Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

'15 Shimano Twin Power 2015 (SW i nie tylko)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1477 odpowiedzi w tym temacie

#1321 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 07 luty 2019 - 17:31

Od kilku dni jestem posiadaczem wersji 4000PG. Więc tak...Na sucho trochę szumi, jest ciasno spasowany, po zakręceniu robi 6 obrotów korbą. Po podpięciu do kija, nad wodą wszystkie mankamenty zniknęły. Ten kręcioł to istna wciągarka mechaniczna. Czy szerokie wahadło 30g, czy guma 15cm na główce 20g, nie robi to wrażenia na twinku. Tego szukałem. :D


  • Jozi, przemo_w i S.N. lubią to

#1322 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 07 luty 2019 - 17:33

Od kilku dni jestem posiadaczem wersji 4000PG. Więc tak...Na sucho trochę szumi, jest ciasno spasowany, po zakręceniu robi 6 obrotów korbą. Po podpięciu do kija, nad wodą wszystkie mankamenty zniknęły. Ten kręcioł to istna wciągarka mechaniczna. Czy szerokie wahadło 30g, czy guma 15cm na główce 20g, nie robi to wrażenia na twinku. Tego szukałem. :D

Nic nie dziwi, bo do takich zadań ci on przeznaczon :) .



#1323 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 07 luty 2019 - 18:15

Od kilku dni jestem posiadaczem wersji 4000PG. Więc tak...Na sucho trochę szumi, jest ciasno spasowany, po zakręceniu robi 6 obrotów korbą. Po podpięciu do kija, nad wodą wszystkie mankamenty zniknęły. Ten kręcioł to istna wciągarka mechaniczna. Czy szerokie wahadło 30g, czy guma 15cm na główce 20g, nie robi to wrażenia na twinku. Tego szukałem. :D


Za rok będzie chodził jeszcze lepiej
  • przemo_w lubi to

#1324 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 07 luty 2019 - 18:27

Za rok będzie chodził jeszcze lepiej



Popieram 🙂

#1325 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 07 luty 2019 - 21:11

Czyli co...Dopiero się rozkręca? Też tak mieliście?



#1326 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 07 luty 2019 - 21:14

Od kilku dni jestem posiadaczem wersji 4000PG. Więc tak...Na sucho trochę szumi, jest ciasno spasowany, po zakręceniu robi 6 obrotów korbą. Po podpięciu do kija, nad wodą wszystkie mankamenty zniknęły. Ten kręcioł to istna wciągarka mechaniczna. Czy szerokie wahadło 30g, czy guma 15cm na główce 20g, nie robi to wrażenia na twinku. Tego szukałem. :D

 

Droga Redakcjo. Jestem załamany....Mój TP po zakręceniu robi tylko 5,5 obrotów korbą....Co robić????

 

;)


  • godski i przemo_w lubią to

#1327 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9495 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 07 luty 2019 - 21:17

Droga Redakcjo. Jestem załamany....Mój TP po zakręceniu robi tylko 5,5 obrotów korbą....Co robić????

 

;)

Qźwa. Moja Stella, to złom  :o  :huh:  :wacko:



#1328 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 07 luty 2019 - 21:21

Droga Redakcjo. Jestem załamany....Mój TP po zakręceniu robi tylko 5,5 obrotów korbą....Co robić????
 
;)

Wysyłaj go do mnie :-) co będziesz złomem kręcił. Wybawie Cię z problemu ,baa nawet za wysyłkę Ci zwrócę...niech będzie moja strata :-)

#1329 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 07 luty 2019 - 21:25

Powiało ironią. Kolego tpe, o kreceniu na sucho napisałem tylko tak poglądowo. Zawsze miałem w d...e jak kołowrotek kręci w fotelu, lecz co pokazuje w boju pod obciążeniem.Do onanisty fotelowego mi daleko. ;)



#1330 OFFLINE   Wawrzyniec Wiór

Wawrzyniec Wiór

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaPłoszczyna

Napisano 09 luty 2019 - 07:54

Droga Redakcjo. Jestem załamany....Mój TP po zakręceniu robi tylko 5,5 obrotów korbą....Co robić????

 

;)

Proponuję popracować nad siłą nadgarstka i techniką zakręcania ;)



#1331 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 luty 2019 - 15:59

Ale tak bardziej w kierunku 5,4 czy 5,6 obrotu? Jak 5,4 to raczej nie ma dla niego już ratunku, nie pomoże najlepszy smar ani wymiana łożysk, serwis u znanego forumowego speca ze Słubic to też strata czasu. Na złom :-(
5,6 to prawie jak 6. W granicach normy. Będzie chodził latami.

#1332 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 05 marzec 2019 - 17:29

To nie mam się czym martwić mój TP sw 09 robi kilkadziesiąt obrotów :). Zlamalem dzisiaj wędkę podczas zarzucania, do domu ok 60km więc jadę do najbliższego sklepu po jakiś kij. Nic ciekawego nie mają, patrzę na młynki, bieżący TP sw 329euro, 09 5000sw a, 529 euro kurła tyle co Stella sw. Mówię do sprzedawcy, kupię ten stary model ale w cenie nowego, zjechał do 380 euro. Na sumki jak znalazł.

Użytkownik Negra edytował ten post 05 marzec 2019 - 17:29

  • popper i Jozi lubią to

#1333 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 marzec 2019 - 08:38

słusznie. w starym mocniejsza przekładnia
  • Negra lubi to

#1334 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 marzec 2019 - 08:41

słusznie. w starym mocniejsza przekładnia

Jesteś pewien? Z tego co wiem jest w pełni wymienna pomiędzy modelami SW 2009 a nowym.


  • popper i przemo_w lubią to

#1335 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 marzec 2019 - 15:20

rozmiarami i uzębieniem może tak, ale konstrukcja wyraźnie odmienna: w 2009 do stalowego trzpienia talerz był mocowany śrubami i wyglądał na sporo grubszy, materiał też chyba był inny, obecnie na jęciach i filmikach wygląda na identyczny do tego w cywilnym TP, w 2009 chyba jak w Stelli SW, tylko bez tego złotego pokrycia-utwardzenia

#1336 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 06 marzec 2019 - 16:54

Jak doprowadzić do zużycia przekładni we właściwie spasowanym kołowrotku tej klasy ?
Pytam bez ironii. Bo nigdy mi się nie zdarzyło. Więc może być, że jestem na farcie, bo wogole nie zwracam uwagi z czego jest przekładnia w używanych przeze mnie kołowrotkach. Ani na to czy ma taki czy inny kolor.
Naiwnie wierzę producentowi sprzętu
  • Jozi i przemo_w lubią to

#1337 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 marzec 2019 - 18:32

Jak doprowadzić do zużycia przekładni we właściwie spasowanym kołowrotku tej klasy ?
Pytam bez ironii. Bo nigdy mi się nie zdarzyło. Więc może być, że jestem na farcie, bo wogóle nie zwracam uwagi z czego jest przekładnia w używanych przeze mnie kołowrotkach. Ani na to czy ma taki czy inny kolor.
Naiwnie wierzę producentowi sprzętu

pewnie słuszne założenie, lepiej śpisz w nocy bo głowa o długowieczność sprzętu nie boli :) .

Mało tego, nawet jakby padło jest podstawa do otrzymania lub zrobienia sobie prezentu w postaci nowej maszynki :lol:  :lol: .


  • Guzu i przemo_w lubią to

#1338 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 06 marzec 2019 - 19:42

pewnie słuszne założenie, lepiej śpisz w nocy bo głowa o długowieczność sprzętu nie boli :) .
Mało tego, nawet jakby padło jest podstawa do otrzymania lub zrobienia sobie prezentu w postaci nowej maszynki :lol: :lol: .


Jak miewam wędkarskie sny, to łowię ryby.
Nie ratuje przekładni ani łożysk ;)

#1339 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 06 marzec 2019 - 20:01

rozmiarami i uzębieniem może tak, ale konstrukcja wyraźnie odmienna: w 2009 do stalowego trzpienia talerz był mocowany śrubami i wyglądał na sporo grubszy, materiał też chyba był inny, obecnie na jęciach i filmikach wygląda na identyczny do tego w cywilnym TP, w 2009 chyba jak w Stelli SW, tylko bez tego złotego pokrycia-utwardzenia

Że tak nieśmiało zapytam . Gdzie tam jest Stalowy trzpień?
Koło przekładni w 09 jest skręcone śrubami a 15 jest inaczej wyprofilowane by pozbyć się śrub. W obydwu cholernie mocarne i nie różni się materiałem..chyba że na filmach... bo organoleptycznie nie. Różnica jest tak że 09 ma na końcu trzpień przeprofilowany a 15 prosty.
Nie ma różnicy bo i tak przekładnia ani w 09 ani w 15 nie opiera się o prawe łożysko.
15stka SW WCALE nie ustępuje 09tce SW.
Ot mały lifting i tyle.
Ale.... ten lifting to naprawdę dobre uszczelnienie młynka i za to duży plus.
  • Guzu lubi to

#1340 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 06 marzec 2019 - 22:03

Dzisiaj zszedlem do piwnicy dokladnie przyjzec sie kolowrotkowi (wczoraj nie bylo czasu, kilka razy zakrecony w sklepie, do pudla i do piwnicy). Kreci jak wariat, ale szpulka dziwnie lata na boki, dostaje strasznego bicia, inne moje kolowrotki tego problemu nie maja, z 5 shimano i 4 daiw, mimo ze sa to medele z nizszej polki cenowej ten problem nie wystepuje. Jade do sklepu przedstawic moje spostrzezenie ( w tym watku bylo juz pisane o "biciach" w tp i nawet stelkach) , krotkie ogledziny i sprzedawca stwierdza, ze musi leciec na serwis. Musze zrezygnowac poniewaz koncem miesiaca wracam do Polski, z racji braku mozliwosci zwrotu pieniedzy (taka dziwna polityka sklepu) dostaje propozycje wymiany na terazniejszy model, pokrecilem i to nie to. Szpulka nie bije, ale czuc ze to calkiem inny kolowrotek, ciezej chodzi , sprawia niezbyt pozytywne wrazenie. Musialem zadowolic sie kuponem do wykorzystania w kazdym z ich sklepow na terenie Niemiec. Bede czesto jezdzil w okolice Norymbergi, maja tam sklep, bede mogl wykorzystac. Najsmutniejsze jest to, ze ten kolowrotek chodzil mi po glowie juz jakis czas, nigdzie nie moglem znalezc wielkosci 4/5k z 2009 roku. Wczoraj zlamana wedka skierowala mnie do tego sklepu, bylem bardzo zadowolony kupujac ten kolowrotek a tu taki niefart. Czy jest to czesta przypadlosc tego modelu czy malutki odsetek?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych