ciągną się miesiącami, więc klusol byłby wyeliminowany na dłuższy czas

#3802 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 01 lipiec 2020 - 05:58

Jak dla mnie to jest po ptakach, ten sezon no może następny i można spiny odwieszać, branża trolingowo-przetwórczo-handlowa dopnie swego.

A myślisz że Ci co nie trollują to nie wywożą? Jeśli myślisz że tak nie jest to jesteś w błędzie i to dużym.

 

A co do kar to jest jeszcze coś takiego jak zwieszenie i wykluczenie z PZW. Jeśli ktoś naruszy regulamin za pierwszym razem dać bana na rok, za drugi raz dyskwalifikacja dożywotnia.

A tak w ogóle to łowiący z brzegu są poszkodowani. Dlatego można by było wprowadzić opłatę dodatkową za łowienie z łodzi na tym zbiorniku.

 

A podsumowując to wszystko  to powinno się odbyć głosowanie przy przyjmowaniu składek i wtedy powinna zapaść decyzja co dalej ze zbiornikiem. Tak aby demokratycznie zadecydować o tym co dalej. Mniejszość nie może rządzić większością. Wody są własnością nas wszystkich i trzeba wypracować kompromis który będzie w miarę dla wszystkich satysfakcjonujący. Polska to nie monarchia że jeden czy drugi samozwańczy król będzie decydował za innych i co jest dla nas najlepsze. 

 

Ciekawe co by było aby ktoś chciał wprowadzić do Polski model niemiecki (wymuszony przez grupy eko), gdzie łowienie dla sportu traktowane jest jako "dręczenie zwierząt", gdzie fotki nie można pstryknąć z rybką? 

 

Nie ograniczać metod tylko wprowadzić uregulowania dotyczące ilości ryb które wędkarz może w ciągu roku wywieźć i egzekwować to. I będzie sprawiedliwe.


  • mafijas i chlodnica lubią to

#3803 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 01 lipiec 2020 - 07:24

Pewnie że i nie trolujący zabierają, ale jest tego zdecydowanie mniejszy %, i tu trzeba widzieć nie tylko swój koniec nosa, bo mi trolingu zabronią, tylko patrzeć co może wode uratować.

#3804 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 01 lipiec 2020 - 07:43

Polska to nie monarchia że jeden czy drugi samozwańczy król będzie decydował za innych i co jest dla nas najlepsze. 

No tutaj to bym się nie zgodził... ;)



#3805 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 01 lipiec 2020 - 08:58

A myślisz że Ci co nie trollują to nie wywożą? Jeśli myślisz że tak nie jest to jesteś w błędzie i to dużym.

 

A co do kar to jest jeszcze coś takiego jak zwieszenie i wykluczenie z PZW. Jeśli ktoś naruszy regulamin za pierwszym razem dać bana na rok, za drugi raz dyskwalifikacja dożywotnia.

A tak w ogóle to łowiący z brzegu są poszkodowani. Dlatego można by było wprowadzić opłatę dodatkową za łowienie z łodzi na tym zbiorniku.

 

A podsumowując to wszystko  to powinno się odbyć głosowanie przy przyjmowaniu składek i wtedy powinna zapaść decyzja co dalej ze zbiornikiem. Tak aby demokratycznie zadecydować o tym co dalej. Mniejszość nie może rządzić większością. Wody są własnością nas wszystkich i trzeba wypracować kompromis który będzie w miarę dla wszystkich satysfakcjonujący. Polska to nie monarchia że jeden czy drugi samozwańczy król będzie decydował za innych i co jest dla nas najlepsze. 

 

Ciekawe co by było aby ktoś chciał wprowadzić do Polski model niemiecki (wymuszony przez grupy eko), gdzie łowienie dla sportu traktowane jest jako "dręczenie zwierząt", gdzie fotki nie można pstryknąć z rybką? 

 

Nie ograniczać metod tylko wprowadzić uregulowania dotyczące ilości ryb które wędkarz może w ciągu roku wywieźć i egzekwować to. I będzie sprawiedliwe.

 

Głosowanie odbywa się na walnym zgromadzeniu koła. 

Najwyższą władzą w kole jest walne zgromadzenie członków, w okręgu zjazd delegatów kół, a w PZW krajowy zjazd delegatów okręgów. Przed nami wybory, wybierajmy mądrze i nie narzekajmy jak to źle rządzi nami mniejszość



#3806 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 04 lipiec 2020 - 22:42

Było słychać wołanie o pomoc... „ludzie ma ktoś osękę?"
Mam nadzieję że zerwał.

#3807 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 04 lipiec 2020 - 23:00

Było słychać wołanie o pomoc... „ludzie ma ktoś osękę?"
Mam nadzieję że zerwał.

M o że to ci, co suma dziabneli 40kg?

Jeśli ktoś na Rudni(slip)zgubił korbę do młynka to na priv.

#3808 OFFLINE   Sajmon

Sajmon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Szymek

Napisano 05 lipiec 2020 - 11:59

Było słychać wołanie o pomoc... „ludzie ma ktoś osękę?"
Mam nadzieję że zerwał.

Podpłynęli tacy co mieli osękę. Sum 2,05m wrócił do wody.


  • wisniowy21 lubi to

#3809 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów

Napisano 05 lipiec 2020 - 13:40

210cm ponad 60kg też ktoś złapał. Jak przyjechałem w sobote po południu to mi opowiadali. Jak ważyli to raczej nie wypuścili a ja już nie dopytywalemy.

#3810 OFFLINE   Sajmon

Sajmon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Szymek

Napisano 05 lipiec 2020 - 14:00

210cm ponad 60kg też ktoś złapał. Jak przyjechałem w sobote po południu to mi opowiadali. Jak ważyli to raczej nie wypuścili a ja już nie dopytywalemy.

Ten 2,05 został złowiony w czwartek,a co ciekawe wypuśćił go w piątek . Może ważyli w domu :) 



#3811 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 05 lipiec 2020 - 14:40

No właśnie to jest zabójczość trolingu

#3812 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 05 lipiec 2020 - 14:43

No właśnie to jest zabójczość trolingu

... to jest DURNOTA i DEBILIZM tych którzy zamiast wypościć taką rybę po złowieniu , zabijają je !!!!!  B)  :( , a nie wina metody !!! ...  :rolleyes:  

 

Jaki problem w tym , aby w regulaminie zapisać , że ryby złowione w trolingu WYPUSZCZAMY !!!! i jeżeli decydujemy się na troling to mamy zakaz zabierania ryb !!!   

 

... dodam , że takie zapisy już w niektórych miejscach funkcjonują i mają się całkiem dobrze ... ;)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 05 lipiec 2020 - 14:47


#3813 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 05 lipiec 2020 - 15:15

Nikt na siemianówce nie zapłaci za trola po to by wypuszczać ryby, w tak płytkiej wodzie troling to syf jak nic innego. To jest prosta metoda do pozyskania mięsa, bez finezji,tylko wobler a najlepiej "stuningowany" i heja przed siebie. Niedługo takich sumów nie bedzie, bo w sezon czy dwa nie rosną do takich rozmiarów. No ale kasa najważniejsza.

#3814 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 lipiec 2020 - 15:23

Ten 2,05 został złowiony w czwartek,a co ciekawe wypuśćił go w piątek . Może ważyli w domu :)

Sprawdzali ile waży bez kości.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#3815 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 05 lipiec 2020 - 15:33

Nikt na siemianówce nie zapłaci za trola po to by wypuszczać ryby, w tak płytkiej wodzie troling to syf jak nic innego. To jest prosta metoda do pozyskania mięsa, bez finezji,tylko wobler a najlepiej "stuningowany" i heja przed siebie. Niedługo takich sumów nie bedzie, bo w sezon czy dwa nie rosną do takich rozmiarów. No ale kasa najważniejsza.

   Znam tak samo płytkie zbiorniki i tam też to działa ....  ;)

 

... poza tym zdecyduj w końcu .. czy kasa czy ryby ???  Co to znaczy "nikt nie zapłaci"  , a niech nie płacą !!!!    tym lepiej dla ryb i pozostałych .... 



#3816 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 05 lipiec 2020 - 15:40

Kasa dla pzw, a dla poławiaczy ryby, czyli mięso z ryb. Inny zbiornik siemianówce na pewno nie będzie równy. A to że nie zapłacą tzn że taka uchwała tu nie przejdzie. Tu inny,świat jesienią na zebraniu pewien zwolennik trola mi powiedział że żeby nie ta metoda to ryby by na przyduche padły a tak oni dotleniają wodę.

#3817 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 05 lipiec 2020 - 15:43

... niech lepiej  się sam dotleni ...  :D



#3818 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 05 lipiec 2020 - 16:11

:D  :D  :D  :D  :D  :D



#3819 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 05 lipiec 2020 - 17:25

... to jest DURNOTA i DEBILIZM tych którzy zamiast wypościć taką rybę po złowieniu , zabijają je !!!!!  B)  :( , a nie wina metody !!! ...  :rolleyes:  

 

Jaki problem w tym , aby w regulaminie zapisać , że ryby złowione w trolingu WYPUSZCZAMY !!!! i jeżeli decydujemy się na troling to mamy zakaz zabierania ryb !!!   

 

... dodam , że takie zapisy już w niektórych miejscach funkcjonują i mają się całkiem dobrze ... ;)

A jak ktoś łowi 7 sandaczy z opadu i 5 wisi na agrafkach a 2 w bakistach to pochwalić? Znam taki przypadek z pierwszej połowy czerwca ubiegłego roku na małym zbiorniku. I na dodatek to sportowiec spinningista. 

Nie metoda a człowiek łamie regulaminy.

 

PS. Jeszcze dopiszę okoliczność tego zdarzenia. Tydzień wcześniej z kolegą w miejscu zbliżonym do tego w którym ten gościu dokonywał rzezi na rybach sami łowiliśmy tam i za którąś rybą kolega zauważył że na kotwiczce jest nabita maleńka rybka, potem to samo przytrafiło się dla mnie, i po dokładnych oględzinach wyszło że to mikro sandacze, i szalone wyniki były spowodowane prawdopodobnie obecnością sandaczy przy gniazdach. Kumpel zadecydował że zawijamy, nie łowimy. Wzięliśmy po jednym sandaczu złapanym jeszcze przed decyzją i zawinęliśmy na duży zbiornik. Tydzień później z szwagrem i dziećmi pojawiliśmy się na mały zbiorniku (na białą rybę) i los zrządził że miejscówka na której czasami zdarzało mi się łowić była zajęta więc stanęliśmy kilkadziesiąt metrów od tego gościa. Nie wiem czy nie złapał więcej bo nasze połowy i obserwacje nie trwały więcej niż godzinę.


Użytkownik bho70 edytował ten post 05 lipiec 2020 - 17:50


#3820 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 05 lipiec 2020 - 17:58

A czy kolega bho70 zwolennik trola byłby za tym żeby ryby złowione tą metodą wracały do wody?