Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano JDM vs. Europa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 25 grudzień 2014 - 20:19

..mniej w niej siliconu :-)...


  • sacha lubi to

#42 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 25 grudzień 2014 - 20:21

..no i ma dupkę podniesioną do góry , jak Kardashianowa i niejaka Nikky Minage ( czy jakoś tak :-) ) ..a to teraz trendyyy :lol:  :D  ;)

 

Patrycja K właśnie oficjalnie się na Ciebie obraziła.... 

 

:lol:  :P


  • Obdarty lubi to

#43 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 25 grudzień 2014 - 20:26

Coś słaby alkohol spożywacie w te święta  :P taki temat o ''dupie'' Maryni  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


  • Józef Lesniak lubi to

#44 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 25 grudzień 2014 - 22:02

Taka świąteczna dyskusja ;)

Z racji, iż św. Mikołaj obdarzył mnie Stellka 2500JDM '10, mam możliwość porównać bezpośrednio ten model z jego europejskim odpowiednikiem, czyli 2500FE.

Na pierwszy rzut oka, kołowrotki są identyczne. Poza nabitym nr seryjnym na stopce w wersji JDM oraz kilkoma napisami na szpuli, kręcioły niczym się nie różnią.

Jako, że wersje FE mam używaną ok 4 lat, a JDM jest prawie nówka, ciężko mi porównać ich pracę. JDM kręci zdecydowanie lepiej i płynniej niż FE, jednakże FE jest świeżo po smarowaniu i spasowaniu i nie był jeszcze od tego czasu nad wodą, stąd jej praca jest jeszcze "nie dotarta".

Czy mieliście okazję porównać 2 nowe modele JDM i "europa" w Stelli lub TP? Czy zauważyliście znaczące różnice w pracy, spasowaniu itp?

Witam.

Takich kołowrotków w serwisie miałem naprawdę dużo zarówno wersji JDM jak EU. Są to identyczne kołowrotki pod względem konstrukcyjnym i nie ma między nimi żadnych różnic. Nie ma takiego określenia jak "maślana" lub "aksamitna" praca. Po prostu jest to absolutny "TOP",i jeżeli ktoś się dopatruje różnic to jest w błędzie i chyba trochę przewrażliwiony.Te kołowrotki w idealnym stanie powinny pracować tak samo.

Owszem zdarzają się pewne niedociągnięcia pod względem składania niektórych elementów zarówno w wersjach JDM jak i EU. Chodzi mi tu mianowicie o dokładne spasowanie mechanizmu oscylacji. Często jest tak,że jedna z ultra cienkich podkładek na "worm shaft" nie jest założona tak jak być powinna,co skutkuje stukami i chrobotaniem,co łatwo pomylić ze złą pracą przekładni. Ale w tym etapie są to już dywagacje serwisowe i na tym etapie pozwolę sobie skończyć.

 

Pozwole sobie dopytac :
Które generacje stelli sa mniej udane od fe ?

Przypomnę - Stella '10 FE to zdobywca nagrody  Nr 1 w dziedzinie kołowrotków na prestiżowych targach sprzętu wędkarskiego "EFTTEX" 2010.

A oceniali to nie byle jacy znawcy.

Tylko my? - zawsze mamy jakieś zastrzeżenia. To powiem co należy robić tuż po zakupie kołowrotka.

Należy nim łowić i łowić,ale naprawdę łowić,a nie wsłuchiwać się w odgłosy pracy kołowrotka.

Po sezonie jak najbardziej wskazany serwis.Jest to normalną praktyką w Japonii.\

 

A tak dla przypomnienia,nie jest to kołowrotek dla "traktorzystów",wymaga finezyjnej ręki i obsługi. Panie Łukaszu vel "Kombajnisto" na wiele pytań postawionych przez Pana w tym wątku musi Pan sobie sam odpowiedzieć.Najlepiej jak Pan przypniesz do wędziska właśnie ową Stellę '10 i oby tylko nie po "chamsku" łowić. Do "chamskiego"ciężkiego łowienia są mniej finezyjne kołowrotki, jak choćby niektóre Daiwy.

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 25 grudzień 2014 - 22:32

  • Mr.Happy i Profil_Nieaktywny lubią to

#45 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 grudzień 2014 - 22:16

Ostatnie zdania z postu powyżej powinny być ubrane w ramkę, pogrubione , podkreślone i powinny być zdaniem przewodnim działu.

Amen.

#46 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 25 grudzień 2014 - 22:19

Coś słaby alkohol spożywacie w te święta  :P taki temat o ''dupie'' Maryni  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Karol masz rację. W zasadzie nie ma sensu dyskutować o bardzo dobrym kołowrotku. To chyba taka nuda świąteczna.


  • Karol Krause lubi to

#47 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 25 grudzień 2014 - 22:33

Ostatnie zdania z postu powyżej powinny być ubrane w ramkę, pogrubione , podkreślone i powinny być zdaniem przewodnim działu.

Amen.


prawda :)

polać mu :D :D :D

#48 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 25 grudzień 2014 - 22:42

prawda :)

polać mu :D :D :D

Dziękuję nie skorzystam.Pozwolę przypomnieć że nie jestem trunkowy i polewać mi nie potrzeba  :angry: .


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 25 grudzień 2014 - 22:44


#49 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 25 grudzień 2014 - 22:47

Dziękuję nie skorzystam.Pozwolę przypomnieć że nie jestem trunkowy i polewać mi nie potrzeba :angry: .

to w takim razie wszystkiego najlepszego Panie Józefie a ja wypije za Pana i za swoje zdrowie :)

pozdrawiam

Użytkownik majatony edytował ten post 25 grudzień 2014 - 22:51

  • salmonid lubi to

#50 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1588 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 25 grudzień 2014 - 22:48

Dziękuję nie skorzystam.Pozwolę przypomnieć że nie jestem trunkowy i polewać mi nie potrzeba  :angry: .

Mój styl , ale zjeść nad wodą trzeba za to za dwóch ;)

JDM ma sporą zaletę przy sprzedawaniu - trzyma cenę i to fakt niezaprzeczalny.

Pozdrowienia dla Wszystkich


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 25 grudzień 2014 - 22:56


#51 OFFLINE   rychu1961

rychu1961

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaDolny śląsk
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 25 grudzień 2014 - 23:00

Witam,jestem tu na forum nowy,fajny temat,dla ogólnej zabawy dorzuce cos od siebie,mam stelle c3000fl,kolega kupił niedawno od kolegi Guzu 4000xg,dzis byłem na rybach i uwiesił mi się metrowy sumek,podczas holu w mojej stelli nie terkotał hamulec a w stelli od kolegi Guzu,hamulec gra prawie jak karpiowy sygnalizator,cóż przyjdzie mi sprzedac ta nowosć i zgłosic sie do kolegi Guzu po terkoczącą stelle.

#52 OFFLINE   ziober

ziober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów

Napisano 25 grudzień 2014 - 23:25

Nie ma takiego określenia jak "maślana" lub "aksamitna" praca.

 

Odnoszę wrażenie, że Pan Józef nie zna się na kołowrotkach1. Wystarczy poczytać forum aby wiedzieć, że takie określenia istnieją!

 

Pozdrawiam Panie Józefie :)

 

1 świąteczna hiperbola



#53 OFFLINE   ziober

ziober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów

Napisano 25 grudzień 2014 - 23:29

x


Użytkownik ziober edytował ten post 25 grudzień 2014 - 23:32


#54 OFFLINE   michal00kn

michal00kn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • Lokalizacjawlkp/kp
  • Imię:Michał

Napisano 25 grudzień 2014 - 23:29

Czy mieliście okazję porównać 2 nowe modele JDM i "europa" w Stelli lub TP? Czy zauważyliście znaczące różnice w pracy, spasowaniMieszkają jeszcze za granicąu itp?

Przez moje ręce przeszło tego trochę tzn stell SW '08 wersji eu (jeszcze rok temu można było kupić za niewielkie pieniądze w BE czy NL)i  XG,PG JDM '08, miałem możliwość także "zaglądać do środka" i nie ma żadnej różnicy w częściach czy odcieniach(kolorach) materiału z którego dana część jest wykonana między STLSW EU, a STLSWXG (wielkość4000/5000). Różnica jest w kolorze 4000pg ma jaśniejsze koło zębate od XG JDM i wersji EU. Kilka sztuk miało delikatne wady jdm jak i eu np. nadlewka plastiku na zaślepce naprzeciw korbki powodował drażniące "coś" :) co było czuć inna zaś stukała przy obracaniu jakby w przekładni, a okazało się że to jest coś z knobem po wyczyszczeniu przestało no i większość z nich przydała się podkładka regulacyjna na koło, przynajmniej według mojego odczucia.  W sercu młynka wersjach eu i jdm..... taka sama pustynia, najwięcej smaru jest w nakrętce hamulca i knobie, ciekawa technologia smarowania, być może orginalne mazidło rośnie lub się pieni podczas kręcenia ;)  i wszystko jest w porzo.

 

PS a ja znalazłem pod choinką stradica2500fj z malezji

 

Trochę z innej beczki zastanawia mnie po co seryjnie w shimano wielkość 4000 są tak pojemne szpule?



#55 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 grudzień 2014 - 23:36

Trochę z innej beczki zastanawia mnie po co seryjnie w shimano wielkość 4000 są tak pojemne szpule?


Stella 4000 to kolowrotek przeznaczony do spiningu za lososiem.
tak jest pozycjonowany na rynku japońskim.
Zatem zylka na głębokiej. Linki pe na plytszych

#56 OFFLINE   michal00kn

michal00kn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • Lokalizacjawlkp/kp
  • Imię:Michał

Napisano 25 grudzień 2014 - 23:50

W stelli i w tpsw to jeszcze rozumiem to morskie młyny ale w takich normalnych budżetowych rarenium, biomaster czy stradic 4000



#57 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 26 grudzień 2014 - 00:03

To na bolenie, czytaj "łososie dla ubogich" ;)
  • Guzu i kris1 lubią to

#58 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 26 grudzień 2014 - 00:17

 

 "Często jest tak,że jedna z ultra cienkich podkładek na "worm shaft" nie jest założona tak jak być powinna,co skutkuje stukami i chrobotaniem,co łatwo pomylić ze złą pracą przekładni. Ale w tym etapie są to już dywagacje serwisowe i na tym etapie pozwolę sobie skończyć."

 

A to ciekawe, że w tym momencie nastąpił koniec...

O której to "ultracienkiej" podkładce jest mowa i jak trzeba ją założyć, by wreszcie leżała "tak, jak być powinna".

Staram się znaleźć tam jakąś przestrzeń do możliwości popełnienia błędu przez osobę składającą ten młynek, by następnie ktoś w Polsce miał pole do popisu i poprawiania fabryki.

Dla ułatwienia załączam link do przykładowego schematu:

http://www.ereplacem...302_200444.html

bardzo proszę o wskazanie, która to podkładka i co może z nią być nie tak.

Wdzięczny będę za naukę.


  • no name lubi to

#59 OFFLINE   michal00kn

michal00kn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • Lokalizacjawlkp/kp
  • Imię:Michał

Napisano 26 grudzień 2014 - 00:26

To że my Polacy wiemy lepiej gdzie i ile ma być cienkich podkładek :D  to jest sprawa jasna i prosta jak 2x2 i niema co tu posiłkować się schematem ;) poza tym to są sekrety mistrzów. Czasami odwrócenie podkładki ma znaczenie....... :lol:


Użytkownik michal00kn edytował ten post 26 grudzień 2014 - 00:28


#60 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 26 grudzień 2014 - 00:42

Poczekam na wypowiedź mistrza.


  • michal00kn lubi to