Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Zbiornik Wióry


  • Please log in to reply
616 replies to this topic

#201 OFFLINE   Jacky X

Jacky X

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 posts

Posted 08 September 2016 - 12:14

Do siebie pretensji mieć nie mogę. Niewiele ryb z Wiór wziąłem. Reszta wędkarzy, jak wszędzie. Tylko czasami się słyszy, że ktoś wypuszcza lub wypuszcza wszystko prócz 1-2 ryb na kolację. Wióry to duży i głęboki zbiornik powinien się bronić a jedna z ostatnich ryb jaką gumofilce mogli by przechytrzyć w zalewie to sandacz-przynajmniej na spinning nie mówię o trupku.

 

Rybacy zrobili siła złego ale i coś się z tym zbiornikiem niedobrego stało. Ponadto spora jest presja łowców sandaczy i to wcale nie gumofilców tylko ludzi co wiedzą jak się sandacza skuteczne łowi. No i w konsekwencji jest jak jest.



#202 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 posts
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Posted 12 September 2016 - 13:16

Uwaga Koledzy!!!!!!!! Na zbiorniku o którym mowa jest w temacie pojawiły się kradzieże i innego typu incydenty .Radziłbym zachować czujność ,i lepiej zabezpieczyć sprzęt .Przyczepy pod łodziowe ,itp .


  • womaly23 likes this

#203 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,615 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 12 September 2016 - 13:44

To mieliśmy w zeszłym roku z Tomkiem farta. Odpłynęliśmy kilka kilometrów od slipu a tu zonk. Na brzegu zostały wędki o z młynkami i multikami o wartości pewnie z 5 tysięcy złotych. Ale nam się dłużyła droga powrotna do slipu. Z pchaczem 6KM wiszącym u pontonu... . 


  • michal7709 likes this

#204 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,421 posts
  • Imię:Kamil

Posted 12 September 2016 - 13:50

miałem kiedyś tak na Domaniowie, odłożyłem zestawy na trawce, zwodowałem łódkę, wyciągnąłem przyczepkę, wsiadłem , popływałem z pół godziny szukając odpowiedniego miejsca i ustawienia, ustawiłem, sięgam po wędki i upss , w drodze powrotnej nieźle się spociłem :)

 

na szczęście leżały koło auta i najlepsze jakieś 10cm od kół, nie dość, ze zostawiłem, to o mały włos nie przejechałem po nich :)



#205 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,966 posts
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Posted 12 September 2016 - 14:07

WĘDKARSKIE ROZGRYWKI UWAŻAM ZA OTWARTE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;)  :)



#206 OFFLINE   hunter28

hunter28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 posts

Posted 12 September 2016 - 14:16

Są tam jeszcze ryby?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#207 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 posts
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Posted 12 September 2016 - 14:22

Zeżarte,dlatego wzięli się za sprzęt ;-)
  • hunter28, tadekb, Kajtelek2 and 2 others like this

#208 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,475 posts

Posted 12 September 2016 - 15:22

Co jakiś czas słychać o tego typu incydentach na Wiórach, W tamtym roku koledze odkręcili halogeny i lusterko , samochody porysowane. Wczoraj zginęła belka oświetleniowa od przyczepy na szeligach i kółko manewrowe na bukówce, chyba ktoś kompletuje przyczepkę;)

Czym i jak się to skończy to wiemy - to kwestia czasu kiedy ktoś zostanie złapany a konsekwencje myślę, że rozegrają się nad wodą ;)



#209 OFFLINE   S.O.D.

S.O.D.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 posts

Posted 13 September 2016 - 06:59

Womaly23 nie dodał, że w zeszłym roku na Bukówce ktoś poluzował wszystkie śruby w aucie znajomemu..... Prawie mu koła poodpadały w czasie jazdy - nawet dzwonił do mnie, żebym swoje sprawdził. To już nie jest zabawne.......



#210 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,966 posts
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Posted 13 September 2016 - 07:04

Jedno wielkie skur...............!!!!!!!!

#211 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 posts
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Posted 13 September 2016 - 07:32

Czytam, czytam i w zasadzie nie jestem zdziwiony. Jeżeli ktoś myśli, że jest to tylko i wyłącznie przypadłość danego zbiornika i danej okolicy, to jest naiwny.

Popatrzcie na to szerzej. Na dobrą sprawę to gdzie się człowiek nie ruszy, towarzyszy mu brak poszanowania jakichkolwiek norm, zasad o zwykłej empatii nie wspominając.

Walka, walka wszędzie i na okrągło. Począwszy od dróg, przez przedszkola, szkoły, pracę, a nawet zwykłe zakupy.

Ot po prostu chamstwo, znieczulica i ogólna tandeta. Zresztą na jerku też bywa ciekawie, wszak mamy tu chyba cały przekrój społeczeństwa, które połączone zostało wspólnym hobby.

Wracając do wątku zbiornika. Były na nim piękne okonie, nawet takie 50+ Zostały zeżarte. Wprawny spinningista, głównie ze środków pływających, potrafił rocznie złowić i zabrać 300 – 500 sztuk garbusów. Tak, garbusów powyżej 30cm.

Były szczupaki. Duże i małe z corocznych zarybień. Jeszcze kilka lat temu (6 – 8 lat) mało wprawny wędkarz, potrafił ze środka pływającego, zaliczyć dziennie po kilka sztuk powyżej 70 cm!!!

Szczupaki poległy. Zostały zjedzone, przez tubylców, którzy nie zwracali uwagi na ilości, wielkość a nawet okres ochronny szczupaka. To była rzeź. Dopełnieniem byli koledzy łowiący ze środków pływających. Te największe szczupale wyczesane zostały trolingiem!

Jak ktoś nie wieży, zapraszam nad wodę. W tej chwili zbiornik czyszczony jest z sandaczy.

A wszystko to za zgodą nas wszystkich. Właśnie tak to wygląda. Zresztą, tak jest wszędzie dookoła.

Pozdrawiam.

 

Ps. Liny, płocie, piękne karasie, też tam kiedyś były


  • Piotr Lipiec, _hubercik_, michal7709 and 1 other like this

#212 OFFLINE   Kogut Fishing

Kogut Fishing

    Pozytywnie zakręcony...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,189 posts
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Filip

Posted 13 September 2016 - 07:36

Moje ulubione łowisko.Każdą zdrową rybę z tamtąd wypuszczam....A tu czytam takie rzeczy.Płakać mi się chce.Nie ma słów żeby to opisać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#213 OFFLINE   jaaro76

jaaro76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 posts

Posted 13 September 2016 - 08:05

Jebac mięsiarzy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • rózgaś likes this

#214 OFFLINE   Marcel2016

Marcel2016

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 posts
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie

Posted 13 September 2016 - 09:56

Jebac mięsiarzy
Popieram 100% teraz okoń 30+ to juz okaz na tej wodzie i oszczupak Ciężko smutne ale prawdziwe

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Edited by Marcel2016, 13 September 2016 - 09:58.


#215 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 posts
  • Imię:Andrzej

Posted 14 September 2016 - 15:03

Na pewno to Baba Jaga z Łysej Góry to wszystko o czym piszecie to uczyniła,( a może to koledzy po kiju którym wrąbaliście się w miejscówkę albo przepłyneliście im po zarzuconych zestawach ? ,  bo przecież na wodzie to wszyscy są Paniskami)



#216 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,421 posts
  • Imię:Kamil

Posted 14 September 2016 - 15:09

Pewnie tym co wywożą na pół zbiornika po 3 wędki z filetem i na dokładkę 2 nęcone! z bojką z butelki
  • michal7709 and S.O.D. like this

#217 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 posts
  • Imię:Andrzej

Posted 14 September 2016 - 18:24

Popatrz Kamilu na rejestracje samochodów tych z przyczepkami i bez przyczepek . Będziesz wszystko wiedział.

Ci co wcześniej przyjeżdżali na Brody od strony Rudy z przyczepami kempingowymi i trzepali przez całe lato sandacze z wywózki

po struciu Brodów przenieśli się na Wióry. Wątpię aby podejrzewać o takie numery jak opisaliście powyżej tubylców.



#218 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,421 posts
  • Imię:Kamil

Posted 14 September 2016 - 21:58

niestety , to bardzo możliwe, ostatnio , to sobie nawet basen rozstawili, jaja jakieś normalnie



#219 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 posts
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Posted 15 September 2016 - 11:04

Ciekawe ile z nocki sandałów zjedli ,sam widziałem jak koleś na skuterze wywoził ryby z rana ,chyba już mu się nie mieściły albo miał zamówienie i chciał je zrealizować lub  się obawiał że do niego ktoś podpłynie i zapyta o limit .Ot taka rzeczywistość na tym zbiorniku......


  • womaly23 likes this

#220 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 posts
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Posted 15 September 2016 - 15:02

Sytuacja na tym zbiorniku bardzo dobrze obrazuje stan wędkarstwa w naszym kraju. "Zeźreć" wszystko co w wodzie pływa,a potem narzekać, że nie ma ryby bo "niezarybiajo"
Większość członków zachowuje się jak szarańcza: opanowują rybną wodę, wycinają w pień zasoby i przenoszą się dalej.
Plaga egipska jak w mordę strzelił.
  • Rajfel, michal7709, uvex and 2 others like this