Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2915 odpowiedzi w tym temacie

#1481 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 25 luty 2016 - 08:22

Witam, super blanki dla osób, które chcą mieć blank z cienką szczytówką bez wklejki, F pracuje do 2/3 XF do 1/3 później blanki wykazują spory przyrost "mocy". To tak na sucho, na pewno będę zbroił XF do 4lb i F do 6lb. Wtedy napiszę coś więcej. Mam zamiar wykorzystać te blanki do łowienia jaskółkami bo pomimo cienkiej szczytówki blank wydaje się być bardzo stabilny. Pozdrawiam


  • Apioo, Del Toro i Tomas81 lubią to

#1482 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 25 luty 2016 - 18:58

Witam, super blanki dla osób, które chcą mieć blank z cienką szczytówką bez wklejki, F pracuje do 2/3 XF do 1/3 później blanki wykazują spory przyrost "mocy". To tak na sucho, na pewno będę zbroił XF do 4lb i F do 6lb. Wtedy napiszę coś więcej. Mam zamiar wykorzystać te blanki do łowienia jaskółkami bo pomimo cienkiej szczytówki blank wydaje się być bardzo stabilny. Pozdrawiam

Piszesz  że będziesz zbroil XF do 4lb.Nie widzę w tabeli do 4lb.Jest ale 5lb.

Czy mógłbyś precyzyjnie napisać który to blank ?


  • Vajcheusz lubi to

#1483 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 25 luty 2016 - 20:42

A czy może coś słyszeliście o Hersie w wersji nano? Bo i takie doszły do mnie słuchy :whistling:



#1484 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 27 luty 2016 - 08:51

Przepraszam za pomyłkę chodziło mi o ten blank, SKXF635-1N 6,3 1-5lb 0,7-7g 



#1485 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 14 kwiecień 2016 - 10:08

Już tylko czekam na przelotki do kraaga i koniec tarła okoni :).

Załączone pliki


  • Jozi, Apioo i Luckyguliver lubią to

#1486 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 14 kwiecień 2016 - 14:15

No,no.Rękojeść Kraaga mój klimat.



#1487 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 21 maj 2016 - 10:17

Czy ma ktoś z Warszawy lub okolic wędkę na jakimkolwiek blanku FA ale w kolorze Brown Red ? :)


  • Marta86 lubi to

#1488 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 czerwiec 2016 - 15:30

Odgrzeję kotleta,może tutaj znajdę odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie,a więc do rzeczy,szukam opinii na temat blanku Fishing Art Blaas SLXF906-2N i jego dłuższym bratem SLXF966-2N,czy długość będzie miała wpływ na odległość rzutu?



#1489 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 czerwiec 2016 - 19:05

Nikt nic ma do powiedzenia odnośnie blanków o które pytam  :huh:

a jak wypada wyżej wymieniony Blaas do Phenix SP 962-XUL? który z nich waszym zdaniem jest lepszy i dlaczego?



#1490 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1854 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 16 czerwiec 2016 - 22:11

Robiłem jakiś czas tem kijek na blank SLF 966-2N, fajna wykałaczka, a te 6" to jak dla mnie wielkiego wpływu na rzty mieć nie będzie, kolega bierze pod uwage SLXF i naprawde bedzie git kijek, z Phenixem nie porównam.

tutaj filmik z SLF


  • Bleak lubi to

#1491 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 25 lipiec 2016 - 22:17

Pozwolę sobie i ja kilka słów o mojej pierwszej wędce na blanku FA. Kiedyś widziałem kijek na blanku Blaas F w Warszawie na pokazie i postanowiłem, że jak w przyszłości znów więcej będę łowił na spinning to coś takiego chciałbym mieć. No i się stało i mam Blaas SLF706-2N. Chodziło mi o wędkę na okonie i na wczesnowiosennego pstrąga. Przynęty to gumy, woblery i czasem wirówki.
Przed zamówieniem oczywiście zajrzałem do wątku, pogadałem z tym i z owym. Jeden z rozmówców dość mocno mnie odwodził od wybranego przeze mnie blanku, że się będzie słabo ładował, gasł, trzasł i co jeszcze nie pamiętam. Oparłem się jednak na opiniach zadowolonych użytkowników z forum, ale przede wszystkim na kilkuletniej „współpracy” z Krzyśkiem Zielińskim i na jego doświadczeniu.

Kij otrzymałem na początku grudnia i od razu śmy się nad wodę udali. Lekka zmia 15/16 pozwoliła na częste jego używanie. Do kwietnia miałem tym kijem złowionych sporo ryb w tym kilkanaście okoni 25-37 cm, kilka szczupaków pistoletów, kilkanaście średnich pstrągów. Kij spełnia w 100 % moje oczekiwania. Całkiem dobrze się ładuje już z czeburaszką 2 gr + 2' kopytko, od 4 gram ołowiu to już prawdziwa katapulta. Najciężej łowiłem nim do tej pory czeburaszka 8 gr + 3' Keitech. Opad szczytówka zaczyna pokazywać od 3 gr + guma. Łowiłem z plecionkami 0,3 i 0,6. Poniżej ołowiu 3 gr trzeba obserwować linkę bo szczyt nie gada, 8 gr ołowiu łowi się komfortowo. Myślę, że i 10 gr + 3' guma bez problemu można podbijać.

Woblery pstrągowe z jakimi kij współpracował to głównie japończyki; Duo Ryuki 40, 50, Grace Minnow 50, Zip Baits Rigge 56, różne Pontoon21 do 6 cm. I tu bez problemu można podać wabik z nadgarstka na kilka metrów i poprowadzić w nawet silnym nurcie. Co do mocy wędki to na bank z zimowym i wczesnowiosennym niezbyt silnym jeszcze 40+ spokojnie sobie poradzi. Późniejsza silna ryba nie wiem. Ale wiem, że skoro można silną rybę dość szybko wyholować miękką muchówką #4 czy #5 to i takim kijem też nie powinno być problemu.

Wiosną miałem też możliwość na jeziorze posprawdzać jak kij współpracuje z okoniowymi woblerami twitchingowymi. Zaskoczył mnie bo bez problemu ciąga woblery typu minnow do 8 cm, ze sterami umożliwiającymi zejście do 1,2 -1,5m. Wspomniane Zip Baits Rigge, Duo MOAB, Jackall Squad Minnow, Cold Minnow, Pontoon21 Cablista, Agaron. Doskonale też prowadzi się nim poppery jak np. PopX, Baby PopX, wolkery DogX Baby itp.

Wędka szybka, ale z ładnym ugięciem jakie lubię. Dobrze trzyma małą rybę, i jej dość cienki dolnik ma wystarczająco mocy by przytrzymać coś większego podczas przyłowów. Mi się nie trafiło akurat jeszcze, ale rozmawiałem z osobami co Blaasami o tej mocy zatrzymywali już większe sztuki.

Dla uniknięcia burzy i dla kolegów zdobywających punkciki do forumowej reputacji napomnę, że nazwy woblerów wymieniłem nie w celu reklamowania kogoś lub czegoś tylko zobrazowania możliwości kija, bo znając modele można sobie sprawdzić wagę, kształt i co nieco wyobrazić :)

Z czystym sumieniem mogę polecić Blaasa. Dobry polski produkt, z dobrą gwarancją i serwisem na miejscu - gdyby co.
Obecnie czekam na Kraaga SKF6611-2N do trochę cięższych i większych gum oraz woblerów minnow 9-13 cm do twitcha. Jak połowie nowym kijem to też coś postaram się napisać.

 

Załączony plik  Blaas F (2) maly.JPG   376,52 KB   48 Ilość pobrań



#1492 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 08 sierpień 2016 - 06:12

Mam nowy kij spin - Kraag F Nano 2,6 2-7lb 1-12g i odkrywam na nowo wędkarstwo... Świetne uzupełnienie muchy. Wczorajszy przyłów szczupaczka średniaka podniósł mocno ciśnienie. Praktycznie cały dzień kij przyklejony do łapy. Młynek Stella C2000S + mono, wahadełka Pawła Nadrowskiego 4-7 gram. Rzucałem też nimfo-jigiem 0,86 gram, dało radę bez komfortu. 



#1493 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 08 sierpień 2016 - 12:43

Długość 2,6 m czyli blank dwuczęściowy. Możesz napisać, na ile oceniasz jego realny ciężar wyrzutu dla główek jigowych?



#1494 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 08 sierpień 2016 - 15:11

Długość 2,6 m czyli blank dwuczęściowy. Możesz napisać, na ile oceniasz jego realny ciężar wyrzutu dla główek jigowych?

 

Łowię głównie na wahadła a wspomniany jig to duża nimfa na haku jigowym + główka 4,5 mm wolfram. Trudno więc mi ocenić typowy "jig guma". Komfort dla wahadeł (moja ocena) 9-10 gram max. Generalnie SUPER blank no i kijek jako gotowiec. Mam fotki, może później wstawię kilka.


  • Krzysiek Rogalski i Apioo lubią to

#1495 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 08 sierpień 2016 - 18:38

Andrzej, jeśli możesz wrzuć zdjęcia ugięcia wędki, wydaje mi się to najwartościowsze przedstawienie wędki. :)



#1496 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 08 sierpień 2016 - 22:08

Nie mam takiej fotki o jaką pytasz. Zrobiłem kilka pod swoje potrzeby - detale. Kij przy szczupaczku 60 cm parkującym w gęstych zielach ugiął się jak muchówka #4, nie byłem pewien ile mogę pociągnąć by nie słyszeć trzasku. Na szczęście ryba wyszła na czystą wodę co pomogło zakończyć zabawę. Bardzo polubiłem ten kij, lekki sprężysty z pazurem, prawdziwa maskotka...  ;) Fotki nic istotnego nie pokazują po za tym co lubię, dopracowany dolnik - gała, wahadła w przedziale 5-9,5 gram.

 

 

http://i1378.photobu...f9.jpg~original

http://i1378.photobu...sb.jpg~original

http://i1378.photobu...lw.jpg~original



#1497 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 09 sierpień 2016 - 12:37

Rozumiem. :) Wędka wykonana bardzo ładnie, jakby było to możliwe, zrób jej proszę z 2 czy 3 zdjęcia obrazujące pracę blanku pod obciążeniem, ciekaw jestem tego UL jak się zachowuje.



#1498 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 11 sierpień 2016 - 10:20

Niemieckiego nie kumam, ale moze ktos chetnie sobie pooglada ;)

 

 


  • Apioo lubi to

#1499 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 11 sierpień 2016 - 20:38

Byku,- ten Pan opowiada o spotkaniu z Krzyśkiem i o swoim zachwycie nad powtarzalnością parametrów blanków i o ich stopniu dopracowania,- co pokazuje poprzez przyczepianie odważników odpowiadających ciężarowi sznura w odpowiednich klasach do klasy wędki. Chodzi o muchówki Ventus.

Do tego mała reklama, że wszystkie modele znajdują się na jego stronie i że mają co prada nie najniższą cenę ale także nie najwyższą ale zważywszy na ich jakość cena jest bardzo przyzwoita. To takie z grubsza i wolne tłumaczenie ;)  


  • popper, Artech i Del Toro lubią to

#1500 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 11 sierpień 2016 - 21:21

Podziekowal :) 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych