Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5078 odpowiedzi w tym temacie

#4961 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 07 listopad 2022 - 10:21

Przeglądałem sobie ten wątek od pierwszych postów i zastanawia mnie jedno... przez cały okres tego wątku od 2009r jest napisane, jakie to dno na tym zbiorniku. Jak to jest? :D 



#4962 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1633 postów

Napisano 07 listopad 2022 - 16:31

Bo jak był czas, że było dobrze, to wtedy cicho się siedzi
Tomek
  • MaleX, Pumba i homax lubią to

#4963 OFFLINE   jankee

jankee

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjamiasto

Napisano 07 listopad 2022 - 16:35

Przeglądałem sobie ten wątek od pierwszych postów i zastanawia mnie jedno... przez cały okres tego wątku od 2009r jest napisane, jakie to dno na tym zbiorniku. Jak to jest? :D

Gratuluję cierpliwości.

#4964 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 07 listopad 2022 - 16:46

Bo jak był czas, że było dobrze, to wtedy cicho się siedzi
Tomek

zapamiętam cenną radę ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • kostom63 lubi to

#4965 OFFLINE   Dziadzia Bimber

Dziadzia Bimber

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:M..,..
  • Nazwisko:,.,...,.,

Napisano 08 listopad 2022 - 08:21

To już nie jest to samo co było kiedyś, ale taka sytuacja powtarza się cyklicznie co kilka lat... Słyszał ktoś o sieciach, które są w ostatnim czasie znajdowane na tym zbiorniku?,



#4966 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 08 listopad 2022 - 10:12

Widziałem film ale nie wiem czy to z tego roku czy z poprzednich. Sporo tych sandaczy było w sieci.

#4967 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 08 listopad 2022 - 10:35

Siaty są świeżym tematem, święta się zbliżają, ceny w sklepach wiadomo jakie są, paliwo drogie, także zakładam, że takich procederów będzie więcej. Nie mniej, SSR i PSR znają temat i wierzę, że przypilnują naszego wspólnego dobra. Jeżeli jednak uda im się złapać zwyrodnialców stawiających tam sieci, to mam nadzieję, że wysoka kara ich nie ominie, choć prawo jakie jest wiemy...

 

Jeśli widzimy łamanie prawa nie bądźmy obojętni, dzwońmy gdzie trzeba. Wiem, że bardzo często oko jest przymykane np. na emerytów, którzy biorą sobie niewymiarową rybkę, czy ponad wymiar, ale w moim odczuciu taki emeryt powtarzając taką sytuację wielokrotnie może być groźniejszy niż sieciarz. 


Użytkownik beton007 edytował ten post 08 listopad 2022 - 10:36


#4968 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 08 listopad 2022 - 10:38

Gadamy na siatki, a mam pewnego "znajomego", który beretuje po 6 sandaczy na 1 wylocie. Myślę, że zmiana pokoleniowa i mentalność przede wszystkim zmieni sytuację nad wodą. Trzeba poczekać jeszcze i uświadamiać. Ostatnio miłym zaskoczeniem było dla mnie, chodząc wzdłuż Warszawskiej Wisły, było dużo młodych osób w moim wieku 25-35lat mega ogarniętych, a nie dziadków leśnych co słoje wiozą busem na ocet :) 
 

Siaty są świeżym tematem, święta się zbliżają, ceny w sklepach wiadomo jakie są, paliwo drogie, także zakładam, że takich procederów będzie więcej. Nie mniej, SSR i PSR znają temat i wierzę, że przypilnują naszego wspólnego dobra. Jeżeli jednak uda im się złapać zwyrodnialców stawiających tam sieci, to mam nadzieję, że wysoka kara ich nie ominie, choć prawo jakie jest wiemy...

 

Jeśli widzimy łamanie prawa nie bądźmy obojętni, dzwońmy gdzie trzeba. Wiem, że bardzo często oko jest przymykane np. na emerytów, którzy biorą sobie niewymiarową rybkę, czy ponad wymiar, ale w moim odczuciu taki emeryt powtarzając taką sytuację wielokrotnie może być groźniejszy sieciarz. 


Użytkownik smk111 edytował ten post 08 listopad 2022 - 10:40

  • beton007 lubi to

#4969 OFFLINE   Dziadzia Bimber

Dziadzia Bimber

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:M..,..
  • Nazwisko:,.,...,.,

Napisano 08 listopad 2022 - 11:01

Siaty są świeżym tematem, święta się zbliżają, ceny w sklepach wiadomo jakie są, paliwo drogie, także zakładam, że takich procederów będzie więcej. Nie mniej, SSR i PSR znają temat i wierzę, że przypilnują naszego wspólnego dobra. Jeżeli jednak uda im się złapać zwyrodnialców stawiających tam sieci, to mam nadzieję, że wysoka kara ich nie ominie, choć prawo jakie jest wiemy...

 

Jeśli widzimy łamanie prawa nie bądźmy obojętni, dzwońmy gdzie trzeba. Wiem, że bardzo często oko jest przymykane np. na emerytów, którzy biorą sobie niewymiarową rybkę, czy ponad wymiar, ale w moim odczuciu taki emeryt powtarzając taką sytuację wielokrotnie może być groźniejszy niż sieciarz. 

Czasami nie wierzę w to co się dzieje w cywilizowanym świecie w 21 wieku..... Kontrola i jeszcze raz kontrola, ale niestety nie widać jej w ogóle..



#4970 OFFLINE   jankee

jankee

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjamiasto

Napisano 08 listopad 2022 - 16:21

Gadamy na siatki, a mam pewnego "znajomego", który beretuje po 6 sandaczy na 1 wylocie. Myślę, że zmiana pokoleniowa i mentalność przede wszystkim zmieni sytuację nad wodą. Trzeba poczekać jeszcze i uświadamiać. Ostatnio miłym zaskoczeniem było dla mnie, chodząc wzdłuż Warszawskiej Wisły, było dużo młodych osób w moim wieku 25-35lat mega ogarniętych, a nie dziadków leśnych co słoje wiozą busem na ocet :)

Jakoś nie spotkałem jeszcze 25-35 Latków ogarniętych. Jesteś pierwszy!

#4971 OFFLINE   Zodiak

Zodiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaEłk
  • Imię:Michał

Napisano 08 listopad 2022 - 16:35

@jankee może pomyśl o zmianie towarzystwa?
  • beton007 lubi to

#4972 OFFLINE   Beny

Beny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaSupraśl/Białystok/Skomack Wielki

Napisano 08 listopad 2022 - 19:13

Czasami nie wierzę w to co się dzieje w cywilizowanym świecie w 21 wieku..... Kontrola i jeszcze raz kontrola, ale niestety nie widać jej w ogóle..

Kurcze ojciec siedzi na siemce i mówi że kontrolują dość często. Raz nawet pojechałem przy raz od 2 lat na siemke porzucać chwilę z brzegu i też była kontrola. No to nie wiem już sam czy taki brak kontroli.

#4973 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1750 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 08 listopad 2022 - 19:27

Zaczynam się bać słowa " dziadki" Sam jestem dziadkiem, mam 6 letniego wnuka. Nie obchodzą mnie wymiary i limity. Ryb nie zabieram. I co? Słowo dziadek niesie za sobą tak negatywne skojarzenia, że..... Życzę każdemu wędkarzowi zostania dziadkiem, oby dożył tej chwili.


  • robert0304, compi i jankee lubią to

#4974 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 08 listopad 2022 - 19:28

Zaczynam się bać słowa " dziadki" Sam jestem dziadkiem, mam 6 letniego wnuka. Nie obchodzą mnie wymiary i limity. Ryb nie zabieram. I co? Słowo dziadek niesie za sobą tak negatywne skojarzenia, że..... Życzę każdemu wędkarzowi zostania dziadkiem, oby dożył tej chwili.

polecam w lato pojechać nad Narew :) tak w lipcu najlepiej i zobaczyć na własne oczy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#4975 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1750 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 08 listopad 2022 - 19:33

Nie wędkuję na rzekach. A co mnie może spotkać nad rzeką Narew?



#4976 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 08 listopad 2022 - 19:36

Nie wędkuję na rzekach. A co mnie może spotkać nad rzeką Narew?


Gruntowcy starszej daty beretujący na potęgę :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • michal7709 lubi to

#4977 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 listopad 2022 - 19:37

Zaczynam się bać słowa " dziadki" Sam jestem dziadkiem, mam 6 letniego wnuka. Nie obchodzą mnie wymiary i limity. Ryb nie zabieram. I co? Słowo dziadek niesie za sobą tak negatywne skojarzenia, że..... Życzę każdemu wędkarzowi zostania dziadkiem, oby dożył tej chwili.

To określenie dotyczy wędkarzy pokolenia którzy zabierają wszystko jak leci, więc nie ma co się obrażać. Wiek raczej pełni tu drugorzędną rolę ale fakt że to w większości te tzw dziadki biorą wszystko i potrafią jeszcze rzucić kilka ciepłych słów jak coś się wypuszcza.


  • beton007 lubi to

#4978 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 08 listopad 2022 - 19:48

Heh, tak czytam, że "dziadkowie" wszystko beretują i nie wierzę w to, co czytam, po prostu. Jeszcze musi minąć kilka pokoleń, aby wędkarze zrozumieli, co robią źle. Mam już troszkę wiosen i kresek na czole, ale widzę,że młode pokolenie, nie różni się niczym, od tych "dziadków". Oczywiście nie wrzucam wszystkich, do jednego worka, czy to starszych, czy młodszych, tylko po prostu przeraża mnie to, że mentalność zwrotu kosztów karty wędkarskiej, jest nadal aktualna, w każdym pokoleniu. 😳

#4979 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 08 listopad 2022 - 20:10

[...] po prostu przeraża mnie to, że mentalność zwrotu kosztów karty wędkarskiej, jest nadal aktualna, w każdym pokoleniu.

Celna uwaga.

Kilkanaście lat temu też tak myślałem, wymieni się pokolenie, będzie lepiej, otóż czas minął i nic się nie zmieniło, jest gorzej. Zresztą kilka dni temu zwracałem uwagę młodej dziewczynie (sic!), że nie wolno zabierać sandaczy z warszawskiego odcinka, ale ryba już w palnik dostała...



#4980 OFFLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 08 listopad 2022 - 21:53

Panowie aż się delikatnie mówiąc "wymiotować" chce o czym piszecie. Młodzi źle, dziadki źle,ryba nie bierze źle, ktoś wstawił zdjęcie źle bo przyjadą , nie nie bierze źle, siaty to fakt że źle.
Już nie pamiętam kiedy ktoś wstawił w ogóle zdjęcie.
Forum koleżeńskie do dzielenia się wynikami...