Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2915 odpowiedzi w tym temacie

#1501 OFFLINE   TOFIX99

TOFIX99

    "Powsinoga"

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 949 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotruś Pan

Napisano 12 sierpień 2016 - 13:56

Rozumiem. :) Wędka wykonana bardzo ładnie, jakby było to możliwe, zrób jej proszę z 2 czy 3 zdjęcia obrazujące pracę blanku pod obciążeniem, ciekaw jestem tego UL jak się zachowuje.

 

 

 

Andrzej, jeśli możesz wrzuć zdjęcia ugięcia wędki, wydaje mi się to najwartościowsze przedstawienie wędki. :)

 

  Wprawdzie to nie 2,6 tylko 806-2N ale co nieco widać.

 

Załączony plik  IMG_0830.JPG   77,66 KB   47 Ilość pobrań     Załączony plik  IMG_0830.JPG   77,66 KB   47 Ilość pobrań  

Załączony plik  IMG_0832.JPG   75,69 KB   36 Ilość pobrań     Załączony plik  IMG_0833.JPG   80,58 KB   36 Ilość pobrań    

 

Ostatnia fota to jeszcze nie kres możliwości tego kija.

W tym roku dał radę pokonać 2 x 50+/- .

Załączone pliki


  • Apioo i biker1 lubią to

#1502 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 12 sierpień 2016 - 17:50

Tofix, dziękuję za zdjęcia. Do FishingArtu można przyjść ot tak z ulicy i pooglądać różne blanki czy trzeba się jakoś specjalnie umawiać?
  • dreadknight lubi to

#1503 OFFLINE   milijon

milijon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjavistula/aug
  • Imię:Adam

Napisano 12 sierpień 2016 - 21:24

Tofix, dziękuję za zdjęcia. Do FishingArtu można przyjść ot tak z ulicy i pooglądać różne blanki czy trzeba się jakoś specjalnie umawiać?

 

 

Najlepiej jakbyś zadzwonił/napisał do FA i powiedział jaki blank Cię interesuje, pod jakie ryby i przynęty oraz moc blanku. Przygotują wybrany blank do 'powyginania' i kilka o podobnych parametrach z innych serii do porównania, a przynajmniej tak było w moim przypadku 


  • Apioo lubi to

#1504 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 13 sierpień 2016 - 07:50

Panowie, dziękuję za odpowiedzi.
Tofix to Kraag XF czy F? Chyba musi być jakaś wcześniejsza wersja gdyż obecnie nie widzę Kraagów 6lb.

#1505 OFFLINE   TOFIX99

TOFIX99

    "Powsinoga"

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 949 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotruś Pan

Napisano 13 sierpień 2016 - 09:12

Panowie, dziękuję za odpowiedzi.
Tofix to Kraag XF czy F? Chyba musi być jakaś wcześniejsza wersja gdyż obecnie nie widzę Kraagów 6lb.

 

Ajjjjj ... dopiero doczytałem ,że u Andzeja to był krag F nano.

U mnie jest SLF 806-2N.

Andrzejowy patyk ma nieco więcej "powera" w dolniku.



#1506 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 sierpień 2016 - 10:02

Niemieckiego nie kumam, ale moze ktos chetnie sobie pooglada ;)

 

 

Muszkarzem nie jestem ale zainteresował mnie powertest tego gościa który robi testy blanków muchowych . Mniej więcej polega to na zawieszaniu takiego ciężarka aby blank wygiął się do linii 1/4 z 15 st a więc pierwszy pomiar wykonujemy na 3,75 stopniu do linnii oddalonej od linii horyzontalnej (180 stopni). Obciążamy blank i notujemy wagę obciążenia a wartość wpisujemy w pole 6 .Następnie obciążamy blank do linii oddalonej o 15 stopni od linii horyzontalnej (180 stopni) i notujemy pomiar i wpisujemy go  w pole 7 .Wynik optymalnej wagi głowicy sznura czy też optymalnego c.w w wędkach spinningowych  otrzymujemy w polu nr 10 ,Exel liczy to automatycznie . Przyjmujemy wagę pierwszych 15 m wagi sznura (przeciętna długość rzutu) i mnożąc wagę 1 m sznura przez 15 wychodzi nam optymalna klasa AFTMA sznura przypisana do blanku . 

 

Kalkulator jest na stronie http://www.theowsky....=133&Itemid=157 opisany jako "Der Schusskopf Gewichts Rechner"

klikać w miniaturkę a pobierzemy plik :)

 

 

Niektórzy producenci blanków podają zawyżone lub zaniżone wartości a taki test pomoże nam dokładnie ustalić klasę sznura dla danego blanku

Drugi plik pokazuje pomiary różnych blanków muchowych oraz opis producenta deklarowanej klasy blanku i muszę przyznać że nieraz rozbieżności są duże na przykład pomiar dwóch blanków FishingArt FR804-2 pozycja 775 oraz 776 przy deklarowanej klasie # 4 w rzeczywistości pomiary wykazały że blanki odpowiadają klasie # 7 i # 8 .

Można przenieść ten test łatwo na pomiary blanków spinningowych do wyznaczenia optymalnego ciężaru rzutowego i przy odrobinie zaangażowania proponuję założenie właśnie takiego wątku z takimi pomiarami.Plik znajdziecie na stronie http://www.theowsky....=133&Itemid=157 jako Datenbank (bank informacji) klikać w miniaturkę a pobierzemy plik :)

Całość pomiaru obrazuje rysunek

 

schnurklassen_ermittlung.jpg

Nie musimy dokładnie wyznaczać kątów bo możemy zrobić to w bardziej prostszy sposób .

Przykładowo nasz blank posiada długość roboczą "A" 250 cm dzielimy tą wartość przez 15 i otrzymamy wartość M 16,7 cm a więc odległość mierniczą 15 stopni .Obliczamy 1/4 tej wartości czyli 4,175 cm i mamy wartość "S" Statyczna droga .Teraz dokonujemy pomiaru w punkcie "S" wynik w gramach wpisujemy w nasz kalkulator w pole 6 .

Następnie obciążany blank aby dotarł do punktu M (16,7 cm) wartość w gramach wpisujemy w pole 7 i otrzymamy wynik w polu 10 :) Myślę że wytłmaczyłem jasno .W razie pytań proszę o pytania 

 

Przykładowe wagi sznura muchowego DT aby łatwiej nam było ustalić klasę blanku w #AFTMA

 

schnurgewicht_detail.jpg

Oczywiście z ustaleniem c.w w spinningu jest sprawa prostsza bo kalkulator obliczy nam optymalny c.w w gramach po wpisaniu wartości w pola 6 i 7  :)

Jeżeli mamy możliwości techniczne (elektroniczny pomiar czasu) możemy także na podstawie punktu M (15 stopni) dowiedzieć się z jakim blankiem mamy do czynienia .Wystarczy ugiąć blank do punktu M i zmierzyć czas w metrach na sekundę który przebędzie szczyt wędki do punktu "0" a więc do pozycji horyzontalnej .Wartość tą dzielimy przez "A" a więc długość roboczą blanku i otrzymamy faktor szybkości .Blanki o faktorze do 1,6 będą blankami wolnymi , blanki o faktorze 1,7-2,2 będą blankami średnimi ,blanki o faktorze powyżej 2,2 to blanki szybkie .

Życzę udanych pomiarów. 


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 13 sierpień 2016 - 10:42


#1507 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 sierpień 2016 - 11:18

Przy obliczaniu szybkości blanku popełniłem błąd ,ponieważ oblicza się go odwrotnie a więc długość roboczą "A" dzielimy przez szybkość w metrach na sekundę i otrzymany wynik będzie owym faktorem szybkości blanku .Niestety nie mam takiego urządzenia pomiarowego do zmierzenia czasu jaki jest potrzebny do przebycia drogi z punktu "M" do punktu "0" więc pozostaje zgadywanie i szacowanie, ale może ktoś posiada taki szybkościomierz to metoda może się przydać .Dodam że cała metoda Ludwiga Reima polegająca na obliczaniu optymalnej klasy # AFTMA oraz szybkości blanków znalazła uznanie Expertów i nawet zagorzali krytycy musieli w końcu ją uznać i się do niej przekonać . 


  • Friko lubi to

#1508 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 sierpień 2016 - 12:25

Znalazłem jeszcze jeden błąd który zrobiłem , chodzi o szybkie znajdowanie klasy sznura bez mierzenia kątów a mianowicie mierzymy długość roboczą blanku "A" i dzielimy ją przez 15 .Otrzymujemy punkt "S" a nie jak napisałem punkt "M" .Obciążamy blank w taki sposób aby szczytówka znalazła się w punkcie "S" i ważymy obciążenie potrzebne do takiego ugięcia , teaz patrzymy już w tabelkę i na podstawie wagi obciążenia wyznaczamy klasę blanku 

Tabelka

schnurgewicht_detail.jpg



#1509 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 sierpień 2016 - 15:00

Przeczytałem wszystko na stronie gościa co dotyczy tak zwanego pomiaru faktora siły blanków i dokładnego jego wyznaczenia i dokonując pomiarów w punktach "M" oraz "S" możemy go łatwo wyznaczyć dzieląc wynik z punktu "M" przez wynik z punktu "S" i otrzymany wynik da nam obraz jakim blankiem dysponujemy 

wartość poniżej 4 - bardzo wolny blank

4 - 4,44 Wolna akcja, blank ugina się po rękojeść

4,4 - 4,6 Średnia akcja , blank ugina się do środkowego  obszaru

4,6 - 4,8 Średnioszybka akcja , blank ugina się w obszarze 1/3 

4,8 - 5,0 Szybka akcja , blank ugina się w szczytowym obszarze podczas rzutu

5,0 ponad .Ekstremalnie szybka akcja spotykana tylko w blankach Solitip



#1510 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 16 sierpień 2016 - 06:39

Kapelusz z głowy Artur, że chciało Ci się tak dokładnie tłumaczyć :) powodu się tylko domyślam  ;)



#1511 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 16 sierpień 2016 - 14:36

Kapelusz z głowy Artur, że chciało Ci się tak dokładnie tłumaczyć :) powodu się tylko domyślam  ;)

Ja też się domyślam że domyślasz się iż poddam moje wędki jak i blanki owemu testowi ,co prawda dedykowanemu blankom muchowym ale można go zaadoptować do blanków spinningowych .Założę nowy wątek to będziemy mieli przednią zabawę oraz jako taki obraz z czym mamy do czyniwenia .



#1512 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 16 sierpień 2016 - 15:04

Kraag F Nano 2,6 2-7lb 1-12g  (pierwsza fotka) - http://www.andrzejstanek.pl/post/40

 

nowy rekord dla kija - 79 cm


  • mrWhite7 lubi to

#1513 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 22 sierpień 2016 - 16:17

Witam, zgodnie z obietnicą kilka słów na temat wędki zbudowanej na blanku SKXF635-1N 6,3 1-5lb 0,7-7g (minęło już kilka tygodni jak łowię tym kijem). To już trzecia wędka dedykowana okoniom na blanku z FishingArt-u. Jak pisałem wcześniej kij zbudowany do agresywnego prowadzenia jaskółek i innych przynęt gumowych (głównie z plecionką). W pierwszej chwili kij robi wrażenie bardzo szybkiej i mocnej wędki po kilku wyprawach okazało się, że kij pracuje znacznie głębiej niż mi się wydawało i zbyt duże obciążenie nie pozwala na bardzo agresywne prowadzenie. Optymalnie główka 2,5g+3” guma, łowiłem ciężej pow. 7g ale wtedy już wyraźnie czuć że blank zaczyna się zachowywać inaczej (brakuje już sztywności przy prowadzeniu). Najlżej łowiłem przynętą 0,7g + paproszek (karasie wtedy używałem żyłki). Reasumując blank dobrze pisany jeśli chodzi o ciężar wyrzutowy. Kraag spodoba się osobom lubiącym bardzo aktywne łowienie (z ciągłą animacją przynęty). Brania czuć doskonale, hol przy plecionce dostarcza sporo emocji. W momencie gdy używałem żyłki hol ryb wyglądał zupełnie inaczej szczególnie w przypadku pstrągów, które zachowywały się znacznie spokojniej.

Testerzy najdłuższa ryba 86 cm ;) , największy okoń 41 cm ryby wyholowane szybko i sprawnie.

 

Pozdrawiam Serdecznie i idę z Kraagiem na ryby tak jak napisał Andrzej „odkrywać wędkarstwo na nowo” :) .

Załączone pliki



#1514 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 05 październik 2016 - 16:45

Może ktoś coś napisać na temat dłuższych kraagów 2-7 lb. Najbardziej interesuje mnie ten: SKF867-2N

 

A jak by ktoś w lubelskim miał kija na tym blanku to z chęcią umówił bym się na macanko :)



#1515 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 05 październik 2016 - 19:21

Może ktoś coś napisać na temat dłuższych kraagów 2-7 lb. Najbardziej interesuje mnie ten: SKF867-2N

 

Łowię nim wszystko co w wodzie pływa, od okonków po szczupaki (dotychczasowy rekord kija 79 cm, małe wahadło Pawła Nadrowskiego). 


  • popper i Dąbek 111 lubią to

#1516 OFFLINE   kristov

kristov

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 październik 2016 - 07:33

Mam model 807-2n. Jak dla mnie super. Im wiecej zalozysz tym lepiej pracuje. U mnie uzywany od ok 6g. Wtedy pracuje juz fajnie. Ale jak zaloze obciazenie 10g a nawet 12 to kijek dopiero pokazuje ile drzemie w nim mocy.

Użytkownik kristov edytował ten post 06 październik 2016 - 07:34


#1517 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 06 październik 2016 - 09:19

Witam

 

czy ktoś  użytkuje i może się  podzielić  swoim  zdaniem   na temat  Kraag  F 76  lub   80  ..2N  11lbs   do ca 17 g   ...?

 

pozdrawiam

 

Maciej



#1518 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 06 październik 2016 - 12:02

A jak kraagi współpracują z najmniejszymi przynętami - główka 2 g + świster, woblerek około 2 g?



#1519 OFFLINE   marcinc

marcinc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWschowa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Ciosek

Napisano 06 październik 2016 - 13:21

To przy okazji pytania o kraagi podłączę sie z pytaniem o porównanie kraagow i slimów w przedziale 10-15 lb.
  • Hubertus lubi to

#1520 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 06 październik 2016 - 14:41

Witam

 

czy ktoś  użytkuje i może się  podzielić  swoim  zdaniem   na temat  Kraag  F 76  lub   80  ..2N  11lbs   do ca 17 g   ...?

 

pozdrawiam

 

Maciej

 

 

Mam Kraaga F SKF7616-2N czyli ciut mocniejszego niż ten, o który pytasz. Zamawiając blank poprosiłem Pana Krzysztofa Zielińskiego z Fishing Art o osłabienie go o jeden funt, tzn. do piętnastu funtów, bo moim zdaniem te mocniejsze Kraagi są lekko niedoszacowane a ich możliwości są większe niż wynika to z fabrycznego opisu. Póki co jeszcze go dobrze nie "obłowiłem". Mam nadzieję zrobić to w najbliższym czasie, o ile warunki pogodowe pozwolą. Na razie zamieściłem krótki opis i kilka fotek kija w tym oto wątku:

http://jerkbait.pl/t...eczalna/page-56

 

Poza tym dwa do trzech razy w miesiącu, w piątkowe popołudnia jeżdżę trasą z Gorzowa Wlkp. do Międzyzdrojów. Gdybyś chciał obejrzeć wędkę, możemy się umówić na któryś piątek w Szczecinie na Prawobrzeżu, np. na parkingu Castoramy czy Decathlonu, ale najwcześniej za dwa tygodnie. W razie czego odezwij się do mnie na priv.


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 06 październik 2016 - 14:42






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych