Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5078 odpowiedzi w tym temacie

#1361 OFFLINE   Darnok

Darnok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 02 styczeń 2018 - 17:41

Tych trollingujących to było tylu że szkoda gadać pływali jak by nigdy nic . I tez  nie mam zamiaru się pier..... w tańcu jak mi któryś się będzie wpieprzał w zasięg rzutu .  Aż się boję myśleć co to będzie sie działo na wiosnę.



#1362 OFFLINE   Darnok

Darnok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 02 styczeń 2018 - 17:46

A i tak jadąc 30.12 na rybki naszedł mnie taki pomysł , było by fajnie tak skrzyknąć wszystkich wędkujących ostatniego dnia w jednym miejscu na łowisku np na środku zbiornika na szampana :) oczywiście nie wielką ilość i życzyć wszystkim aby więcej dbali o rybki i więcej przy najmniej tych dużych ryb wracało do wody.


  • Michał 123456 lubi to

#1363 OFFLINE   Andreandre

Andreandre

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Rowicki

Napisano 03 styczeń 2018 - 19:02

Nic się nie będzie działo na wiosnę.trolling jest od 1 czerwca i będzie dozwolony tylko na połowie zalewu, tak że wystarczy  dla wszystkich  i nie ma co narzekać  nie może być tak że pewnej grupie osób  nie podoba    się  zalewu starczy dla wszystkich  

 

 



#1364 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 styczeń 2018 - 20:30

Nic się nie będzie działo na wiosnę.trolling jest od 1 czerwca i będzie dozwolony tylko na połowie zalewu, tak że wystarczy  dla wszystkich  i nie ma co narzekać  nie może być tak że pewnej grupie osób  nie podoba    się  zalewu starczy dla wszystkich 

oby Kolego bo ja nie jestem tego aż taki pewny .. ..oby nie było tak jak we Włocławku.. 



#1365 OFFLINE   Darnok

Darnok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 03 styczeń 2018 - 20:34

Dla mnie wody wystarczy:) a mogę wiedzieć jaka to połowa zalewu ma być dostępna dla trollingujących? ciekawi mnie to bardzo



#1366 OFFLINE   grzegorzp

grzegorzp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód
  • Imię:Grzegorz

Napisano 03 styczeń 2018 - 20:47

tu masz mapę

http://www.pzw.org.p...ulaminy_lowisk_



#1367 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 03 styczeń 2018 - 20:56

Dla mnie wody wystarczy:) a mogę wiedzieć jaka to połowa zalewu ma być dostępna dla trollingujących? ciekawi mnie to bardzo

Kolego Konradzie,tyle piszesz w tym dziale ,a nie orientujesz się w podstawowych zasadach i uregulowaniach obowiązujących na Siemianówce.

Mam nadzieję że to tylko zwykłe lenistwo. ;)

http://www.pzw.org.p...iki/troling.jpg

 

Pozdrawiam Tomi B)

 

PS. Grzegorz był szybszy.


Użytkownik tomi101 edytował ten post 03 styczeń 2018 - 20:57


#1368 OFFLINE   Darnok

Darnok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 03 styczeń 2018 - 20:57

Wszystko jasne dzięki bardzo , ten podział to chyba zrobili żeby pogodzić zwolenników jak i przeciwników trollingu a za rok zamiana połów:) 



#1369 OFFLINE   Darnok

Darnok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 03 styczeń 2018 - 21:01

Zgadza się wolę spytać inni są bardziej zorientowani :) każdy czasami może dostać lenia:)  może palec nie odpadnie jak ktoś napisze co i jak:)



#1370 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 03 styczeń 2018 - 21:19

To mamy bojki jako oznaczenie. Liczyłem na to, że wyspę ochronią. Wg mnie najciekawsze miejsca idą pod trola.

#1371 OFFLINE   grzybek38

grzybek38

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 04 styczeń 2018 - 19:08

Ten rejon dla trola to po to aby biedaki mieli gdzie bez problemu się wodować czyt. mieli rampę wyładowczą. Reszta jak chce odrobinę spokoju to niech pyrka z np. Rybak na mały zbiornik. 



#1372 OFFLINE   Darnok

Darnok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 04 styczeń 2018 - 19:38

Z tego wszystkiego już lepszy trolling niż by miały się siatki znowu pojawić, chodź i tak twierdzę że w Polsce większość wędkarzy do tej metody nie dojrzało. A ten cały podział zbiornika jak dla mnie to żenada.



#1373 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 05 styczeń 2018 - 08:01

Ja bym całą zatokę bachurowską od małej wyspy wyłączył z trola. Dla mnie taki podział to już lepiej niż jak wcześniej sam mały zbiornik wyłączony. Ale i tak jestem zdania że nie powinno być tu trola.

#1374 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 05 styczeń 2018 - 09:21

Mam już trochę lat i przyznam że machanie cały dzień kijem to często problemy z łokciem, nadgarstkiem i kręgosłupem. To chyba jedyne wytłumaczenie tej orki na zalewie. Upolowanie czegoś za wszelką cenę, to chyba przyświeca uchwalającym i głosujaącym za trolem. Bo jeśli zdrowie nie pozwala to zostaje żywiec lub lajtowe łowienie. Lenistwo to chyba główna przyczyna.

#1375 OFFLINE   Andreandre

Andreandre

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Rowicki

Napisano 05 styczeń 2018 - 18:48

  kolego nie bardzo zgadzam się co piszesz w sprawie  metody trollingowej   tak się składa ze bylem delegatem na ostatnim   zebraniu a  kolega  głosował przeciw a ja się pytam dlaczego a on  bo on łapie tylko na tyczkę i tylko na rzece  to trzeba  w takim razie głosować  przeciw tyczce  przeciw żywca i przeciw na spławik  panowie  nie tedy droga    zalew jest dla wszystkich  jest taka metoda dozwolona została przegłosowana  i niema co martwic się na zapas   a odnośnie zabierania ryb  to nie raz widziałem jak się bierze niewymiarowe ryby po prostu trzeba przestrzegać prawa i będzie dobrze    trolling  był tyle lat i ryba nie przepadła z jeziora a jak stało 5 km siatek to było dobrze sam widziałem jak było po 100 szczupaków   w jednej siatce      a teraz czekamy na   zimę i na ryby  pojechali 


  • Pumba lubi to

#1376 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 06 styczeń 2018 - 09:44

Kolego tu nie chodzi o zakazywanie metody połowu,tylko o przestrzeganie podstawowych zasad .Limit 2 szt. jest problemem,tak jak połów metodą bardzo modną na tym zbiorniku czyli dwie żywcówki+spining.Trolling przegłosowany a gdzie górny wymiar ochronny.Jeżeli chcemy łowić duże ryby to nie ma innego wyjścia, garstka wypuszczających wszystko i druga ekipa która ustala sobie sama górny wymiar ochronny nie da rady obronić tego zbiornika.
  • beton007, kkonrad i Sandi lubią to

#1377 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 06 styczeń 2018 - 10:03

Tak naprawdę, ta garstka ludzi zwanych "delegatami" w dupie ma to czy będzie lepiej. Wymiar górny to podstawa w tych czasach i nie rozumiem, dlaczego nie przeszedł. Kolego Andreandre pisz tak bardziej po polsku, bo ciężko się czyta.


  • tomi101 i kkonrad lubią to

#1378 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 06 styczeń 2018 - 10:16

Wg. delegatów i zarządu ma być i będzie lepiej w kasie pzw. A reszta jest nieważna.
  • beton007, kkonrad i Sandi lubią to

#1379 OFFLINE   Andreandre

Andreandre

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Rowicki

Napisano 06 styczeń 2018 - 15:05

co do wypuszczania medalowych ryb to sam mam 3  złote medale za złowione szczupaki 14 kg i  12 kg i 12.5 kg  a teraz  w  listopadzie wypuściłem 9.40 kg do wody co  jest na stronie  6 5      tam kolega  nagrał film jak go wypuszczam   do wypuszczania ryb trzeba  zmienić podejście wędkarzy   i ustalić   limit 90cm na szczupaka   do uwalniania ryb trzeba  dorosnąć  tylko mi szkoda ze dopiero   niedawno to zrozumiałem   ale lepiej póżniej   niż wcale  pozdrawiam    wędkarzy   



#1380 OFFLINE   Darnok

Darnok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 06 styczeń 2018 - 21:43

Mam nadzieję Andrzej że coraz więcej wędkarzy dorośnie i zrozumie że okazy trzeba wypuszczać one dają odpowiedni materiał genetyczny ale również najwięcej radości dla wędkarza , ja w tym roku nie trafiłem trzy cyfrówki ale 90+ 80 + sporo ryb padło i wszystkie wróciły do wody. Z tego co widziałem to to nie tylko starsi wędkarze zabierają te duże ryby ale również młodzi , w swoim towarzystwie sam znam kliku co ciężko przemówić do rozumu ale powoli niektórzy zaczynają rozumieć, teścia rocznik 60+ już dawno wyedukowałem , żeby tylko wszyscy tak podchodzili jak ona teraz, a kiedyś wszystko w beret.