Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
783 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 07 luty 2015 - 22:22

A te wasze zagraniczne szczupaki wycierają się jesienią ?


  • robert67 i pjuro lubią to

#42 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 07 luty 2015 - 22:30

A te wasze zagraniczne szczupaki wycierają się jesienią ?

 

brak mi wiedzy na ten temat



#43 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 07 luty 2015 - 22:31

Melek, na pierwszym zdjęciu wyglądasz, jak DonGuralEsko ;)
  • patu i Tomus lubią to

#44 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 07 luty 2015 - 22:32

To jak z polskimi boleniami- tam gdzie wolno łowić wcześniej tam też wycierają się szybciej.. ewolucja normalnie.
  • Jeziorm 1 lubi to

#45 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 07 luty 2015 - 22:34

.

Użytkownik covent edytował ten post 07 luty 2015 - 22:35


#46 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 07 luty 2015 - 22:36

O tym samym pomyślałem. Chyba nie doczekam  :(

Już są na takiej wodzie by odbyć tarło.Znam kilka takich miejsc,ale do głowy mi nie przyjdzie by je łowić.Jakimiś normami etycznymi w życiu trzeba się kierować.


  • Wiktor lubi to

#47 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 07 luty 2015 - 23:04

:)

#48 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 07 luty 2015 - 23:33

Już są na takiej wodzie by odbyć tarło.Znam kilka takich miejsc,ale do głowy mi nie przyjdzie by je łowić.Jakimiś normami etycznymi w życiu trzeba się kierować.

 

tyle, że ta woda jest cały czas taka płytka i inna nie będzie i ryby też są cały czas, za to z braniami jest różnie, jeśli ktoś myśli, że przyjedzie i "połowi" to się tęgo zdziwi.

 

pozdr



#49 OFFLINE   lafer

lafer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaHolandia
  • Imię:Kamil

Napisano 08 luty 2015 - 09:09

Już są na takiej wodzie by odbyć tarło.Znam kilka takich miejsc,ale do głowy mi nie przyjdzie by je łowić.Jakimiś normami etycznymi w życiu trzeba się kierować.

 

Otóż to kolego. Gdyby Chociaz połowa polskich wędkarzy takowe normy miała, to też łowilibyście takie ryby w takich ciurkach. Nie tylko zimą ale i latem.


Użytkownik lafer edytował ten post 08 luty 2015 - 09:12


#50 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 09 luty 2015 - 17:03

A tak się zastanawiam czy oknie klenie i jazie też już odbyły tarło.jakoś nie widzę by ktoś się czepiam łowców tych ryb.

#51 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 09 luty 2015 - 22:34

A tak się zastanawiam czy oknie klenie i jazie też już odbyły tarło.jakoś nie widzę by ktoś się czepiam łowców tych ryb.

Widzisz kolego,nikt też się nie czepia szczupaków.Tylko ja debil wyskoczyłem.Za to jest cała rzesza osób co czepia się chwytaka i łowienia troci i pstrągów 1-2 miesięcy po tarle.Łowienia ryb w tarle,czy to ma ustawowy okres ochronny czy nie nikogo nie razi.Liczy się gruba mamuśka,ikrzyca,ryba pełna wigoru,a nie sfilcowana kelcina.Z mamuśką bardziej do twarzy,szkło lepiej przyjmie,więcej lajków,gratek.Ważny jest nołkill bo inaczej cię zaszlachtują.a czy to prosto z tarliska,czy... eeeeee



#52 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 10 luty 2015 - 01:23

Ciekawy jestem czy tylko Twoje szczupaki odbywają tarło w styczniu przy temp wody 3-4st czy gdzieś na świecie jeszcze inne też tak robią. A może mi powiesz kiedy szczupak odbywa tarło? Może powinniśmy przestać wogóle je łowić albo łowić je od sierpnia do września bo przecież mają tarło? :wacko:


  • lafer lubi to

#53 OFFLINE   lafer

lafer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaHolandia
  • Imię:Kamil

Napisano 10 luty 2015 - 07:55

Widzisz kolego,nikt też się nie czepia szczupaków.Tylko ja debil wyskoczyłem.Za to jest cała rzesza osób co czepia się chwytaka i łowienia troci i pstrągów 1-2 miesięcy po tarle.Łowienia ryb w tarle,czy to ma ustawowy okres ochronny czy nie nikogo nie razi.Liczy się gruba mamuśka,ikrzyca,ryba pełna wigoru,a nie sfilcowana kelcina.Z mamuśką bardziej do twarzy,szkło lepiej przyjmie,więcej lajków,gratek.Ważny jest nołkill bo inaczej cię zaszlachtują.a czy to prosto z tarliska,czy... eeeeee

 

Naprawdę sugerujesz, żeby wszyscy w np: Holandii, przestali łowić szczupaki w styczniu i lutym z takich miejsc jak te na filmie?

 


  • jacekp29 i vince83 lubią to

#54 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2535 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 luty 2015 - 07:58

Quźwa, ludzie, uświadomcie sobie to, że ryba, jakakolwiek, szczupak, okoń, pstrąg, kleń, zawsze jest przed tarłem lub po tarle, bez względu na to, kiedy ją będziemy łowić. Niech każdy robi to zgodnie z obowiązującymi przepisami, zgodnie z własnymi normami etycznymi, przy zachowaniu najlepszych praktyk C'n'R a będzie dobrze.



#55 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6186 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 luty 2015 - 08:30

Jest taki kraj w Europie, powiedziałbym słynący z wód i ich zasobności, gdzie sezon na szczupaka kończy się w lutym. Pod koniec miesiąca woda może mieć jakieś 8-9 stopni, a więc tarło na przełomie lutego i marca może trwać w najlepsze. O dziwo z początkiem marca rozpoczyna się closed season, który trwa aż do końca maja. Być może uznali, że jednak ważniejsza jest ochrona ryb bezpośrednio po tarle, niż bezpośrednio przed... Myślę, że warto to przemyśleć...



#56 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 10 luty 2015 - 08:56

Tak jest w nl okres ochronny dla szczupaka to okres od marca do końca maja (dokładnie do ostatniej soboty maja) gdzie w pl łowi się właśnie kelty szczupaka i nikogo to nie obchodzi...trąca hipokryzją ale to tylko moje zdanie

#57 OFFLINE   lafer

lafer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaHolandia
  • Imię:Kamil

Napisano 10 luty 2015 - 15:43

Jest taki kraj w Europie, powiedziałbym słynący z wód i ich zasobności, gdzie sezon na szczupaka kończy się w lutym. Pod koniec miesiąca woda może mieć jakieś 8-9 stopni, a więc tarło na przełomie lutego i marca może trwać w najlepsze. O dziwo z początkiem marca rozpoczyna się closed season, który trwa aż do końca maja. Być może uznali, że jednak ważniejsza jest ochrona ryb bezpośrednio po tarle, niż bezpośrednio przed... Myślę, że warto to przemyśleć...

 

Nic dodać, nic ująć...


  • wobler129 lubi to

#58 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 10 luty 2015 - 20:08

Bestialsko łowione na tarlisku zaraz przed samym tarłem w 3 stopniowej wodzie, ale może jednak znajdzie się ktoś chętny obejrzeć filmik :ph34r:

 



Pozdrawiam
M



#59 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 10 luty 2015 - 20:15

Niesamowite ujęcie ataku pod wodą, śledził przynętę około pół minuty zanim zdecydował się na atak.



#60 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 10 luty 2015 - 20:38

Drago poprawka :D śledził przynętę prawie 2 minuty zanim zaatakował. Nie wrzucałem całości bo byłaby nuda. Pech chciał, że bateria w WaterWolfie padła 7min przed atakiem największej ryby. Heh całą drogę do domu miałem jednak nadzieję, że się załapało... :ph34r:

Pozdrawiam

M


  • Drago, KLANAD i dorianyates27 lubią to