Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

[Artykuł] Storsjon – Malmigen 2014 cz.2 - szwedzki zlot jerkbait.pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
156 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 03 styczeń 2015 - 02:59

 (edited)


  • strary lubi to

#22 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1932 postów

Napisano 03 styczeń 2015 - 08:19

Panowie - macie rację. Okazało się ze w samej redakcji jerkbait.pl panują istotne rozbieżności w przedmiocie zdjęć z chwytakami. Ponieważ tak jest powstało zamieszanie. Potrzebujemy chwili czasu na to aby wypracować jednolite stanowisko i jedno z dwojga - albo część zdjęć wypadnie z artykułu, albo będą zrewidowane zasady publikacji zdjęć na portalu. Do tego czasu prosiłbym o niekomentowanie tej kwestii - dajcie nam szansę :)

 

Pozdrawiam

Już dawno wypracowano to wspólne stanowisko :angry:

http://jerkbait.pl/t...-i-podbieranie/



#23 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 styczeń 2015 - 08:39

Czy tu rzeczywiście chodzi o zdjęcia i ich publikację?  Czy o  fakt użycia tego sprzętu :ph34r:

Moim zdaniem, skoro grip był w użyciu, usuwanie zdjęć nie ma większego sensu. 


Użytkownik popper edytował ten post 03 styczeń 2015 - 08:39


#24 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 03 styczeń 2015 - 09:02

Z terminologii użytej we wstępie do wyjazdowych relacji można odnieść wrażenie, że był to zlot dla wszystkich chętnych użytkowników portalu. Patrząc jednak na skład odnoszę wrażenie, że była to raczej wyprawa dla redakcji jb.pl i ich przyjaciół. Więc może należało to precyzyjniej nazwać. Chyba, że nie zauważyłem ogłoszenia o możliwości zapisania się na ten wyjazd? Jak również na ten następny - Gamleby.

Pozdrawiam

Słabo kolega szukał.

http://jerkbait.pl/t...rwca-2015-roku/

Zapisy otwarte były dla każdego. Jest też lista rezerwowa. Myślę że jak będzie na tylu chętnych na liście rezerwowej to @rogu pomyśli nad drugą ekipą. Mogę pomóc w organizacji.



#25 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 03 styczeń 2015 - 09:26

... tylko jeden Kolega w kamizelce ratunkowej ?  

obiecałem sobie ze juz nigdy, nawet gdy flauta...  choc nie prezyłem jakiejś traumy na wodzie....


  • Dagon, Dienekes i kris1 lubią to

#26 OFFLINE   kris1

kris1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 styczeń 2015 - 09:50

Godne polecenia postanowienie noworoczne :)



#27 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 03 styczeń 2015 - 09:55

Pażdzernikowe, od ostatniego pływania na łodce. 

Swoja droga to stracona szansa w relacjach na propagowanie BHP na wodzie... 

Przynet mam tyle ze zabrac na wyjazd nie sposób, grafitów na czterech łowiacych a kamizelki w automacie, zgrabnej, lekkiej... brak :(


Użytkownik yglo edytował ten post 03 styczeń 2015 - 09:58

  • robbox4 lubi to

#28 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 03 styczeń 2015 - 10:45

Czy tu rzeczywiście chodzi o zdjęcia i ich publikację? Czy o fakt użycia tego sprzętu h34r:
Moim zdaniem, skoro grip był w użyciu, usuwanie zdjęć nie ma większego sensu.

Fakt. Mleko już się rozlało...

#29 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 03 styczeń 2015 - 10:54

Przeżywacie. Ryby były uwalniane, nic wielkiego się nie stało. Ja sam szczupakowi palca pod skrzela nie wpakuję, bo nie mam ochoty spotkać się z tymi żyletkami.

Jedyna słuszna uwaga, to ta, że był to bardziej przyjacielski wyjazd a nie zlot, zlot będzie teraz :-) ale proszę tego nie odbierać jako szydery.

Bardzo fajnie się czytało, wiele bym dał, żeby choć raz na kilka lat w PL tak połowić!

#30 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 styczeń 2015 - 11:13

To może zdejmijcie to z pierwszej strony !!!  Już i tak wystarczająco amatorstwa i  prywaty tu zamieściliście 



#31 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 styczeń 2015 - 12:19

Cześć,
Kilka informacji ode mnie:
1. Portal nadal wspiera C&R - pod tym względem nic się nie zmienia.
2. Nadal będziemy moderować zdjęcia oraz wszelkie przejawy łamania regulaminu (w tym publikacji zdjęć ryb, które nie wspierają C&R).

3. Usunąłem zdjęcia z gripami z artykułu - mamy jednoznaczne stanowisko i nic się nie zmiania i nie zmieni!!!!

Rzeczywiście zdjęcia ze zlotu zostały opublikowane i źle się stało - przepraszam, nie powinny mieć tego sytuacje miejsca na naszym portalu, tym bardziej, że usuwamy podobne zdjęcia forumowiczów. Niestety nie zauważyłem tego faktu za co biorę odpowiedzialność. Wdrażamy jednocześnie proces by takie sytuacje nie miały więcej miejsca. Dlatego jeszcze raz przepraszam.

Natomiast proszę od nas nie oczekiwać, że nawet przez organizowanych przez nas imprezach będziemy za każdym biegać i sprawdzać czy każdą złowioną rybę ktoś wyciągnął zgodnie ze sztuką C&R. Oczywiście nadal będziemy zwracać uwagę, wskazywać jak warto ale wybór pozostawiamy wędkarzom.

Pozdrawiam
Remek



#32 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 03 styczeń 2015 - 12:51

Witam,

 

A ja glupi i naiwny zawsze myslalem, ze C&R ma nas wszystkich laczyc a okazuje sie odwrotnie bo tylko dzieli, taka mala garstke wedkarzy :( 

 

Niepokoi mnie tez tred wychwalajacy samoistnie pod niebiosa kilku osob, niepokoi postrzeganie swiata przez rozowe okulary, ze wszedzie jest super, ze ryby sa wypuszczane bo to wierutne klamstwo czy to UK, Irlandia badz Szwecja... wedkarze zawsze beda potrzebowali miesa zas by chronic ryby dzikie potrzeba lowisk put and take czy komus sie to podoba czy nie.

 

Odnosnie zas samego wyjazdu to tylko dobitnie potwierdza, ze wszedzie gdzie blisko i latwo dojechac z rybami jest tak sobie bo jak wytlumaczyc moich dwoch kolegow, ktorzy przez 10 dni z pompowanego kajaku zlowili wiecej ryb w tym metrowek niz cala 16-sto osobowa ekipa jerkbait.pl ? :( 

 

Pozdrawiam,

 

Bujo


  • harry lubi to

#33 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 03 styczeń 2015 - 12:57

Cześć,
Kilka informacji ode mnie:
1. Portal nadal wspiera C&R - pod tym względem nic się nie zmienia.
2. Nadal będziemy moderować zdjęcia oraz wszelkie przejawy łamania regulaminu (w tym publikacji zdjęć ryb, które nie wspierają C&R).

Rzeczywiście zdjęcia ze zlotu zostały opublikowane i źle się stało - przepraszam, nie powinny mieć tego sytuacje miejsca na naszym portalu, tym bardziej, że usuwamy podobne zdjęcia forumowiczów. Dlatego jeszcze raz przepraszam.

Natomiast proszę od nas nie oczekiwać, że nawet przez organizowanych przez nas imprezach będziemy za każdym biegać i sprawdzać czy każdą złowioną rybę ktoś wyciągnął zgodnie ze sztuką C&R. Oczywiście nadal będziemy zwracać uwagę, wskazywać jak warto ale wybór pozostawiamy wędkarzom.

Pozdrawiam
Remek

Może jestem głupi ale nie rozumiem,przykro mi.

Temat chwytaków był przewalany wielokrotnie,myślałem że stanowisko władz portalu jest jasne.Chwytak,niezależnie od tego czy ryba jest podtrzymywana czy nie,ma się do C&R nijak.Myślałem że będziemy tu ustalać standardy i się ich trzymać.Jeśli nie mamy oczekiwać ich respektowania od relacji z wyjazdu organizowanego przez portal to...czego mamy oczekiwać i co myśleć?



#34 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 03 styczeń 2015 - 12:57

Może dla uspokojenia skołatanych klawiatur kilka zdjęć ode mnie i Czarka.

 

Obrazki czasami mówią więcej niż słowa - bo tego się nie da powiedzieć słowami :D

 

PZDR

Zanderix

 

Czarek w "akcji po akcji" w krótkim gifie

talon101.gif



#35 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 styczeń 2015 - 13:07

Bujo, 

Dzięki za wpis. Mnie też wydawało się, że C&R powinno nas łączyć a nie dzielić. Cały czas wierzę, że to dobra droga i nic się nie zmienia. Fakt jest taki, że wielokrotnie widzę sytuacje, które nie są zgodne z C&R i są duuuużo bardziej inwazyjne dla środowiska niż stosowanie gripów.

 

My (forum) poszliśmy znacznie dalej, bardzo ostro, ograniczając zdjęcia i stosowanie gripów. Tak ustaliliśmy i tego się trzymajmy. 

 

Pozdrawiam

Remek



#36 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 styczeń 2015 - 13:10

Może jestem głupi ale nie rozumiem,przykro mi.

Temat chwytaków był przewalany wielokrotnie,myślałem że stanowisko władz portalu jest jasne.Chwytak,niezależnie od tego czy ryba jest podtrzymywana czy nie,ma się do C&R nijak.Myślałem że będziemy tu ustalać standardy i się ich trzymać.Jeśli nie mamy oczekiwać ich respektowania od relacji z wyjazdu organizowanego przez portal to...czego mamy oczekiwać i co myśleć?

 

Tak, zgadza się. Nie ma dyskusji. Zdjęcia usunięte.

Jeszcze raz - nie mogę nikomu ZAKAZAĆ stosowania gripu. Również na imprezie organizowanej przez j.pl. W tym roku organizujemy kolejny wyjazd, w którym będziemy chcieli by wszystkie ryby były wypuszczone (to priorytet NUMER JEDEN).



#37 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 03 styczeń 2015 - 13:27

O czizyyysss, ale towarzystwo w skrajności popadło.

Zgodzę się że wolno wojewodzie a nie ......smrodzie i tu przytupnę.

Za jakiś czas każdy z tego portalu będzie miał w wyposażeniu obowiązkowym

- Matę

-płyn dezynfekujący plus apteczkę dla ryb plus telefon alarmowy do fish hospital.

-haki ,kotwice bez zadziorów

- podbierak o średnicy pozwalający na podebranie crokodaila

 

inaczej nie będzie godzien zwać się etycznym wędkarzem .

Nasze polskie skrajności oj nasze.

ZH


  • fish28 i wojciiech lubią to

#38 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 styczeń 2015 - 13:31

O czizyyysss, ale towarzystwo w skrajności popadło.

Zgodzę się że wolno wojewodzie a nie ......smrodzie i tu przytupnę.

Za jakiś czas każdy z tego portalu będzie miał w wyposażeniu obowiązkowym

- Matę

-płyn dezynfekujący plus apteczkę dla ryb plus telefon alarmowy do fish hospital.

-haki ,kotwice bez zadziorów

- podbierak o średnicy pozwalający na podebranie crokodaila

 

inaczej nie będzie godzien zwać się etycznym wędkarzem .

Nasze polskie skrajności oj nasze.

ZH

 

ZH, właśnie popadasz w skrajność :) dając taki opis. Przeczytaj dokładnie to co napisałem. I nie wolno ani smrodzie ani wojewodzie. A to co napisałem: "Jeszcze raz - nie mogę nikomu ZAKAZAĆ stosowania gripu. Również na imprezie organizowanej przez j.pl. W tym roku organizujemy kolejny wyjazd, w którym będziemy chcieli by wszystkie ryby były wypuszczone (to priorytet NUMER JEDEN)." 

 

Czy tutaj widzisz to co napisałeś?


  • Dienekes i krystiano1981r lubią to

#39 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 03 styczeń 2015 - 14:04

ZH, właśnie popadasz w skrajność :) dając taki opis. Przeczytaj dokładnie to co napisałem. I nie wolno ani smrodzie ani wojewodzie. A to co napisałem: "Jeszcze raz - nie mogę nikomu ZAKAZAĆ stosowania gripu. Również na imprezie organizowanej przez j.pl. W tym roku organizujemy kolejny wyjazd, w którym będziemy chcieli by wszystkie ryby były wypuszczone (to priorytet NUMER JEDEN)." 

 

Czy tutaj widzisz to co napisałeś?

Remku, sadze że nikt nie kwestionuje faktu wypuszczania ryb, a tylko niewłaściwą, niezgodną z propagowaną przez Jb.pl techniką ich podbierania i prezentacją (oraz fakt publikowania zdjęc z gripem). Dobrze że nie było jeszcze zdjęc z ,,zakąszania" świeżo smażoną rybką - dopiero byłaby burza.

Co do wyjazdu 2015 to sadzę ze  OBOWIĄZEK posiadania odpowiednich podbieraków (jednego na łódkę) i stosowania haków , oraz kotwic bezzadziorowych nie byłby zbyt wygórowany.. Przykład idzie z góry.



#40 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 styczeń 2015 - 14:07

Przykład idzie z góry - tak. Dlatego zrobimy tak jak napisałeś. 


  • PLECIONA lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych