Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2927 odpowiedzi w tym temacie

#901 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 17 październik 2013 - 19:34

Witam!
Ostatnio odebrałem przesyłkę od Pana Krzysztofa Zielińskiego.Jak to zwykle bywa, miało być co innego a zdecydowałem się na inny wariant i muszę przyznać się że jestem w 300% zadowolony.Miał to być lżejszy uniwersał do wszystkiego,wędka którą bym zabrał zamiast kilku innych jakbym musiał wybrać właśnie jedna.Zdaje się rzecz niewykonalna, a jednak...W planach był Batson RX8,2.9m,10-21gr,8-12lb a po konsultacji z Panem Krzysztofem zdecydowałem się na CTS Elite Long Range,2.9m,6-20gr,4-8lb.Jednym zdaniem:wyszła super czuła kosa z super progresywnym ugięciem.

Nie chcesz go sprzedać może ?

Pozdrawiam

Norbert



#902 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 17 październik 2013 - 19:36

Taak dla mnie jest bee, mam nie mile wspomnienia.

Ale interesuje mnie i sledze poczynania "Polskiej fabryki blankow" i nigdzie zadnych kokretow. Troche szumu marketingowego i nic.

Bardzo chetnie uciulam sobie na polski blank juz nie koniecznie zbrojony w FA.

Blank super mam taki i sobie chwalę. http://jerkbait.pl/t...lekkie-bolenie/



#903 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 17 październik 2013 - 19:38

Friko,

 

tyle, że odpowiedzi na te pytania interesują mnie mniej niż średnio :). Nie ma dla mnie znaczenia informacja o tym gdzie znajduje się fabryka produkująca wyroby dla firmy X czy Y. Moje zdanie o produktach jakiejkolwiek firmy nie zmieni się ani na lepsze ani na gorsze po tym jak uzyskam informację gdzie znajduje się fabryka produkująca dla X czy Y owe produkty. mam się obrażać na produkt bo nie odpowiada mi miejsce jego produkcji? :)

Tego typu wiadomości traktuję czysto informacyjnie i nie przywiązuję do nich zbytniej wagi.

 

Jeżeli znam przelotki Fuji KL-H, pracuję na nich, jestem zadowolony z ich stosowania oraz z ich właściwości to nie zmienię opinii o tym produkcie kiedy dowiem się, ze są produkowane w Nikaragui czy gdziekolwiek indziej.

 

Reasumując: szkoda mi czasu, żeby dociekać gdzie i w jakich fabrykach  są produkowane wyroby, których używam i z których jestem zadowolony, tym bardziej, jeśli są to wyroby pierwszorzędne i nigdy mnie nie zawiodły.

Dobrego Dnia :)

Ręce precz od Nikaragui  :) :) :)



#904 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 październik 2013 - 20:11

Origin albo prowienencja to terminy obecne w prawie każdym języku. U nas jest w użyciu ich gminny odpowiednik - zajebiste .. :)


  • Friko, Guzu i Karol Krause lubią to

#905 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 18 październik 2013 - 01:12

Panowie, odbijacie piłeczki, a sprawa jest prosta jak niekrzywy blank :)

Myślę, że akurat na J.pl nie ma zawiści, że polskiej firmie coś się udało. Nie słyszałem o bojkocie Salmo, choć nie wszystko wszystkim i zawsze się podobało... Sądzę, że zdecydowana większość bardzo by się cieszyła z posiadania topowych produktów made in poland. Ja tak. Być może Blaasy takie są, nie wiem, nie łowiłem, nie deprecjonuję ich i wierzę, że są naprawdę świetne oraz życzę twórcom jak najlepiej. Tak samo omawiane S6 - nie miałem ich, więc nie chodzi mi o to, czy są dobre - założę nawet, że są i życzę szczerze, żeby dzięki FA były lepsze od Fuji. Mówię serio.

