Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SHIMANO CORE 50 MG


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 17 sierpień 2009 - 21:45

Jurku myślę że w twoim przypadku kołowrotki wykańcza sól a nie to jakie maja przełożenie. nie jesteś w stanie równo dozować tej soli do każdego modelu i być może ten curado dhsv przez miesiąc bardziej przesoliłeś niz dpv :lol:



Chyba jednak Nie!

Przekladnia w DHSV powiedziala Pas juz po nastej wyprawie na ryby. pozniej multik utonal. DPV zostal kupiony ROK (!!) wczesniej niz DHSV i chodzi do dzis. Nie o Ilosc soli tu chodzi.

Opory z jakimi czasami sciagam pilkeera czy gume podczas lowienia w morzu sa sporo wieksze niz w przypadku lowienia w PL.

nawet w rzekach..

Ponadto tu mam piasek. On jest cichym zabojca sprzetu wedkarskiego. Niemniej osobiste obserwacje jakie dokonalem prowadza do wniosku, ze przekladnie o niskim przelozeniu sporo lepiej sobie radza, ailosc zwijanej linki jest absolutnie wystarczajaca do moich potrzeb..

JW :D



#22 ONLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 17 sierpień 2009 - 21:48

Jerzy chodził mi pomysł ze szpulą ale mam podejrzenia że nic z tego nie bedzie, no chyba że ktoś poda mi średnicę i szerokość szpuli metanium mg7, wtedy będę mógł porównać czy da radę.

#23 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 17 sierpień 2009 - 21:50

Jerzy myślę jednak że 90% forumowiczów łowi właśnie w PL a nie w Omanie i jak na Polskie warunki jest to młynek trwały.


ale ja nie twierdze, ze on nie jest trwaly!!

ja tylko z uporem, maniaka przytaczam stara i znana prawde, ze mniejsze przelozenie oznacza wieksza zywotnosc multiplikatora.

nihil novi!

insza inszosc jak te DHSV, 101D7 czy MG7 chodza (beda chodzic) po roku czy dwoch intensywnego uzywania w PL? Napewno nie mozna nazwac tej pracy plynna!! B) I nie dam sobie kitu tutaj wstawic, bo troche juz mutikow mialem..

Oman tylko przyspiesza wszytskie efekty ktore w Pl pojawia sie poprostu pozniej..

JW :mellow:



#24 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 17 sierpień 2009 - 21:53

Jerzy chodził mi pomysł ze szpulą ale mam podejrzenia że nic z tego nie bedzie, no chyba że ktoś poda mi średnicę i szerokość szpuli metanium mg7, wtedy będę mógł porównać czy da radę.



posiadaczy MG7 jest troche. Mzoe na zlocie warcianskim sprawdzisz. Szpula od AR tez pasuje do MG7.. Jesli pasuje rowniez do 101D7 moze smialo brac plytka Yumeye..

Dla scislosci piszac wczesniej, ze 101D7, MG7, Core MG7 czy AR sa wg. mnie takie same mialem na mysli ich wlasciwosci rzutowe.

Detale w bydowie szpul i osi moga byc, dlatego sprawdz wszytsko sam, zanim wydasz kase ... :mellow:
JW :D

#25 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 17 sierpień 2009 - 21:59

Jerzy przekładnia 7:1 w stosunku do 5:1 chodzi bardziej szorstko od samej nowości.Napisałem też że 7:1 nie nadaje się do wabików stawiających duży opór w wodzie.Boleniowe przynęty jakie Ja stosuje nie stawiają oporu,no może minimalny i przy takim łowieniu ten młynek jest ciężko zarżnąć.A przy np. większych obrotówkach na pewno łatwo,to od razu czuć że to nie jest multi pod takie łowienie i tu na pewno lepiej się sprawdza DPV.

#26 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 17 sierpień 2009 - 22:12

Jerzy przekładnia 7:1 w stosunku do 5:1 chodzi bardziej szorstko od samej nowości.Napisałem też że 7:1 nie nadaje się do wabików stawiających duży opór w wodzie.Boleniowe przynęty jakie Ja stosuje nie stawiają oporu,no może minimalny i przy takim łowieniu ten młynek jest ciężko zarżnąć.A przy np. większych obrotówkach na pewno łatwo,to od razu czuć że to nie jest multi pod takie łowienie i tu na pewno lepiej się sprawdza DPV.


sama prawda! ale ja akurat mam skrzywienie w tym kierunku i poprostu nieznosze jak cos mi szumi i zezi podczas lowienia..

