Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
783 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 10 luty 2015 - 21:01

Super gratki wielki piękne ujęcia . Fajnie się to ogląda !!!

#62 OFFLINE   PLECIONA

PLECIONA

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 835 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 10 luty 2015 - 21:01

Ufff! Fajnie, że to już nie mój okoń.
Chyba czegoś nie domalowałeś, że tak długo się decydował. ;) :D
Ładne kaczuszki :)

Użytkownik PLECIONA edytował ten post 10 luty 2015 - 21:01

  • Melanzyk lubi to

#63 OFFLINE   bassket

bassket

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów

Napisano 10 luty 2015 - 21:06

Melanzyk...Filmiki " jedwabiste"( lubię takie bestialskie łowienie - szczególnie  gdy rybie nie dzieje się krzywda)


  • wobler129, Melanzyk i Maciek_7 lubią to

#64 OFFLINE   Orni

Orni

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 11 luty 2015 - 12:24

Świetny film Super się ogląda Gratki



#65 OFFLINE   stoen

stoen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Marcin

Napisano 11 luty 2015 - 15:29

Piękne Esoxy na super filmie, szacun



#66 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 13 luty 2015 - 19:26

zastanawiające jest to, że najbardziej możliwość aktualnego łowieniia esoxów na wodach tych czy innych przeszkadza tym, którzy aktualnie łowić ich nie moga lub do tych wód mają kawałek drogi....  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:



#67 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 13 luty 2015 - 20:23

A może Ci co najwięcej krzyczą powinni sami zacząć łowić szczupaki w sieprniu? bo przecież w maju jest szansa, że ryby się jeszcze nie wytarły?

Przykład - 23 maja łowię rybę 123cm o wadze 16,1kg. Ryba napchana ikrą, podczas robienia zdjęcia leci jej woda z jajeczkami z odbytu.

 

6 dni później znajomy przewodnik z klientem w tym samym miejscu łowi rybę 123cm o wadze 14,55kg wytartą. Po porównaniu zdjęć okazało się, że to ta sama ryba.  Po pierwszym wypuszczeniu odbyła tarło i dała się przechytrzyć ponownie.

 

Załączony plik  111.jpg   320,34 KB   31 Ilość pobrańZałączony plik  113.jpg   286,05 KB   31 Ilość pobrańZałączony plik  112.jpg   250,63 KB   32 Ilość pobrań

Taka ciekawostka. Ryba po pierwszym złowieniu została "przewieziona" ok 1,5km do zacisznej części zatoki gdzie spokojnie można było zrobić fotki i ją wypuścić bo tam gdzie wzięła to był dym, że hoho. Za drugim razem została złowiona dokładnie w tym samym miejscu ;-)

 

Pozdrawiam

M



#68 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 13 luty 2015 - 21:07

zastanawiające jest to, że najbardziej możliwość aktualnego łowieniia esoxów na wodach tych czy innych przeszkadza tym, którzy aktualnie łowić ich nie moga lub do tych wód mają kawałek drogi....  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:

Mifek-ja byłem tym czepiającym.A co przeszkadza łowić na spinning w październiku na pstrągowej wodzie,a co mi przeszkadza łowić na nimfę w kwietniu w rynnach lipieniowych,a co mi przeszkadza pojechać z jerkiem na mój zalew na szczupaka,a co mi przeszkadza w kwietniu wytargać kilka kilowych okoni na gumkę(znam ich miejscówkę),które sie gromadzą przed tarłem lub są na tarle.Wszystko mogę robić wg regulaminu, jeśli przyjąć, że nie łowię na tarliskach,bo to jest chyba zakazane. Co mi przeszkadza ? Zdrowe podejście do wędkarstwa. Nie tylko złowić i wypuść,a przede wszystkim szanować populację ryb podczas tarła,ich tarłowych wędrówek itd.


Użytkownik Taps edytował ten post 13 luty 2015 - 21:13

  • Wiktor i covent lubią to

#69 OFFLINE   lafer

lafer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaHolandia
  • Imię:Kamil

Napisano 14 luty 2015 - 07:28

Jest taki kraj w Europie, powiedziałbym słynący z wód i ich zasobności, gdzie sezon na szczupaka kończy się w lutym. Pod koniec miesiąca woda może mieć jakieś 8-9 stopni, a więc tarło na przełomie lutego i marca może trwać w najlepsze. O dziwo z początkiem marca rozpoczyna się closed season, który trwa aż do końca maja. Być może uznali, że jednak ważniejsza jest ochrona ryb bezpośrednio po tarle, niż bezpośrednio przed... Myślę, że warto to przemyśleć...

Kolego Taps, w cytacie jest wyjaśnione dlaczego. Holendrzy to rozsądni ludzie i wydaje mi się, że gdyby łowienie szczupaków w lutym znacząco wpływało na populację (o ile w ogóle wpływa sądząc po poście nad Tobą) to najzwyczajniej by tego zakazali... 


Użytkownik lafer edytował ten post 14 luty 2015 - 07:33

  • ...not here lubi to

#70 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 14 luty 2015 - 10:17

Kolego lafer, nie wiem czy Holendrzy to rozsądni ludzie,czy nie i kto jakie ma przepisy.W Polsce też wg regulaminu można w kwietniu złowić i zabrać np 5 okoni po 1kg jeden.Można ? Można. Ale czy to słuszne? A czy słuszne jest przerzucić 15 takich okoni w ciągu dnia ?.To samo tyczy się szczupaków,pstrągów i innych.Jak by łowienie pstrągów w październiku,okoni w kwietniu...wpływało na populację,to najzwyczajniej by tego zakazali.Wiec Polacy to też rozsądni ludzie ?

 

A po co są okresy ochronne? By w tym czasie nie zabijać ryb i dać im w tym czasie spokój.Ktoś u góry napisał,że zawsze ryba jest przed i po tarle,i to prawda,za wyjątkiem kiedy się własnie trze. A jak np takiego bolenia nie bierzemy,nie zabijamy,to po cholerę czekamy na 1 maja ? Nie lepiej już teraz je łowić.Teraz są pełne sił,napchane mleczem/ikrą,teraz to jest godny przeciwnik. Okres ochronny będziemy przestrzegać,bo przecież rybę puścimy. Można ? Pewnie tak. Ja nie mogę,bo kieruję się wędkarską etyką.


Użytkownik Taps edytował ten post 14 luty 2015 - 10:28

  • Little Wing lubi to

#71 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 luty 2015 - 10:39

nie znam zadnego kraju, w ktorym byloby tyle regulaminowych ograniczen i zakazow (bez roznicy czy sensownych, czy bezsensownych) dotyczacych sportowego polowu ryb a rownoczesnie jest tak malo dobrych i bogatych w ryby lowisk, jak w polsce, nie znam tez zadnego kraju, w ktorym zyje tylu zawistnych i zazdrosnych, o doslownie wszystko, ludzi ... m.in. dlatego przestalem postowac opisy polowu i zdjecia moich ryb ... najpierw nauczcie sie gospodarowac swoim a potem wytykajcie bledy innym



#72 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 14 luty 2015 - 11:03

Kolego lafer, nie wiem czy Holendrzy to rozsądni ludzie,czy nie i kto jakie ma przepisy.W Polsce też wg regulaminu można w kwietniu złowić i zabrać np 5 okoni po 1kg jeden.Można ? Można. Ale czy to słuszne? A czy słuszne jest przerzucić 15 takich okoni w ciągu dnia ?.To samo tyczy się szczupaków,pstrągów i innych.Jak by łowienie pstrągów w październiku,okoni w kwietniu...wpływało na populację,to najzwyczajniej by tego zakazali.Wiec Polacy to też rozsądni ludzie ?

A po co są okresy ochronne? By w tym czasie nie zabijać ryb i dać im w tym czasie spokój.Ktoś u góry napisał,że zawsze ryba jest przed i po tarle,i to prawda,za wyjątkiem kiedy się własnie trze. A jak np takiego bolenia nie bierzemy,nie zabijamy,to po cholerę czekamy na 1 maja ? Nie lepiej już teraz je łowić.Teraz są pełne sił,napchane mleczem/ikrą,teraz to jest godny przeciwnik. Okres ochronny będziemy przestrzegać,bo przecież rybę puścimy. Można ? Pewnie tak. Ja nie mogę,bo kieruję się wędkarską etyką.


to od kiedy do kiedy i jakie ryby łowisz kolego? (zakładam że w PL)


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

#73 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 14 luty 2015 - 11:40

nie znam zadnego kraju, w ktorym byloby tyle regulaminowych ograniczen i zakazow (bez roznicy czy sensownych, czy bezsensownych) dotyczacych sportowego polowu ryb a rownoczesnie jest tak malo dobrych i bogatych w ryby lowisk, jak w polsce, nie znam tez zadnego kraju, w ktorym zyje tylu zawistnych i zazdrosnych, o doslownie wszystko, ludzi ... m.in. dlatego przestalem postowac opisy polowu i zdjecia moich ryb ... najpierw nauczcie sie gospodarowac swoim a potem wytykajcie bledy innym

 

Zabrzmiało jakbyś się zrzekł obywatelstwa..


  • qban lubi to

#74 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 14 luty 2015 - 11:48

Zabrzmiało jakbyś się zrzekł obywatelstwa..

i Polska z małej litery...

ciekawe jest to,że ci na emigracji się ze mną nie zgadzają :-) jak się weszło w te wrony,to się kracze jak i one.

 

ja zamykam temat,uważam go z mojej strony za zamknięty


  • Little Wing lubi to

#75 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 14 luty 2015 - 12:07

i Polska z małej litery...
ciekawe jest to,że ci na emigracji się ze mną nie zgadzają :-) jak się weszło w te wrony,to się kracze jak i one.

ja zamykam temat,uważam go z mojej strony za zamknięty


U siebie zazwyczaj nie widzi się kołka w oku a u innych drzazgę sie zobaczy, łowię czasami w Polsce i w Holandii i mam porównanie co do zasobności i sposobu gospodarowania wodami. Co do etyczności łowienia jako przykład os San są ryby? I też poza okresem ochronnym nonstop są one łowione i jakoś nikomu to nie przeszkadza, za to w oczy kłują zagraniczne szczupaki, przykre to jest.

Adam


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
  • ...not here i jbk lubią to

#76 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 14 luty 2015 - 12:34

i Polska z małej litery...

ciekawe jest to,że ci na emigracji się ze mną nie zgadzają :-) jak się weszło w te wrony,to się kracze jak i one.

 

ja zamykam temat,uważam go z mojej strony za zamknięty

 

To nie jest tak, że się z Tobą nie zgadzam ;) . Najzwyczajniej, nie mam sił na dyskusje, które zaprowadzą temat w wiadome miejsce  ;) .

Całym sercem jestem za powstrzymaniem się od wędkowania w okresach niesprzyjających...czy jest to sroga zima czy upalne lato.

Nawet nie poruszam okresów "gorących" w rybiej egzystencji.

Co jednak, kiedy inni mają "inne doświadczenia", "własne obserwacje" czy "prawo za plecami" :) .

U mnie, panuje "debilny" zakaz łowienia drapieżników od stycznia do maja  ;) . W tym czasie pokazywanie się ze spinem nad wodą (2 klasy) grozi karnymi konsekwencjami. Chroni się drapieżnika  :) . I nie ważne czy komuś to na rękę czy nie  ;) .



#77 OFFLINE   jarot

jarot

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaTurek

Napisano 14 luty 2015 - 23:23

Na pewno ta strona nie jest przeznaczona do wypisywania takich komentarzy.


Użytkownik mario edytował ten post 15 luty 2015 - 22:30


#78 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 15 luty 2015 - 03:42

i Polska z małej litery...

ciekawe jest to,że ci na emigracji się ze mną nie zgadzają :-) jak się weszło w te wrony,to się kracze jak i one.

 

ja zamykam temat,uważam go z mojej strony za zamknięty

Ty, ....Ci na emigracji moze nie musza poscic przez kilka miesiecy zeby polowic szczupaki (napewno metalnie przez to sa zdrowsi) a tych mimo to jest i tak duzo wiecej niz w rodzimmym kraju. Szczupaka tarlo trwa kilka tygodni, czasem tydzien lub dwa a nie kilka miesiecy. Sa na swiecie instytucje o troche szerszych horyzontach i lepiej ,zarzadzajace niz PZW. 

Nie namawiam do lamania regulaminu, co kraj to obyczaj, ja nie mam problemu ze zrozumieniem tego. Na koniec tylko dodam ze ja na swoich wodach moge lowic szczuple na okraglo przez caly rok  :o  :) (.....i juz slysze te glosy ze lada moment szczupaki w Illinois podziela los bizonow :)



#79 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3550 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 15 luty 2015 - 22:30

Przypominam wszystkim o tytule wątku!

Widzę, że część z Was o tym zapomniała...


  • remek i Dienekes lubią to

#80 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 18 luty 2015 - 20:43

Holenderska mamuśka 100+ wzięła na napływie mostu na perłowego lunatica 10cm na 15g. główce. Niestety w PL nie było mi dane takiej złowić(nowe PB).

Sprzęt:vegter boron 20lb+zauber 4000+P.P.-10lb.

 

Załączony plik  IMG_0693 (2) (640x518).jpg   249,87 KB   100 Ilość pobrań