Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

[Artykuł] Storsjon – Malmigen 2014 cz.2 - szwedzki zlot jerkbait.pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
156 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 03 styczeń 2015 - 21:45

Raczej chodzilo mi o zakonczenie bezowocnej dyskusji 

Watek o podbieraniu ryb juz jest i nie ma co ciaaagnac tego dalej.

Te okonki lowione tam gdzie chlopaki lowili swe smoki :) tylko troszku  bardziej na polnoc .


Użytkownik Z Olsztyna edytował ten post 03 styczeń 2015 - 21:48

  • Tomasz eS lubi to

#82 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 03 styczeń 2015 - 21:57

....

Jak ktos tam otworzy watek to wrzuce pare sztuk z tego roku 


Użytkownik Z Olsztyna edytował ten post 03 styczeń 2015 - 21:58


#83 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 03 styczeń 2015 - 22:16

O ile dobrze pamiętam, kolega chyba w Norwegii łowi. A jaki tam RAPR mają, to ja nie wiem ;)

W Norwegii nie mają forum?
Każdy może powiedzieć że łowi czy to za granicą czy na komercji. Chodzi o to że nie musi być to prawda, ja nie mówię że kolega udostępniający zdjęcia kłamie ale według mnie nie powinny być takie zdjęcia publikowane.
Ale to tylko moje zdanie i nikt nie musi się ze mną zgadzać. ;-)

Użytkownik Hvast edytował ten post 03 styczeń 2015 - 22:17


#84 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 03 styczeń 2015 - 22:19

Nie wiem, czy nie powinny. Jakoś w poprzednich latach kolega zamieszkujący u zachodnich sąsiadów rozpoczynał wczesną wiosną wątek boleniowy i problemów nie było. Podobnie, jak ze szczupakami łowionymi u nas, ale nie na terenach PZW..

#85 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 03 styczeń 2015 - 22:24

W Norwegii nie mają forum?
Każdy może powiedzieć że łowi czy to za granicą czy na komercji. Chodzi o to że nie musi być to prawda, ja nie mówię że kolega udostępniający zdjęcia kłamie ale według mnie nie powinny być takie zdjęcia publikowane.
Ale to tylko moje zdanie i nikt nie musi się ze mną zgadzać. ;-)

Przeczytaj regulamin a pozniej napisz prosze cos z sensem 

Pitt jednak mial racje !

ps

................ przemilcze twoje bla bla bla 

Hvast  przeczytaj chociaz prosze tytul artykulu gdzie chlopaki lowili !!!

Bo ci sie panstwa mieszaja 


Użytkownik Z Olsztyna edytował ten post 03 styczeń 2015 - 22:31


#86 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 styczeń 2015 - 22:37

Panowie,

Nie będę dochodził, czy w Szwecji, Norwegii, Polsce czy gdziekolwiek indziej. Leżące na śniegu, lodzie ... na pewno nie spełniają mojego poczucia "sprawnego i w jak najlepszej kondycji wypuszczania ryby".  Zdjęć już nie ma.

 

pozdrawiam

Remek



#87 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 03 styczeń 2015 - 22:52

no to teraz jak co roku czekamy na wiosenne bolenie i zobaczymy czy prawo działa równo dla wszystkich:)

regulamin wstawiania zdjęć jest sam w sobie pułapką i może być dowolnie interpretowany, choć oczywiście sens ma. tylko trochę gorzej z egzekwowaniem..

Użytkownik covent edytował ten post 03 styczeń 2015 - 22:56


#88 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 03 styczeń 2015 - 22:56

Ja się na wiosną śniegu już nie spodziewam.
Z góry przepraszam za zamieszanie, chciałem po prostu wyrazić swoją opinię, nic poza tym.

Użytkownik Hvast edytował ten post 03 styczeń 2015 - 23:01


#89 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 03 styczeń 2015 - 23:12

W takim razie proponuje wprowadzic okresy ochronne jerkbaitowe, uniwersalne dla wszystkich. Patryk lowil u Helmutow bolenie, mozna wedle ich prawa, wedle jerkbaitowego tak byc nie powinno bo ma za dobrze, w UK mozna lowic szczupaki do polowy marca, nie, zmienic do konca grudnia wedle wspanialego regulaminu PZW !!!, ja pstragow nie moge lowic do polowy marca ale powiem zeby sp...i bo jerkbait i jego wspaniali uzytkownicy, propagatorzy C&R mowia inaczej i jest ok, tak samo skrocic mi okres bo moge do polowy pazdziernika za nimi ganiac,

Remek- wez sie powaznie zastanow do czego to wszystko zmierza bo ja osobiscie widze totalny pierdzielnik polaczony z dzialaniami niektorych przypominajacymi wslawiana na cala Europe inkwizycja moralnosci i duchowosci zas dobrych przykladow ze strony najbardziej zagorzalych jak nie bylo tak i nie ma.

A tak z czystej wieloletniej sympati: albo cos z tym zrobisz albo sp...i resztka ''starych'' bo i tak od dwana maja dosc....

#90 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 styczeń 2015 - 23:33

no to teraz jak co roku czekamy na wiosenne bolenie i zobaczymy czy prawo działa równo dla wszystkich:)

regulamin wstawiania zdjęć jest sam w sobie pułapką i może być dowolnie interpretowany, choć oczywiście sens ma. tylko trochę gorzej z egzekwowaniem..


Przypomnij mi w razie czego. Liczę na Ciebie skoro tak świetnie teraz pilnujesz :) Z góry dziekuję!


Sent from my iPad using Tapatalk HD

#91 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 styczeń 2015 - 23:34

Bujo ... lubię te teksty "weź się zastanów", "weźmy się i zrób". Dzięki za dobre rady.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

#92 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 03 styczeń 2015 - 23:43

Remku, Wizja nalezy do ciebie i od ciebie wszystko sie zaczyna. Warto uwazac by nie zrobic czegos za dobrze i nie szukac problemow tam gdzie ich nie ma. Mi tam generalnie to wsio ryba, z wklejania zdjec sie wyleczylem chyba ze lowie swoj rekord a to nie zdarza sie codziennie. Chcialbym tez zobaczyc w akcji kilku bioracych udzial w tym watku bo gdybac i pisac jakim to sie jest swietym to bardzo latwo. Gorzej zlowic ladna rybe i potraktowac ja wedle fachowego c&r. Pozdrawiam, Bujo
  • Jack__Daniels lubi to

#93 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 03 styczeń 2015 - 23:54

Panowie,
Nie będę dochodził, czy w Szwecji, Norwegii, Polsce czy gdziekolwiek indziej. Leżące na śniegu, lodzie ... na pewno nie spełniają mojego poczucia "sprawnego i w jak najlepszej kondycji wypuszczania ryby".  Zdjęć już nie ma.
 
pozdrawiam
Remek

Sam pisales zasady zamieszczania zdjec na forum?
Bo jesli nie to czytnij se najpierw.
Jak masz z tym problemy( znalezieniem) to moge ci podeslac namiary gdzie jest to napisane.
Ryby nie podobaly ci sie bo na lodzie?
A co fruwac mialy?!
Chlopie wez sie zastanow i napisz se swoje zasady ktore masz wyimaginowane co bym nie musial sie domyslac!!!
ps
Jak juz wczesniej wspominalem sa rowni i rowniejsi
  • Rebel64 i myszkin lubią to

#94 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1281 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 04 styczeń 2015 - 00:14

5 stron bicia piany. Pojawiły się niestosowne zdjęcia w artykule? Wystarczyło zgłosić moderatorowi ale ....ale odnoszę wrażenie że aktywność niektórych osób ogranicza się wyłącznie do wyłapywania potknięć innych. 



#95 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 04 styczeń 2015 - 10:08

5 stron bicia piany. Pojawiły się niestosowne zdjęcia w artykule? Wystarczyło zgłosić moderatorowi ale ....ale odnoszę wrażenie że aktywność niektórych osób ogranicza się wyłącznie do wyłapywania potknięć innych. 

Tak. Niektórzy na tym forum chcą być chyba bardziej święci od papieża.


  • popper, Zander Hunter i KLANAD lubią to

#96 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1940 postów

Napisano 04 styczeń 2015 - 10:23

No nie bardzo bicie piany, tu wyszło coś co wielu się w głowach nie mieści. To, że moderatorzy nie znają ogólnych zasad spisanych już 6lat temu, że można stosować relatywizm ale nie do wszystkich, że na portalu ważniejsze jest pokazanie fotki niż moralne, zgodne z C&R traktowanie ryb.

I że użytkownicy publicznie twierdzą, że będą używać gripa nawet na oficjalnych zlotach a redakcja ma to gdzieś.

 

Bujo, piszesz, że nie da się zawsze i wszędzie stosować norm C&R i masz rację ale na tym forum bezwzględnie trzeba, przynajmniej do niedawna taką miałem pewność.



#97 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 styczeń 2015 - 10:26

 

I że użytkownicy publicznie twierdzą, że będą używać gripa nawet na oficjalnych zlotach a redakcja ma to gdzieś.

 

Przeczytaj proszę jeszcze raz to co napisałem. Nie będę już powtarzał.



#98 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 styczeń 2015 - 10:28

Sam pisales zasady zamieszczania zdjec na forum?
Bo jesli nie to czytnij se najpierw.
Jak masz z tym problemy( znalezieniem) to moge ci podeslac namiary gdzie jest to napisane.
Ryby nie podobaly ci sie bo na lodzie?
A co fruwac mialy?!
Chlopie wez sie zastanow i napisz se swoje zasady ktore masz wyimaginowane co bym nie musial sie domyslac!!!
ps
Jak juz wczesniej wspominalem sa rowni i rowniejsi

 

Dziękuję za rady - nie skorzystam z nich. Taka moja decyzja. Koniec.



#99 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1940 postów

Napisano 04 styczeń 2015 - 10:39

Ja zabiorę wielki podbierak do Szwecji. Ale grip też będę miał. I nie zawaham się go użyć w ostateczności ze względu na moje zerowe doświadczenie  w podnoszeniu ewentualnych metrówek za pokrywę skrzelową.

 

 

Przeczytaj proszę jeszcze raz to co napisałem. Nie będę już powtarzał.

No właśnie, nic nie napisałeś...



#100 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 styczeń 2015 - 11:58

W takim razie proponuje wprowadzic okresy ochronne jerkbaitowe, uniwersalne dla wszystkich. Patryk lowil u Helmutow bolenie, mozna wedle ich prawa, wedle jerkbaitowego tak byc nie powinno bo ma za dobrze, w UK mozna lowic szczupaki do polowy marca, nie, zmienic do konca grudnia wedle wspanialego regulaminu PZW !!!, ja pstragow nie moge lowic do polowy marca ale powiem zeby sp...i bo jerkbait i jego wspaniali uzytkownicy, propagatorzy C&R mowia inaczej i jest ok, tak samo skrocic mi okres bo moge do polowy pazdziernika za nimi ganiac,

Remek- wez sie powaznie zastanow do czego to wszystko zmierza bo ja osobiscie widze totalny pierdzielnik polaczony z dzialaniami niektorych przypominajacymi wslawiana na cala Europe inkwizycja moralnosci i duchowosci zas dobrych przykladow ze strony najbardziej zagorzalych jak nie bylo tak i nie ma.

A tak z czystej wieloletniej sympati: albo cos z tym zrobisz albo sp...i resztka ''starych'' bo i tak od dwana maja dosc....

Bujo,pisałeś coś tam o łączeniu przez wędkarstwo wcześniej.Ostatnie zdanie Twojej wypowiedzi dośc wyrażnie wartościuje i dzieli użytkowników,na nowych i starych.Miałeś na myśli niefajnych i fajniejszych?

Ktoś we wcześniejszych postach pisał że na wyjazd weżmie duży podbierak(niemożliwe,naprawdę można?!)ale weżmie też i gripa,bo się boi ręce pokaleczyc.Ja dość twardo stwierdzę,że jak się nie umie trzymac dużej ryby bezpiecznie do zdjęcia bez gripa,to nie powinno się jej trzymać w ogóle.Chyba lepiej ją uwolnić w podbieraku nie robiąc zdjęcia,niż wieszac na gripie.Tak w ogóle,po moich mało chwalebnych doświadczeniach z tym urządzeniem stawiam je na równi z osęka i uważam że wędkarz który chce mieć coś wspólnego z C&R powinien wziąć i to gówno wypi....ć do śmietnika.

Poza tym,powoli umyka nam wśród dyskusji kiedy i jakie ryby można łowić , przyczyna tej rozmowy.

Do kilku osób dotarło że ta przyczyna oznacza,że z konsekwencją działań administracji na portalu jest coś nie tak.I,myśle że nie tylko z mojej strony,nie chodzi o drążenie i odkopywanie g...na a o obawę co to oznacza i jak będzie wyglądać dalej.