Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okonie 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1204 odpowiedzi w tym temacie

#721 OFFLINE   pablo23004

pablo23004

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaDębica / Mielec
  • Imię:Paweł

Napisano 14 wrzesień 2015 - 10:33

Witam wszystkich w tę deszczową i bardzo wietrzną niedzielę  :)

Z racji pogody takiej jaka dziś panuje, jest chwilka aby wrzucić coś do wątku pierwszy raz w tym roku. Po długim oczekiwaniu w końcu zawitały pierwsze pasiaste drapieżniki w moim łowisku :D . Wielkością nie powalają na kolana , ale walecznością i kondycją cieszą, jak małe dziecko  nowe zabawki  ;) . Przez pierwsze 4 dni udało się wyholować kilkaset sztuk :o w rozmiarze nie przekraczającym 43 cm (jak do tej pory największy). Łowienie z opadu do złudzenia przypomina sandaczowe łowy, a branie niemal że identyczne pstryknięcie. Rybki jeszcze pogrupowane i trzeba je namierzyć, a gdy już brania ustają szukamy ich w następnych miejscówkach. Po doświadczeniu z poprzednich lat najłowniejsze są gumisie 7-12 cm w kolorach motor oil na 8-12 g główkach. Z niecierpliwością czekam na te największe garbusy i mam nadzieję że w tym sezonie uda się przechytrzyć jakiegoś na 50+. Pozdrawiam wszystkich i powodzenia w pasiastych łowach. 

 

@woyciech jakie przypony stosujecie, to fluorocarbon?



#722 OFFLINE   woyciech

woyciech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaDenmark
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 wrzesień 2015 - 12:49

@woyciech jakie przypony stosujecie, to fluorocarbon?

To nie przypon, to fluorocarbon. Zawsze dowiązuję go do plecionki dla mniejszej widoczności, bowiem zdarzają się dni że przy słabych braniach z użyciem tego patentu brań jest więcej. 



#723 OFFLINE   lukas277

lukas277

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 14 wrzesień 2015 - 17:28

Witam wszystkich w tę deszczową i bardzo wietrzną niedzielę  :)
Z racji pogody takiej jaka dziś panuje, jest chwilka aby wrzucić coś do wątku pierwszy raz w tym roku. Po długim oczekiwaniu w końcu zawitały pierwsze pasiaste drapieżniki w moim łowisku :D . Wielkością nie powalają na kolana , ale walecznością i kondycją cieszą, jak małe dziecko  nowe zabawki  ;) . Przez pierwsze 4 dni udało się wyholować kilkaset sztuk :o w rozmiarze nie przekraczającym 43 cm (jak do tej pory największy). Łowienie z opadu do złudzenia przypomina sandaczowe łowy, a branie niemal że identyczne pstryknięcie. Rybki jeszcze pogrupowane i trzeba je namierzyć, a gdy już brania ustają szukamy ich w następnych miejscówkach. Po doświadczeniu z poprzednich lat najłowniejsze są gumisie 7-12 cm w kolorach motor oil na 8-12 g główkach. Z niecierpliwością czekam na te największe garbusy i mam nadzieję że w tym sezonie uda się przechytrzyć jakiegoś na 50+. Pozdrawiam wszystkich i powodzenia w pasiastych łowach. 
 

 
 Zaczyna sie najlepszy okres na łowienie konkretnych pasiaków. Mam nadzieję, że ten sezon będzie dla Ciebie co najmniej tak udany jak ostatni. Z nie cierpliwością czekam na kolejne zdjęcia i relacje z połowów.
 
Pozdrawiam i życze samych +50



#724 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 15 wrzesień 2015 - 10:27

Wreszcie pierwsza 40 :) + parę mniejszych.

Walnął w ciernika na offsecie, tak że kij prawie mi wjechał do wody.

DSC_0012_zpsjccpick7.jpgDSC_0014_zpsulbydexf.jpg

DSC_0013_zpsd00zopcn.jpgDSC_0010_zpsw6tzrwxj.jpgDSC_0015_zps5tla5fyz.jpg



#725 OFFLINE   woyciech

woyciech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaDenmark
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 wrzesień 2015 - 11:55

Hejsa  :)

Dziś zamiast do szkoły ;)  wyskoczyłem zobaczyć co się dzieje na wodzie. Nastawiony na dobrą okoniową zabawę, rozczarowałem się niesamowicie :o . Wiatr wiejący z boku strasznie przeszkadzał w łowieniu (słabo widoczny opad i brak kontroli nad przynętą). Po kilkunastu rzutach melduje się jeden okonek ok 30 cm. Pomyślałem są :) , a tu zonk  :unsure: . Dalsze czesanie wody nie dało lepszych rezultatów. Jeden bardzo daleki rzut i branie w pierwszym opadzie. Okazało się że rybki stoją bardzo daleko od brzegu. Ok 10 szt w przedziale 25-30 udało się przechytrzyć, ale w końcu brania ustają. Jeszcze kilka rzutów w drodze powrotnej i zameldował się jeden czterdziestaczek  :) . Zastanawiałem się dlaczego tak słabo dziś żerowały, i po sprawdzeniu barometru okazało się że ciśnienie spadło o kilka hPa. Myślę więc że to było przyczyną takiego stanu rzeczy. Jutro do szkoły a w czwartek nad wodę  :) . Mam nadzieję że jakiś garbus zapozuje do fotki  ;) .

 

 

 

cN0iDT.jpg

 

 

ixVhYy.jpg

 

 

GANCGU.jpg



#726 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10179 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 15 wrzesień 2015 - 15:46

Musisz chodzić do szkoły i się pilnie uczyć!  bo jak nie ... to całe życie będziesz tylko na ryby chodził! :D

Piękne okonki. Gratulacje :)


  • woyciech, cabage i David72 lubią to

#727 OFFLINE   stoen

stoen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Marcin

Napisano 15 wrzesień 2015 - 21:29

Załączony plik  IMG_1820.JPG   64,62 KB   21 Ilość pobrań

 

A to mój "garbolino" - 46 centów  pasiastego rozójnika



#728 OFFLINE   pablo23004

pablo23004

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaDębica / Mielec
  • Imię:Paweł

Napisano 16 wrzesień 2015 - 06:42

A to mój "garbolino" - 46 centów  pasiastego rozójnika

 

Piękny. Napisz proszę o szczegółach - jaka technika, sprzęt ...



#729 OFFLINE   Patyys

Patyys

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaDolnyśląsk
  • Imię:Patryk

Napisano 16 wrzesień 2015 - 10:10

Panowie, piękne okazy :)  u mnie póki co cieniutko albo po prostu poświęcam im za mało czasu  :D  pozdro  :)



#730 OFFLINE   stoen

stoen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Marcin

Napisano 16 wrzesień 2015 - 18:31

Piękny. Napisz proszę o szczegółach - jaka technika, sprzęt ...

Kijek MHX P482-2, żyłka HM80 0,16, młynek Shimano Biomaster c3000, przynęta MEPPS AGLIA 2 srebrna prowadzona bardzo wolno w korycie na zbiorniku zaporowym. Tego dnia duże okonie atakowały właśnie tę przynętę, wszelakie gumki , blaszki w innym kolorze były ignorowane. Ryby żerowały około 11 i trwało to dwie godziny, póżniej sporadyczne brania okoni w przedziale 20-30cm.


  • pablo23004 lubi to

#731 OFFLINE   woyciech

woyciech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaDenmark
  • Imię:Mariusz

Napisano 17 wrzesień 2015 - 13:16

Dziś krótko i na temat, czas goni do pracy. Okoni dużo i w różnych rozmiarach, od 20 cm w górę. Pierwsze 10 rzutów wyjeżdża 8 pasiaków. Brania na chwilę znikły, by po paru minutach troszkę dalej zaczęły się na nowo. Jak w takim tempie będzie to szło, to do końca września powinien wyjechać pięćdziesiątak. Największy z dzisiejszego wypadu był garbus na 44 cm.ntJ9YU.jpg

 

 

cpmlZJ.jpg

 

 

 

atIM7w.jpg



#732 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 17 wrzesień 2015 - 13:49

...Jak w takim tempie będzie to szło, to do końca września powinien wyjechać pięćdziesiątak...

 

 

 

 

 

 

 

...Tak szybko rosną Duńczyki?? :P a tak zupełnie poważnie to mamy "wyścig" dwóch dominatorów w wątku....piękne okonie i genialne takie łowienie...może podczas powrotu znad Solgen uda się połowić w ten sposób na Senoren...podejrzewam że potencjał wody podobny...

 

Pozdrawiam,

malcz


  • woyciech lubi to

#733 OFFLINE   KwaQ

KwaQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam :)

Napisano 17 wrzesień 2015 - 20:53

No tak, czyje mogły by być potężne okonie :) gratki woyciech :D teraz sie zacznie :)


  • woyciech lubi to

#734 OFFLINE   marcin81

marcin81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Marcin

Napisano 18 wrzesień 2015 - 19:12

Gratulacje u nas takie okonie to rzadkość.  


  • woyciech lubi to

#735 OFFLINE   woyciech

woyciech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaDenmark
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 wrzesień 2015 - 20:11

Tak jak piszesz Marcin "rzadkość" choć są jeszcze spece u nas w kraju którzy łowią również piękne garby. A Ja mam szczęście i jestem w okoniowym raju.

#736 OFFLINE   wojt1988

wojt1988

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 19 wrzesień 2015 - 20:34

Mi trafił sie taki spaslak przy okazji poszukiwań kleni. Sprzęt avs96mlf2, Stradic 2500, wobler bonito. Załączony plik  ImageUploadedByTapatalk1442691227.393020.jpg   481,19 KB   18 Ilość pobrań

#737 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 19 wrzesień 2015 - 21:05

Wprawdzie na tą wodę to malizna ale jerkbaitowe minimum jest i muszę sie pochwalić :D  Na koniec dnia Garb mi zwiał :(

 

Załączony plik  P9190211.JPG   136,84 KB   27 Ilość pobrańZałączony plik  P9190205.JPG   32,95 KB   29 Ilość pobrańZałączony plik  P9190199.JPG   125,47 KB   30 Ilość pobrańZałączony plik  P9190190.JPG   147,09 KB   24 Ilość pobrańZałączony plik  P9190225.JPG   23,65 KB   24 Ilość pobrań

 

 

 



#738 OFFLINE   madmatt

madmatt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaHarrogate
  • Imię:Mateusz

Napisano 20 wrzesień 2015 - 16:31

Gratulacje :)

#739 OFFLINE   kamilos

kamilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Lokalizacjawasilkow
  • Imię:kamil
  • Nazwisko:sienko

Napisano 20 wrzesień 2015 - 18:59

Dzisiejszy podczas szczupakowania wzioł na gumę w rozmiarze 6 cali

Załączone pliki

  • Załączony plik  image.jpg   85,13 KB   15 Ilość pobrań


#740 OFFLINE   kamilos

kamilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Lokalizacjawasilkow
  • Imię:kamil
  • Nazwisko:sienko

Napisano 20 wrzesień 2015 - 19:00

45cm




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych