Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#1821 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 19 październik 2018 - 18:35

A ja jak zwykle smutne wieści, dziś widziałem foto wybebeszonego suma ponad 230 i 66kg.

#1822 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 19 październik 2018 - 20:02

Sumy to zło wyzeraja pyszne sandacze więc nie jest to zła wiadomość 😁

#1823 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Napisano 19 październik 2018 - 20:25

jest to zła Wiadomość :( tom_mich_ zostałeś moim wrogiem 


  • mafijas lubi to

#1824 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 20 październik 2018 - 03:48

Argument podstawowy przy dyskusji o potrzebie zeżarcia takiej ilości mięsa. Przy boleniach to samo słyszałem, gdy gość musiał usprawiedliwić kolejną sztukę ładowaną do busa. Każdy z nich to nasz nowy Szyszko.
  • jacekp29 lubi to

#1825 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 20 październik 2018 - 05:56

Wiśniowy przecież z Tomka strony to żart , napisał tak ponieważ to klasyczne Zdanie na siemianowce u tych miesiarzy.
Ja tez mam smutne wieści ale dla trolingowcow i tych co nie boja się podplywac 5 metrów obok. Nie będę rzucał kamieniami tak jak koledzy tutaj wyżej pisali. Pierwszy strzał pójdzie w powietrze , będzie ostrzegawczy jednak kolejny już nie będzie taki miły... także panowie do odważnych świat należy , j a tylko przypominam o zachowaniu bezpiecznej odległości . Żarty skończyły się w Tamtym Roku... pozdrawiam normalnych Wędkarzy 😊

Użytkownik mafijas edytował ten post 20 październik 2018 - 05:56


#1826 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imię:Przemek

Napisano 20 październik 2018 - 06:13

Był dziki zachód będzie dziki wschód


Tapatalkniete z iPhone 7

#1827 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 październik 2018 - 08:06

 Nie będę rzucał kamieniami tak jak koledzy tutaj wyżej pisali. Pierwszy strzał pójdzie w powietrze , będzie ostrzegawczy jednak kolejny już nie będzie taki miły... także panowie do odważnych świat należy , j a tylko przypominam o zachowaniu bezpiecznej odległości . Żarty skończyły się w Tamtym Roku... pozdrawiam normalnych Wędkarzy

fajna inicjatywa  ;)

 

:D  


Użytkownik tibhar edytował ten post 20 październik 2018 - 08:09


#1828 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 październik 2018 - 09:42

Dziki wschód jest ciągle, i ja będę ciągle powtarzał że 90% trolingowców na siemianówce nie dorosło do trolingu.

#1829 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 20 październik 2018 - 09:55

Był...jest...będzie....
  • szydłoś lubi to

#1830 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 20 październik 2018 - 12:14

Gorzkie żale cd.... Kiedy w końcu będą jakieś normalne posty w tym wątku ech... (nie licząc postu Tomiego).

#1831 OFFLINE   Deha

Deha

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Darek

Napisano 20 październik 2018 - 13:01

Wiśniowy przecież z Tomka strony to żart , napisał tak ponieważ to klasyczne Zdanie na siemianowce u tych miesiarzy.
Ja tez mam smutne wieści ale dla trolingowcow i tych co nie boja się podplywac 5 metrów obok. Nie będę rzucał kamieniami tak jak koledzy tutaj wyżej pisali. Pierwszy strzał pójdzie w powietrze , będzie ostrzegawczy jednak kolejny już nie będzie taki miły... także panowie do odważnych świat należy , j a tylko przypominam o zachowaniu bezpiecznej odległości . Żarty skończyły się w Tamtym Roku... pozdrawiam normalnych Wędkarzy

Ja jestem trolingowiec ( myślę że nie jako jedyny na tym forum ). Powiedz czego mam się bać...

To sie robi niemaczne . O co kaman??? , szanuję ludzi ktòrzy ryby wypuszczają, zresztą to forum nauczyło mnie szacunku i poszanowania ryby, nauczyłem sie je wypuszczać. Chyba pewne zachowania nie powinny mieć miejsca. O czym t
Ty piszesz, jakie strzelać! Czym?

Dwa tygodnie wcześniej siedząc na łódce słyszę jak jededn z dwóch wedkarzy ( panowie na ładnej oklejonej łódce, w białych czapeczkach ) krzyczy do innego wędkarza który chowa złowionego szczupaka:
" pie..ny Białystok, je...ny mięsiarz, zaraz cie zabiję tą gumą, zabierz tą wędkę z lini mojego rzutu , h.j ci w d..ę itd, itp.
Tym bardziej, że dwie godziny wcześniej podplyneli do innego wędkarza ktory złowił szczukapa, włozył do siatki i sprawdzili czy miał wymiar. Byłem gotów przepływajac obok pochwalic za takie działanie. A tak było mi poprostu wstyd za to co uslyszalem.

Użytkownik Deha edytował ten post 20 październik 2018 - 13:03


#1832 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 20 październik 2018 - 13:34

Ja jestem trolingowiec ( myślę że nie jako jedyny na tym forum ). Powiedz czego mam się bać...

To sie robi niemaczne . O co kaman??? , szanuję ludzi ktòrzy ryby wypuszczają, zresztą to forum nauczyło mnie szacunku i poszanowania ryby, nauczyłem sie je wypuszczać. Chyba pewne zachowania nie powinny mieć miejsca. O czym t
Ty piszesz, jakie strzelać! Czym?

Dwa tygodnie wcześniej siedząc na łódce słyszę jak jededn z dwóch wedkarzy ( panowie na ładnej oklejonej łódce, w białych czapeczkach ) krzyczy do innego wędkarza który chowa złowionego szczupaka:
" pie..ny Białystok, je...ny mięsiarz, zaraz cie zabiję tą gumą, zabierz tą wędkę z lini mojego rzutu , h.j ci w d..ę itd, itp.
Tym bardziej, że dwie godziny wcześniej podplyneli do innego wędkarza ktory złowił szczukapa, włozył do siatki i sprawdzili czy miał wymiar. Byłem gotów przepływajac obok pochwalic za takie działanie. A tak było mi poprostu wstyd za to co uslyszalem.

 

Chyba wiem kogo miałeś na myśli....Hehehe, tylko oni nie mają uprawnień do sprawdzania wymiaru ochronnego...



#1833 OFFLINE   Deha

Deha

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Darek

Napisano 20 październik 2018 - 16:49

Ok. Nie mają, ale to pomaga. Niejeden zastananowi się zanim zberetuje niewymiarka.

#1834 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 20 październik 2018 - 17:11

Ok. Nie mają, ale to pomaga. Niejeden zastananowi się zanim zberetuje niewymiarka.

 

Ale tutaj raczej nie chodzi o to, czy mają czy nie, tylko o kulturę osobistą. Czyli mam rozumieć, że aprobujesz ich zachowanie, mimo tego, że sam jesteś z Białegostoku...


Użytkownik Werem edytował ten post 20 październik 2018 - 17:12


#1835 OFFLINE   Deha

Deha

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Darek

Napisano 20 październik 2018 - 17:44

A nigdy.
Pisałem o dwóch różnych zdarzenaich w odstępie kilku godzin. Ich popis "elokwencji", chamstwa i glupoty mnie przeraża, złości i smuci. Bo to jest niedopuszczalne. Natomiast sprawdzanie wymiaru nawet mnie zinteresowało i zaintrygowało, bo jak bedziemy bierni na beretowanie niewymiarków i nadwymiarków ( po nowym roku ) to też nic dobrego z tego nie wyniknie. Warto zwracać uwagę, interweniowaći, edukować, ale oczywiście kulturalnie i z szacunkiem do innych.

Użytkownik Deha edytował ten post 20 październik 2018 - 17:49


#1836 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 20 październik 2018 - 18:14

Scenka rodzajowa z dzisiaj. Dwóch wędkarzy ćwiczy ewidentnie sandacze, coś wyjmują, focia i ryba do wody. Po jakimś czasie pyrpyr z trzema zawodowcami dość blisko kołuje. I słychać tylko pytanie " mało masz miejsca?!".
A tak realnie to wg mnie już plaga. Logowanie całych rodzin na dużych łodziach, aby kartę mieli. I są niestety bardzo skuteczni. Dzisiaj z ręki u nas trochę ponad komplet, na jednej z kołujących łodzi praktycznie to samo, ale w godzinę.
Dzisiaj w sporym gronie doświadczonych wędkarzy większość była niestety zwolennikami tłuczenia dużych sumów. Wg nich najlepsze do rozrodu to takie góra 10kg. Większe to podobno szkodniki :/ Największym jest chyba jednak niestety człowiek.
  • korol lubi to

#1837 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Napisano 20 październik 2018 - 18:42

A ja nastawiam się typowo na sumy i patrz trafić nie mogę :(

#1838 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 20 październik 2018 - 18:58

Jeden z wędkarzy z ręki trafił dzisiaj suma. Ponad godzinę starał się go przynajmniej obejrzeć. Chyba się nie udało.
  • amfot lubi to

#1839 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 20 październik 2018 - 19:05

Na kilometr bije od Was hipokryzją. Dlaczego w ubiegłym roku nie protestowaliście tak zawzięcie jak bywało i 200 łódek na akwenie z czego pewnie z 90% to amatorzy rybiego mięsa. Troling był wtedy zakazany, choć w jakimś nie wielkim stopniu na pewno był. Większość po prostu zmieniło sposób połowu ryb i troluje bo takim jest wygodnie. Nie będzie trolingu będzie żywiec lub spinning. 

 

Jeszcze raz napiszę to nie metoda ale ludzie mogą zubożyć nasz akwen.

 

A jeszcze bardziej mnie dziwi że tacy przestrzegający zasad wędkarze aprobujecie zachowania nie zgodne z prawem. Od kontroli i wymierzania sprawiedliwości są odpowiednie służby i instytucje. Nic nie usprawiedliwia tego.

 

PS. W ostatnich dwóch tygodniach stosunek złapanych ryb przeze mnie tradycyjnym spinningiem do trolingu to ponad 10:1. Choć zaważył na tym jeden dzień gdzie szczupaki brały jak szalone (większość z nich to niestety 40-50 cm). I gdybym był mięsiarzem to....



#1840 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 październik 2018 - 19:30

Kolego pewnie że ludzie zabijają, tylko ile sumów padło w trolu a ile z ręki? Bo ja bym obstawił 80% do 20, no i jeszcze raz podkreślę troling plus mentalność na siemianówce daje spustoszenie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych