Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#3761 OFFLINE   amfot

amfot

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Jacek

Napisano 27 czerwiec 2020 - 19:48

W piątek była zielona jak zupa szczawiowa.

#3762 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 27 czerwiec 2020 - 19:56

W piątek była zielona jak zupa szczawiowa.

To już nie warto pływać.., heh. Ryby pewnie też są już zielone :blink: :lol:



#3763 OFFLINE   Szumi

Szumi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaBHA

Napisano 27 czerwiec 2020 - 22:43

Byłem 5 razy w tygodniu, wąsalom woda i pogoda pod pasowała, mieliśmy też parę grubszych sanadaczy.



#3764 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 29 czerwiec 2020 - 14:52

Ale 

 

Byłem 5 razy w tygodniu, wąsalom woda i pogoda pod pasowała, mieliśmy też parę grubszych sanadaczy.

Ja tam  jeszcze ryby nie widziałem w tym roku ale jak kolega jeździ 5 dni w tygodniu to nie ma co się dziwić że łowi   <SANADACZE> i to grube.Ludzie  5 dni w tygodniu to pracują,ale kto bogatemu zabroni. :rolleyes:


Użytkownik mentnooki edytował ten post 29 czerwiec 2020 - 14:52


#3765 OFFLINE   Batory

Batory

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 29 czerwiec 2020 - 15:48

Mądrale z receptami na sukces łowiska, Ci którzy wpłynęli na przepisy we własnych okręgach i stworzyli eldorado wędkarskie zapraszam we wtorek 7 lipca o 16:00 do PZW w Białymstoku. Powiecie co trzeba zrobić bo przecież wiedzę macie poparta doświadczeniem głównie na YT i FB.
Sam juz nie wiem czy naprawdę jesteście tak genialni czy też macie po 12 lat i klepiecie w klawiatury pomysły z d...y?



#3766 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 czerwiec 2020 - 16:14

Mądrale z receptami na sukces łowiska, Ci którzy wpłynęli na przepisy we własnych okręgach i stworzyli eldorado wędkarskie zapraszam we wtorek 7 lipca o 16:00 do PZW w Białymstoku. Powiecie co trzeba zrobić bo przecież wiedzę macie poparta doświadczeniem głównie na YT i FB.
Sam juz nie wiem czy naprawdę jesteście tak genialni czy też macie po 12 lat i klepiecie w klawiatury pomysły z d...y?

Kolego, nie wiesz co trzeba zrobić, to proste przecierz, bezwzględny zakaz trolingu, od razu będzie mniej chętnych aby odwiedzać siemianówkę, no ale przecierz kasa się nie będzie zgadzać dla okręgu. I to cały kłopot, kiedyś jak szczupaka okręg chronił, to zakaz wprowadził, a dzisiaj, no cóż nie ma czego chronić, szczupaka i tak mało a sandacz traktowany przez okręg jak gatunek inwazyjny, a szkoda bo mało jest takich miejsc w Polsce.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  • Sandi lubi to

#3767 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 29 czerwiec 2020 - 16:31

Kolego, nie wiesz co trzeba zrobić, to proste przecierz, bezwzględny zakaz trolingu, od razu będzie mniej chętnych aby odwiedzać siemianówkę, no ale przecierz kasa się nie będzie zgadzać dla okręgu. I to cały kłopot, kiedyś jak szczupaka okręg chronił, to zakaz wprowadził, a dzisiaj, no cóż nie ma czego chronić, szczupaka i tak mało a sandacz traktowany przez okręg jak gatunek inwazyjny, a szkoda bo mało jest takich miejsc w Polsce.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

A dlaczego trolling? Są i tacy co łapią z ręki i tak samo kłusują. Są i tacy że ciężko im się łowi z ręki z racji ograniczeń wiekowych i zdrowotnych. Takie samo prawo dla wszystkich i tylko przestrzegać tego prawa.

Patologia nie ma swojej metody. Regulamin i przestrzeganie tego co jest w nim zapisane.

Można zabrać komuś prawo do czegoś o ile je załamał ale wydaje mi się że nie można komuś zabrać prawa z racji tego że ktoś inny je łamie.

To tak jakbym zabrał prawo dla wędkarzy z okolic Suwałk w odpowiedzi na znany incydent. Nie wolno myśleć tylko o sobie.