Naplynniejsze mlynki jakie mialem w rekach NOWE to :

1 Conquest 201 (absolutny top w kategorii maslana i cicha przekladnia)

2 CU201DPV Maslo! jesli do tego wiezmiemy pod uwage fakt, ze kosztuje prawie 3X mniej niz CC201

3 Zillion CC ( przelozenie 4.9) jak wyzej, ale znacznie drozej

4 Calais 201 DC przelozenie 5:8, chodzil swietnie, ale kasa za to cudo jest juz niemala!! :(

5 nowy 4601C3, opisywalem go w zeszlym tygodniu. Koszt prawie zaden a chodzi swietnie przelozenie 5:3

6 Zillion PE special ! Przelozenie 6:2 ale przekladnia chodzila swietnie. Koszt tej zabawki jednak jest nie maly

7 Steez 103. Top model, wiec praca przeladni tez TOP

Najgorsze mlynki jakie mialem, lub uzywalem w kategorii praca przekladni:

1 Antares AR :huh: kupilem go prawdopodobnie z uszkodzona przekladnia. Po wymianie zembatki bylo sporo lepiej!! Inne modele AR jakie mialem w rekach chodzily znacznie lepiej

2 201DHSV. Kaszana postepowala w tempie geometrycznym, ale tez po dupie dostal jak zaden inny.

3 DC7 Za te kase zrobic cos takiego to poprostu zbrodnia! Praktycznie poziom DHSV

4 roczne MG7 uzywane na Wisle w Toruniu. Sieczkarnia!

pozd JW

p.s ostatnio Pitt wspominal na forum, ze japosnki speedmaster 201 z przekladnie 7:0 nie wytrzymal szwecji po dwoch tygodniach.


#27 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 17 sierpień 2009 - 22:21

Steeza 103 mam i jest to świetny multik,ale na Wisłę pod bolka stosuję go tylko wtedy jak muszę pokombinować i ten bierze z dna lub z toni-precyzyjna maszynka zgadza się super.201DHSV służy Mi do ekspresowego łowienia tych rybek a do tego Steeza 103 jest Mi szkoda i jest ciut za wolny.

#28 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 18 sierpień 2009 - 08:47

To chyba odpowiednik Core Aldebaran ze szpulką Avail 8g.
.

Załączone pliki



#29 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 18 sierpień 2009 - 10:42

a jak juz jestesmy przy tuningowych szpulach to jestem ciekawy czy szpulka od Aldebarana nie wchodzi do CU101. Jesli tak to koszt niezlego multiplikatora do lekkiego lowienia moglby byc w koncu niewielki.


Fajne zdjecie? Skad je wziales Aptekarz?

Pozd JW :D

#30 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 18 sierpień 2009 - 12:01

Zdjęcie wziąłem z sąsiedniego forum ;).Pike sobie taki młynek kupił wraz z tą tuningową szpulką i magnetykiem Availa.Koszt całości ok.500dolców.więc do przełknięcia.

#31 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 18 sierpień 2009 - 12:18

Zdjęcie wziąłem z sąsiedniego forum ;).Pike sobie taki młynek kupił wraz z tą tuningową szpulką i magnetykiem Availa.Koszt całości ok.500dolców.więc do przełknięcia.



a uzyskales pozwolenie na publikacje?

:D

#32 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 18 sierpień 2009 - 12:21

Cizes pewnie pójdę za to siedzieć.

#33 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 18 sierpień 2009 - 12:28

co do tych plytkich szpule to mnie nurtuje jedna kwestia.

Mialem scorpiona 1001 i curado 101 ona mialy tendencje do brania pod szpule cienkich linek. Zwlaszcza, jak linka byla nawiniena zgodnie z zasadami na milimetr od krawedzi szpuli.

