Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z cyklu: zakup 4 kółek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
464 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 11:38

I można podkręcić do 300ps :D

 

Mozesz napisac w jaki sposob idzie ''podkrecic'' ten silnik do 300 ps?



#42 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 11:40

Popper Honda Civic Type-R w tej budzie.Auto w sam raz dla takich szczupaków jak my :) .Diabelska maszyna.

 

attachicon.gifHonda-Civic-Type-R-EP3-Front.jpg

 

Tomy,

 

To super auto, jak dla mnie ma tylko jeden problem, ktory nazywa sie S2000 :)


  • jbk lubi to

#43 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 06 styczeń 2015 - 12:11

Z założenia nie używałem nigdy samochodów na F  :P (Fiat,Ford i francuskie) i bardzo się zdziwiłem jak dobre opinie ma Ford z motorem 1,8 diesel  :o . Czytam posty kolegów i przyznaję że w odróżnieniu od sporej grupy mam inne wymagania co do auta.

-ma się nie psuć

-ma mieć dużo miejsca na graty

-palić w miarę przyzwoicie

takie pierdoły czy ma 100 czy 130KM?, jaka pojemność?, zagazować czy nie? zupełnie mnie nie interesują. 

W firmie coś słyszałem że będziemy zmieniać mój służbowy (Prius) i RAV-a . Priusa nie chcę bo na ryby zupełnie się nie nadaje a nad RAV-ką myślę ale trochę mały bagażnik no i spalanie nie małe  :unsure: .



#44 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 06 styczeń 2015 - 12:11

Tomy,
 
To super auto, jak dla mnie ma tylko jeden problem, ktory nazywa sie S2000 :)


dwie różne bajki, pomijając napędy to silnikowo k20 z type rki ma najlepsze rozwiązanie zaworu od vteca i bije na głowę inne silniki hondy, niestety tylko wypusty w budzie ep3 nie miały elektronicznych przepustnic powietrza i można było zrobić dużo zabawy za niedużo kasy , najdroższa zabawka z najtańszych to hondata minimum k100 żeby to wystroic jako tako , strasznie kolektory seryjne je mulily, świetną opcją jest też franek na bloku k24 z accorda type r , w s2000 w zasadzie nie ma co poprawiać tylko trzeba znać wypustyrroczników bo nie wszystkie trzymały moc od nowości i wachania były od 200 do 240 koni, oba silniki zarówno type r i s2000 są podatne na zakladanie kompresora, dziecinnie proste :)
  • CM Punk lubi to

#45 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 12:25

Czyli kompresor, ja myslalem, ze jakies abra kadabra wystarczy aby pojawilo sie 100 koni wiecej :) 

 

U mnie set kosztuje wiecej niz uzywka samochod w ''dobrym'' stanie. 



#46 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 06 styczeń 2015 - 12:50

Z założenia nie używałem nigdy samochodów na F  :P (Fiat,Ford i francuskie) i bardzo się zdziwiłem jak dobre opinie ma Ford z motorem 1,8 diesel  :o . Czytam posty kolegów i przyznaję że w odróżnieniu od sporej grupy mam inne wymagania co do auta.
-ma się nie psuć
-ma mieć dużo miejsca na graty
-palić w miarę przyzwoicie
takie pierdoły czy ma 100 czy 130KM?, jaka pojemność?, zagazować czy nie? zupełnie mnie nie interesują. 
W firmie coś słyszałem że będziemy zmieniać mój służbowy (Prius) i RAV-a . Priusa nie chcę bo na ryby zupełnie się nie nadaje a nad RAV-ką myślę ale trochę mały bagażnik no i spalanie nie małe  :unsure: .

W takim razie pod takie wymagania to żuk, albo nysa, ewentualnie tarpan.

#47 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 styczeń 2015 - 12:55

Niby się nie psują?

#48 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 06 styczeń 2015 - 13:07

Koszt naprawy nie wielki.

#49 OFFLINE   kabello

kabello

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 06 styczeń 2015 - 13:30

Polecam Ci golfa przede wszystkim z silnikiem 1.9 sdi może osiągów nie posiada zacnych ale konstrukcja banalna, przez co eksploatacja bezawaryjną i tania. Miałem takiego i szczerze polecam, gdyby nie złodzieje to zapewne do dziś bym nim jeździ! Obecnie mam również golfa 1.9 tdi 101km równe fajna jednostka z którą również nie mam problemów, przejechałem 40tyś. W golfie szukaj raczej silników na pompowtryskach w roczniku 2001-03 niegdyś chwalone 90, 110km odpuść to już stara konstrukcja i częściej są już pozajeżdżane. Nie szukaj okazji bo ich nie ma :-)

Wysłane z mojego XT1032 za pomocą Tapatalk 2

#50 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 06 styczeń 2015 - 13:41

Polecam Ci golfa przede wszystkim z silnikiem 1.9 sdi może osiągów nie posiada zacnych ale konstrukcja banalna, przez co eksploatacja bezawaryjną i tania. Miałem takiego i szczerze polecam, gdyby nie złodzieje to zapewne do dziś bym nim jeździ! Obecnie mam również golfa 1.9 tdi 101km równe fajna jednostka z którą również nie mam problemów, przejechałem 40tyś. W golfie szukaj raczej silników na pompowtryskach w roczniku 2001-03 niegdyś chwalone 90, 110km odpuść to już stara konstrukcja i częściej są już pozajeżdżane. Nie szukaj okazji bo ich nie ma :-)

Wysłane z mojego XT1032 za pomocą Tapatalk 2

Gdzie w Golfie 6 1,9sdi? W ogóle czytał ktoś pierwszy post poppera?? Typer, S2000 nieźle :)

 

Odpuściłbym jakiekolwiek TSI i inny turbobenzyny jeśli ma być spokojna eksploatacja. Albo Honda 1,8 albo Auris benzyna, ewentualnie Focus 1,6. Bez fajerwerków ale też spokojnie do celu z największą szansą na małe ryzyko awarii (szczególnie japońce).


Użytkownik Marcyś edytował ten post 06 styczeń 2015 - 13:41

  • popper lubi to

#51 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 06 styczeń 2015 - 14:24

Czyli kompresor, ja myslalem, ze jakies abra kadabra wystarczy aby pojawilo sie 100 koni wiecej :) 
 
U mnie set kosztuje wiecej niz uzywka samochod w ''dobrym'' stanie.


jrsc są dedykowane do nich , i w zarówno w k20 jak i f20 montaż jest prosty bo masz kolektor dolotowy na wierzchu, dodatkowo k20stki w type r kręcą się w drugą stronę z racji ułożenia silnika ;) w starszych d, b i h seriach była lipa bo kompresorki montowalo się pod kol wydechowym.Tylko musisz pamiętać że kompresor jest zupełnie innym doładowaniem niż turbo i charakterystyka zapier....nia zmienia się znacząco :) fajnie zainwestować w dodatkowe bajery jak rdzenie chłodnicze do kompresora dobry icek i sprzęgło elektromagnetyczne gdy chcesz pojeździć czasem spokojnie . zresztą kiedyś o tym pogadamy ;)

#52 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 06 styczeń 2015 - 14:29

Tylko Toyotka - nie bierz nic innego pod uwagę.Ja mam 1.4 D4D , załapałem się jeszcze na model bez dpf-a - silnik na bezobsługowym łańcuchu (chyba, że po 400 tyś)  , bez dwumasy , jeszcze na wtryskach Boscha (możliwa regeneracja) .Niby 90 km a napędza to małe kombi na równi z innymi autami a jak komuś powiem ile ma mocy to nie chce uwierzyć - do 150 km nie zamula i mi to wystarczy.Jak załapiesz się na podobną rolkę z końca produkcji na tym silniku to śmiało możesz kupować.Tylko ciężko coś dostać , swojej 6 miesięcy szukałem , ale się da .Jeżeli nie to Auris z wcześniej polecanych jednostek.też są bardzo fajne.

Ja nawet nie szukam już innych samochodów , wiem, że następna też będzie Toyota , ale jeszcze mnóstwo wody upłynie w Wiśle zanim ją zamienię.

Załączone pliki



#53 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 06 styczeń 2015 - 14:35

jak parsknąłem śmiechem tak mnie mało kaszel nie zabił ... najwyraźniej nie wiesz o czym piszesz ... :lol:


Dowiedział się co to KUL i będziesz wiedział o co chodzi. W 100% się zgadzam z Łysy

#54 OFFLINE   Bodzio 72

Bodzio 72

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Bogdan
  • Nazwisko:Ul.....

Napisano 06 styczeń 2015 - 14:36

Z założenia nie używałem nigdy samochodów na F  :P (Fiat,Ford i francuskie)

Darku też tak miałem dopóki trzy lata temu żona nie uparła się na Renault Scenic.Dzięwiecioletek miał wtedy 133 tys przebiegu(naprawde ile miał nie wiem) teraz ma 240 tys. padła mu turbina i tyle.Pali jakieś 6,5 l ,na trasie 5,5 l,1,9 dti 100 koni. Dlatego uważam ,że "wszystkim" da się jeździć z powodzeniem ;)



#55 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 06 styczeń 2015 - 14:36

Mozesz napisac w jaki sposob idzie ''podkrecic'' ten silnik do 300 ps?

Wsadzić turbinę i przerobić pół silnika :D
O ile wiem to tam nie ma turbiny wiec nie da się tego silnika od tak podkrecic

Użytkownik esoxlucius1 edytował ten post 06 styczeń 2015 - 14:37


#56 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 14:41

może toyota jest fajna ale siedziałem u kumpla w 2.0 diesel strasznie to głosne i w srodku słychac jakby traktor. Fakt auta bezawaryjne ale przydała by sie cisza ;)



#57 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 06 styczeń 2015 - 14:51

Nie wiem pomykałem 2.0 Avensis , i 1.4 Rolką i wszędzie cisza jak makiem zasiał.Jak już się czepiać to skrzynie biegów nie są wzorem precyzji - to tyle.Ważne jeszcze jaki to był ten 2.0 bo wiem, że jeden model jest bardziej kiszkowaty , nie pamiętam jaki.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 06 styczeń 2015 - 14:52


#58 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 14:54

Wsadzić turbinę i przerobić pół silnika :D
O ile wiem to tam nie ma turbiny wiec nie da się tego silnika od tak podkrecic

 

W nowej Civic Type-R ma byc turbina :) 



#59 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 06 styczeń 2015 - 14:54

Mozesz napisac w jaki sposob idzie ''podkrecic'' ten silnik do 300 ps?

Wiąże się to z wymianą góry silnika i dołożeniem sprężarki poza tym  elektonika. Z tego co kojarzę mieszkasz w UK udaj się do jakiegoś garażu  i się zrobi to są jedne z bardziej wdzięcznych silników do przeróbek.



#60 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 06 styczeń 2015 - 14:55

Wsadzić turbinę i przerobić pół silnika :D
O ile wiem to tam nie ma turbiny wiec nie da się tego silnika od tak podkrecic

z 200ps zrobić 300 bez sprężarki się nie da,






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych