Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2986 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 06 kwiecień 2013 - 18:50

A czemu to niby Krzysiek Z . ma być mniej wiarygodny od jakiegoś  Dwighta  ?? Cóż za malkontenctwo :rolleyes:

Rozumiem, że to do mnie?

A czy ja w ogóle dałem chociaż do zrozumienia, że jest mniej wiarygodny?

Raczej krytyczny.


Użytkownik krzychun edytował ten post 06 kwiecień 2013 - 18:51


#502 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 18:51

A czy mozna go zostawić tak jak jest ?

Boje sie o to że po lakierowaniu kij straci na dynamice.

Straci na pewno ,ale z drugiej strony czy aby bez lakieru nie straci naturalnej zdolności ciśniecia taką małą pchłą?



#503 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1911 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 06 kwiecień 2013 - 18:54

Proponuje stozek zrobic na PB minima Match, LV i L-ki do konca szczyt Fuji Sic

#504 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 18:55

A czy mozna go zostawić tak jak jest ?

Boje sie o to że po lakierowaniu kij straci na dynamice.

Możesz go zostawić tak jak jest.Te blanki jako ostatnią warstwę mają żywicę w formie zabezpieczenia na UV.Nic tam nie wcieraj.


Użytkownik Tomy edytował ten post 06 kwiecień 2013 - 18:55


#505 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 06 kwiecień 2013 - 18:56

Straci na pewno ,ale z drugiej strony czy aby bez lakieru nie straci naturalnej zdolności ciśniecia taką małą pchłą?

Lubie naprawde cięte kije, najlżejsze wobki jakie będe nią machał to 2g ;)



#506 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 20:52

Lubie naprawde cięte kije, najlżejsze wobki jakie będe nią machał to 2g ;)

Tylko gdybam myśląc o tych konkretnie,ale te które przerabiałem ,pozbywajac jednocześnie lakieru i farby ,w koncowym efekcie przyspieszały i dolny CW jednak si,e ciut podnosił.Pytanie ile oznacza te ciut ,czy różnica  1-2g to mało,czy może kosmos w tego rodzaju wedce.



#507 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 07 kwiecień 2013 - 05:47

Myślę, że najlepiej zapytać Krzyśka, bo tylko on wie co to za lakier. Z rozmów z Krzyśkiem wiem iż powłoka lakieru kolorowego i klaru na blanku 20lb przy długości 9" to około 4g więcej dla blanku.

Oczywiste jest również to że co w blanku 20lb prawie wcale nie wpływa na jego zachowanie to w blanku 6 czy 8 lb może mieć już znaczenie ale nie sądzę żeby ów lakier zrobił z blanku 6-8 lb krowi ogon a pracę przy najmniejszych wabikach na pewno poprawi

 

Miałem wędkę polakierowaną lakierem krzemionkowym (innej firmy)po którego usunięciu wędka bardzo zyskała i również miąłem seryjnego Lamiglasa w którym w którym przy okazji zmiany przelotek zleciłem polakierowanie klarem i efekt był również super,- pewnie, że złożyły się na to dwie przyczyny (przelotki i lakier) na to ale jednak...

W związku z tym wydaje mi się że nie można uogólniać że z lakierem jest "beee' bo cieżko i wolno a bez to "coool" szpada, ciecie i w ogóle  full wypas...



#508 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 07 kwiecień 2013 - 08:18

Jest jeszcze pytanie czy czasem nie warto kijka "zmiękczyć" w szczycie  cięższymi przelotkami i lakierem.Wówczas podaje lepiej małe wabiki a moc mu zostaje, przyjemniejszy będzie też w ugięciu.



#509 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 07 kwiecień 2013 - 11:39

Blanki Fishing Artu należą wlaśnie do takich mocnych o grubych szczytach ze zbieżnością do samego końca i warto je uzbrajac standardowo (ciężko) tj. np. aconite L6 na szczycie (przynajmniej do niektórych zastosowań).Ja tak będę zbroił swojego SLFa 10' ze względu na to że chcę żeby dołem startowała możliwie nisko...



#510 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 07 kwiecień 2013 - 11:49

Panowie...Proszę obiecajcie mi, że jak w końcu zrobi się ciepło, pójdziecie w końcu na ryby, zamiast dywagować jak odchudzić 3 m kij o 0,5 g. ;) by lepiej rzucał woblerkiem o masie 1,25g. :D



#511 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 07 kwiecień 2013 - 13:20

Panowie...Proszę obiecajcie mi, że jak w końcu zrobi się ciepło, pójdziecie w końcu na ryby, zamiast dywagować jak odchudzić 3 m kij o 0,5 g. ;) by lepiej rzucał woblerkiem o masie 1,25g. :D

Tomek,takie debaty to przecież kwintesencja wędkarstwa ;)

 

A tak poważnie to tęsknię za rybami i wiosną... :(



#512 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 10 kwiecień 2013 - 17:06

Jestem pod wielkim wrażeniem profesjonalizmu Pana Krzysztofa. Napisałem maila z zamówieniem, ale pan Krzysztof określił czas oczekiwania na blank 2 tygodnie. Praktycznie przez miesiąc pozostał bym bez kijka. Zadzwoniłem opisałem sytuacje, Pan Krzysztof powiedział, że jeszcze dziś przygotuje maty na jutro do wypalania i takim oto sposobem blank będzie szybciej a co za tym idzie i kijek :D

Blank jaki w końcu wybrałem to Blaas F SLF9610-2 w podstawowej wersji bez lakierowania ;)



#513 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2312 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 10 kwiecień 2013 - 17:18

To jest podejście do klijenta- WZÓR  :D (przykład do naśladowania)



#514 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 10 kwiecień 2013 - 17:46

Dodam jeszcze jedno .Po określeniu moich potrzeb sposobu łowienia a także metod (spinnig opad guma sandacz, Drop Shot z brzegu na sandacza)łowiska a raczej łowisk (Duża głęboka rzeka średno 6 m wody oraz jej kanały raczej płytkie do 3 m bez uciągu ) doszliśmy do wniosku że potrzeba jednego silnego spinna , wędki do DS oraz lżejszego spinna. Zamówienie jakie złożyłem jest też dziwne a więc na bazie 20 lb 8'6" borona otrzymałem blank ze wzmocnionym szczytem więc ma 22-23 lb (sprawdzane na maszynie) oraz na bazie 15 lb 9 ' borona dostanę blank z dwoma szczytami ,jeden szczuplejszy jakieś 14 lb do Drop Shota a drugi wzmocniony do 17 lb na kanały Elby do opadu a więc to jest dopiero podejście do klienta , stworzenie blanku dopasowanego do potrzeb ,wymogów łowiska , metody łowienia i osobistych preferencji wędkarza .Kolega  Rheinangler zamówił na bazie borona 20 lb blank z osłabionym szczytem do 17 lb bo ma akurat takie łowisko i metoda którą łowi nie wymaga kija 20 lb tylko 17 lb a 15 lb byłby trochę za subtelny więc też poszło szczególne zamówienie "pod wędkarza" Kródko sumując SUPER i czapki z głów oraz brawka dla pana Krzyśka. Można tylko powiedzieć za znanym przysłowiem "cudze chwalicie swego nie znacie" 


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 10 kwiecień 2013 - 18:12


#515 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 11 kwiecień 2013 - 13:28

Dodam jeszcze jedno .Po określeniu moich potrzeb sposobu łowienia a także metod (spinnig opad guma sandacz, Drop Shot z brzegu na sandacza)łowiska a raczej łowisk (Duża głęboka rzeka średno 6 m wody oraz jej kanały raczej płytkie do 3 m bez uciągu ) doszliśmy do wniosku że potrzeba jednego silnego spinna , wędki do DS oraz lżejszego spinna. Zamówienie jakie złożyłem jest też dziwne a więc na bazie 20 lb 8'6" borona otrzymałem blank ze wzmocnionym szczytem więc ma 22-23 lb (sprawdzane na maszynie) oraz na bazie 15 lb 9 ' borona dostanę blank z dwoma szczytami ,jeden szczuplejszy jakieś 14 lb do Drop Shota a drugi wzmocniony do 17 lb na kanały Elby do opadu a więc to jest dopiero podejście do klienta , stworzenie blanku dopasowanego do potrzeb ,wymogów łowiska , metody łowienia i osobistych preferencji wędkarza .Kolega  Rheinangler zamówił na bazie borona 20 lb blank z osłabionym szczytem do 17 lb bo ma akurat takie łowisko i metoda którą łowi nie wymaga kija 20 lb tylko 17 lb a 15 lb byłby trochę za subtelny więc też poszło szczególne zamówienie "pod wędkarza" Kródko sumując SUPER i czapki z głów oraz brawka dla pana Krzyśka. Można tylko powiedzieć za znanym przysłowiem "cudze chwalicie swego nie znacie" 

Myślę sobie, że poza osobistymi preferencjami,- obydwaj z Arturem będziemy w stanie dość szybko napisać jak sprawują się ww polskie borony,- choćby ze względu na "przerób' który mamy u siebie ;) moim zdaniem w lipcu powinno być wszystko jasne :)  Jeśli wedki będą się tak dobrze sprawować jak ich twórca,- to będzie pełnia szczęścia :rolleyes:



#516 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 11 kwiecień 2013 - 20:42

Są gdzieś dostępne ceny tych blanków ? Szukam czegoś pod bolenia 



#517 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 11 kwiecień 2013 - 20:46

http://www.fishingar...w-PLN_02_13.pdf



#518 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 11 kwiecień 2013 - 21:36

Są gdzieś dostępne ceny tych blanków ? Szukam czegoś pod bolenia 

Na stronie jest załącznik w PDF z cennikiem.

Mnie pod bolka podoba sie  9"6" 15lb 5-25g Vegter Boron ;)  i to będzie prawdopodobnie następny mój kijek :)



#519 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 11 kwiecień 2013 - 22:06

Arku a co wedle Ciebie by podpasowało na patyk exstra szybki z czułym szczytem , elektryczny ,coś kolo 20lb w długosci 220-240cm
Głównie do gumisi na głowkach 15-35gr.

Użytkownik Karol Krause edytował ten post 11 kwiecień 2013 - 22:07


#520 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 kwiecień 2013 - 06:17

Karol,- ten 20lb kij od Krzyśka, to będzie mój pierwszy kij z tej serii i myślę że dopiero gdzieś w lipcu będę potrafił coś rzetelnie powiedzieć o nim, więc na razie nie ośmielam się doradzać,- co do tego boleniowego patyka o którym pisałem parę postów wyżej to są tylko moje przypuszczenia i wynik rozmowy z Krzyśkiem.

Na razie to jestem tylko pod ogromnym wrażeniem zaangażowania Krzyśka w tworzenie, doradzanie, dopasowywanie do indywidualnych preferencji itd. Co więcej wiem już, że z każdym nawet tylko potencjalnym klientem tak się dzieje w tej pracowni!!! Ceny bardzo przystępne itd.

Oczywiście, że nie musi się to przekładać na to jak będzie "działała" wędka - ale wydaje mi się, że jest małe prawdopodobieństwo zawodu....

Reasumując z konkretów nic :( z nadziei 100% na strzał w "10"  :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych