Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

'15 Shimano Twin Power 2015 (SW i nie tylko)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1477 odpowiedzi w tym temacie

#1281 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 03 grudzień 2018 - 20:21

Cześć

 

Potrzebuję porady...

 

Buduję kij pod szczupaka, wzmocnione 15lb przy 9'6" + ciekawe dodatki... Przynęty wahadła max 8 - 28 gram, sporadycznie ripery odpowiednie wagowo do kija. Rozważam zakup TWIN POWER XD 4000XG (2017). Czy ma ktoś z Kolegów doświadczenia z tym sprzętem. Zestaw szykuję sobie jako rocznicowy (60), chciałbym trafić w punkt bez dodatkowych serwisowych perturbacji. Chętnie przyjmę sugestię innej maszynki w klasie 4000.

 

Pozdrawiam / Andrzej


  • popper lubi to

#1282 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 04 grudzień 2018 - 08:36

XD 4000 waży 290g., C5000 - 300g. Próbowałeś przymierzać już jakiś młynek do tego kija? Mnie mój C5000 idealnie wyważa kij o dł. ok. 2,70. Przy długości 2,90 cały zestaw może lecieć na ... szczytówkę. TPSW4000 ma masę 355g. i chyba w taki młynek bym celował.

 

P.S. C5000 wciąga nosem 4000 jeżeli chodzi o długości rzutów. Ta szersza szpula naprawdę robi różnicę. Wiem, bo mam w zapasie 4000 ;)


  • Friko, Andrzej Stanek i przemo_w lubią to

#1283 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 grudzień 2018 - 08:55

Andrzej popieram Tomka, jak to uczciwe 15 lb przy długości 2,9m to celuj w TP SW 4000 - maszyna nie do zarżnięcia.Wyważenie kija to  bardzo istotna sprawa, docenia się to po dłuższym łowieniu.Mam takiego SW z 2009 roku i jak daję go do uncjowego CD 2,7m czy nawet CD 12 lb ale 2,9 m to idealnie są wyważane przez niego.Warto by przykręcać do gotowego kija kołowrotki o zbliżonej masie, wówczas miałbyś porównanie.


  • Andrzej Stanek lubi to

#1284 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 04 grudzień 2018 - 09:14

Dzięki Tomek, Józek. Kręciłem na sucho w sklepie TP XD 4000XG, bardzo ładnie wykonany, chodził w dużej kulturze pracy, przynajmniej pierwszy kontakt. Od ponad 10 lat nie interesowałem się korbami stąd to pytanie. Na model SW 4000 2015 także zaglądam, widziałem go tyle co na stronie Mefiego... Mam małą Stellę C2000S i tyle o korbach chyba że duże Bull's-y to tak.  :D Kij w budowie, powstanie na przełomie roku, drewienko się wybarwia.  :) Czyli sugerujesz SW 4000XG a jeśli ten drugi to XD C5000XG. Morski cięższy i chyba mocniejszy, zakres rzutowy poradzi normalna szerokość szpuli 4000, to nie ocean tylko zaporówka, bardziej chodzi o kulturę pracy, niezawodność. Nie lubię wszelkich luzów, dziwnych dźwięków, na tym bym skupiał uwagę. Kij można dowarzyć po za tym ja lubię mocno przesunięty uchwyt kołowrotka do przodu, dolnik baaardzo długi jak u angoli. Dzięki za odpowiedź, jak coś jeszcze Ci się nasunie w temacie to proszę o dopowiedzenie. Kij, zestaw ma posłużyć w specyficznym okresie życia stąd przykładam dużą uwagę co tam uwieszę, jaki będzie patyk na którym to powieszę. Myślałem też o Stella 4000 ale czy warto, dawno temu miałem kilka sztuk, więcej pucowałem jak łowiłem. Obecnie spędzam sporo czasu nad wodą więc mechanizm pokręci aż nadto, oczywiście przemiennie z Ryoga 1016HL (od maja do dzisiaj ponad 120 dni wędkarskich łowiąc). Pozdrawiam Serdecznie - Andrzej.

 

PS

Kij który powstaje opiera się na blanku KRAAG F NANO 9'6" 8-16lb 5-28g tyle że będzie wzmocniony o jedno lub dwa oczka w górę. Mam kij na blanku tej serii tyle że XF cast 22lb i jest to prawdziwa armata. Jak by nie było czwarty Kraag się buduje.  ;)


Użytkownik Andrzej Stanek edytował ten post 04 grudzień 2018 - 09:29


#1285 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 grudzień 2018 - 16:49

4000SW XG spoko wystarczy.Dzisiaj był XG sprzężony z kijem 2,15m i główkami 40g + gumiak 10-12cm. Dawał radę bez zająknięcia.


  • Andrzej Stanek lubi to

#1286 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 04 grudzień 2018 - 18:01

W przyszłym tygodniu lub za dwa pójdzie zamówienie, dalej nie wiem który. Podoba mi się zarówno TP XD C5000XG jak i morski SW 4000XG. Dajcie jakiś przekonywujący argument za jednym lub drugim i będę miał święty spokój. W razie czego wiadomo kogo op..ć jak nie spasuje.  :D



#1287 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 grudzień 2018 - 21:05

Andrzej, po co Ci morski młynek na zaporówkę ??

Nie kręciłem XD ale jak dla mnie 4000 w zupełności poradzi sobie zakresem przynęt. Co do wyważania kiedyś było o tym już pisane...

Chyba,że planujesz bolenie łowić to wtedy weź 5000 , dalej dorzucisz...

Poza tym z racji wieku dodatkowe +50g to tylko w szkle , na kostce lodu... ;) B)

 

Pozdrawiam

Mariusz



#1288 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 04 grudzień 2018 - 21:13

99% to szczupaki. W myślach mi czytasz szczególnie z tym lodem.  :) Po czterdziestu kijach robionych na zamówienie zajarzyłem o co biega z wyważaniem...  ;) i tak na stanie mam siedem, widać reszta była źle zbalansowana.  :D



#1289 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 04 grudzień 2018 - 23:13

Mariuszku wiek to tylko liczba. Jest wiek metryczny i biologiczny, Andrzej to taki czterdiestaczek :)

 


.

Poza tym z racji wieku dodatkowe +50g to tylko w szkle , na kostce lodu... ;) B)

 

Pozdrawiam

Mariusz


  • Andrzej Stanek i Ciastek lubią to

#1290 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5358 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 grudzień 2018 - 23:39

Cześć

 

Potrzebuję porady...

 

Buduję kij pod szczupaka, wzmocnione 15lb przy 9'6" + ciekawe dodatki... Przynęty wahadła max 8 - 28 gram, sporadycznie ripery odpowiednie wagowo do kija. Rozważam zakup TWIN POWER XD 4000XG (2017). Czy ma ktoś z Kolegów doświadczenia z tym sprzętem. Zestaw szykuję sobie jako rocznicowy (60), chciałbym trafić w punkt bez dodatkowych serwisowych perturbacji. Chętnie przyjmę sugestię innej maszynki w klasie 4000.

 

Pozdrawiam / Andrzej

Myślę, że to dobry wybór w sensie takiego dopasowania w którym kołowrotek nie upośledza wartości a dokładniej możliwości wędki.

Co do wyważenia to właśnie TP XD 4000 zdziwił mnie bardzo, bo kij do jakiego pasuje mi on najbardziej czyli Pfenix w tytanach ;)  9"8' - 17lb  "ciężko" było mi wyważyć Daiwą MB 3000 o bardzo zbliżonej wadze a TP wyważał go idealnie i dopiero po wręcz absurdalnym "przyglądaniu" się zauważyłem iż różnica w budowie tych kołowrotków pomimo lekkich rotorów i podobnej wadze szpul jednak w Shimano bardziej odsuwa skupienie ciężaru do tyłu i w dół...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 05 grudzień 2018 - 23:46

  • Andrzej Stanek lubi to

#1291 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 06 grudzień 2018 - 09:16

Dzięki Arek.  :)



#1292 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5358 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 06 grudzień 2018 - 10:05

Nie ma sprawy Andrzej :)

W tym wątku jest chyba wystarczająco dużo o TP SW 2015 a w sprawie TP XD może warto jeszcze tu zajrzeć: http://jerkbait.pl/t...r-4000-xd-2017/

Co do wyważania zestawu, pomyśl o takim rozwiązaniu.

Ja tak robię i jak dotąd unikam rozczarowań. Jak już dolnik jest gotowy ale jeszcze nie sklejony i przelotki wiszą na taśmie można można już bardzo precyzyjnie dopracować wyważenie:

- albo wagą młynka wprost,- najczęściej gdy blank jest dobrze zbalansowany  :rolleyes:

- albo jej wypadkową między waga młynka a doważeniem końcówki dolnika bo nie ma sensu dodawać do wagi całego zestawu kołowrotka który waży 50g więcej jeśli to samo uzyskamy wykończeniem dolnika 20g dupką. 

 

Z moich doświadczeń wynika iż poza kijami o mega wolnej akcji w tej mocy i długości o jakiej piszesz doważenie końca dolnika 20g a przy sztywniejszych nawet 30g nie powoduje bujania kija po zarzucie, nawet jedną ręką ze strzału  ;) więc nie ma się czego bać.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 06 grudzień 2018 - 10:21

  • Andrzej Stanek lubi to

#1293 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 06 grudzień 2018 - 11:46

Nie ma sprawy Andrzej :)

W tym wątku jest chyba wystarczająco dużo o TP SW 2015 a w sprawie TP XD może warto jeszcze tu zajrzeć: http://jerkbait.pl/t...r-4000-xd-2017/

Co do wyważania zestawu, pomyśl o takim rozwiązaniu.

Ja tak robię i jak dotąd unikam rozczarowań. Jak już dolnik jest gotowy ale jeszcze nie sklejony i przelotki wiszą na taśmie można można już bardzo precyzyjnie dopracować wyważenie:

- albo wagą młynka wprost,- najczęściej gdy blank jest dobrze zbalansowany  :rolleyes:

- albo jej wypadkową między waga młynka a doważeniem końcówki dolnika bo nie ma sensu dodawać do wagi całego zestawu kołowrotka który waży 50g więcej jeśli to samo uzyskamy wykończeniem dolnika 20g dupką. 

 

Z moich doświadczeń wynika iż poza kijami o mega wolnej akcji w tej mocy i długości o jakiej piszesz doważenie końca dolnika 20g a przy sztywniejszych nawet 30g nie powoduje bujania kija po zarzucie, nawet jedną ręką ze strzału  ;) więc nie ma się czego bać.

 

Arek (link) przeczytałem od dechy do dechy.  ;) Teraz telefon w sprawie zamówienia... Co do wyważenia, podobne myki robiłem już dziesięć lat temu, konkretnie XRods Daniel T. Kij o którym wspomniałem buduje Krzysiek Z., w tym tygodniu dostaję drewienko (wąskie gardło - klocek po szerokości 5 cm, trzy tygodnie oczekiwania), blank przyszły tydzień, potem spotkanie - miara. Na przełomie roku powinien być gotowy cały zestaw, wrzucam do hibernacji, maj rozmrażanie. Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam.  :)


  • Rheinangler lubi to

#1294 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 08 grudzień 2018 - 10:52

Cześć Andrzej - zastanów się tylko czy potrzebujesz na szczupaki, zwłaszcza do wahadeł tak duże przełożenie (powyżej 1:6)? Ja preferuję przełożenia niższe bo kręcę bezwysiłkowo a poza tym żywotność takich młynków jest dużo większa. W tym roku kupiłem Twinka 4000PG (1:4,4) i uważam, że to bardzo dobry wybór do przynęt prowadzonych w jednostajnym tempie (wahadła i obrotówki).
Przy technikach podbijanych (gumy, koguty) pewnie lepiej się sprawdzi kołowrotek o większym przełożeniu choć tu wg. mnie zawsze wygra multiplikator ;-)
Pozdrawiam
Tomek

Użytkownik gladki edytował ten post 08 grudzień 2018 - 10:54

  • salmon1977 lubi to

#1295 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 08 grudzień 2018 - 13:01

Cześć Andrzej - zastanów się tylko czy potrzebujesz na szczupaki, zwłaszcza do wahadeł tak duże przełożenie (powyżej 1:6)? Ja preferuję przełożenia niższe bo kręcę bezwysiłkowo a poza tym żywotność takich młynków jest dużo większa. W tym roku kupiłem Twinka 4000PG (1:4,4) i uważam, że to bardzo dobry wybór do przynęt prowadzonych w jednostajnym tempie (wahadła i obrotówki).
Przy technikach podbijanych (gumy, koguty) pewnie lepiej się sprawdzi kołowrotek o większym przełożeniu choć tu wg. mnie zawsze wygra multiplikator ;-)
Pozdrawiam
Tomek

 

Dzięki Tomek za sugestię. Mam zamiar przeprosić się z gumkami. Pod spore wahadła i tak jest Ryoga, nie prowadzę jednostajnie... Dostałem silną nieodpartą chęć posiadania wyjątkowego rocznicowego kija (spin), K.Z. zadba o to + ładna korba, przecież jest ładny!  ;) Czytając wypowiedzi Kolegów o TP XD uległem. Jest chęć pokręcić imadłem, tyle materiałów pod ręką, pełny osprzęt C&F, żal by leżało. Zonkery z odpowiednimi główkami mogą być dobrą alternatywą na przebłyszczone miejscówki, po za tym zasięg i waga - Ignisem nie sięgnę, multikiem nie rzucę. Domówiłem także wspomnianą szpulkę. Pozdrawiam. Andrzej.


  • Guzu i Krzysiek Rogalski lubią to

#1296 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 15 styczeń 2019 - 16:02

Jak obecnie wygląda problem z stukami jakie były zgłaszane podczas kręcenia wersją PG ? Poprawili coś w tej materii?



#1297 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 15 styczeń 2019 - 16:09

Mi samo z siebie przestało stukać, bez rozkręcania.

#1298 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 15 styczeń 2019 - 16:21

Po 3 miesiącach oddałem do reklamacji i wszystko już było ok. Z tego co widzę na forach to raczej rzadka przypadłość

#1299 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 styczeń 2019 - 20:56

Też uważam że nie było to regułą a raczej wyjątkiem. Komuś się trafił taki, ktoś inny zaczął nasłuchiwać i też wysłuchał i tak poszło w eter.
W każdym razie dzięki Bogu i partii mój od początku cichutki jak myszka. Kręci obłędnie. Stelle wymiękają

#1300 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 15 styczeń 2019 - 21:40

Moim od kilku dni kręcę codziennie i cisza. W lutym popracuje na Dunajcu - Sromowce. 

Bardzo fajny gabarytem, lubię wiedzieć co trzymam...  ;)

 

 

TP-1_zpsd0dq4f8t.jpg