Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pochwal się nowym sprzętem ! ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9438 odpowiedzi w tym temacie

#8121 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 25 luty 2022 - 20:13

Aaaaa... zaczynam kminić. Jeden lekki kijek i drugi, inny, cięższy zestaw ;)  :)  :good:



#8122 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 458 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 25 luty 2022 - 20:37

🤣🤣 Raczej trudno by mi było Antaresa do ul i na dodatek spinna podpiąć.
  • Marcin Rafalski lubi to

#8123 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 25 luty 2022 - 21:33

...tak, raczej



#8124 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 luty 2022 - 21:42

Mógł bym zacytować siebie z wpisu powyżej  ;)

Moje trzecie podejście do multika z Chin (poprzednie zakończyłem na testach)

Równo trzy tygodnie oczekiwania i Tsurinoya Dark Wolf KF-50SL dzisiaj wylądowała u mnie. 

Waga 137,8 bo co tu dużo mówić, konstrukcja z "plastiku", ale super spasowanie. Zero luzów, i trzeszczenia aż ciężko zdjąć polik z magnetykiem ;). Szpulka fajnie śmiga, łożyska cichutkie. No i waga szpulki...Chińczyk podaje 6,1 u mnie wychodzi prawie 6,4 (z łożyskiem) a więc i tak bardzo dobrze. Wszystkie pokrętła z klikiem oraz ładnie klikająca szpulka przy oddawaniu linki.  Jak to zagra w praktyce? Sprawdzę jak wyjdę z chaty po izolacji C19 :D

attachicon.gif IMG_20220212_125401a.jpg

attachicon.gif IMG_20220212_125527a.jpg

attachicon.gif IMG_20220212_125657a.jpg

attachicon.gif IMG_20220212_130222a.jpg

attachicon.gif IMG_20220212_125905a.jpg

 

Po raz pierwszy, przy okazji kupiłem plecionki tej firmy. Z pewną dozą braku zaufania przetestuję. Na plus zaliczam, że parametr wytrzymałości przy tych samych parametrach grubości, podają ok. dwa razy mniejsze niż EgiMetal 4X

attachicon.gif IMG_20220212_130434a.jpg

Dzisiaj pierwszy wypad testowy nad wodę. Pogoda nie była idealna (boczny wiaterek) , ale może to lepiej bo nie zawsze jest idealnie. Tak jak planowałem, złożyłem "chiński" zestaw więc multik podpiąłem do Tsurinoya Dexterity 0,6-8gr. Co tu dużo gadać. To jest pierwszy chański multik, który zostanie u mnie dłużej, niż tylko na testy. Płynna, cichutka praca, łożyska nie szumią (dałem po kropelce dobrej oliwki UL), magnetyk po prostu działa. Dobrą robotę zrobili za murem biorąc pod uwagę, że Adebaran BFS jest 5-6 razy droższy. Wszystko co ważyło już 2gr latało ok 15m (o 4gr nie ma co wspominać bo leciało dalekooooooo). Na koniec założyłem twisterka na haczyku w sumie 1,1gr. "rzuty" na ok 7m  ;)  :D

Dałem pleców bo pomyliłem pokrowce i nie zabrałem Tetona do 3gr ... będzie co sprawdzać jeszcze raz i do tego multik będzie już po przesmarowaniu serwisowym :)

Jest fajnie, zobaczymy jak długo ;)  :D


Użytkownik BOB edytował ten post 27 luty 2022 - 21:43

  • Dąbek 111, malinabar, Pisarz.......ewski Piotr i 4 innych osób lubią to

#8125 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 marzec 2022 - 18:09

No i zrobiło się stadko ... byle doczekać do maja B)  :)

Załączony plik  IMG_20220301_163524a.jpg   79,7 KB   45 Ilość pobrań

 

Pierwszy od góry, podpisany na brzuchu moim imieniem i nazwiskiem ... niech mamuśki od początku wiedzą z kim mają do czynienia :D



#8126 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2538 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 marzec 2022 - 20:01

Jestem ciekaw czy ta płetwa ogonowa nie będzie przypadkiem skutecznie chroniła kotwicy przed zębami.
  • md30 lubi to

#8127 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 marzec 2022 - 20:26

...się okaże. Mamuśki biorą od dołu ;)


  • cyprys19 lubi to

#8128 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3983 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 01 marzec 2022 - 20:42

...się okaże. Mamuśki biorą od dołu ;)

Kto jak nie Ty wie o tym najlepiej :blink: ;) ;)


  • BOB lubi to

#8129 OFFLINE   JerryM

JerryM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaBobolice
  • Imię:Jarek

Napisano 01 marzec 2022 - 20:50

...się okaże. Mamuśki biorą od dołu ;)


.. Żeby Ci starczyło czasu na te wszystkie przynęty....
  • BOB lubi to

#8130 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 marzec 2022 - 22:36

Robert, właśnie wydłubałem sobie podobnego dziwaka i miałem podobne obiekcje co do tylnej kotwicy. Zrobiłem przedłużkę z kółka łącznikowego i krętlika. Kolanka kotwicy sięgają za płetwę. Powinno być ok. Swoją drogą, konstrukcja o niezwykle obiecującej pracy.
  • BOB lubi to

#8131 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 02 marzec 2022 - 09:26

Jeśli będą spady lub nie zacięte brania, zapewne zastosuję takie rozwiązanie. Wszystko zweryfikuje praktyka. O ile wiem, to jeszcze nikt nie używał tych przynęt 


Użytkownik BOB edytował ten post 02 marzec 2022 - 09:27


#8132 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 marzec 2022 - 13:42

Mój ma ster pochylony ku dołowi. Wczoraj byłem nad Wisłą na testach. Byłem przygotowany na ewentualną porażkę, tymczasem praca przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Taki jerk skrzyżowany ze sterówką, dający duże możliwości kombinowania. Bardzo mocne kolebanie na boki, ciekawy opad i odjazdy prawo/lewo. Czego chcieć więcej? Zobaczymy się na GS, to się pochwalę. No i wreszcie mam dla Ciebie coś powierzchniowego. Lepiej późno, niż wcale 😁.
  • BOB lubi to

#8133 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 02 marzec 2022 - 17:23

Już się nie mogę doczekać spotkania, ale do tej pory, wrzuć jakieś foty tutaj ;)  :)



#8134 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 marzec 2022 - 18:00

Nie wrzucam żadnych fot. Po pierwsze, penetruję nadbużańskie Podlasie, a opisywany delikwent został w domu. Po drugie tajne/poufne i tylko dla wąskiego grona znajomych. Jak ktoś ma ochotę, zapraszam nad Wisłę, albo na forumowe spotkanie na Polnej. Trzeba pielęgnować naszą aktywność na forum, ale bezpośredni kontakt to jednak inna bajka.
  • Friko i BOB lubią to

#8135 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 06 marzec 2022 - 11:05

Może nie nowe ale bardzo sentymentalne dla mnie modele…

Załączone pliki


Użytkownik 19john92 edytował ten post 06 marzec 2022 - 11:06


#8136 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 06 marzec 2022 - 21:05

Stradic 2000FG.....mam do dziś.....rozmiarówka niby ultralajtowa, a tak naprawdę ten kołowrotek da radę każdemu boleniowi, szczupakowi, sandaczowi.....sumem niezbyt rekordowym pewnie też nie pogardzi.....bardzo mocna, metalowa konstrukcja, to się czuje już podczas nawijania linki......z małych mankamentów to rzecz jasna spore jak na dzisiejsze standardy luzy (ale też nie jakieś ogromne), niewkręcana, składana korbka, masa około 265 gramów (podaję z pamięci, może 270).....no i chyba jednak sposób nawoju, chociaż wygląda bardzo przyzwoicie, jak od linijki, nie za bardzo współpracuje z cienkimi, nowoczesnymi plecionkami......przynajmniej ja miałem podczas silnego wiatru problem z brodami.....ale być może dlatego, że miałem długa przerwę i się odzwyczaiłem.....aaa, jest jeszcze taka nieszczęsna guma pod rotorem, potrafi sparcieć.....i tak się u mnie stało, nie wytrzymała kontaktu z jakimś smarem......Shimano mi odpowiedziało, że nie posiadają już zapasu, ale żebym się nie przejmował, równie dobrze można łowić bez tej podkładki ;)    



#8137 OFFLINE   snup

snup

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 marzec 2022 - 22:06

U mnie też nie nowe ale "odświeżone". Doczekać się nie moge🙂

Załączone pliki



#8138 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2334 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 07 marzec 2022 - 09:31

Każdy, kto dziś chce coś kupić wie jakie to proste... Troche trwało, ale w końcu we właściwym garażu stoi  :) 
Przyczepka jechała pusta w jedną stronę, zatem dopiero teraz była szansa na pełne dopasowanie do siebie łodzi i przyczepki.
Dziobnica plus kilka innych elementów  już we własciwym miejscu.
Prawie 2,5 tys km w trasie, co nawet z dozwoloną prędkością 100 km/h przez Niemcy, nie było zbyt przyjemne. Przy okazji odkryliśmy ciekawostkę - po niemieckiej stronie mogliśmy podróżować 100 km/h, ale okazało się że rozstaw naszych osi jest tak niefortunny, ze akurat wyłapujemy w taki sposób łączenia na betonkach, że cały zestaw wpada w nieprzyjemną "bujawkę". Pozostało jechac szybciej lub wolniej niż dozwolone 100...

Załączony plik  20220204_155410 bis.jpg   54,51 KB   70 Ilość pobrań



#8139 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1179 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 07 marzec 2022 - 10:00

Niezły zestaw gratulacje! Mógłbyś napisać gdzie kupowałeś łajbę? Od dealera czy prywatnie?


  • Dano. lubi to

#8140 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2334 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 07 marzec 2022 - 10:52

Niezły zestaw gratulacje! Mógłbyś napisać gdzie kupowałeś łajbę? Od dealera czy prywatnie?

Dziękuję,

Zakup dd dealera. Jedna z trzech ostatnich sztuk na Europę na 2022r... Nestety Aluma nie sprzedaje już w tym roku nic na kontynent europejski.
 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych