Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Zalew Siemianówka


  • Please log in to reply
5076 replies to this topic

#4281 OFFLINE   poacher

poacher

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 posts

Posted 11 November 2020 - 20:40

Dzisiaj na dużym 200 łódek. Warszawka próbowała wytrolować resztkę rybostanu. Całe szczęście ryba nie chciała skubać. Od świtu do 14stej bez brań ludzie spływali.
  • franek88 likes this

#4282 OFFLINE   Andrzejekek

Andrzejekek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 posts

Posted 11 November 2020 - 20:49

Dzisiaj na dużym 200 łódek. Warszawka próbowała wytrolować resztkę rybostanu. Całe szczęście ryba nie chciała skubać. Od świtu do 14stej bez brań ludzie spływali.

Patrz no a do warszawki przyjeżdżacie hordami w tygodniu i na weekend wracacie do domu i jest dobrze ;) . Może lepiej zajmijcie się miejscowymi, którzy prowadzą mobilne przetwórnie rybne. A nie czepiacie się przyjezdnych, którzy wyrządzają najmniejszą szkodę :)

Edited by Andrzejekek, 11 November 2020 - 20:50.

  • wujek, MaleX, Piotrek Milupa and 10 others like this

#4283 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 posts
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Posted 11 November 2020 - 21:23

Cała infrastruktura do okola żyje na przyjezdnych :o mimo tego że zazwyczaj jestem na jeden dzień bo mam 65km, byłem 3 dni w zubże niewidzialne ani jednego niemoranlego zachowania A sami przyjezdni 200 km+

#4284 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 posts
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Posted 11 November 2020 - 21:31

Ryba nie skubała bo jest jej coraz mniej, a do tego przyczynia się 90% lub więcej wszystkich łowiących. No i dochodzą teraz siatki. Już nie będzie jak parę lat temu, że praktycznie gdzie nie staniesz tam skubią.
  • eRKa likes this

#4285 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5,808 posts
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Posted 11 November 2020 - 21:34

Andrzejekek@, pierwszy post i strzał w potylice :) .
W poniedziałek rano trzeba do roboty pół godziny wcześniej wyjechać a w piątek przygotować sie na stanie w korkach.

Edited by wujek, 11 November 2020 - 21:35.

  • Piotrek Milupa, Framuga, _Junak_ and 1 other like this

#4286 OFFLINE   Andrzejekek

Andrzejekek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 posts

Posted 11 November 2020 - 21:50

Andrzejekek@, pierwszy post i strzał w potylice :) .
W poniedziałek rano trzeba do roboty pół godziny wcześniej wyjechać a w piątek przygotować sie na stanie w korkach.

Dokładnie tak jak mówisz :)
  • wujek likes this

#4287 OFFLINE   Darnok

Darnok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 posts
  • LokalizacjaBiałystok

Posted 13 November 2020 - 12:34

Panowie a jak sytuacja ze szczupakiem łapał ktoś ostatnio ? na płytkiej na głębokiej wodzie?  bo sandacze trochę zbrzydły :)



#4288 OFFLINE   sledzik71

sledzik71

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 posts
  • LokalizacjaBiałystok

Posted 13 November 2020 - 21:53

Darnok jesteś prostakiem i zwykłym chamem.



#4289 OFFLINE   Darnok

Darnok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 posts
  • LokalizacjaBiałystok

Posted 13 November 2020 - 22:01

Sledzik nie znamy się więc oceniaj siebie , własnie pokazałeś jaki prostak z ciebie nie masz nic więcej ciekawego do napisania ?  a chama to ty chyba jeszcze w życiu nie poznałeś


  • mafijas likes this

#4290 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 posts
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Posted 13 November 2020 - 22:05

Raczej na płytkiej. Zaczął pojawiać się w tych miejscach w których przedtem był sandacz. Takie są moje obserwacje z ostatnich paru tygodni. Moje coroczne łowy  szczupaka które zaczynały się w drugiej połowie września w tym roku nie miały miejsca. Szczupak zniknął. Nie wiem gdzie się podziały te szczupaki które nie miały wymiarów w ubiegłym roku a których było dużo. W tym roku mniej niż znikome ilości "pistoletów" trafiały się tylko sandacz "kłuł". Nikt z moich znajomych nie chwalił się że w tym roku "połowił". 

 

PS. Mam nadzieję że moderacja zrobi porządek w tym wątku. Złośliwości za wiele się zrobiło. 

Jestem czynnym komentatorem na innym forum nie zawiązanym z tą tematyką , i tam za takie szczypanie się pomiędzy komentującymi dostaje się wakacje, a jak się ktoś dalej nie może pohamować to emerytura. 

A tak na marginesie, jak ktoś nie ma nic do powiedzenia w temacie to po co zabiera głos?


Edited by bho70, 13 November 2020 - 22:06.


#4291 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 posts
  • LokalizacjaSiedlce

Posted 13 November 2020 - 22:08

Sledzik nie znamy się więc oceniaj siebie , własnie pokazałeś jaki prostak z ciebie nie masz nic więcej ciekawego do napisania ? a chama to ty chyba jeszcze w życiu nie poznałeś

Post do usunięcia , tylko łowisko specjalne Bachury

#4292 OFFLINE   Darnok

Darnok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 posts
  • LokalizacjaBiałystok

Posted 13 November 2020 - 22:41

Dzięki za informacje bho , jeszcze 2 lata temu szczupaka było dużo teraz przepadł gdzieś ciężko namierzyć , nawet teraz gdzie powinien grupować się na głębszej wodzie przy drobnicy , jutro poszukamy przecież nie wyłapali wszystkich :)

#4293 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8,447 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Posted 14 November 2020 - 11:24

PS. Mam nadzieję że moderacja zrobi porządek w tym wątku. Złośliwości za wiele się zrobiło.
Jestem czynnym komentatorem na innym forum nie zawiązanym z tą tematyką , i tam za takie szczypanie się pomiędzy komentującymi dostaje się wakacje, a jak się ktoś dalej nie może pohamować to emerytura.
A tak na marginesie, jak ktoś nie ma nic do powiedzenia w temacie to po co zabiera głos?


Jak widzisz staram się pilnować, jednak niektórzy nie potrafią w żaden sposób się opanować. Chyba faktycznie trzeba ostrzej zacząć działać.
Zatem od tej pory każdy post z personalnymi wycieczkami, obrażaniem czy innymi elementami niezgodnymi z podstawowymi zasadami tego forum będzie skutkował czasowym zawieszeniem konta.
Za recydywę zaś będzie ban ostateczny.


  • Novis, gaweł, martek and 9 others like this

#4294 OFFLINE   ryza1

ryza1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 posts
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Tomek

Posted 14 November 2020 - 22:37

Potwierdzam to co wyżej. Szczupaka jest bardzo mało. W tym roku złapałem tylko 1 sztukę na kilka wyjazdów. W poprzednich latach, jeszcze w zeszłym roku szczupaka było dużo - zwłaszcza małego.  Miejsce szczupaka zajął chyba sandacz. Moim zdaniem jest też dużo mniej drobnicy, tj. płotki, krasnopiórki. Przez ostatnie lata  łapałem na spławik za wyspą dużo białej ryby, a w tym roku byłem chyba ze 3 razy na białej rybie, zanim jeszcze spadła woda i było bardzo słabo.


  • bho70 likes this

#4295 OFFLINE   Darnok

Darnok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 posts
  • LokalizacjaBiałystok

Posted 15 November 2020 - 10:23

Byłem wczoraj szukałem na płytkiej wodzie zero nawet małego szczupaka  obok mnie były łódki też zero od południa zacząłem łapać sandacze udało się 4 szt największy 60+ reszta 50+


  • kostom63, compi and bho70 like this

#4296 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 posts
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Posted 15 November 2020 - 15:00

Dzisiaj z takim wynikiem byłbyś chyba mistrzem świata. :)
W tym tygodniu biorą karpie i leszcze. Na spinning. :)

#4297 OFFLINE   Darnok

Darnok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 posts
  • LokalizacjaBiałystok

Posted 15 November 2020 - 15:20

Compi biorą w samo południe w określonych miejscach i określonym czasie trzeba z zegarkiem napływać na miejscówki:)


  • compi likes this

#4298 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 posts
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Posted 15 November 2020 - 16:21

Ktoś z Barweny dzisiaj ładnego wyhaczył. Nie było to południe :)
Ale tak, jak turzają to z zegarkiem.

#4299 OFFLINE   Darnok

Darnok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 posts
  • LokalizacjaBiałystok

Posted 15 November 2020 - 17:53

Nie możliwe żeby szczupak raptownie znikną ze zbiornika biorąc pod uwagę że każdy gania teraz za sandaczem bo smaczniejszy :) może mały zbiornik ?



#4300 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 posts
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Posted 15 November 2020 - 18:44

Zwyczajnie jedna ryba zapanowała nad drugą ... Po tarle wiele szczupaków zostaje zwyczajnie wciągniętych nosem pomnożyć to przez kilka lat i mamy efekt dominacji ryby nad ryba ...z mojej obserwacji po prostu tego szczupaka nie ma
...zostało trochę napewno ryb grubych ...ale takich po 40-60 są naprawdę małe ilości ...nawet miejsca muliste i mega płytkie zostały zapanowane przez zandery ...nie jest to efekt z roku na rok ale.systematycznie od powiedzmy 5 lat szcUpakow łowi się po prostu mniej ...kasowane są po prostu po tarle ...i populacja nie rośnie tak jak rosła ... A maleje ...
  • Mysha, NOMAK BBI, compi and 1 other like this