Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Please log in to reply
2917 replies to this topic

#1561 ONLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 posts
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Posted 09 January 2017 - 17:13

To posłuchaj Wojtka dobrze gada. SLXF966 czy 906 super obsługuje takie właśnie maleństwa. Sam go na taki właśnie blank namówiłem ;)  :)

 

No i się wydało w którym wątku się pojawi nowy kijek   :ph34r:



#1562 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1,857 posts
  • LokalizacjaŁódź

Posted 09 January 2017 - 18:10

Chłopaki dobrze prawią, sam używam wersji SLXF 966-2N pod takie łowienie i jest extra, jeden z fajniejszych blanków na rynku pod takie łowienie.

Kilka też zbudowałem i koledzy nie narzekają.


  • SpinDoktor likes this

#1563 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,938 posts

Posted 09 January 2017 - 19:42

 Czy pomysł aby zastosować do wędki kleniowej zbrojenia typu Delfin + Delta ma sens? Czy pomoże to w znaczącym stopniu wykorzystać możliwości blanku? 

Hmmm, zbrojenie w Delfina+Deltę wykorzystuje możliwości blanku w sposób maxymalny, a czy do wędki kleniowej ma to sens, pewnie ma, głównie z powodu lekkości zestawu i czegoś w rodzaju "wzrostu mocy roboczej wędziska".

To zbrojenie  ułatwia też wybór blanku. Przy wyborze osobistym, oględzinach, zaobserwowałem, że jest najmniejsza różnica pracy i ugięcia  gołego blanku w porównaniu do uzbrojonego.


  • siatkaz and SpinDoktor like this

#1564 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 posts
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Posted 09 January 2017 - 20:32

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - Blaas Slim. Potrzebuje info na temat blanku SLS9010-2N cw. 2-14g. Pytanie brzmi:

-czy dolna granica cw. czyli 2 gramy jest realna i wędka na tym blanku rzuci na przyzwoitą odległość wabik o wadze dwa gramy?

Mam w swoich pudełkach kleniowych sporo woblerków w przedziale wagowym 1,5 - 2 gramy i bardzo chciał bym z nich jeszcze skorzystać.

Byłem prawie przekonany do zbudowania wędki klenio/jaziowo/okoniowej na blanku Blaas-a SLXF906-2N ale boje się tych 6lb w realiach warszawskiej Wisły (choć nie tylko na Wisłę potrzebuje takiej wędki). Czy pomysł aby zastosować do wędki kleniowej zbrojenia typu Delfin + Delta ma sens? Czy pomoże to w znaczącym stopniu wykorzystać możliwości blanku? 

 

Co do blanków, koledzy już podpowiedzieli :)

 

Jeśli chodzi o pomysł z Deltą, stosunkowo mało takich kijów się zbroi, więc o opinie może być trudno. Moja opinia, z racji, że mogę być nieobiektywny, raczej niewiele wnosi, ale jednak.

 

W każdym kiju to zbrojenie pomoże lepiej wykorzystać blank. Jeśli mamy do czynienia z kijem o kołkowatym dolniku, można liczyć na bardzo duży uzysk mocy. O ile zbrojony klasycznie zacznie pokazywać kolano na wysokości stożka, nie uruchamiając w pełni dolnika, to w Delcie wystarczy to miejsce gęściej podeprzeć i zepchnąć obciążenie niżej. Jeśli mamy blank, który ma stosunkowo mocny środek względem bardzo reaktywnego dolnika, wystarczy ten środek podeprzeć rzadziej a dolnik wesprzeć gęściej przelotkami. W obu przypadkach przy obciążeniach zbliżających się do max. możliwości uzyskamy ugięcie płynniejsze, rozłożone na większej długości blanku. Oczywiście wystąpi to w sytuacji kiedy klasycznie zbrojone blanki w obu przypadkach już by się poddały. Zwracam na to uwagę ponieważ spotkałem się z twierdzeniem, że zbrojenie Delta przeciąża dolnik, że przy większych obciążeniach jest mniejsza amortyzacja niż w kijach klasycznie zbrojonych. Nic bardziej mylnego, Piewcy takich teorii nie dysponują dostateczną wiedzą aby w ogóle zajmować się tematem zbrojenia, ani w teorii ani tym bardziej w praktyce, zwłaszcza jeśli robią to komercyjnie.


  • mrWhite7 and SpinDoktor like this

#1565 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 09 January 2017 - 20:55

Oczywiście że Delta generuje większą siłę w dole niż klasyczne uzbrojenie nawet z tego względu że jest więcej przelotek na dłuższym odcinku i w dole są niższe te które doginają dół , w klasycznym zanim taka siła zostanie wygenerowana zostaje wyłapana przez kabłąk kołowrotka i uruchamia się w najlepszym wypadku hamulec jak jest dobrze ustawiony :) czyli reasumując same zyski bo blank będzie lepiej wykorzystany i mamy jeszcze jakiś obszar amortyzacji gdzie w klasycznym uzbrojeniu już dawno się skończył bo siła została wyłapana przez kabłąk nie uruchamiając dolnika .


  • SpinDoktor and JanuszD like this

#1566 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1,857 posts
  • LokalizacjaŁódź

Posted 09 January 2017 - 22:09

Blaas SLXF966 w Delfinie i Delcie będzie gotowy na koniec przyszłego tygodnia, dla siebie składam :)


Edited by Hubertus, 09 January 2017 - 22:44.

  • SpinDoktor and JanuszD like this

#1567 OFFLINE   SpinDoktor

SpinDoktor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 09 January 2017 - 22:12

Bardzo dziękuje za opinie.  Wypowiedziała się w temacie "forumowa śmietanka" więc nie wypada się nie zgodzić  :) tylko słuchać, czytać i wyciągać wnioski. Co do blanku jestem już przekonany i uświadomiony że z tych dwóch wybór jest jeden. Co do zbrojenia Delfin + Delta zrozumiałem że się da. Czy warto? Trzeba przeanalizować wszystkie za i przeciw. Kusi mnie żeby to zrobić z samej przekory bo jak Janusz napisał kleniólwek w ten sposób zbroi się niewiele.



#1568 OFFLINE   SpinDoktor

SpinDoktor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 09 January 2017 - 22:16

Blaas SLXF w Delfinie i Delcie będzie gotowy na koniec przyszłego tygodnia, dla siebie składam :)

Hubercie napisz proszę jaki to konkretnie blank i jaka liczba przelotek wychodzi aby podeprzeć linkę w delcie?



#1569 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1,857 posts
  • LokalizacjaŁódź

Posted 09 January 2017 - 22:52

W Delfin+Delta mam obecnie 3 kijki z FA

Kraga SKXF 665-1N

Kraga SKXF 7016-1N

A teraz robię kleniowego SLXF 966-2N przelotek zapodałem 14 plus szczyt


  • JanuszD likes this

#1570 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 posts
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Posted 09 January 2017 - 23:06

Bardzo dziękuje za opinie.  Wypowiedziała się w temacie "forumowa śmietanka" więc nie wypada się nie zgodzić  :) tylko słuchać, czytać i wyciągać wnioski. Co do blanku jestem już przekonany i uświadomiony że z tych dwóch wybór jest jeden. Co do zbrojenia Delfin + Delta zrozumiałem że się da. Czy warto? Trzeba przeanalizować wszystkie za i przeciw. Kusi mnie żeby to zrobić z samej przekory bo jak Janusz napisał kleniólwek w ten sposób zbroi się niewiele.

 

Moja wina, nie potrafiłem wytłumaczyć, albo zrobiłem to w sposób niezrozumiały :(

 

Absolutnie nie starałem się wytłumaczyć, że da się uzbroić w Delcie. Oczywiste jest, że jeśli montuje się Delfina, to każdy blank da się uzbroić w Deltę :) więc nie starałem się tego tłumaczyć ;)

Starałem się pokazać jedną z korzyści tego zbrojenia, istotną w odniesieniu do wskazanego przez kolegów blanku 6 lb. i Twoich rozterek odnośnie hipotetycznie zbyt małej mocy w konfrontacji z warszawską Wisłą. Oczywiście nie jest to jedyna zaleta tego zbrojenia.

 

Jeśli mogę coś zasugerować, uważam, że tylko z przekory na pewno nie warto budować kija B)


  • SpinDoktor likes this

#1571 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 posts
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Posted 09 January 2017 - 23:13

W Delfin+Delta mam obecnie 3 kijki z FA

Kraga SKXF 665-1N

Kraga SKXF 7016-1N

A teraz robię kleniowego SLXF 966-2N przelotek zapodałem 14 plus szczyt

 

O tak, 14+ mi się podoba :) dobra liczba, zrobi robotę ;)



#1572 OFFLINE   SpinDoktor

SpinDoktor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 09 January 2017 - 23:26

W Delfin+Delta mam obecnie 3 kijki

A teraz robię kleniowego SLXF 966-2N przelotek zapodałem 14 plus szczyt

Czyli nie jest to jakaś dramatycznie duża liczba przelotek. Nawet  patrząc od strony różnicy w kosztach to kijek w tej długości zbrojony tradycyjnie trzeba by było ubrać w 10-11 przelotek + szczyt.



#1573 OFFLINE   SpinDoktor

SpinDoktor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 09 January 2017 - 23:30

Moja wina, nie potrafiłem wytłumaczyć, albo zrobiłem to w sposób niezrozumiały :(

 

Absolutnie nie starałem się wytłumaczyć, że da się uzbroić w Delcie. Oczywiste jest, że jeśli montuje się Delfina, to każdy blank da się uzbroić w Deltę :) więc nie starałem się tego tłumaczyć ;)

Starałem się pokazać jedną z korzyści tego zbrojenia, istotną w odniesieniu do wskazanego przez kolegów blanku 6 lb. i Twoich rozterek odnośnie hipotetycznie zbyt małej mocy w konfrontacji z warszawską Wisłą. Oczywiście nie jest to jedyna zaleta tego zbrojenia.

 

Jeśli mogę coś zasugerować, uważam, że tylko z przekory na pewno nie warto budować kija B)

Janusz twoja wiedza i chęć podzielenia się nią w tym temacie jest nieoceniona...Dziękuje...


  • guciolucky and JanuszD like this

#1574 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 posts
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Posted 09 January 2017 - 23:58

Czyli nie jest to jakaś dramatycznie duża liczba przelotek. Nawet  patrząc od strony różnicy w kosztach to kijek w tej długości zbrojony tradycyjnie trzeba by było ubrać w 10-11 przelotek + szczyt.

 

A czy w kiju 9'6" 10/ 11 + top to tak dużo. Patrząc od strony kosztów 1x KL-H 10 + 13x 4,5 / 4 KT/KB nie będzie tak źle ;)


  • SpinDoktor likes this

#1575 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 10 January 2017 - 03:45

Bardzo dziękuje za opinie.  Wypowiedziała się w temacie "forumowa śmietanka" więc nie wypada się nie zgodzić  :) tylko słuchać, czytać i wyciągać wnioski. Co do blanku jestem już przekonany i uświadomiony że z tych dwóch wybór jest jeden. Co do zbrojenia Delfin + Delta zrozumiałem że się da. Czy warto? Trzeba przeanalizować wszystkie za i przeciw. Kusi mnie żeby to zrobić z samej przekory bo jak Janusz napisał kleniólwek w ten sposób zbroi się niewiele.

Co do zastosowania Delty to na pewno będzie miało to sens jeżeli da się uruchomić bardziej dolnik niż przy zwykłym tradycyjnym uzbrojeniu ,ale to już zależy od właściwości blanku . Nieporozumieniem byłoby zbrojenie różnych kijów Hot Shotowych czy też blanków w których mamy betonowy dół jak Kragi ,MHX P904 itp itd . Mając betonowy dół na nic zdadzą się te zabiegi ,bo nawet niskie przelotki ustawione bliżej kołowrotka nie wymuszą pracy i dodatkowej amortyzacji . W tym konkretnym przypadku przy blanku pracującym "pełną piersią" zabieg taki ma jak najbardziej sens i kij będzie miał dużo większe możliwości amortyzacji niż przy tradycyjnym zbrojeniu.


  • SpinDoktor likes this

#1576 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 posts
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Posted 10 January 2017 - 11:29

Janusz twoja wiedza i chęć podzielenia się nią w tym temacie jest nieoceniona...Dziękuje...

 

Mam wrażenie, że trochę za bardzo się rozpędziłeś ;) niepotrzebnie pompujesz balonik, oczekiwania Twoje i innych którzy ulegną Twoim sugestiom przerosną stan faktyczny, mnie takie kadzenie peszy, wiec w końcu po angielsku opuszczę salę i fajny, chociaż offtopowy temat dokona żywota przed czasem B)

 

 

Co do zastosowania Delty to na pewno będzie miało to sens jeżeli da się uruchomić bardziej dolnik niż przy zwykłym tradycyjnym uzbrojeniu ,ale to już zależy od właściwości blanku . Nieporozumieniem byłoby zbrojenie różnych kijów Hot Shotowych czy też blanków w których mamy betonowy dół jak Kragi ,MHX P904 itp itd . Mając betonowy dół na nic zdadzą się te zabiegi ,bo nawet niskie przelotki ustawione bliżej kołowrotka nie wymuszą pracy i dodatkowej amortyzacji . W tym konkretnym przypadku przy blanku pracującym "pełną piersią" zabieg taki ma jak najbardziej sens i kij będzie miał dużo większe możliwości amortyzacji niż przy tradycyjnym zbrojeniu.

 

Więc właśnie to starałem się wytłumaczyć kilka postów wcześniej. Moja wina, że mi się nie udało, tłumaczę zbyt oględnie, głównie dlatego, że nie chcę stawiać spraw zbyt kategorycznie, nie uważam, żebym miał monopol na wiedzę.

Więc może jeszcze raz, bardziej starannie, podniosę temat.

System Delta nie został stwożony do dalekich rzutów, tutaj miało być tylko nie gorzej jak w innych rozwiązaniach, i jest :)

To zbrojenie miało dać możliwość w większym stopniu wykorzystać potencjał blanków. Dało więcej niż zakładałem. Mnie to zaskakiwało, więc może nie być w pełni oczywiste i dla innych.

 

Jeśli rozpatrujemy blank z "betonowym" dolnikiem, został stworzony do finezyjnej prezentacji lekkiej przynęty dużym rybom (Popping) albo do prezentacji też stosunkowo małej, lekkiej przynęty bezpośrednio nad stanowiskiem walecznych, mocnych ryb które bytują w najtrudniejszych technicznie miejscach ( Mag Bass ). Jeśli ten blank (MB) uzbroimy zgodnie z nominalnym przeznaczeniem w cast i pod bassy, czyli istotne będzie siłowe wydarcie walecznej ryby razem z paroma kilogramami jakiejś moczarki czy innych krzaków, jeśli spacing tego casta zrobimy właściwie dla MB, oczywiste jest, że betonowy dolnik będzie pracował. Wtedy nie stanowi on tylko zbyt przedłużki do dużo delikatniejszego blanku, jest to oczywiste, do tego nikogo nie trzeba przekonywać :)

Jeśli ten sam blank uzbroimy w spinn pod sandacza to oczywiste staje się, że betonowy dolnik służy tylko do zacięcia dużego sandacza, staje się oczywistym że jego nie da się uruchomić ;)

W klasycznym spinningu się nie da. Jak wspomniałeś przelotki stożka uciekają od blanku, więc zmniejszają kąt natarcia. Bez różnicy czy zrobimy to w systemie KR, NGC, a szczególnie w klasycznym stożku, nie da się właściwie obciążyć blanku. Stożek musiałby startować, z powodu wysokości przelotek, więc kompensacji martwego kąta natarcia, jakieś 40 cm od kołowrotka. Jednak taka odległość wymusiłaby dużo wyższe przelotki jak klasycznie, o większych pierścieniach bo są za blisko szpuli i dławią rzuty. To stworzyło by jeszcze większy martwy kąt i konieczność zagęszczenia przelotek stożka celem prawidłowego ustawienia punktów podparcia/ obciążenia blanku. No w spinningu nie da się uruchomić "betonowego" dolnika :)

W Delcie stożek kończy się na 2 przelotce, która już jest chokerem, w szczególnych przypadkach można startową przelotkę przesunąć bliżej szpuli (po to zmieniłem kąt osi kołowrotka względem osi blanku), nawet na 33/30 cm od rantu szpuli, trzeba wtedy tylko dać trochę większą/ wyższą przelotkę (16). Drastycznie nie wpłynie to na odległość rzutów (-10/15%, sprawdzone) a pozwoli uruchomić dolnik.

Bynajmniej nie jest to jedyna istotna korzyść. O ile taki blank uzbrojony w spinning będzie suchy, nerwowy, mało przyjazny, da tylko komfort zacięcia, to uzbrojony w Deltę zmieni jednak charakterystykę w całym zakresie, będzie pracował jak uzbrojony w casta np. pod bassy, czyli ze szczególnym naciskiem na uruchomienie dołu :)

To właśnie w takich blankach daje największy uzysk i najwięcej innych korzyści.

 

Arturze, wiem, że te uchwyty są brzydkie, zupełnie nie mieszczą się w Twoich standardach, nie namawiam do zrobienia dla siebie jako wędki. O ile odradzam żeby wędkarze zlecali wykonanie takiego kija z przekory, dla sprawdzenia jak działa, o tyle uważam, że rod builder's mogą tylko skorzystać. Takie doświadczenie pomaga, częściowo daje się adoptować na potrzeby klasycznych konstrukcji, znacznie rozwija warsztat, elastyczność podejścia do zbrojenia :) Rozebranie aspektów jednego rozwiązania w kontekście innego otwiera oczy na, pozornie, zupełnie nie istotne szczegóły, polecam ;)


  • Jozi, gulf, ark70 and 3 others like this

#1577 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,019 posts

Posted 10 January 2017 - 19:10

Nie rozumiem dlaczego na temat delfina zawsze pisze się tylko w kategoriach: użyteczności z deltą i jeśli nie da się wykazać że delta + delfin będzie korzystniejszy dla danego blanku (uruchomi dolnik czy nie uruchomi) to zazwyczaj jest be i forsuje się jakiegoś skssa + pianka lub innego tvsa + korek.

Delfin to specyficzny uchwyt, który można chcieć mieć nie tylko ze względu na deltą. Ma przewagę pod wieloma względami nad standardowym dolnikiem, ale to już było poruszane w innych wątkach. Dla mnie ten uchwyt ma tylko zalety rozpatrując łącznie z deltą czy indywidualnie poprostu jako uchwyt/dolnik.

Edited by dreadknight, 10 January 2017 - 19:13.

  • strary and JanuszD like this

#1578 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 10 January 2017 - 20:04

 

 

Arturze, wiem, że te uchwyty są brzydkie, zupełnie nie mieszczą się w Twoich standardach, nie namawiam do zrobienia dla siebie jako wędki. O ile odradzam żeby wędkarze zlecali wykonanie takiego kija z przekory, dla sprawdzenia jak działa, o tyle uważam, że rod builder's mogą tylko skorzystać. Takie doświadczenie pomaga, częściowo daje się adoptować na potrzeby klasycznych konstrukcji, znacznie rozwija warsztat, elastyczność podejścia do zbrojenia :) Rozebranie aspektów jednego rozwiązania w kontekście innego otwiera oczy na, pozornie, zupełnie nie istotne szczegóły, polecam ;)

Wcale nie twierdzę że jest inaczej . Doceniam zalety Delty ponieważ robię bardzo dużo symulacji w różnych konfiguracjach ustawienia przelotek ,robię zdjęcia obciążonego blanku potem przezbrajam w inny wariant ,znowu zdjęcia i nakładam je na siebie przez co uzyskuję namacalne dowody oraz efekty jakie można uzyskać przez ustawienie oraz ilość przelotek .Dobrym przykładem jest system KR ,otóż tą koncepcję "odchudzenia blanku" oraz podparcia kilkoma więcej przelotkami zastosowało Fuji .Opisałem system na J.B i było tylu przeciwników ,wrogów ,którzy próbowali zmieszać mnie z błotem a teraz jak sprawa wygląda ? Na 10 kijaszków robionych i pokazywanych na forum 8-9 jest w systemie KR :) dlatego trzeba mieć głowę otwartą ,mądre oko i próbować zrozumieć a nie wypisywać androny na forum .Do Delty jestem przekonany i nikt mnie nie musi przekonywać bo robiłem już takie symulacje pod obciążeniem i kwestią czasu jest zrobienie sobie kija w Delcie .Co do tych standardów o których mówisz to one są tylko w głowie i to przed podjęciem decyzji o budowie ,designie ,przeznaczeniu i spacingu kija ,jeżeli się wszystko zrobi się dobrze i efekt użytkowy zadowala to wszelkie opory wcześniej odczuwane mijają po pierwszych pięciu minutach łowienia :) 

W koncie stoi i czeka na uzbrojenie blank Matagi Auriga do 5 g :) zobaczymy :)


  • Jozi, gulf and JanuszD like this

#1579 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 posts
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Posted 10 January 2017 - 21:29

90c42d9c23d629f1aa9142d4eaaee969.png 

 

 

 

Mam nadzieję, że pomogłem ;) ;P


  • strary likes this

#1580 OFFLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 359 posts
  • LokalizacjaKraków

Posted 10 January 2017 - 22:24

Apropos blanku Blaas SLXF966 w Delfinie i Delcie.

 

Chciałbym wędką  na tym blanku "machać" regularnie wobkiem około 3 gr na około 20 m.

 

Pod brzegiem muszę rybę ( najczęściej kleń , często ponad dobrze ponad 40 cm)   odciągać zdecydowanie od trawy i trzcin , w które lubi się on wbijać.

 

Czy da rady ?







Also tagged with one or more of these keywords: blanki, pracownia, fishing art, blank