Rzecz w tym, że odpowiedzi na pytanie ile ważą i skąd pochodzą sprzedawane produkty, nie powinny ginąć w meandrach katalogów i marketingu, bo Klient nie jest od tego, żeby się bocznymi kanałami dowiadywać skąd i jaką ma wędkę oraz by ważyć zestawy przelotek co każdy wypust. Podejście, że "przecież dobre, to o co chodzi", albo "jak tu źle, to tam są drzwi" nie jest na światowym poziomie i myślę, że Pan Zieliński pod taką antyreklamą się nie podpisze, bo FA posiada ustaloną renomę i sądzę najogólniej, że zasłużoną.

P.S. Krótka piłka. Może ktoś nie lubi Chin i potrzebuje wędki, na której nie ma ani grama Chin? Może ktoś nie lubi USA albo Japonii? Niełatwo znaleźć taką wędkę? A kto komu zabroni szukać latami?
To żaden wstyd powiedzieć, że materiał Japan, półprodukt China, a produkt Poland... Tylko fair jest dać Klientowi świadomy wybór. Hodowanie nieświadomych klijętuf jest dziś w rozkwicie na całym Świecie, ale to nie powód by do tego "równać", bo to żadne osiągnięcie na miarę XXI wieku. Co innego wysokomodułowy spin-jig.  ;) 

Pozdrawiam
Grzesiek


Użytkownik Maynard edytował ten post 18 październik 2013 - 01:17


#906 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 październik 2013 - 09:09

Chcę dodać jedną rzecz odnośnie blanków FA. Jak poszła wiadomość o "polskich blankach" to chwyciłem za telefon i zadzwoniłem do FishingArt z gratulacjami. Ja naprawdę życzę jak najlepiej temu projektowi.

 

Zakładam, że koledzy sugerujący wyżej "Laponie" czy "Chiny" troszkę się zagalopowali... Miałem w ręku jak dotąd dwie sztuki blanków z FA - na obu była nalepka "Made in Poland" a to jak dla mnie jednoznacznie powinno wskazywać na miejsce wytworzenia  :huh:

 

Tylko chciałbym się dowiedzieć w końcu gdzie jest ta manufaktura, odwiedzić ją, przyjrzeć się procesowi produkcyjnemu, porozmawiać z pracownikami albo chociaż móc zobaczyć na jerkbaicie fotoreportaż zrobiony z takiej wizyty przez kogoś innego. Mam nadzieję, że tak się w końcu stanie i skończą się spekulacje. Na youtube można przecież znaleźć filmy z takich manufaktur jak St.Croix czy North Fork Garry Loomis - wszystko jak na dłoni pokazane, właściciele z dumą oprowadzają i pokazują kolejne etapy powstawania swoich produktów, dlaczego tak nie może być u nas ?

 

Wg mnie jedną z największych wartości dodanych rodbuildingu jest to, że klient uzyskuje rzetelną i pełną wiedzę o tym z czego zbudowana jest wędka którą zamawia. Od najdrobniejszego komponentu aż po blank. Robuilding nie potrzebuje marketingowego bla bla bla jakie w swoje katalogi wtłaczają producenci gotowych wyrobów, wystarczy prosta i szczera informacja.



#907 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 październik 2013 - 09:11

"Wg mnie jedną z największych wartości dodanych rodbuildingu jest to, że klient uzyskuje rzetelną i pełną wiedzę o tym z czego zbudowana jest wędka którą zamawia. Od najdrobniejszego komponentu aż po blank. Robuilding nie potrzebuje marketingowego bla bla bla jakie w swoje katalogi wtłaczają producenci gotowych wyrobów, wystarczy prosta i szczera informacja."

 

I na tym sie zatrzymajmy :)


  • Obcy lubi to

#908 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 18 październik 2013 - 10:22

Sorki, że się wtrącam... takie proste pytanie..

 

A co jak w fabryce w USA zatrudnieni są Chińczycy (czy inni z tamtego rejonu)??? :ph34r:

Czy "Made in USA" nadal będzie takie "ekscytujące"? :P

 

P.S. Hehe, wcale bym się nie zdziwił jakby w fabryce u USA pracowali nawet Polacy :)



#909 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 październik 2013 - 10:24

Sorki, że się wtrącam... takie proste pytanie..

 

A co jak w fabryce w USA zatrudnieni są Chińczycy (czy inni z tamtego rejonu)??? :ph34r:

Czy "Made in USA" nadal będzie takie "ekscytujące"? :P

 

P.S. Hehe, wcale bym się nie zdziwił jakby w fabryce u USA pracowali nawet Polacy :)

 

 A co bedzie jak pracuja Czadzijczycy i jedza chinskie zarcie co wtorek a co czwartek wenezuelskie malze ?


  • pepe_79 i staszek lubią to

#910 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 18 październik 2013 - 10:26

Biegunka, względnie niestrawność?


Użytkownik Dienekes edytował ten post 18 październik 2013 - 10:26


#911 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 październik 2013 - 10:39

The answer is: technologia i kontrola jakości. Jak dla mnie to wędki mogą produkować nawet orangutany, a szefem zmiany może być goryl, byle spełnione były dwa warunki wymienione na wstępie.


Użytkownik krzysiek edytował ten post 18 październik 2013 - 10:40

  • Karol Krause lubi to

#912 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 18 październik 2013 - 11:19

Nie Krzysiek , to jest tylko recepta na globalną Coca colę :) O ileż przyjaźniejszy i czytelniejszy jest dla nas świat w którym wiadomo : kto napisał Pana Cogito , skąd się bierze Teacher's albo sushi , a nawet skąd są Pigmeje ..


  • Lepton lubi to

#913 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 październik 2013 - 11:41

Bo ja rozważam motyw produkowania blanków made in USA przez Czadzijczyków zatrudnionych w manufakturze w USA  ;) Osobiście mi to nie przeszkadza.

Niestety, nie chciałbym być złym prorokiem, ale za czas jakiś względy polityczno-ekonomiczne-ideologiczne trzeba będzie sobie schować w buty, bo wybór będzie iluzoryczny, albo oficjalnie żaden... Ale żeby nie było: uważam, że np. nie ma to jak stary Morrum. I - tak, nie chciałbym, żeby przenieśli jego produkcję do PRC. Wstyd by mi było przed szwedzkim oringiem, gdybym go wyholował na co innego. Bo szacunek dla każdego oringa mam i tulę go w ramionach jak dziecko :)

 

Załączony plik  DSC_9246.jpg   63,92 KB   14 Ilość pobrań


Użytkownik krzysiek edytował ten post 18 październik 2013 - 13:52

  • joker lubi to

#914 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 18 październik 2013 - 12:11

@krzysiek, ale masz wieeelki podbierak :o



#915 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 październik 2013 - 12:27

Tak i wiem, że wielu poszło już w moje ślady. Obręcz 90+, bardzo sprawnie podbiera, gumowana siatka, nie straszne jej kotwice. Prawdziwe C&R, a nie jakieś pitu-pitu :)


  • mifek, Dienekes i Karol Krause lubią to

#916 OFFLINE   Riqelme

Riqelme

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 18 październik 2013 - 14:23

Ale Off Top sie zrobił. Kto ma nową wędkę z FishingArt. Pokazywać zdjęcia.....



#917 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 18 październik 2013 - 15:24

Pierdoły co nie którzy piszą. W Pieninach sroki się z tego śmieją...


  • Kuba Standera, Karol Krause i krystiano1981r lubią to

#918 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 18 październik 2013 - 18:31

Pierdoły co nie którzy piszą. W Pieninach sroki się z tego śmieją...

Pewnikiem te Słowackie. ;)



#919 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 18 październik 2013 - 18:38

Pierdoły co nie którzy piszą. W Pieninach sroki się z tego śmieją...

Chyba papugi.



#920 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 18 październik 2013 - 19:12

Ładnie się tam bawią na tym zlocie.
Pierwszy dzień a Andrzej już gada ze srokami ..





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank