Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2915 odpowiedzi w tym temacie

#2621 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 19 listopad 2021 - 06:56

Krzysztof do bodajze 21 jest poza Polską.
  • Cpt. Lego lubi to

#2622 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 19 listopad 2021 - 10:05

Trzeba parę dni doliczyć ;)



#2623 OFFLINE   Ostry krokodylec1

Ostry krokodylec1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaSouth- east PL

Napisano 19 listopad 2021 - 12:16

Cześć wszystkim.
Będe się przymierzał do zakupu blanku, głównie na jeziorowe pstrągi i okonie na gumowe przynęty w przedziale 1.5-4 g. 1-3 cale raczej wąskiej gumy.
Wstępny wybór padł na ulf 664-2N, ulxf 664- 2N oba blanki 1-4 lb lub te same w dlugości 7'0". Który byście polecili do takiego łowienia?
W odwodzie jest jeszcze suzuki 602 4lb lub 702 5lb.Stąd też pytanie który z krawowskich blanków będzie podobny w akcji do suzuki, czy w ogóle ma sens takie porównanie? Po parametrach zauważyłem, że oba fishing arty mają ciensze szczyty.

#2624 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 19 listopad 2021 - 12:42

Cześć wszystkim.
Będe się przymierzał do zakupu blanku, głównie na jeziorowe pstrągi i okonie na gumowe przynęty w przedziale 1.5-4 g. 1-3 cale raczej wąskiej gumy.
Wstępny wybór padł na ulf 664-2N, ulxf 664- 2N oba blanki 1-4 lb lub te same w dlugości 7'0". Który byście polecili do takiego łowienia?
W odwodzie jest jeszcze suzuki 602 4lb lub 702 5lb.Stąd też pytanie który z krawowskich blanków będzie podobny w akcji do suzuki, czy w ogóle ma sens takie porównanie? Po parametrach zauważyłem, że oba fishing arty mają ciensze szczyty.

 

 

Do takiego łowienia jak opisujesz polecano w tym wątku blanki ULXF, nie ULF. 

Z tego co pamiętam, pomimo swego oznaczenia ULXF to wcale nie jest aż tak szybka szpada jak np. Kraagi. Do tego ULXF 4lb przypomina właśnie swoją pracą blanki Suzuki 4lb i 5lb.

Szczyty są cieńsze niż w Suzuki, ale ULXF mają niewielkie średnice, jednak dość grube ścianki, także ryzyko ich uszkodzenia nie jest wysokie.

A poza tym ULXF to wizualnie bardzo ładnie prezentujące się, smukłe blanki.

Może jeszcze ktoś z użytkowników wspomnianych krakowskich wyrobów się wypowie.


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 19 listopad 2021 - 13:37

  • Fatso i Bolen30 lubią to

#2625 OFFLINE   lefrajt

lefrajt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Artur

Napisano 19 listopad 2021 - 15:16

Mam ULXF 604-2N. Nie łowiłem jeziorowych pstrągów, więc trudno mi powiedzieć, co ma ta wędka robić. Na pewno nie jest to szybka szpada. Przez małą zbieżność łatwo wchodzi w głębokie ugięcie. Do jigowania okoniowego mi nawet brakuje czasem szybkości (na długiej lince i głębokości powyżej powiedzmy 5m, klęka przy podbijaniu). Łowię tym kijem głównie 3-5g+smukłe 2-3 cale. Świetnie służy mi jako zimowa okoniówka do robalopodobnych przynęt, ale jak trzeba to i basarą 7 cm zatwichuje. Wędka super rzuca takimi przynętami, mimo małej długości. Na otwartej wodzie radzi sobie z silniejszymi rybami - bez większych problemów holuje szczupaki - max przyłów trafił mi się ponad 80 cm. Hol, myślę, że trwał około minuty. Nie wiem, jak się ma do Suzuki. Wydaje się, że podobnie, jeśli chodzi o pracę pod rybą całą długością.


  • Krzysiek Rogalski lubi to

#2626 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 19 listopad 2021 - 15:49

Mam ULXF 604-2N. Nie łowiłem jeziorowych pstrągów, więc trudno mi powiedzieć, co ma ta wędka robić. Na pewno nie jest to szybka szpada. Przez małą zbieżność łatwo wchodzi w głębokie ugięcie. Do jigowania okoniowego mi nawet brakuje czasem szybkości (na długiej lince i głębokości powyżej powiedzmy 5m, klęka przy podbijaniu). Łowię tym kijem głównie 3-5g+smukłe 2-3 cale. Świetnie służy mi jako zimowa okoniówka do robalopodobnych przynęt, ale jak trzeba to i basarą 7 cm zatwichuje. Wędka super rzuca takimi przynętami, mimo małej długości. Na otwartej wodzie radzi sobie z silniejszymi rybami - bez większych problemów holuje szczupaki - max przyłów trafił mi się ponad 80 cm. Hol, myślę, że trwał około minuty. Nie wiem, jak się ma do Suzuki. Wydaje się, że podobnie, jeśli chodzi o pracę pod rybą całą długością.

Mam dokładnie takie same spstrzeżenia jeśli o UXLF chodzi. Powiedziałbym nawet więcej, że twarde rzeczy to jego domena, a gumy to tak przy okazji...

Jak ktoś liczy na agresywne podbicia to nie tędy droga. Dołem też średnio pokazuje 2gr na 2'', dopiero od 3gr główki plus 2'' jest przyzwoicie, nie wychodziłem im powyżej 8gr plus 3'' jak już gumą chciałem. U mnie to głównie obrotówki, wahadełka i nieduże wobki obsługuje i znakomity w tym jest.

Na zimowe leniwe wleczenie gum po dnie, mało agresywne podbijanie nada się, ale to naprwadę nie jest szybka szpada dlatego warto to mieć w pamięci wybierając blanki.



#2627 OFFLINE   Ostry krokodylec1

Ostry krokodylec1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaSouth- east PL

Napisano 20 listopad 2021 - 09:31

Jeśli chodzi o łowienie pstrągów jeziorowych to agresywne podbijanie nie wchodzi raczej w gre- dlatego to nawet będzie atutem tego blanku, ale martwi mnie dolne cw. myślałem, że od 1.5 g i tych 2 calach gumy będzie już komfort przy wędce 4lb-a powinien być.

#2628 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 04 grudzień 2021 - 18:41

Użytkuje ktoś może kij na blanku Noctis SNT7317-2N?

#2629 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 04 grudzień 2021 - 19:02

Użytkuje ktoś może kij na blanku Noctis SNT7317-2N?

 

Napisz kolego jakich informacji o blanku potrzeba?


  • zandermafija*SpinnigistaWT lubi to

#2630 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 04 grudzień 2021 - 19:07

Napisz kolego jakich informacji o blanku potrzeba?


Głównie interesuje mnie od ilu gram główki z gumą 3 cale szczytówka pokazuje opad i jaki jest max z gumą 3 i 4 cale? Ugięcie jest szczytowe ? I czy blank jest czulszy niż STC Xtreme?

#2631 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 04 grudzień 2021 - 19:18

Główki 6-16g w komforcie + guma 4 cale. Te 22g opisane to już łączna masa przynęt. Szczytówka bardzo czuła, subtelna z mocnym dołem. Akcja szczytowa, ale pod obciążeniem płynna progresywna (bez przesztywnień).

Wersje w dwóch częściach są bardziej spolegliwe tzw. opisane CW na blankach można przyjąć jako łączną masę przynęt. Ogólnie bardzo udane konstrukcje.

STC Xtreme nie miałem okazji połowić to się nie wypowiem.


Użytkownik maniak edytował ten post 04 grudzień 2021 - 19:23

  • zandermafija*SpinnigistaWT lubi to

#2632 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 04 grudzień 2021 - 19:55

Dzięki za informację. Jeszcze dopytam ten blank to prawdziwy xfast?

#2633 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 04 grudzień 2021 - 20:00

Dzięki za informację. Jeszcze dopytam ten blank to prawdziwy xfast?

 

Tak, szybkie i elektryczne... ale pracujące.


Użytkownik maniak edytował ten post 04 grudzień 2021 - 20:00

  • zandermafija*SpinnigistaWT lubi to

#2634 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 29 grudzień 2021 - 21:24

Ma ktoś może zrobionego kija na Boronie Thorus 10lb ?

#2635 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 05 styczeń 2022 - 21:04

A ja zapytam o Noctissa SNT7013-2N czyli 7'0'' 7-13 LB 4-17g w dwóch częściach. Może ktoś ma/robił wędkę na tym blanku?

#2636 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 06 styczeń 2022 - 10:19

A ja zapytam o Noctissa SNT7013-2N czyli 7'0'' 7-13 LB 4-17g w dwóch częściach. Może ktoś ma/robił wędkę na tym blanku?

Czesc. Ja robiłem. Pisz na prjv..

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

#2637 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 10 styczeń 2022 - 09:36

Witam

 

Ktoś  może  porównać   blanki  SLS 9015-2N  z  SLS 8615-2 N   i  8015-2 N   chodzi  mi  o   porównanie   ich max / min  masy wyrzutowej  , szybkości  , ugięcia   ..?

Czy  można  założyć   , że  te  krótsze   będą  bardziej   "zwarte  "   przez  to szybsze  ?

 

pozdrawiam

 

Maciej    



#2638 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 22 styczeń 2022 - 20:34

Wczoraj dotarly zamowione przeze mnie SLS-y a dzis nie wytrzymalem i wybralem sie z mocniejszym z nich nad wode. Bardzo bylem ciekaw wlasnej weryfikacji przeczytanych juz wczesniej opini z forum. Jutro pora na lzejszego  ;)

Nie udalo mi sie niestety nic zlowic ale udalo mi sie przekonac, ze dokonalem slusznego wyboru. To ze Blaas SLS 9625 jest wymieniany jako jedna z lepszych trociowek obecnych na rynku jest juz od jakiegos czysu wiadomo, co potwierdzaja osoby lowiace trocie na codzien. Zabrane ze soba pudelko z moimi ulubionymi trociowymi przynetami szybko utwierdzilo i mnie w tym przekonaniu a to ze kij ciagnie w sporym nurcie longa 4 o wadze 28g i ma jeszcze wyrazna moc do wykonania zaciecia bylo ostecznym argumentem. Wiecej "na sucho" czyli bez ryb nie da sie stwierdzic....

Rzuty i prowadzenie moich ulubionych woblerow (LD, Sendali czy TM-ow) nie pozostawialo nic do zyczenia, zarowno co do celnosci jak i zasiegu rzutu. Zelastwo zarowno wahadlowe jak i obrotowe,- poezja.

Tu dla prawdy musze powiedziec ze longami 4 nigdy nie lowie, wole mniejsze obrotowki, do ktorych jestem bardzo przekonany. Wahadel tych najciezszych (powyzej 20g) w praktyce prawie nie uzywam. Jakos oranie dna trociowej rzeki tylko na poczatku mojej przygody z tym lowieniem uwodzilo moja wyobraznie. Ryby jednak pokazaly mi inne, skuteczne rozwiazania...

W zwiazku z tym wiedzilem juz, ze  chocby tylko z ww powodow Blaas SLS 9625 zostaje jako uzupelnienie mojego najukochanszego Hardego.

Chytry plan jaki mialem co do tego blanku takze wypalil i to w 100%!!! Dlatego, ze "na codzien" ten kij bedzie mi sluzyl do poznojesiennego lowienia sandaczy,- duzych sandaczy.

To stawia przed trociowym blankiem dodatkowe wymagania. Wymaganiem moim bylo dobre czucie sandaczowych nocnikow juz od 8cm i 8g do 13cm i 15g wagi zarowno tych podpowierzchniowych jak i troche glebiej chodzacych, jednak wciaz o drobnej pracy, jakze innej od trociowych wobkow. I tu przyszlo bardzo mile zaskoczenie,- jest lepiej niz przypuszczalem, czuc wszystko co potrzeba i szczytowka "znaczy prace" woblera. Z zamknietymi oczami mozna po reakcji kija powiedziec ze wszedl w zwary, wyszedl z przerzuconego nurciku, wjechal do wolniaka itd. Najwiekszym zaskoczeniem jednak bylo zalozenie gumy na koniec zaestawu. Na pierwszy rzut poszly Kaitechy 5" na glowkach 3-8g czyli standard na plytkie kamieniska. Super,- wszystko bylo czuc!!! Odbicia od kamieni a od 6g kazdy opad nawet na drobnym zwirku. Potem poszly Shady od 8 do 10cm zarowno na lekkich glowkach w bocznym dryfie jak i na ciezszych w glebokim dryfie,- rewelacja! W sumie tylko kopytami 4" lowilo mi sie tak sobie ale 3"-ki nie dawaly tych odczuc. 

Mocy kija nie sprawdzalem w tescie rwania linki zaczepionej o drzewo, bo nie ma takiej potrzeby, czuc te 25 lb. Po mojemu kij na te 25lb.

Moj egzeplarz wazy 215g i wywaza go Stella'13 SW 4000 mimo S-34cm balans jest tak dobry, ze lowilo mi sie bez swiadomosci lowienia 25 lb mocarzem.

Tyle pierwszych odczuc. Mam nadzieje, ze ryby zweryfikuja pozytywnie ten moj zachwyt nad niebywale szerokim spektrum komfortowo uzywanych przynet ;)

Załączone pliki


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 22 styczeń 2022 - 20:43


#2639 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 23 styczeń 2022 - 08:29

Fajny opis Arek, dajesz nadzieję że mój 8025 będzie prawdziwym uniwersałem do łowienia boleni, sandaczy i sumów. Myślałem żeby robić jeszcze jeden kij pod późnojesiennego opadowego sandacza ale może się okaże że jeden kij wystarczy do wszystkiego. Już się robi ale nawet nie będę mógł nim machnąć bo u nas zakaz łowienia na przynęty powyżej 5cm.
Jaka masz długość rękojeści od stopki do końca? Ja zrobiłem 38.

#2640 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 23 styczeń 2022 - 09:35

Bardzo bym chcial Ci powiedziec Janek, ze Twoj zamysl jest sluszny i ze wypali ale wszystkie SLS-y jakie mam sa dlugie. Dlatego nie mam odniesienia typu: zachowanie-moc-cw i ich korelacja do dlugosci. Ale trzymam kciuki za Twoj projekt. 

Odleglosc od stopki kolowrotka do konca dolnika wynosi w moim kiju 34cm. Tak mala ma sluzyc dwom celom i jest zwiazana scisle z konstrukcja dolnika Janku. Wyglad dolnika jest we wszystkich moich wedkach podyktowany sposoben trzymania (5-0 lub 4-1). Dlugo dochodzilem do tego ksztaltu i wymiarow ale dzieki eksperymentom i jednej z rozmow z Pawlem @psd zatrybil mi we lbie ten uklad dlugosci. Dopracowywanie go otwarlo jeszcze nowe horyzonty wywazenia calych zestawow. W ktorych sa zbedne jakiekolwiek galy i olowie w dolniku.

Zeby nie zanudzac punkt wywazenia w takim dolniku musi wypasc w tym zwezeniu tuz przed koncem foregripu, przed tzw tulipankiem.

To znaczy w praktyce, ze przy tym ksztalcie i ukladzie wywazenia mozliwe jest bezwysilkowe lowienie kijem podnisionym na gume lub odleglosciowe lowienie boleni (wtedy trzymam 5-0) i zawsze holuje ryby w tym chwycie tak jabym mial (w stosunku do uchwytu 2-3) dolnik o dlugosci 38-40cm. Latwo wtedy oprzec dolnik o udo co jak dobrze wiesz, bo lowisz duze ryby jest mega pomocne przy ich holu. KDPS czyli ta gladka nakretka uchwytu od 4 do 6cm bez wzgledu z czego jest wykonana daje za to mozliwosc (przy lowieniu opuszczonym kijem) wygodnego trzymania nie meczacego nawet przez wiele godzin podstawy nadgarstka i latwosci operowania kijem dlugim i mocnym jednak z krotkim dolnikiem. Ten w takim ukladzie krotki dolnik jest bardzo pomocny albo wtedy gdy trzeba wykonywac tzw rzuty zza krzeczka nadgarstkiem albo gdy wlasnie siedze na opasce i gdy przdlugi dolnik moze doprowadzic do szalu zahaczajac przy kazdym manewrze i rzucie o kurtke...  O - tak sie nawymadrzalem  :lol: a teraz lece sie poznac z SLS 9020 ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 23 styczeń 2022 - 10:06






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)