  • kostom63 lubi to

#3768 OFFLINE   Batory

Batory

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 29 czerwiec 2020 - 16:38

Kolego, nie wiesz co trzeba zrobić, to proste przecierz, bezwzględny zakaz trolingu, od razu będzie mniej chętnych aby odwiedzać siemianówkę, no ale przecierz kasa się nie będzie zgadzać dla okręgu. I to cały kłopot, kiedyś jak szczupaka okręg chronił, to zakaz wprowadził, a dzisiaj, no cóż nie ma czego chronić, szczupaka i tak mało a sandacz traktowany przez okręg jak gatunek inwazyjny, a szkoda bo mało jest takich miejsc w Polsce.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Wpadaj, pewnie załatwisz od ręki. 
 



#3769 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 czerwiec 2020 - 16:41

A dlatego że troling powoduje większość patologii.Jak myślisz dlaczego inne okręgi zakazują trolingu? Myślisz że chcą na złość zrobić tym co nie łowią z ręki? Bo ja myślę że po prostu próbują chronić wodę. Niestety taka smutna prawda że zakaz trola to najprostsza metoda na wyraźnie zmniejszenie patologii, tylko czy najtańsza to nie wiem, biorąc pod uwagę dochody z tej metody.
  • robert0304 i Sandi lubią to

#3770 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 czerwiec 2020 - 16:43

A dlaczego trolling? Są i tacy co łapią z ręki i tak samo kłusują. Są i tacy że ciężko im się łowi z ręki z racji ograniczeń wiekowych i zdrowotnych. Takie samo prawo dla wszystkich i tylko przestrzegać tego prawa.
Patologia nie ma swojej metody. Regulamin i przestrzeganie tego co jest w nim zapisane.
Można zabrać komuś prawo do czegoś o ile je załamał ale wydaje mi się że nie można komuś zabrać prawa z racji tego że ktoś inny je łamie.
To tak jakbym zabrał prawo dla wędkarzy z okolic Suwałk w odpowiedzi na znany incydent. Nie wolno myśleć tylko o sobie.

A dlaczego zabronili wcześniej trolingu? Dla ochrony szczupaka. Tak samo teraz powinno być. W tak płytkim zbiorniku troling? To już gołym okiem widać że jest przyzwolenie PZW na odłów nie kontrolowany sandacza. W głębokich wodach WPN jest troling zabroniony, śniardwy, dargin, i można by było długo wymieniać, tylko po to żeby było trochę trudniej złowìć rybę.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  • robert0304, kristofer232 i Sandi lubią to

#3771 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 979 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 29 czerwiec 2020 - 16:47

Siemianówka to bardzo ciekawy zbiornik. Wszyscy tutaj wypisują jak jest na nim słabo, jak PZW  źle gospodarzy, a jednocześnie wątek o zbiorniku liczy prawie 200 stron i łowi na nim pół Polski....  


  • pafek lubi to

#3772 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 29 czerwiec 2020 - 16:51

A dlatego że troling powoduje większość patologii.Jak myślisz dlaczego inne okręgi zakazują trolingu? Myślisz że chcą na złość zrobić tym co nie łowią z ręki? Bo ja myślę że po prostu próbują chronić wodę. Niestety taka smutna prawda że zakaz trola to najprostsza metoda na wyraźnie zmniejszenie patologii, tylko czy najtańsza to nie wiem, biorąc pod uwagę dochody z tej metody.

Wystarczy tylko egzekwować to co już mamy. Jeśli będzie "zbrodnia" i adekwatna kara to zbiornik oczyści się od kłusowników.

Mamy narzędzia w postaci mandatów i grzywien i trzeba z tego korzystać.

Zbiornik ma być dla wszystkich, a nie tylko dla wybrańców preferujących takie a nie inne metody. Tylko trzeba nieuchronności kary za zabronione czyny, jak zaboli to następnym razem może ktoś kto łamie przepisy zastanowi się czy warto.



#3773 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 czerwiec 2020 - 17:05

Kolego przy takiej ilości strażników i policjantów i takim prawie jakie mamy nie ma innej możliwości, radykalnie jak w innych okręgach.
  • robert0304 i Sandi lubią to

#3774 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 29 czerwiec 2020 - 21:36

troll jest be
  • chlodnica lubi to

#3775 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 30 czerwiec 2020 - 06:57

Niedziela wieczór. Trolling na pusto. Nie pływałem dużo. Wolę rzucać. No i się udało. W sumie nie mi, tylko mojej ładniejszej połówce. Z rzutu złowiła.... i tu niespodzianka, węgorza. Przynęta to taki mix obrotówki z gumą.
  • Piotrek Milupa i tomi101 lubią to

#3776 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 30 czerwiec 2020 - 08:26

Jak zwykle, długo nie utrzymał się spokój.
Kolego @Batory mimo mojej prośby raptem kilka postów wyżej wszczynasz zadymę, kolejne takie zagranie. Czy naprawdę trudno zachować poziom i kulturalnie porozmawiać.

#3777 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6268 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 30 czerwiec 2020 - 09:21

A ja mam konkretną propozycję, którą niektórzy Koledzy z kół okręgu białostockiego już znają i próbowali przeforsować. Może większa liczba głosów przełoży się na większą skuteczność?

Zaproponujcie okręgowi zatrudnienie dwóch etatowych pracowników, którzy będą jednocześnie strażnikami społecznymi. Niech ci dwaj pracownicy będą obecni na wodzie na okrągło, w ramach etatu. Raz rano, raz po południu, niech współpracują z PSR, SSR i policją w zakresie uzgadniania dyżurów i wzajemnego wspierania się. Okręg zyska spokój na wodzie i zadowolonych wędkarzy (tych etycznych), a woda zyska na liczebności ichtiofauny.

Prezes ZO w Białymstoku to całkiem rozsądny facet. Nie wszystko od niego zależy, ale jeśli podchwyci pomysł, to jest szansa na przekonanie zarządu. Wpływy z zezwoleń trollingowych są duże, w całości muszą być przeznaczone na zagospodarowanie i ochronę wód. Dodatkowy argument to punkty w przyszłych postępowaniach przetargowych na dzierżawę wód.



#3778 OFFLINE   arci10

arci10

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 30 czerwiec 2020 - 15:08

A ja mam konkretną propozycję, którą niektórzy Koledzy z kół okręgu białostockiego już znają i próbowali przeforsować. Może większa liczba głosów przełoży się na większą skuteczność?

Zaproponujcie okręgowi zatrudnienie dwóch etatowych pracowników, którzy będą jednocześnie strażnikami społecznymi. Niech ci dwaj pracownicy będą obecni na wodzie na okrągło, w ramach etatu. Raz rano, raz po południu, niech współpracują z PSR, SSR i policją w zakresie uzgadniania dyżurów i wzajemnego wspierania się. Okręg zyska spokój na wodzie i zadowolonych wędkarzy (tych etycznych), a woda zyska na liczebności ichtiofauny.

Prezes ZO w Białymstoku to całkiem rozsądny facet. Nie wszystko od niego zależy, ale jeśli podchwyci pomysł, to jest szansa na przekonanie zarządu. Wpływy z zezwoleń trollingowych są duże, w całości muszą być przeznaczone na zagospodarowanie i ochronę wód. Dodatkowy argument to punkty w przyszłych postępowaniach przetargowych na dzierżawę wód.

 

W zeszłym roku spytałem naszego prezesa o to czy jeśli zezwolenia podrożeją o 10zł , ilu będzie można zatrudnić dodatkowych strażników? Powiedział że 2 a może i 4 ale leśne dziadki mogą marudzić że duża podwyżka. Sam pomysł fajny



#3779 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 30 czerwiec 2020 - 19:03

Pomysł bardzo dobry ! Plus jeszcze opaski na ryby sugerowane przez kolegę wyżej w ilości rozsądnej na sezon i jest git ! Skończyło by się przez sezon te skurwysyństwo ... Szkoda że ciężko przepchnąć temat żeby pieniążki z mandatów choć w jakiejś części trafiało na dany zbiornik ...

#3780 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6268 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 30 czerwiec 2020 - 20:13

Tematu pieniędzy z mandatów nie da się przepchnąć przez żaden okręg, bo nie trafiają one do PZW, tylko do skarbu państwa, jak wszystkie grzywny nakładane przez służby.