Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

'15 Shimano Twin Power 2015 (SW i nie tylko)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1477 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 20 wrzesień 2015 - 17:48

pisałem już w wątku o Certate 2013 (video) , że puszczenie od góry ogólnodostępnego Ferrliquidu , to chyba nie problem, a Pan Józef (choć chyba nie do końca rozumie sedno tego typu uszczelnienia ;) ), ze w zasadzie, to nie ma takiej konieczności, "olej" jest w "pustej przestrzeni" i jego brak (po serwisie) nie ma wpływu na mechanikę kołowrotka, będzie mniej szczelny, ale i tak przecież nie jest w 100% szczelny, jak utopisz, to woda dostanie się innymi drogami

Doskonale rozumiem Panie Kamilu zasadę działania i sedno tego typu uszczelnienia.Choć może niezbyt precyzyjnie i skrótowo wypowiedziałem się na ten temat.  Gwoli wyjaśnienia to tylko tyle,bo wątek dotyczy zupełnie innego zagadnienia.


  • marek63 lubi to

#502 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 20 wrzesień 2015 - 18:16

dedukowałem na podstawie "oringu umazanego w olejku", magia internetu :)

jednak nadal utrzymuję, że jeśli mamy dostępny specyfik, to serwis MagSeal w rotorze, to pryszcz ;)



#503 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 20 wrzesień 2015 - 18:18

dedukowałem na podstawie "oringu umazanego w olejku", magia internetu :)

jednak nadal utrzymuję, że jeśli mamy dostępny specyfik, to serwis MagSeal w rotorze, to pryszcz ;)

W 100% zgadzam się.



#504 OFFLINE   tomanek13

tomanek13

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 23 wrzesień 2015 - 09:05

Witam

Właśnie dotarł do mnie TP 2015 w rozmiarze 2500S. Na sucho kręci to w miarę poprawnie jednak szału nie ma. Wg. mnie zbyt ciężko a także słychać nierównomierny szum, który jest dość upierdliwy. W związku z tym mam pytanie, czy ktoś z Kolegów otwierał go zaraz po zakupie celem sprawdzenia ilości smaru, bo według mnie jest on chyba za suchy i wymaga przesmarowania.

Pozdrawiam



#505 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 925 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 23 wrzesień 2015 - 14:05

Z powtarzalnością nie jest najlepiej juz od dluzszego czasu i dotyczy to roznych modeli.

#506 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 23 wrzesień 2015 - 18:34

Miałem C3000. Na sucho szału nie było, szumiał dość mocno...ale tylko na sucho. Kolega ode mnie odkupił i jest bardzo zadowolony. Łowi ryby i nie wsłuchuje się w nie wiadomo co.
Mimo szumu kręci bardzo płynnie lekko i gładko.
Proponuje łowić i się nie przejmować.

#507 OFFLINE   tomanek13

tomanek13

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 23 wrzesień 2015 - 21:01

No wiec jest tak. Kołowrotek został rozłożony na czynniki pierwsze. Stwierdzam że fabryczne smarowanie jest w zupełności wystarczające i bardzo dokładne. Pokryte są wszystkie pracujące elementy. Smar sądząc po konsystencji,  lepkości i barwie jest bardzo dobrej jakości. Również w rotorze wszystkie elementy: zawiasy, rolka, sprężyna zostały prawidłowo przesmarowane (a różnie z tym bywa). Kołowrotek został wykąpany, wysuszony i przesmarowany. Efekt dwugodzinnej zabawy : szumy nieznacznie ustąpiły, praca podobna do poprzedniej. Zobaczymy jak będzie nad wodą. Wniosek: nie ma co sobie gitary zawracać ze smarowaniem nowych młynków ( już trzeci raz się nadziałem)

 

Pozdrawiam


  • Starscream lubi to

#508 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 24 wrzesień 2015 - 19:26

Panowie orientuje się ktoś czy zmienił sie rozmiar szpulek w stosunku do poprzedniej generacji ? Mam na myśli najmniejsze rozmiary c2000S '11 c2000s '15 tutaj szpulki obie 42/12. Porównując model1000PGS '11 do 1000PGS '15 są juz różna przynajmniej na papierze starsza generacja 40/12 nowa 42/12.

 

Czy szpulki w modelach C2000S i 1000PGS z 2015 roku są takie same rozmiarowo/wymiary wsysokość/szerokość a różnią się pojemnością jak np szpule 2500/2500S/C3000.

 

W starszej generacji różnica jest oczywista. W 1000PGS szpula jest i mniejsza rozmiarowo i mam mniejsza pojemność.

 

Po danych w tabelce na stronie plata troche zgłupiałem.



#509 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 24 wrzesień 2015 - 21:25

A nie wiecie koledzy czy do rolki można dopasować jakieś łożysko zamiast tych tulejek, mam 4000 xg i rolka troszkę szumi

#510 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 wrzesień 2015 - 21:47

A nie wiecie koledzy czy do rolki można dopasować jakieś łożysko zamiast tych tulejek, mam 4000 xg i rolka troszkę szumi

Twinek zapewne ma łożysko a nie tulejkę w rolce. Nie mogę znależć schematu w sieci. A jesli nie to jest krok wstecz i go nigdy nie kupię. Chyba... .


Użytkownik godski edytował ten post 24 wrzesień 2015 - 21:54

  • TOFIX99 lubi to

#511 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 24 wrzesień 2015 - 21:48

ponoć nie można



#512 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 24 wrzesień 2015 - 21:49

Twinek zapewne ma łożysko a nie tulejkę w rolce.

 

ma dwie tulejki

 

http://fservice.shim...t/pdf/03373.pdf


Użytkownik bazyloss edytował ten post 24 wrzesień 2015 - 21:51


#513 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 25 wrzesień 2015 - 05:15

Wewnątrz 24 jest 3 taka sama tulejka wciśnięta u mnie żeby było idealnie cicho to po kilku wypadach na ryby trzeba to wszystko wyczyścić i przesmarowac dlatego myślałem o jakimś łożysku

#514 ONLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 25 wrzesień 2015 - 09:29

Rozumiem ze gdzieniegdzie tulejka spokojnie wystarczy ale rolka aż się prosi o łożysko.


Użytkownik Pickerel edytował ten post 25 wrzesień 2015 - 09:55


#515 OFFLINE   Starscream

Starscream

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaFZG
  • Imię:konrad

Napisano 25 wrzesień 2015 - 17:03

No wiec jest tak. Kołowrotek został rozłożony na czynniki pierwsze. Stwierdzam że fabryczne smarowanie jest w zupełności wystarczające i bardzo dokładne. Pokryte są wszystkie pracujące elementy. Smar sądząc po konsystencji, lepkości i barwie jest bardzo dobrej jakości. Również w rotorze wszystkie elementy: zawiasy, rolka, sprężyna zostały prawidłowo przesmarowane (a różnie z tym bywa). Kołowrotek został wykąpany, wysuszony i przesmarowany. Efekt dwugodzinnej zabawy : szumy nieznacznie ustąpiły, praca podobna do poprzedniej. Zobaczymy jak będzie nad wodą. Wniosek: nie ma co sobie gitary zawracać ze smarowaniem nowych młynków ( już trzeci raz się nadziałem)

Pozdrawiam


Posiadam identyczny młynek, szumy hmmm może delikatnie ale musiał bym się mocno wsłuchać, no ale do sedna czy po delikatnym wodowaniu ( poślizgnalem się i wpadł do wody na 3 sek.) konieczne jest rozebrane go i przesmarowanie ???

#516 ONLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 25 wrzesień 2015 - 17:16

Jeśli to rzeczywiście były tylko trzy sekundy to bym się tym nie przejmował.  Tym bardziej jeśli pracuje tak samo jak przed kąpielą.  Zawsze dla pewności możesz rozkręć kołowrotek i zobacz co się dzieje w środku, czy jest woda. 


  • Starscream lubi to

#517 OFFLINE   Starscream

Starscream

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaFZG
  • Imię:konrad

Napisano 25 wrzesień 2015 - 17:28

daruje sobie w takim razie , ale głównie dlatego że moje zdolności manualne są hmmm (słabe)
Ogólnie jestem z 2500sTP zadowolony wziąłem 4000 HG dwa razy na rybach , będę śledził wątek i zdam relacje jak coś . a

#518 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 25 wrzesień 2015 - 18:41

O fajnie, że ktoś o tym szumie napisał. To mój pierwszy kołowrotek z takiej półki. Wcześniej używałem jakiś sajfexów do 300 zł, ale faktycznie jak przyszedł, to kolana mi się nie ugięły. Nawet byłem trochę rozczarowany... Z drugiej strony chciałem kręcioł na lata i mam nadzieję, że będzie lata kręcił, ale jednak coś z tyłu głowy zostało :-)

#519 OFFLINE   Kmicic

Kmicic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Sebastian

Napisano 25 wrzesień 2015 - 19:48

Posiadam identyczny młynek, szumy hmmm może delikatnie ale musiał bym się mocno wsłuchać, no ale do sedna czy po delikatnym wodowaniu ( poślizgnalem się i wpadł do wody na 3 sek.) konieczne jest rozebrane go i przesmarowanie ???


Moj praktycznie utonął, wyciagnalem go z 3 mertow po dobrej minucie.
Pracował tak samo jak przed kompiela, w srodku jak sie pozniej okazalo ... byl kisiel.

#520 OFFLINE   tomanek13

tomanek13

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 26 wrzesień 2015 - 07:09

Wewnątrz 24 jest 3 taka sama tulejka wciśnięta u mnie żeby było idealnie cicho to po kilku wypadach na ryby trzeba to wszystko wyczyścić i przesmarowac dlatego myślałem o jakimś łożysku

W 2500S w rolce jest łożysko. Jest ono wciśnięte w samą rolkę - 24 i zabezpieczone obustronnym kołnierzem z tworzywa.Podejrzewam, że jest to zabezpieczenie przed dostaniem się wody (takie rozwiązanie widziałem w którejś stelli). Dodatkowo całą rolkę stabilizują dwie wspomniane tulejki.Wymiana takiego łożyska w przyszłości będzie wiązało się z wymianą całej rolki. Póki co nałożenie odrobiny smaru załatwiło sprawę - rolka nie szumi.

 

Pozdrawiam