Zauwarzylem, ze zastosowanie zylki o realnej srednicy 0,20 i wiecej powoduje, ze problem znikal.

Jak tak patrze na te super plytkie szpulki to zastanawiam sie ile tam tej zylki 0,20 wejdzie?

Jesli tylko 20-30m to taki multiplikator zasadniczo jest do wykorzystania wylacznie w warunkach lowiska typu mala pstragowa rzeczka czy kleniowy kanal. OK. ALe czy 500 $ na cos takiego nie jest jednak przesada??

Ja chetnie kupilbym do ML multiplikatora jak CU101 czy ldebaran lzejsza i plytsza szpulke ale o pojemnosci przynajmniej 80m/0,20mm

Z tego co widzialem na stronie avail.jp sa albo te super plytkie szpule albo standardowe glebokosci.

Jako, ze warunki lowiskowe jakie mam w chwili obecnej wykluczaja stosowanie takich zabawek jak Aldebaran + Avail chetnie wyslucham opinii tych co lowia czyms takim na codzien..

pozd JW :D

#34 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 18 sierpień 2009 - 12:37

witam!
moim zdaniem zastosowanie płytkich availów ma tylko sens z użyciem plecionki. np. na mojego cc51 z awailem wchodzi ok 90m linki 10lb.
to mi w zupełności wystarcza do łowienia pstrągów czy okoni.
ze szpulkami avail nie występuje problem wchodzienia linki pod obudową ponieważ wydaje się że wykonanie tych szpulek jest wyższe niż standardowych. wspomniane powyżej combo w moim przekonaniu będzie najlepszych chyba multikiem UL dostęp[nym obecnie.
lekka szpulka, odsunięty wodzik i sam kształt wodzika ( zwężający się stożek ) predysponuje ten młynek do naprawdę lekkiego łowienia.
pozdrówka

#35 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 18 sierpień 2009 - 12:41

Krzysiek, a jaka jest realna pojemnosc tej szpuli Avail do Aldebarana?

Ja lowilem takie ryby jak Okonie czy klenie tylko na monofil. Plecionki w lekkich wydaniach castingu poprostu nie lubie.

JW :D

#36 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 18 sierpień 2009 - 12:44

No nie wiem Jerzy Ja łowie na Curado 101D i wolę go o przysłowiowe 100razy od CC51S{którą też mam}.Generalnie materiały takie same!!!{tu i tu czarna przekładnia główna z tego samego stopu}reszta praktycznie to samo jak się otworzy jedynie mniej łożysk w 101D a może to i dobrze.Ja na 101D mam nawiniętą plećkę 8lb streena i nie zdarzyło Mi się żeby Mi wciągnął pod szpulę,cieńszych linek nie stosuje bo nie łowię narybku.Płytka szpulka jest ok tak jak piszesz na małe rzeczki itp.Za 500dolców przy aldebaranie masz młynek z oryginalną głęboką szpulą i płytką tuningową z hamulcem magnetycznym czyli dwa w jednym.Wątpię w to że ta szpulka by pasowała do 101D.Założyłem do 51S szpule od 51 plus bieżnia no i jest pojemny,ale osiągi rzutowe są dużo gorsze niż w 101D który kosztuje 3razy mniej a jest Moim zdaniem lepszy,więc nie ma to sensu.Płytka szpula do 101D to było by to,ale nie aż tak extremalnie płytka jak w 51S.Ja piszę z wlasnego doświadczenia wolę młynki tańsze i sprawdzone i nad wodą bezstresowe,ale ten aldebaran plus availowskie dodatki kusi Mnie okropnie i na 90% go kupię.

#37 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 18 sierpień 2009 - 12:47

wg availa:

φ0.330mm 16lb 45m
φ0.310mm 14lb 55m
φ0.280mm 12lb 60m
φ0.262mm 10lb 70m
φ0.229mm 8lb 85m

osobiście uważam że wejdzie mniej.
pozdrówka

#38 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 18 sierpień 2009 - 12:56

jesli realnie mono 0,2 wejdzie tam 80-90m to faktycznie zakup czegos takiego do lekkich wabi ma wielki sens.

dajcie znac jak to sie spisuje w praktyce i na jakich kijach

:D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych