Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

pontony PRO MARINE - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
333 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 22 luty 2012 - 21:19

Moim zdaniem to `chwyt`, pewnie za kilka dni bedzie napisane ze promocja do konca marca :D Towar musi schodzic a nie lezec na magazynie. Proponuje zadzwonic i porozmawiac. Szef jest mily i napewno sie dogadacie. Zaproponuj tez kupno poza allegro, wtedy sprzedawca uniknie placenia prowizji allegro 69zl. Wtedy Ty bedziesz mial taniej :D

#102 OFFLINE   jazloc

jazloc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 22 luty 2012 - 21:22

Kiedy kupowałem ten ponton 3.8m (x-boat) w styczniu także była promocja do końca miesiąca. W lutym okazało się że cena podniosła się o stówkę.

#103 OFFLINE   toms72

toms72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaPruszcz GD

Napisano 22 luty 2012 - 22:02

Koledzy a ja mam pytanie od jesieni przymierzam się do kupna pływadełka i podstawowa kwestia, łowię zawsze sam więc możliwie najmniejszy sensowny (muszę sam go zwodowac i założyć konia), plus wiadomo mniejszy ponton mniejszy koń mniejsza kasa :mellow: . Jaka długość dla 1 osoby minimum (tylko nie szalejcie w stylu 3,8 itp)

#104 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 23 luty 2012 - 10:47

Koledzy a ja mam pytanie od jesieni przymierzam się do kupna pływadełka i podstawowa kwestia, łowię zawsze sam więc możliwie najmniejszy sensowny (muszę sam go zwodowac i założyć konia), plus wiadomo mniejszy ponton mniejszy koń mniejsza kasa :mellow: . Jaka długość dla 1 osoby minimum (tylko nie szalejcie w stylu 3,8 itp)

Pływam sam na pontonie 3,3m i ~ 40kg (bez osprzętu). Miejsca w pontonie wystarczająco dużo, ale przenoszenie, wodowanie w pojedynkę pontonu to czasami masakra. Pływałem już kilkoma różnymi pontonami i mogę śmiało powiedzieć, że jeśli będziesz łowił zawsze sam to według mnie idealny rozmiar to ~ 2,6m. Wiadomo na morze tym nie wypłyniesz, ale na śródlądowe łowiska będzie w sam raz.
Waga będzie około 30kg (to już da się nosić nad głową), miejsca na sprzęt też nie zabraknie, a i do auta łatwiej wejdzie.

#105 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 24 luty 2012 - 23:15

Ja dziś nabyłem xboat 360, wygląda solidnie, niestety nie mam porównania z innymi pontonami :D I nie wiem czy ta cena do końca lutego to taki chwyt, bo Pani z biura powiedziała, że sezon się zbliża i ceny pójdą w górę... Od innego Pana z biura usłyszałem, że już wychodzą z handlu pontonami i dlatego takie obniżki, a od Pana z magazynu, że przesadzili z zamówieniem i zapchali magazyn i muszą trochę wyprzedać :D

#106 OFFLINE   byku

byku

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Baniak

Napisano 28 luty 2012 - 20:07

Dziś nabyłem Pro Marine 320 ze sztywną podłogą. Na sucho wygląda dobrze i prawie identycznie jak inne pontony. Zobaczymy w sezonie jak będzie się sprawiał :mellow:

#107 OFFLINE   jan-kow

jan-kow

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 29 luty 2012 - 11:21

Byku, też celuję w ten ponton. Pewnie kupię w kwietniu. Czy zamówiłeś od razu rolkę do kotwicy na przód? Jakieś dodatkowe torby nieprzemakalne pod ławkę/na dziób? Czy w tym pontonie jest zawór przy pawęży do spuszczania wody ze środka?

#108 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 29 luty 2012 - 12:03

Byku, też celuję w ten ponton. Pewnie kupię w kwietniu. Czy zamówiłeś od razu rolkę do kotwicy na przód? Jakieś dodatkowe torby nieprzemakalne pod ławkę/na dziób? Czy w tym pontonie jest zawór przy pawęży do spuszczania wody ze środka?



dokladnie jest zawór w pawęży

#109 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 29 luty 2012 - 12:16

ja w swoim x360 posiadam zawor w pawezy, mysle ze kazdy model go posiada. Odnosnie akcesorii takich jak torby, rolki, kola, pompki elektryczne, kotwice to powiedzieli ze beda dostepne po nastepnym imporcie. Na dzien dzisiejszy nie ma. Rolke kotwiczna kupilem w odplyniesz.pl a pompke elektryczna w pontony.net.pl .
Na temat systemow rolki kotwicznej rozmawiamy tutaj: http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=16871&am p;start=0& W tych pontonach nie ma przedniego uchwytu wiec trzeba rolke wkleic lub wybrac inne rozwiazanie



#110 OFFLINE   byku

byku

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Baniak

Napisano 29 luty 2012 - 16:46

Byku, też celuję w ten ponton. Pewnie kupię w kwietniu. Czy zamówiłeś od razu rolkę do kotwicy na przód? Jakieś dodatkowe torby nieprzemakalne pod ławkę/na dziób? Czy w tym pontonie jest zawór przy pawęży do spuszczania wody ze środka?


Jak koledzy już napisali jest zawór do spuszczania wody. Co do rolki do kotwicy, ma już jedną z boku pontonu już wklejoną, a na przód będę robił z desek jak tu ktoś z forum robił i ładnie przedstawił.

Torby nie zamawiałem bo sam sobie muszę to ładnie zorganizować. Bo jeszcze echo i GPS i uchwyty na wędki bo te niby co przy pontonie to słabawe będą. Jak starczy miejsca to o torbach dopiero pomyslę
:D

#111 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 29 luty 2012 - 19:48

Ja jestem na etapie zbrojenia pontonu na sezon, mógłby ktoś wrzucić fotki swojego pontonu? A dokładnie patentów jakie na tym pontonie są zamontowane? :D Chodzi mi rolkę kotwiczną (model i jak zamontowana), knagi, uchwyty do wędek, echo, krzesło i co tam jest jeszcze możliwe :D

#112 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 04 marzec 2012 - 07:37

Koledzy a ja mam pytanie od jesieni przymierzam się do kupna pływadełka i podstawowa kwestia, łowię zawsze sam więc możliwie najmniejszy sensowny (muszę sam go zwodowac i założyć konia), plus wiadomo mniejszy ponton mniejszy koń mniejsza kasa :mellow: . Jaka długość dla 1 osoby minimum (tylko nie szalejcie w stylu 3,8 itp)




Witam. Ja mam 2,70 i dla jednej osoby jest ok a awaryjnie w dwie też się da. nie brał bym takich wynalazków jak 2.10 czy 2.30 bo do wędkowania w jedną osobę by wystarczyły ale jak zapniesz tam silnik to nie będzie dobrze się zachowywał podczas pływania. mój ponton waży chyba 46kg i samemu bez kółek na pawęży bądź jakiegoś wózka ciężko zwodować(nie szurając po ziemi co może spowodować uszkodzenie). Bardzo ważne abyś miał ponton pakowany w 2 torby. wtedy podłoga i wiosła w jednej a kalosz w drugiej co ułatwia przenoszenie szczególnie jak się w bloku mieszka. teraz trochę o silniku. miałem 4km mercury 4 suw i w jedną osobę jak dobrze trym ustawiłem latał w ślizgu 22km/h ale te 4km to nie ma szału i trzeba było się prosić o ślizg dla tego na ten sezon już kupiłem mercurego 6km 4 suw. Do małego pontonu do 3m długości min 5km silnik(kolega ma hondę 3m i z mercury 5km w jedną osobę 25km/h) Oczywiście mowa o pontonach ze sztywną podłogą.(pomiary prędkości za pomocą gps)

PS. Dla kolegów chcących zakupić PRO MARINE, podłoga jest ze sklejki ale okutej alu tylko na łączeniach z kolejnym elementem podłogi, a po bokach(pod pływakami), tam gdzie są montowane profile usztywniające konstrukcję podłogi, nie są okute co przyspiesza jej zużycie.

#113 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 04 marzec 2012 - 07:44

Ja jestem na etapie zbrojenia pontonu na sezon, mógłby ktoś wrzucić fotki swojego pontonu? A dokładnie patentów jakie na tym pontonie są zamontowane? :D Chodzi mi rolkę kotwiczną (model i jak zamontowana), knagi, uchwyty do wędek, echo, krzesło i co tam jest jeszcze możliwe :D


Wędki się super mocuje do lin asekuracyjnych na burtach za pomocą rzepów dragona

#114 OFFLINE   sowixus

sowixus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 19 marzec 2012 - 13:58

Witam wszystkich.

Od dłuższego czasu planuję zakup własnej jednostki pływającej, którą będę mógł trzymać w mieszkaniu (czytaj - ponton). Praktycznie od jesieni czytam wszystkie fora, przeglądam oferty itp. tak, że już mnie głowa boli, a i tak decyzji nie podjąłem :( Na prowadzeniu są dwa pontony: Pro Marine 320 Forsage oraz BUSH Kajman 300R.

Co mnie niepokoi w tych pontonach:
Pro Marine 320 Forsage - jedna torba transportowa, 4 uchwyty na wędki i rolka kotwiczna (nie jest mi to potrzebne, przynajmniej w takiej wersji jaką oferuje producent).

BUSH Kajman 300R - cena, chlapacze przy powęży (czy nie będzie przeszkadzać przy instalacji echa...), średnica burty (36cm - nie za mała? - Forsage ma 42cm).

Pontonu będę używał z silnikiem 5km na Wiśle (oczywiście łowiąc rybki :D )

Trzeba zaznaczyć że Pro Marine kosztuje 2350zł, a BUSH 3800zł. Czy tak duża różnica w cenie jest rekompensowana jakością wykonania...?

Proszę o jakieś rady...

#115 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 19 marzec 2012 - 16:18

tez mam dylemat tylko ze ja szukam rozmiar wiekszego tzn 360. Ale raczej na pro marine sie skusze.

#116 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 20 marzec 2012 - 07:54

Witam wszystkich.

Od dłuższego czasu planuję zakup własnej jednostki pływającej, którą będę mógł trzymać w mieszkaniu (czytaj - ponton). Praktycznie od jesieni czytam wszystkie fora, przeglądam oferty itp. tak, że już mnie głowa boli, a i tak decyzji nie podjąłem :( Na prowadzeniu są dwa pontony: Pro Marine 320 Forsage oraz BUSH Kajman 300R.

Co mnie niepokoi w tych pontonach:
Pro Marine 320 Forsage - jedna torba transportowa, 4 uchwyty na wędki i rolka kotwiczna (nie jest mi to potrzebne, przynajmniej w takiej wersji jaką oferuje producent).

BUSH Kajman 300R - cena, chlapacze przy powęży (czy nie będzie przeszkadzać przy instalacji echa...), średnica burty (36cm - nie za mała? - Forsage ma 42cm).

Pontonu będę używał z silnikiem 5km na Wiśle (oczywiście łowiąc rybki :D )

Trzeba zaznaczyć że Pro Marine kosztuje 2350zł, a BUSH 3800zł. Czy tak duża różnica w cenie jest rekompensowana jakością wykonania...?

Proszę o jakieś rady...


Sądzę że nawet jeśli jest różnica w wykonaniu to na pewno nie taka która jest warta 1500 pln. Zobacz sobie ofertę pontonów firmy infomedia z Łomży i zwróć uwagę na pontony HSD są identyczne ja pontony Mikado i bardzo dobrej jakości a cenowo wyjdą pomiędzy pro marine a kajmanem i będą z podłogą alu która na pewno będzie trwalsza niż sklejka.

#117 OFFLINE   sowixus

sowixus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 20 marzec 2012 - 08:56

Dzięki za odpowiedzi. Przyjrzałem się tym pontonom z Info Media... W sumie nie wiem czemu wcześniej je odrzuciłem. Prawdę mówiąc to ponton HSD 320 rozwiązuje mój problem z niechcianymi akcesoriami w Pro Marine i problem z ceną i średnicą burty w BUSH-u.

Tak więc decyzja podjęta, ponton zamówiony (ma być w czwartek) i mam nadzieję że w weekend go przetestuję :D Oczywiście po pierwszych testach podzielę się swoimi odczuciami i spostrzeżeniami, co może komuś się przyda tak jak mnie pomogły Wasze rady.

Pozdrawiam
Sowixus

#118 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 20 marzec 2012 - 09:23

zrób jakies fotki, chetnie ogladne go :D

#119 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 21 marzec 2012 - 09:12

Cieszę się że mogłem pomóc. sam bym kupił taki ponton ale nie produkują HSD w długości 270 i 290 a taki właśnie potrzebowałem.

#120 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaAugsutów

Napisano 22 marzec 2012 - 04:34

Nie produkują czy nie mają na stanie?

Na stronie są podane takie rozmiary w HSD