Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5078 odpowiedzi w tym temacie

#5021 OFFLINE   Wasili78

Wasili78

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 sierpień 2023 - 10:16

Coś cicho na tej stronie. Nikt nie łowi.

 

Chciałem ''pozdrowić'' mistrza z niebieskiej łodzi VIKING 460-V z wielkim napisem VIKING centralną konsola na łodzi dziobówka z przodu i suzuki na rufie ( w mirę dokładnie aby nie pomylono z nikim innym) za to jak pięknie zberetował sandacza około metra  odstawił go do miejsca wodowania i wrócił ponownie łowić. Regulamin sie kłania . Wymiar ochronny sandacza poniżej 50 powyżej 80 cm na tym zbiorniku. Tak był zafascynowany rybą że nie zwracał nawet uwagi na innych wędkarzy gadając przez telefon na pol zalewu i chwaląc sie jak to złapał metrówkę ( twierdził iż 98-99 cm).. Szkoda że taki sandacz pływa dalej tylko w oleju. A jak ten miś to przeczyta to niech wie że są inne zbiorniki i jak mu zasady wędkowania tu nie pasują to może łowić gdzieś indziej. No cóż szkoda że tego dnia na wodzie nie było innych niebieskich łódek.



#5022 OFFLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 11 sierpień 2023 - 11:15

Któryś z naszych Jutubowych celebrytów?
  • szczupak1 lubi to

#5023 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 11 sierpień 2023 - 11:49

Coś cicho na tej stronie. Nikt nie łowi.

 

Chciałem ''pozdrowić'' mistrza z niebieskiej łodzi VIKING 460-V z wielkim napisem VIKING centralną konsola na łodzi dziobówka z przodu i suzuki na rufie ( w mirę dokładnie aby nie pomylono z nikim innym) za to jak pięknie zberetował sandacza około metra  odstawił go do miejsca wodowania i wrócił ponownie łowić. Regulamin sie kłania . Wymiar ochronny sandacza poniżej 50 powyżej 80 cm na tym zbiorniku. Tak był zafascynowany rybą że nie zwracał nawet uwagi na innych wędkarzy gadając przez telefon na pol zalewu i chwaląc sie jak to złapał metrówkę ( twierdził iż 98-99 cm).. Szkoda że taki sandacz pływa dalej tylko w oleju. A jak ten miś to przeczyta to niech wie że są inne zbiorniki i jak mu zasady wędkowania tu nie pasują to może łowić gdzieś indziej. No cóż szkoda że tego dnia na wodzie nie było innych niebieskich łódek.

Rozumiem że zgłosiłeś gdzie trzeba? Bo jerkbait nie jest właściwym miejscem do zgłaszania kłusownictwa.


  • Andżej i highvoltage lubią to

#5024 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 sierpień 2023 - 11:54

Za to jest właściwym do piętnowania.

#5025 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 11 sierpień 2023 - 13:14

Piętnować trzeba, tylko co z tego. Gość zberetował metrowego sandacza, pół Siemianówki widziało i słyszało i gość - być może, tutaj kolega Wasylij musiałby się wypowiedzieć - nie ma z tego żadnych konsekwencji. Może nawet nie zagląda na to forum i nie wiem że ktoś mu dupę obrabia. A nawet jak wie i to i tak ma to w poważaniu. Dalej będzie sobie pływał swoją wypasioną motorówką i walił w łeb kolejne sandacze.


  • grey i highvoltage lubią to

#5026 OFFLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 11 sierpień 2023 - 13:26

Ja spalilbym się że wstydu jakby mnie ludzie od klusola wyzywali... czasami jest to skuteczniejsze niż mandat 200pln dla gościa który ma lajbe za 50k...
  • miramar69, szydłoś i S.N. lubią to

#5027 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 11 sierpień 2023 - 14:41

Coś cicho na tej stronie. Nikt nie łowi.

 

Chciałem ''pozdrowić'' mistrza z niebieskiej łodzi VIKING 460-V z wielkim napisem VIKING centralną konsola na łodzi dziobówka z przodu i suzuki na rufie ( w mirę dokładnie aby nie pomylono z nikim innym) za to jak pięknie zberetował sandacza około metra  odstawił go do miejsca wodowania i wrócił ponownie łowić. Regulamin sie kłania . Wymiar ochronny sandacza poniżej 50 powyżej 80 cm na tym zbiorniku. Tak był zafascynowany rybą że nie zwracał nawet uwagi na innych wędkarzy gadając przez telefon na pol zalewu i chwaląc sie jak to złapał metrówkę ( twierdził iż 98-99 cm).. Szkoda że taki sandacz pływa dalej tylko w oleju. A jak ten miś to przeczyta to niech wie że są inne zbiorniki i jak mu zasady wędkowania tu nie pasują to może łowić gdzieś indziej. No cóż szkoda że tego dnia na wodzie nie było innych niebieskich łódek.

Kolego na Żarnowcu mieliśmy podobną sytuację. Podpłynęliśmy we dwóch. Gość nawet nie pierdnął jak musiał wypuścić 122/ łowił dodatkowo na dwa żywce i spina/. Po krótkiej "uprzejmej " rozmowie zawinął się do portu ;) Brak słów że tylu ludzi widziało na Siemianówce i nikt nic. :angry:



#5028 OFFLINE   Wasili78

Wasili78

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 sierpień 2023 - 15:53

Jak ktoś ma możliwość to może mój link wrzucić jako komentarz pod filmikiem Satiego z Siemianówki na YouTube bo podobno z nich pobiera nauki. Miałem głupi pomysł przez moment aby go też do bakisty zapakować ale coż . Niestety ustaliłem iż tego dnia na wodzie nikogo z kontroli nie będzie , ale łódeczka będzie na celowniku i to będzie jedna z bardziej sprawnych i na pewno doposażonych łodzi na wodzie



#5029 OFFLINE   Mariu

Mariu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaŁuków
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 sierpień 2023 - 11:30

Coś cicho na tej stronie. Nikt nie łowi.

 

Chciałem ''pozdrowić'' mistrza z niebieskiej łodzi VIKING 460-V z wielkim napisem VIKING centralną konsola na łodzi dziobówka z przodu i suzuki na rufie ( w mirę dokładnie aby nie pomylono z nikim innym) za to jak pięknie zberetował sandacza około metra  odstawił go do miejsca wodowania i wrócił ponownie łowić. Regulamin sie kłania . Wymiar ochronny sandacza poniżej 50 powyżej 80 cm na tym zbiorniku. Tak był zafascynowany rybą że nie zwracał nawet uwagi na innych wędkarzy gadając przez telefon na pol zalewu i chwaląc sie jak to złapał metrówkę ( twierdził iż 98-99 cm).. Szkoda że taki sandacz pływa dalej tylko w oleju. A jak ten miś to przeczyta to niech wie że są inne zbiorniki i jak mu zasady wędkowania tu nie pasują to może łowić gdzieś indziej. No cóż szkoda że tego dnia na wodzie nie było innych niebieskich łódek.

Czytam te Wasze  posty i się pytam: Jak długo będziecie tolerować mięsiarstwo i brak jakiejkolwiek etyki wędkarskiej. Czy trudno zadzwonić na numer 112?



#5030 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 sierpień 2023 - 08:48

Coś cicho na tej stronie. Nikt nie łowi.

Chciałem ''pozdrowić'' mistrza z niebieskiej łodzi VIKING 460-V z wielkim napisem VIKING centralną konsola na łodzi dziobówka z przodu i suzuki na rufie ( w mirę dokładnie aby nie pomylono z nikim innym) za to jak pięknie zberetował sandacza około metra odstawił go do miejsca wodowania i wrócił ponownie łowić. Regulamin sie kłania . Wymiar ochronny sandacza poniżej 50 powyżej 80 cm na tym zbiorniku. Tak był zafascynowany rybą że nie zwracał nawet uwagi na innych wędkarzy gadając przez telefon na pol zalewu i chwaląc sie jak to złapał metrówkę ( twierdził iż 98-99 cm).. Szkoda że taki sandacz pływa dalej tylko w oleju. A jak ten miś to przeczyta to niech wie że są inne zbiorniki i jak mu zasady wędkowania tu nie pasują to może łowić gdzieś indziej. No cóż szkoda że tego dnia na wodzie nie było innych niebieskich łódek.


Przyjacielu zrobiłeś najgorsza rzecz jaką mogłeś:( biernie przyglądałeś się całej tej sytuacji, mogłeś zwrócić kolesiowi uwagę pewnie by Ciebie olał ale mogłeś jeszcze zadzwonić na PSR masz nr. W zezwoleniu lub Policję wtedy dostał by nauczkę, i proszę nie mów mi że nie było by reakcji bo tego nie wiesz, osobiście dzwoniłem do innej sytuacji ale bardzo podobnej była rakcja w 10 min + sprawdzanie samochodu, nie bujcie się dzwonić, a przedewszystkim nie martwcie się kiedy ktoś nowi o was konfidenci, bo ten drugi to złodziej, też byś nie dzwonił jak by kradł rower z podwórka ?

#5031 OFFLINE   Wasili78

Wasili78

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 sierpień 2023 - 16:54

Kolego Wiśniowy przeczytaj mój post wyżej ze zrozumieniem i będziesz wiedział co zrobiłem. A jak na swoich 4 konikach chciałem do gościa podpłynąć to zobaczyłem tylko jak 30 koni podnosi łódź do ślizgu i pomyka w stronę Starego Dworu. A komu przekazał mistrz rybkę tego nie wiem. Cóż.



#5032 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 sierpień 2023 - 17:13

Kolego Wiśniowy przeczytaj mój post wyżej ze zrozumieniem i będziesz wiedział co zrobiłem. A jak na swoich 4 konikach chciałem do gościa podpłynąć to zobaczyłem tylko jak 30 koni podnosi łódź do ślizgu i pomyka w stronę Starego Dworu. A komu przekazał mistrz rybkę tego nie wiem. Cóż.

 

nie musiałeś ich gonić, wyciągasz tel wybierasz nr. i zrobiłeś wszystko co mogłeś :) 



#5033 OFFLINE   Wasili78

Wasili78

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 sierpień 2023 - 19:24

A kolega nadal uważa mnie za jasnowidza. Jak ustaliłem będąc na wodzie że w najbliższych godzinach ( wieczornych) żadna ze służb nie będzie miała już patrolu na wodzie. Nr tel. to ja mam w komórce a nie tylko w zezwoleniu. Nikogo nie chciałem gonić tylko podpłynąć i przypomnieć osobnikowi o obowiązujących zasadach połowu ryb na tym zbiorniku lecz z uwagi na ograniczenia sprzętowe nie zdążyłem tylko 4 hp na pawęży vs 30. Myślałem że jak chłop ma sprzęt do pływania za 50 kawałków to focia ,buzi i do wody a nie w łeb i do wora . Przeliczyłem się. Jest prawdopodobne że tym haniebnym dla prawdziwego wędkarza zachowaniem zabrał innemu wędkarzowi możliwość złowienia życiówki i kupę wspomnień.


  • jacekp29 i Andżej lubią to

#5034 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 sierpień 2023 - 19:43

A kolega nadal uważa mnie za jasnowidza. Jak ustaliłem będąc na wodzie że w najbliższych godzinach ( wieczornych) żadna ze służb nie będzie miała już patrolu na wodzie. Nr tel. to ja mam w komórce a nie tylko w zezwoleniu. Nikogo nie chciałem gonić tylko podpłynąć i przypomnieć osobnikowi o obowiązujących zasadach połowu ryb na tym zbiorniku lecz z uwagi na ograniczenia sprzętowe nie zdążyłem tylko 4 hp na pawęży vs 30. Myślałem że jak chłop ma sprzęt do pływania za 50 kawałków to focia ,buzi i do wody a nie w łeb i do wora . Przeliczyłem się. Jest prawdopodobne że tym haniebnym dla prawdziwego wędkarza zachowaniem zabrał innemu wędkarzowi możliwość złowienia życiówki i kupę wspomnień.

To jest polski standard połowu, ja widziałem we Wrocławiu tylko zberetowanie medalowego klenia, ale wiem, że np. małą rzekę do 0 wyczyszczono z dużych szczupaków, które były na tak skromnej gabarytowo wodzie prawdziwą przygodą. Ale okazów nie ma przez rybaków i kormorany, wędkarze bez winy, tradycyjnie.

Przykro się to czyta, tylko tyle mogę napisać. Wędkarstwo powinno być hobby, a nie sposobem na napchanie kichy przez obleśnych żarłoków.


Użytkownik Andżej edytował ten post 14 sierpień 2023 - 19:44

  • MaleX i grey lubią to

#5035 OFFLINE   Wasili78

Wasili78

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 sierpień 2023 - 20:31

Tu nie chodzi o to że gość zabrał rybę. Miał do tego prawo i zezwala na to regulamin i przepisy . Tylko nie taką. Poza wymiarem bo to już okaz i nie wpisana do rejestru z oczywistych powodów. To taki podlaski wypasiony gumofilc jest ( zwykły kłusol tylko że z wędką) co wyznaje zasadę co na haku to w plecaku.



#5036 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 14 sierpień 2023 - 20:35

Tu nie chodzi o to że gość zabrał rybę. Miał do tego prawo i zezwala na to regulamin i przepisy . Tylko nie taką. Poza wymiarem bo to już okaz i nie wpisana do rejestru z oczywistych powodów. To taki podlaski wypasiony gumofilc jest ( zwykły kłusol tylko że z wędką) co wyznaje zasadę co na haku to w plecaku.

112 i po temacie , zgłaszasz ze pływa pijany osobnik i zabrał rybę na górnym wymiarze ochronnym i moment Policja jest na wodzie , po to maja posterunek. Szkoda Ryby


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • MaleX, szydłoś i juranty2 lubią to

#5037 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 sierpień 2023 - 15:15

Tu nie chodzi o to że gość zabrał rybę. Miał do tego prawo i zezwala na to regulamin i przepisy . Tylko nie taką. Poza wymiarem bo to już okaz i nie wpisana do rejestru z oczywistych powodów. To taki podlaski wypasiony gumofilc jest ( zwykły kłusol tylko że z wędką) co wyznaje zasadę co na haku to w plecaku.

Dobra, zrewidowałem swoje poglądy.
Trochę wcześniej by ją dorwał, to by mógł ją zatłuc, a skoro uważamy, że kilkaset sandaczy rocznie na łeb to rozsądna wartość i KAŻDY WĘDKARZ może tyle zabrać i będzie OK, to niezjedzenie złowionej ryby jest wręcz grzechem.
Skoro ryby to takie tam pływające żarcie, okaz klenia jak nie jest chroniony prawem, to niech ginie, to po prostu trzeba łowić, beretować, łowić więcej i więcej beretować. Dla każdego starczy.
Na tej małej rzece w ramach masakry szczupaków większość zatłuczonych ryb została zatłuczona legalnie. Od miesięcy żadnego sensownego szczupaka się nie łowi. I co, martwe łowisko jest OK, bo ubito je w większości "zgodnie z przepisami"?
Czy może jednak wędkarze tłukący ryby to banda egoistycznych szkodników, a te limity nijak wód nie chronią?

 


Użytkownik Andżej edytował ten post 16 sierpień 2023 - 15:28

  • MaleX i grey lubią to

#5038 OFFLINE   kkonrad

kkonrad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjabialystok
  • Imię:konrad
  • Nazwisko:k

Napisano 16 sierpień 2023 - 17:10

Tu nie chodzi o to że gość zabrał rybę. Miał do tego prawo i zezwala na to regulamin i przepisy . Tylko nie taką. Poza wymiarem bo to już okaz i nie wpisana do rejestru z oczywistych powodów. To taki podlaski wypasiony gumofilc jest ( zwykły kłusol tylko że z wędką) co wyznaje zasadę co na haku to w plecaku.

nie Podlaski, stoi na Starym Dworze z Warszawiakami.
  • jankee i juranty2 lubią to

#5039 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 28 sierpień 2023 - 12:37

Sprawa nagłośniona  trochę po fakcie ale przynajmniej ZROBIŁO SIĘ GŁOŚNO .Gość z vikinga  dostał mandat 600zł za brak patentu plus 200 za kapok.Oczywiście tłumaczył się że on łódź wypożycza i nie odpowiada za to co się na niej dzieję(czyli że nie on wtedy pływał) a jak policja odpłyneła to zadzwonił do kolegi i powiedział ,TERAZ TO JA 10KG.FILETA WYPIE.... Z TEJ WODY.Tak więc panowie zwracajcie uwagę na łajbę  VIKING  i nie tylko . .Jak sami nie ochronimy tej wody to nikt za nas tego nie zrobi.



#5040 OFFLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 28 sierpień 2023 - 13:01

Przykre. Słoma z butów może wystawać  nawet jak sa z krokodylej skóry.. 


  • Wobi, czocho i mopar lubią to