Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#4041 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 06 październik 2020 - 18:27

Będę jechał B) w piątek . To będzie ..... drugi raz na rybach w tym roku  :unsure:


  • radek_u i Tracer11 lubią to

#4042 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 06 październik 2020 - 18:44

Grubo jedziesz w tym sezonie. Ale i ja nie lepiej. :lol:



#4043 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 07 październik 2020 - 06:12

Grubo jedziesz w tym sezonie. Ale i ja nie lepiej. :lol:

Staram się jak mogę :rolleyes:. Najgorsze jest to że plany poszły się j.....ć  :unsure: . I tak niezbyt często bywałem na rybach do 2012 w porównaniu z innymi ale w/g rejestrów te 30-40 wędkodni w roku miałem. Kupując domek nad Bugiem planowałem że 2x więcej wędkodni to będzie minimum. Bo cóż mnie powstrzyma ? Biorę wędkę i idę - proste  ? Tyle że zawsze jest coś do zrobienia, jakieś kopanie grządki, wysyp grzybów , coś przy winoroślach , opryski , cięcie drewna, wędzenie itd; itp.



#4044 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 07 październik 2020 - 16:35

Dziś ja pierwszy raz wybrałem się za sandaczem, ogólnie dzień fajny bo we 2 złożyliśmy 7 sztuk, no ale z rozmiarem gorzej bo 2 sztuki tylko powyżej 55 reszta z 4 z przodu. Kontaktu było sporo

#4045 OFFLINE   Majki7878

Majki7878

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów

Napisano 07 październik 2020 - 18:11

Sluchajcie jest jeszcze gdzieś możliwość wypożyczenia łódki? Bo w extream water i Żubr nie mają

#4046 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 08 październik 2020 - 09:37

Tylko Tenia :-) ..w pakiecie pofiletuje Ci ryby ..a jak nic nie złowisz to sprzeda Ci sandacza z jednej ze swoich zamrażarek ;-)

A tak poważnie to zapytaj Piotrka w porcie ;-)


  • szydłoś lubi to

#4047 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 08 październik 2020 - 09:50

Ja chciałem dzisiaj jechać ale extreme nie działają bo mają jakiś pogrzeb, jutro pojadę ale chyba należy potwierdzić ?



#4048 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 08 październik 2020 - 11:20

Tylko Tenia :-) ..w pakiecie pofiletuje Ci ryby ..a jak nic nie złowisz to sprzeda Ci sandacza z jednej ze swoich zamrażarek ;-)
A tak poważnie to zapytaj Piotrka w porcie ;-)

Tenia? Wczoraj cały dzień Tenia w te i nazad, w te i nazad. 😄

#4049 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 08 październik 2020 - 12:22

Tenia? Wczoraj cały dzień Tenia w te i nazad, w te i nazad. 😄

No śmigała równo
  • szydłoś lubi to

#4050 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 08 październik 2020 - 12:34

Nie chcę chcę się wymątrzać, nigdy nie byłem na Siemianówce, ale przeraża mnie to, ile osób wybiera się tam na jesieni. Byłem ostatnio u kolegi na południu Polski i on też planował wyjazd... wybiłem mu z głowy, ma piękne wody sandaczowe u siebie. 

 

Uważam, że jest za dużo szumu wokół tego zbiornika. Piszecie tu dosłownie o wszystkim - biorą, nie biorą, gdzie łódki, gdzie slip, gdzie nocleg. Ta woda jest rozpracowana na czynniki pierwsze, a dziesiątki osób z całej Polski czyta to na bieżąco i czeka aż " się ruszy".

 

Podobie było z Dadajem "najlepszym jeziorem szczupakowym w Polsce" - dużo szumu, duuuuużo wędkarzy,a teraz jest jak jest - czyli byle jak.

 

Inne jezioro z naszych okolic - Orzysz - niby fajne to co robi stowarzyszenie, tylko co ci miejscowi wędkarze z tego mają?? W maju trzeba było czekać w kolejce na slipie

 

Nie chcę być źle zrozumianym, ale miejscowi wędkarze w trosce o swoje wody, powinni mniej dzielić się informacjami. 

 

pozdrawiam



#4051 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 08 październik 2020 - 13:21

Nie chcę chcę się wymątrzać, nigdy nie byłem na Siemianówce, ale przeraża mnie to, ile osób wybiera się tam na jesieni. Byłem ostatnio u kolegi na południu Polski i on też planował wyjazd... wybiłem mu z głowy, ma piękne wody sandaczowe u siebie. 

 

Uważam, że jest za dużo szumu wokół tego zbiornika. Piszecie tu dosłownie o wszystkim - biorą, nie biorą, gdzie łódki, gdzie slip, gdzie nocleg. Ta woda jest rozpracowana na czynniki pierwsze, a dziesiątki osób z całej Polski czyta to na bieżąco i czeka aż " się ruszy".

 

Podobie było z Dadajem "najlepszym jeziorem szczupakowym w Polsce" - dużo szumu, duuuuużo wędkarzy,a teraz jest jak jest - czyli byle jak.

 

Inne jezioro z naszych okolic - Orzysz - niby fajne to co robi stowarzyszenie, tylko co ci miejscowi wędkarze z tego mają?? W maju trzeba było czekać w kolejce na slipie

 

Nie chcę być źle zrozumianym, ale miejscowi wędkarze w trosce o swoje wody, powinni mniej dzielić się informacjami. 

 

pozdrawiam

Obawiam się że info na JB nie ma żadnego wpływu na ilość osób na Siemianówce. Ja jadę dlatego że na Bugu nie potrafię łowić , zresztą może gdybym próbował ? Ale wqrwia mnie uciąg i płytka woda. Wiadomo że są koledzy którzy znają rzekę, ja nie bardzo . A na starorzeczach Bugu ..... nie można bo prywatne . Poważnie, połączone z rzeką a do obwodu rzeki Bug nr. 3 nie należą.



#4052 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 08 październik 2020 - 14:07

Obawiam się że info na JB nie ma żadnego wpływu na ilość osób na Siemianówce. Ja jadę dlatego że na Bugu nie potrafię łowić , zresztą może gdybym próbował ? Ale wqrwia mnie uciąg i płytka woda. Wiadomo że są koledzy którzy znają rzekę, ja nie bardzo . A na starorzeczach Bugu ..... nie można bo prywatne . Poważnie, połączone z rzeką a do obwodu rzeki Bug nr. 3 nie należą.

Czytałem kiedy, że jeśli woda wyleje na czyjąś ziemię, to nie staje się automatycznie jej właścicielem, tylko dalej jest nim państwo. Takie tylko spostrzeżenie.

#4053 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 08 październik 2020 - 14:37

Byłem dziś na Siemianówce, pogodna idealna. Lekki wiaterek, czasami parę kropek z nieba, pływanie to czysta przyjemność była ale ryb nie było. Pokarało za poprzednie wyjazdy,bo było za dobrze. Dziś chyba dzień fileta. Jeden ze spotkanych wędkarzy powiedział że jak nie bierze na spinning to bierze na fileta. On też nie połapał. Był wczoraj i mówił że zupełnie inny dzień i ostatnio mu się tak układa że co drugi dzień bierze.

Tak więc życzę jutro wszystkim powodzenia bo będzie brało, a sam zawitam po niedzieli że by nie przedzierać się w gąszczu łódek.


  • Piotrek Milupa lubi to

#4054 OFFLINE   mariossss

mariossss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Mariusz

Napisano 08 październik 2020 - 20:58

Panowie ktoś wie może czy PSR albo SSR pływała dzisiaj po zalewie?

#4055 OFFLINE   dir33

dir33

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 09 październik 2020 - 07:27

Panowie ktoś wie może czy PSR albo SSR pływała dzisiaj po zalewie?

Po co mają ciągle pływać i demonstrować swoją obecność. Wystarczy obserwacja z brzegu.

I to ja rozumiem. 

Przykład , kolo łowi rybę drze mordę z radości (fotki itd). 5 min i 5 łodzi koło jego łowi ;)



#4056 OFFLINE   Drwal

Drwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaJÓZEFÓW

Napisano 12 październik 2020 - 06:27

Byłem 4 dni i to juz chyba koniec tej wody .2 miarowe ryby i 4 krótkie to jakiś dramat jak  na najlepszą wodę sndaczową w Polsce duża ilość łódek zrobiła swoje a i doszły mnie słuchy że legalnie odłowiono duże ilości ryb i to by pasowało bo i na sondzie ich jużż tak nie widać ale tego nie wiem bo nie widziałem .


  • compi lubi to

#4057 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 12 październik 2020 - 07:57

Byłem 4 dni i to juz chyba koniec tej wody .2 miarowe ryby i 4 krótkie to jakiś dramat jak na najlepszą wodę sndaczową w Polsce duża ilość łódek zrobiła swoje a i doszły mnie słuchy że legalnie odłowiono duże ilości ryb i to by pasowało bo i na sondzie ich jużż tak nie widać ale tego nie wiem bo nie widziałem .

Też słyszałem o 15 tonach. Może plotka?

#4058 OFFLINE   sk_wonsz

sk_wonsz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 12 październik 2020 - 08:09

Teraz w trolu trafia się więcej suma niż sandacza. Nie wspominam już o szczupaku.

Użytkownik sk_wonsz edytował ten post 12 październik 2020 - 08:10


#4059 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 październik 2020 - 08:16

Każdy słyszał o odłowach ale nikt nie widział, jeżeli to prawda to zarząd główny powinien mieć papiery na to, a to może sprawdzić według statusu każdy członek PZW. Chyba że się mylę, gdym mieszkał w białym to bym się pofatygował do okręgu i dowiedziałbym się.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#4060 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 12 październik 2020 - 08:43

Zgodnie z zapisami umów na użytkowanie rybackie

 

Użytkownik rybacki ma zgłaszać każdorazowo z wyprzedzeniem 7 dniowym odłowy gospodarcze, zarybienia, monitoring ichtiofauny, odłowy kontrolne.

Wszelkie odłowy powinny być zaprotokołowane na protokole odłowu z opisem nazwy obwodu, narzędzi połowu, osób dokonujących połowu, terminu, gatunku odłowionych ryb ich ilości w szt. i wagi z podziałem na sortyment oraz w jaki sposób zostały zagospodarowane.

 

Raczej nie liczył bym na rzetelne informacje z odłowów tym bardziej gdy nie było kontroli podmiotów do tego uprawnionych w momencie odłowu.


Użytkownik Forecast edytował ten post 12 październik 2020 - 08:43