Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

pontony PRO MARINE - opinie


  • Please log in to reply
333 replies to this topic

#121 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,300 posts
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Posted 22 March 2012 - 12:25

Uzyskałem odpowiedź że nie produkują od jakiegoś czasu HSD mniejszych niż 320. Natomiast są w produkcji ale nie mieli na stanie HSM 290.

#122 OFFLINE   sowixus

sowixus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 posts

Posted 23 March 2012 - 11:28

Wczoraj odebrałem od kuriera ponton HSD 320 z Info-Media :D Trochę dziwnie na mnie patrzyli jak ładowaliśmy do mojej Skody Fabii Hatchback karton z gumiakiem...

Tak wyglądał po wyjęciu z kartonu:



To tyle na początek. Jutro po testach na wodzie postaram się napisać więcej ;)

Nie wiem tylko, czy piszę w dobrym wątku (niby jest o Pro Marine, ale w sumie to prawie takie same pływadełka...)

PS Sorry za jakość zdjęć, ale były robione w ciemnym pomieszczeniu telefonem komórkowym (niestety nie mam innego :( )

Pozdrawiam
Sowixus

Attached Files



#123 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 posts
  • LokalizacjaAugsutów

Posted 23 March 2012 - 17:00

Sowixus - Siedziałem w samochodzie przy ceglanej 3 w Łomży kiedy dostałem powiadomienie o twoim poście na maila w telefonie (dobry miałem ubaw z takiego zbiegu okoliczności), 10 min później już rozmawiałem z właścicielem Info-Media i pokazywał mi od początku rozkładanie pontonu, różne triki, składanie, pakowanie itp.

Ja jeszcze do niedawna chciałem kupić amerykański ponton (Colorado XT, można wyszukać w google) bo sprzedałem łódkę (z którą nie chciałem się rozstać ale trzeba było w końcu podjąć decyzję) i szukałem czegoś co można przewieźć w bagażniku. Ale dosłownie we wtorek znalazłem info o pontonach z Łomży, jako że miałem do nich 100km to postanowiłem się przejechać.

Koniec końców właśnie wróciłem z HSD 360 w wersji z Air-matą, może i ten Colorado XT kosztował by mnie połowę tego co ten ponton ale warto było. Musiałem to po prostu zobaczyć przed zakupem. Airmata po opisach jakoś mnie nie przekonywała ale chciałem zobaczyć to na żywo i powiem szczerze że jest bajkowo, początkowo czuje się taki lekki balonik (jakieś 0,5cm) a później jest naprawdę twarda, staliśmy na niej razem z właścicielem i czuć było że we 2 na stojąco można wygodnie i bezpiecznie łowić. Jak to określił właściciel, uczucie jak by się stało na grubej warstwie styropianu jest jak najbardziej prawdziwe.

Na razie mam jeden problem dosyć spory z tym pontonem, nie mieści mi się w żadnym pokoju, na zdjęciu lewe zakończenie wchodzi mi na fotel :/

Później dalsze relacje, ale wrażenia jak najbardziej pozytywne, polecam odwiedzić siedzibę w Łomży, można wiele się dowiedzieć, ja przesiedziałem chyba z 2h :D

Attached Files



#124 OFFLINE   toms72

toms72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 posts
  • LokalizacjaPruszcz GD

Posted 23 March 2012 - 18:56

Dzięki za foty cały czas główkuje :( Miał być mały ze względu na konia planowałem jakąś chińszczyznę do 5-6HP kupiłem Yamaszkę 8 i szukam oponki). I tak i tak bez kółek się nie obejdzie przy samodzielnym wodowaniu. Pytanie do kolegów którzy mają taki bajer jak AirM jak to się sprawdza w praktyce może lepiej zostać przy sztywnej sklejce??? Tak propos do 8HP pływanie samemu jaki długi max musiał by być ponton aby wchodził w ślizg pływanie 1 osoba - chyba że zaproszę do zabawy szwagra (wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia a akurat mam lepsze perspektywy - chodzi o możliwości w zakupie :unsure: ) Erviz pompkę też kupiłeś u nich?

#125 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,300 posts
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Posted 23 March 2012 - 21:16

na 8 km w jedną osobę powinien praktycznie każdy ponton do 4m się ślizgać z tym że po co się mordować z taką oponą jak będziesz pływał sam. dla jednej osoby do 320 starczy w zupełności(ja mam 270 i 6km) nawet jakbyś awaryjnie zabrał drugą osobę.

#126 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 posts
  • LokalizacjaAugsutów

Posted 23 March 2012 - 21:25

Pompkę też kupiłem razem z pontonem, 300zł :D
Airmate pompuje się do 0,7atm, pompka na maxa pompuje do 0,8 więc jest taki jeszcze rozsądny zapas żeby jej nie mordować. A samo pompowanie idzie bardzo sprawnie.

Dostałem też nożną pompkę z takim wyjmowanym wentylkiem który po wyjęciu podobno pompuje wolniej ale lżej przy wyższych ciśnieniach (dodają ją do zestawu pontonu z airmatą właśnie)

Co do airmaty to postaram się napisać obszerną recenzję tego pontonu z punktu widzenia osoby która wcześniej z pontonami nie miała kontaktu oraz wrażenia po przesiadce z identycznych wymiarów łodzi z laminatu. No ale to jak lody zejdą w jakimś zacisznym miejscu, dziś już jeden u nas dostał mandat na rzece za zalewanie bulwarów i brak uprawnień 1000zł ;]

#127 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,608 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 23 March 2012 - 21:55

Dla jednej osoby zwodowanie takiego pontonu 320-360 w trudnym miejscu jest brrr....
Ja mam Busha 290 i też czasem przy wiaterku jest problem.

#128 OFFLINE   toms72

toms72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 posts
  • LokalizacjaPruszcz GD

Posted 24 March 2012 - 00:39

Ja mam fart że miejsca gdzie będę wodował oponkę mają w 90% skip (z którego niestety oponkę z koniem trzeba jednak zepchnąć nawet na kółkach) Martwa Wisła Szkarpawa Nogat, dodatkowo mam zamiar rozpocząć przygodę z trollingiem na Zatoce Gd, więc ponton ma być bezpieczny. Jak pisałem początkowo myślałem o mniejszym koniu (mniejsza kasa) czytaj mniejszej oponie ale skoro koń ma 8 warto coś do niego dopasować (tak mi się wydaje). Chodzi mi o absolutne min. przy normalnej pogodzie (w bardziej ekstremalnych warunkach pływamy z kumplem jachtem motorowym 11m) chodzi o to aby czasem w ramach relaksu zabrać żonę córkę na wycieczkę krajoznawczą. A jednocześnie aby ponton nie był za mały do konia w sumie skłaniam się do 320 ale czekam na opinie.

#129 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 posts
  • LokalizacjaAugsutów

Posted 24 March 2012 - 04:45

Dla jednej osoby zwodowanie takiego pontonu 320-360 w trudnym miejscu jest brrr....
Ja mam Busha 290 i też czasem przy wiaterku jest problem.


Przypakuje na sezon ;]

Ale tak na serio 360 nawet z Airmatą swoje waży i wiem że to będzie poważny problem. Na szczęście interesujące mnie miejsca mają łatwy dostęp do wody, choć może nie przystosowane do slipowania łodzi to z pontonem da radę.

Teraz kombinuje z wózkiem do slipowania i zastanawiam się nad tymi kółkami przyczepianymi do pawęży. Na allegro mozna dostać za 60zł całkiem niezłe wózki transportowe i po obcięciu ramion przystosować do pontonu, może to lepsze rozwiązanie niż montowane do pawęży kółek na profilach?


#130 OFFLINE   sowixus

sowixus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 posts

Posted 26 March 2012 - 09:22

Witam ponownie :D

Już po pierwszych testach na wodzie - ponton HSD 320 Info Media + silnik SEAKING 5KM B) W sobotę popływaliśmy sobie z dziewczyną po Porcie Drzewnym pod Toruniem, a jak już się trochę silnik rozgrzał to wypłynęliśmy na Wisłę. Łącznie przepłynęliśmy jakieś 12km w tym ok 3km pod prąd na Wiśle. Prędkość bardziej patrolowa (silnik na dotarciu - ok 30% mocy, z czasem chwilami w okolicach 50%)



Ogólnie bardzo udany dzień. Ponton, jak i silnik spełniają założone cele (wędkarstwo). Jutro jadę go zarejestrować i można łowić :D

Jak ktoś będzie miał jakiś pomysł/przypuszczenia odnośnie tej fali i hamowania tylnych burt to będę bardzo wdzięczny :D

Pozdrawiam
Sowixus

Attached Files

  • Attached File  4.JPG   135.62KB   996 downloads
  • Attached File  2.JPG   141.17KB   1038 downloads
  • Attached File  1.JPG   139.8KB   1040 downloads


#131 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,300 posts
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Posted 26 March 2012 - 19:30

To normalne i podczas wolnego pływania ponton jest mocno zanurzony a w szczególności właśnie te zakończenia. Skierowane są do dołu aby ponton łatwiej wszedł w ślizg. Twoje problemy znikną jak wprowadzisz ponton w ślizg a na pewno jest to możliwe w przedstawionym przez Ciebie zestawie bo sam pływałem w ślizgu na 4km i pontonie 270 oraz 320 i 5km silnik tylko musisz być sam na pontonie i dobrze trym ustawiony(jak nie będzie chciał wejść w ślizg to pochyl silnik śrubą bardziej pod ponton)

#132 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 posts
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Posted 31 March 2012 - 20:37

Witam,czy ktos z użytkowników,mógł by mi podać wymiary pawęży (wysokosć)od samej góry do samego dna pontonu pro marine 360,lub x-boat360,będę bardzo wdzieczny,pozdrawiam.

#133 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 posts
  • LokalizacjaAugsutów

Posted 09 April 2012 - 21:23

Znalazłem 2 ciekawe filmy nt. produkcji pontonu w chinach (slideshow)

Jak na chińskie warunki wygląda to jeszcze całkiem znośnie :D

el
el

Pewnie większość tego typu pontonów jest tak produkowana (można poznać po niektórych rozwiązaniach wzmocnień, akcesoriach itp.)

#134 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 posts
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Posted 15 April 2012 - 18:26

Witam,czy ktos z użytkowników,mógł by mi podać wymiary pawęży (wysokosć)od samej góry do samego dna pontonu pro marine 360,lub x-boat360,będę bardzo wdzieczny,pozdrawiam.

Sam sobie odpowiem,a i komus moze sie przyda,pawęż w pro marine 360 i 380 jest taka sam a mianowicie ma 38cm wysokosci.
>A teraz pytanie:bo silnik jaki posiadam wedle moich obliczeń gdy bedzie podpiety do pontonu,to jego płyta antykawitacyjna,bedzie sie zanurzać 6cm ponizej dna pontonu,a wyczytałem ze najlepiej jak by to były tylko 2cm,czy to bedzie miało duzy wpływ na jakosc pływania??????????Czy kombinowac z podniesieniem(przedłużeniem)pawęży?????


#135 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1,891 posts
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Posted 15 April 2012 - 19:11

U mnie na pewno zanurza sie wiecej niz 2cm i problemu z tym nie ma. Chyba, ze go nie zauwazam :unsure: .

#136 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 posts
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Posted 19 April 2012 - 11:44

Idzie do mnie zamówiony ponton i mam takie pytanie. Oprócz rejestracji musze go zgłaszac do Urzedu Skarbowego i płacic jakies opłaty typu PCC jak w przypadku silnika zaburtowego ?

#137 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,148 posts
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Posted 19 April 2012 - 11:47

Witaj nigdzie nie musisz nic zgłaszć. Bierz papiery od pontonu i śmigasz do urzedu do wydziału ochrony środowiska. Tam załatwisz wszystkie sprawy w 10 minut :D

#138 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,017 posts
  • LokalizacjaKraków... czasami

Posted 19 April 2012 - 12:56

Każda transakcja kupna-sprzedaży powyżej 1tyś pln podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilno-prawnych. 2% wartości sprzętu płaci kupujący, składając przy okazji druk PCC-3 (może być przelewem bankowym i pocztą).
Ale nie dotyczy to oczywiście produktów które kupujesz w sklepie/firmie i dostajesz na nie paragon/fakturę.
Czyli jeśli kupiłeś silnik w firmie, na fakturę to nie musiałeś płacić podatku, jeśli u osoby prywatnej to musiałeś.
Pomijam kwestie ściągalności takiego podatku i szans że kogoś złapią. Czy też kwestii tego że państwo drugi raz opodatkowuje ten sam produkt, no ale bandyci tak mają :(


#139 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 posts
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Posted 19 April 2012 - 13:13

Wlasnie silnik dostałem z umowa kupna sprzedazy z firmy ale bez faktury. I teraz nie wiem czy mam opłacac PCC czy nie :/

#140 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,017 posts
  • LokalizacjaKraków... czasami

Posted 19 April 2012 - 13:23

A co to za firma która nie daje faktury? Nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Ale z tego co na szybko wyszperałem to w takim układzie musisz zapłacić 2%.
Nie jestem ekspertem, więc potwierdź sobie w US albo u jakiegoś księgowego.