Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2917 odpowiedzi w tym temacie

#1541 OFFLINE   artnemo

artnemo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 19 grudzień 2016 - 21:12

Witam...Panowie szukam wszelkiego info o blanku blaas SLF 8610-2N....4-15G 6-10LB.....kto ma ,kto łowi...pomóżcie a ewentualne info poprosze na priv co by nie zaśmiecać..pozdrawiam..art..


Użytkownik artnemo edytował ten post 19 grudzień 2016 - 21:17


#1542 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 19 grudzień 2016 - 22:44

Witam...Panowie szukam wszelkiego info o blanku blaas SLF 8610-2N....4-15G 6-10LB.....kto ma ,kto łowi...pomóżcie a ewentualne info poprosze na priv co by nie zaśmiecać..pozdrawiam..art..

Weź, przestań ;)

 

Jak można zaśmiecać wątek o blankach FishingArt, jakimikolwiek informacjami o blankach FishingArt.

 

Jeśli ktokolwiek ktoś, coś, to tylko w tym wątku. Sam chętnie czegoś się dowiem i dla potomnych zostanie :)



#1543 OFFLINE   artnemo

artnemo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 19 grudzień 2016 - 23:25

no to w takim razie czekamy :D cierrrrrrrrrpppppppppppppplllllllllllllllliiiiiiiiiiiiwwwwwwwwwwiiiiiiieeeeeeeeeee............



#1544 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 25 grudzień 2016 - 23:07

Witam...Panowie szukam wszelkiego info o blanku blaas SLF 8610-2N....4-15G 6-10LB.....kto ma ,kto łowi...pomóżcie a ewentualne info poprosze na priv co by nie zaśmiecać..pozdrawiam..art..

Mam kijek na tym blanku w swoim arsenale  :) ,a robiłem ich kilka (zarówno standardowe i nano).Wychodzą z tych blanków szybkie kije o trochę głębszym ugięciu ,mój używam głównie do poławiania pstrągów  ,dużych okoni (30-50cm.) i jako wielko-rzeczny lekki uniwersał głównie woblerowy (rafowe łowienie na wobki 3,5-7cm i lekkie do 18g bolkowanie). Nano realnie ogarnia jakieś 4-18g i jest szybsze i trochę sztywniejsze od sandardu. Wersja standard to jakieś 3,5-15g i ciupkę mniej mocy w dolniku.Nano daje radę spompować na rafie z silnym uciągiem pod prąd rybę 70+


  • Hubertus, TomekSudety i Tomas81 lubią to

#1545 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 26 grudzień 2016 - 21:23

Witam...Panowie szukam wszelkiego info o blanku blaas SLF 8610-2N....4-15G 6-10LB.....kto ma ,kto łowi...pomóżcie a ewentualne info poprosze na priv co by nie zaśmiecać..pozdrawiam..art..

Gdy potrzebuję uniwersału, który z wyjątkiem suma i łososia ogarnie niemal wszystko, to biorę ten kij.

Pierwsza rzecz, która mi się w nim nie zgadza, to rzeczywiste parametry wędziska w stosunku do deklarowanych.

Tak więc c.w. określiłbym 5-20g (a może i więcej, na moich płytkich łowiskach nie ma potrzeby zakładać więcej ołowiu, a na Bugu nim nie łowiłem).

Myślę także, że w związku z powyższym i moc blanku zamiast deklarowanego 10 jest 12lb.

Ugięcie niemalże modelowe progresywne, a w czasie wykonywania rzutu organoleptycznie przekonujemy się co to jest "reaktywny dolnik", i jak to się przekłada na zasięg rzutu gdy jest on rzeczywiście reaktywny a nie kołkowaty.

Podsumowując: znakomity blank jak na tą klasę cenową, uniwersalny o głębokim ugięciu i poprawnym rozkładzie sztywności, dalekosiężny, ale mocno niedoszacowany.

Z uwagi na fakt, że równocześnie z tym modelem zamówiłem w FA Vegter Boron SS8610-2, którego górny c.w. jest taki sam (15g) jak przedmiotowego Blaas'a, miałem porównanie. Vegter Boron SS8610-2 deklarowane parametry w zakresie c.w. trzyma idealnie.


  • TomekSudety lubi to

#1546 OFFLINE   TOFIX99

TOFIX99

    "Powsinoga"

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 949 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotruś Pan

Napisano 29 grudzień 2016 - 13:49

... taki jest opis w tabelach SKXF867-2N 8'6"
2-7lb 1-14g 1,3 9,9

"PANIE",jest już taki w moim posiadaniu:
SKL 867-2N ...
... tak więc możemy się umówić 😁 na "macanko".

Użytkownik TOFIX99 edytował ten post 29 grudzień 2016 - 13:50


#1547 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 07 styczeń 2017 - 14:15

Ma ktoś może kijek na blanku SKXF9616-2N i SKXF9622-2N.
Interesuje mnie realny ciężar wyrzutu i foty ugięcia pod obciążeniem

#1548 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 07 styczeń 2017 - 14:28

http://tv-trwam.pl/f...wiat-odc-121-hd



#1549 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 07 styczeń 2017 - 17:39

Ma ktoś może kijek na blanku SKXF9616-2N i SKXF9622-2N.
Interesuje mnie realny ciężar wyrzutu i foty ugięcia pod obciążeniem

 

Ja mam kij na tym 16-funtowym blanku w wersji o długości 7'6 czyli po naszemu 2,3 m (do sprzedania, ale na razie nie wystawiam, bo to nie sezon na takie kije i brak chętnych). Spokojnie poradzi sobie z główką 30-32 g plus pięciocalowa guma. Blank dość sztywny i bardzo czuły. Fotek ugięcia nie mam, ale jest ono płynne. Tyle tylko, że aby blank zaczął pracować na całej długości, potrzeba już będzie ryby od 3-4 kg wzwyż.


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 07 styczeń 2017 - 17:41

  • Patryk1125 lubi to

#1550 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 07 styczeń 2017 - 17:47

 

Swietny material, milo widziec ze polska firma sie rozwija :)


  • Apioo lubi to

#1551 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 07 styczeń 2017 - 17:58

Ja mam kij na tym 16-funtowym blanku w wersji o długości 7'6 czyli po naszemu 2,3 m (do sprzedania, ale na razie nie wystawiam, bo to nie sezon na takie kije i brak chętnych). Spokojnie poradzi sobie z główką 30-32 g plus pięciocalowa guma. Blank dość sztywny i bardzo czuły. Fotek ugięcia nie mam, ale jest ono płynne. Tyle tylko, że aby blank zaczął pracować na całej długości, potrzeba już będzie ryby od 3-4 kg wzwyż.


Dłuższy brat zapewne będzie zupełnie inaczej się zachowywał. Mimo wszystko dzięki za info ☺

#1552 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 07 styczeń 2017 - 18:12

Dłuższy brat zapewne będzie zupełnie inaczej się zachowywał. Mimo wszystko dzięki za info ☺

 

Zapewne tak. Jakie widzisz zastosowanie dla tego blanku w podanej przez Ciebie długości?



#1553 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 07 styczeń 2017 - 18:24

Zapewne tak. Jakie widzisz zastosowanie dla tego blanku w podanej przez Ciebie długości?


Uniwersal sandaczowy na wieczorno/nocne łowienie. Przynęty to wobki 9-11cm i gumy 10cm na główkach 7-25g.
Pewnie wybór padnie na 16lb, w kolorze night blue 😋

#1554 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 07 styczeń 2017 - 18:54

Kraag XF to blank dedykowany pod gumy, ale tego swojego 16-funtowego 2,3 m przetestowałem też przy sandaczowych wobkach 9-10 cm w nurcie rzecznym. Spisuje się bez zarzutu.

Jeśli chodzi o gumy, to przy twardym dnie opad pozwala poczuć i zaczyna pokazywać od ok. 10g główki lub czeburaszki.



#1555 OFFLINE   SpinDoktor

SpinDoktor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 styczeń 2017 - 13:22

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - Blaas Slim. Potrzebuje info na temat blanku SLS9010-2N cw. 2-14g. Pytanie brzmi:

-czy dolna granica cw. czyli 2 gramy jest realna i wędka na tym blanku rzuci na przyzwoitą odległość wabik o wadze dwa gramy?

Mam w swoich pudełkach kleniowych sporo woblerków w przedziale wagowym 1,5 - 2 gramy i bardzo chciał bym z nich jeszcze skorzystać.

Byłem prawie przekonany do zbudowania wędki klenio/jaziowo/okoniowej na blanku Blaas-a SLXF906-2N ale boje się tych 6lb w realiach warszawskiej Wisły (choć nie tylko na Wisłę potrzebuje takiej wędki). Czy pomysł aby zastosować do wędki kleniowej zbrojenia typu Delfin + Delta ma sens? Czy pomoże to w znaczącym stopniu wykorzystać możliwości blanku? 


  • Melfa lubi to

#1556 ONLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 09 styczeń 2017 - 15:22

SpinDoktor możę z tym pytaniem powinieneś się podpiąć pod ten temat:

http://jerkbait.pl/t...tson-mhx/page-7

:) 

 

Ja sam zdecydowałem się na Blass-a SLXF966-2N na tym blanku powstał mój nowy kijek kleniowo-jaziowy,który już niedługo pojawi się napewno w wątku naszego forumowego rodbuldingiera  ^_^


  • skalek-77, SpinDoktor i JanuszD lubią to

#1557 OFFLINE   SpinDoktor

SpinDoktor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:21

SpinDoktor możę z tym pytaniem powinieneś się podpiąć pod ten temat:

http://jerkbait.pl/t...tson-mhx/page-7

:) 

Dużo tu o blankach Blaas-a. Myślałem że to odpowiednie miejsce na takie pytanie.

Posłucham rady kolegi i podepnę się pod podany wyżej temat. Z nadzieją że ktoś coś...



#1558 ONLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:26

Mam w swoich pudełkach kleniowych sporo woblerków w przedziale wagowym 1,5 - 2 gramy i bardzo chciał bym z nich jeszcze skorzystać.

 

Jak masz jakieś ciekawe woblerki a miałbyś ich nie używać to chętnie coś przygarnę  ;)



#1559 OFFLINE   SpinDoktor

SpinDoktor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:35

Jak masz jakieś ciekawe woblerki a miałbyś ich nie używać to chętnie coś przygarnę  ;)

Dzięki za "dobre chęci" przygarnięcia moich ulubionych smużaków ;) ale wolałbym jednak wybrać kijek który je obsłuży...



#1560 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2250 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 09 styczeń 2017 - 17:11

Dzięki za "dobre chęci" przygarnięcia moich ulubionych smużaków ;) ale wolałbym jednak wybrać kijek który je obsłuży...

To posłuchaj Wojtka dobrze gada. SLXF966 czy 906 super obsługuje takie właśnie maleństwa. Sam go na taki właśnie blank namówiłem ;)  :)


  • SpinDoktor, JanuszD i Voiteh lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank