Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2986 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 12 kwiecień 2013 - 08:02

W sumie nie ma pośpiechu . ;)

Ja planuje sklecić patyczka na póżno jesienne grube łowienie więc chwilke czasu Arku jeszcze mamy :)

To że Krzysiek jest profesionalistą w każdym calu to to wiem bo wystarczy z nim zamienić kilka słów i już widać co jest pięć  ;)

Życzyć sobie tylko że wszyscy mieli takie podejście do klienta :D  :D  :D


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 12 kwiecień 2013 - 12:07

  • Vajcheusz lubi to

#522 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 12 kwiecień 2013 - 11:50

Ja już mogę co nieco powiedzieć o blanku boronowym bo już go mam .Na razie tylko blank ale uzbroiłem szczyt i zrobiłem wstępne testy, power niesamowity, więc szybko generuje siłę potrzebną do zacięcia. Przy dość sztywnej szczytówce to taki długi Mag Bass. Zacina górą i pracuje progresywnie aż po dolnik w odróżnieniu do wielu czysto węglowych konstrukcji, liczę że będzie wzorowo trzymał ryby ,"ciął" szybko i mocno.Przy próbnych rzutach odległości duże. Testy robiłem na boisku i przy ściąganiu ołów ściągałem po trawie który przekazywał wręcz niesamowite sygnały do ręki ,więc o transmisję brań jestem spokojny. Uczciwie trzeba też powiedzieć też że blank jest ciężki i wersja 8'6" 20 lb (raczej 23lb) waży 85 g. i punkt wyważenia w stosunku do konstrukcji węglowych przesunięty jest do przodu. Spowodowane jest to małą zbieżnością oraz łączeniem spigot oraz konstrukcją gdzie włókna boronowe ułożone są wzdłuż blanku powodując zagęszczenie przy szczycie. Ale to akurat brałem pod uwagę . Testy oraz wrażenia z pola walki opiszę w Lipcu jak dokładnie przyjrzę się tym blankom bo zrobię jeszcze dwa kije boronowe.



#523 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 kwiecień 2013 - 11:58

Artur czyli parametry jakich wędkarz powinien oczekiwać po dobrym kiju :) .Ja już to dawno stwierdziłem, ale niektórzy uważali, że blank jest za drogi w stosunku do innych tańszych i też udanych konstrukcji. :) .

A obrzuciłeś różnym ciężarem by sprawdzić paramerty ładowania kija?



#524 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 12 kwiecień 2013 - 12:17

Artur czyli parametry jakich wędkarz powinien oczekiwać po dobrym kiju :) .Ja już to dawno stwierdziłem, ale niektórzy uważali, że blank jest za drogi w stosunku do innych tańszych i też udanych konstrukcji. :) .

A obrzuciłeś różnym ciężarem by sprawdzić paramerty ładowania kija?

Józek dopiero szczytówkę zrobiłem , czekam na komponenty rękojeści .Testy robiłem z przelotkami "na taśmę", więc rzucałem  tylko główką 20 g + 3" kopyto i to bardzo delikatnie aby nie zbierać i szukać przelotek w trawie , szczególnie dwie 8M i 7L KR Fuji są bezcenne  (w Dojczlandi) nie do kupienia, sprowadzone z Wawy z pierwszej dostawy :) Blank robi wrażenie szczególnie ugięcie , moc , praca  szybkość i siła. Nie można jeszcze niczego przesądzać ale na 90% to jest TO. Szczyt nie klęka co przy agresywnym podwójnym ma znaczenie , cięcie szybkie , mocne i ugięcie pod obciążeniem poezja panie, ale odkrywanie zalet jak i wad jeszcze przede-mną. 



#525 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 14 kwiecień 2013 - 09:11

`Fotki z ugięcia jeszcze świeżego Blaasa F (SLF10010-2). Jak dla mnie pod narastającym obciążeniem zachowuje się bardzo podobnie do lamiego XMG 114 2L,łącznie z tą gumowa, kosmiczną amortyzacją pod dużym obciążeniem.kijek nad wodą nie testowany (z powodu choroby).przy przelotkach na taśmę rzucał mi od 3g do 15g (więcej nie zakładałem). Jak trochę nim połowię to jeszcze parę słów napiszę o odczuciach,rybach itp.

 

Załączony plik  1.jpg   35,1 KB   363 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2.jpg   36,2 KB   517 Ilość pobrań

 

Załączony plik  3.jpg   36,64 KB   454 Ilość pobrań

 

 



#526 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 449 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 14 kwiecień 2013 - 18:19

Wobi - widziałem, że masz blanki slf9015, slf9020. Czy one również podobnie pracą, tzn po przekroczeniu pewnego obciążenia uginają się po dolnik?



#527 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 15 kwiecień 2013 - 09:54

tak,tylko zmuszenie 20tki żeby zapracowała dołem będzie wymagało już konkretnej rybki...



#528 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 449 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 15 kwiecień 2013 - 21:58

Ok. dzięki. Zastanawiam się czy slf9015 da radę łowić przy gumce 25g+3". Pomyślałem, że mógłbym z niego zmontować taki średniej mocy kijek na rzekę (szczupak, sandacz, boleń).


Użytkownik ms80 edytował ten post 15 kwiecień 2013 - 22:05

  • aTomek lubi to

#529 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 16 kwiecień 2013 - 16:54

Szczyt ma dość mocny,ale ciężko powiedzieć czy po uzbrojeniu da radę.Powinien,choć raczej już bez komfortu i będzie to szczyt tego co pociągnie. Najlepiej to chyba do producenta zadzwonić. Ja będę go składał gdzieś w czerwcu,bo sprawa nie pilna...



#530 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 449 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 16 kwiecień 2013 - 22:08

Rzeczywiście, masz racje, najlepiej spytać u źródła. Muszę, jeszcze poważyć przynęty, których używam, by mieć dobre rozeznanie.



#531 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 18 kwiecień 2013 - 17:36

Byłem dzisiaj w Krakowie uzgadniać szczegóły co do nowego kija na bazie blanku - switch. Produkt Krzyśka Zielińskiego. Biorąc do ręki powstały blank zauważa się bardzo dużą staranność wykonania jak i samego wykończenia, pięknie przeszlifowany, strzelisty, dobrze spasowany no i to ugięcie. Powstanie z tego patyk do metody "float" z udziałem Centerpin-a Kingpin Zeppelin. Słowem - jestem w skowronkach.  :D

 

 

 

24237364t.jpg


  • joker i Dienekes lubią to

#532 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 18 kwiecień 2013 - 19:23

ależ piękny kołowrotek do wypuszczanki  :)


Użytkownik robas edytował ten post 18 kwiecień 2013 - 19:50


#533 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 18 kwiecień 2013 - 19:33

Andrzej a odkąd Ty takie kolorki preferujesz toż to Orange Fire.



#534 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 18 kwiecień 2013 - 19:45

Andrzej a odkąd Ty takie kolorki preferujesz toż to Orange Fire.

Tomy z Andrzejka Holender się robi :) .Pomarańczko mu się podobają :lol: .



#535 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 18 kwiecień 2013 - 20:01

Eeee Chłopaki bez podśmiwujek, młynek w realu wygląda rewelacyjnie, piękny kolor. Totalna nowość Kingpina, mój ma nr 64. Ci co mieli go w łapie zachorowali na niego, Krzysiek również. Fotka robiona w mieszanym świetle więc trochę razi po oczach. Zmienia kolor/odcień jak kameleon, kręci się ponad cztery minuty po lekkim zakręceniu (właśnie testowałem na biurku), precyzja wykonania do czterech mikronów. Kij który powstanie będzie totalnie w charakterze młynka jednak bez ekstrawagancji, coś jak "stary Angol". Jak ktoś ciekaw to tutaj jest więcej: http://www.kingpinre...pin-news/Page-1



#536 OFFLINE   dnk

dnk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Damian

Napisano 01 maj 2013 - 17:38

Orientujecie się może czy w FishingArcie jest możliwe złożenie kija na blankach mhx/batson/phenix ?



#537 OFFLINE   piethras

piethras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaDE/NL/PL/HU

Napisano 01 maj 2013 - 20:58

Witajcie.

 

Potrzebuję informacji na temat blanku Blaas F - SLF9610-2 [6-10lb; 4-15g]

 

tj. na ile realny jest cw. - czy można zastosować lżejsze przynęty?? powiedzmy 3 gramy oraz czy można przeciązyć trochę kij np. 15-17 gram główka + guma

 

chciałbym spróbowac uzbroić ten kij pod okoń/kleń/boleń - chodzi mi o taki uniwersalny kijek na zawody na Wisłę.

 

pomożecie?



#538 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 02 maj 2013 - 06:43

Oczywiście najlepiej zapytać Krzyśka ale w ostatnim czasie zauważylem pewną tendencję w 10lb kijach a mianowicie przy tej mocy w wysokich modulach jest wiele kijow do 17-18g i tak tez jest i z Blasami jak dodasz X przed F to już jest wynik, podobnie jest w najnowszych St.Croixach, Phenixach, Lamiglasach....itd



#539 OFFLINE   ŁukaszK

ŁukaszK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaKrK

Napisano 02 maj 2013 - 07:25

Witam

Posiadam od niedawna kijek na blanku Blaas F 9610 i jestem z niego pozytywnie zaskoczony. Nie mogę za dużo o nim napisać ponieważ za krótko go jeszcze posiadam. Ale jak dla mnie to może być taki uniwersał na klenia i bolka na lekko, przeciążyć go można ale w miarę rozsądku. Typowo pod klenio-jazie poszukał bym delikatniejszego blanku, ale jako uniwersał to będzie dobry wybór. Kijek jest bardzo stabilny i przy swojej konstrukcji dobrze ładuje przynęty. Mogę się zgodzić w 100% z @Rheinangler odnośnie blanków wysoko modułowych.



#540 OFFLINE   borsuk1969

borsuk1969

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 maj 2013 - 10:14

Wczoraj byłem u kolegi i oglądałem wędkę zbudowaną na blanku BORON zakupionego od Pana Krzysztofa. Można powiedzieć piękna sprawa.

Wykonał dwie szytówki jedną a wklejonym e-glassem pod okonia, i efekty ponoć nie samowite .

Wreszcie mamy krajową produkcję doskonałych blanków. Myślę że tylko polecać pracownie Pan Krzysztofa. http://www.fishingart.pl/

Chwalimy ciągle jakieś Batsony, Phenixy i inne, a tu krajowy doskonały wyrób. Mam nadzieje że w końcu docenimy pracę i pomysłowość polskich speców ;) !!!







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych