Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pochwal się nowym sprzętem ! ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9438 odpowiedzi w tym temacie

#8521 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 07 styczeń 2023 - 16:07

Na sucho sprawia dobre wrażenie.

10 minut i gotowy do wodowania.

 

 

Właśnie jestem świeżo po wodowaniu... rąk nie czuje ale 4 km na wodzie jak na takiego amatora z brzuszkiem jak ja to niezły wyczyn  :P

Pierwsze wrażenie? Jako sprzęt do rekreacji świetny! Bardzo stabilny, lekki, bezpieczny, zwrotny, siedzisko dobrze wspiera plecy podczas wiosłowania, sporo miejsca "po długości".

Załączony plik  kaj1.png   313,08 KB   52 Ilość pobrań Załączony plik  kaj2.png   584,96 KB   55 Ilość pobrań

 

Poniżesz minusy czysto pod kątem wędkarskim (pamiętając, że to nie jest kajak wędkarski  ;))

- niska pozycja siedziska, będę musiał zrobić jakiś poddupnik żeby podnieść 4 litery o jakieś 30-40 cm, pływałem co prawda bez wędki ale już wiem, że w moim wypadku takie podwyższenie będzie konieczne (tylko do wędkowania). Ważna uwaga - o łowieniu na stojąco można zapomnieć... próbowałem wstać, nie polecam.

- przewożenie wędki: musze wymyślić jakieś klipsy, opaski bo na ten moment miałbym obawy jeśli chodzi o bezpieczne przewożenia kija (stojak w oparciu w tej wersji siedziska odpada moim zdaniem)

 

Jeszcze jedna rzecz - polecam jakiegoś drybaga żeby mieć wszystkie graty pod ręką.  W kajaku miejsca jest niby dużo ale jest długi i wąski, wiec sięganie po rzeczy gdzieś na samym dziobie/rufie nie jest łatwe, po za tym przy wiosłowaniu "lewa/prawa" jest spore ryzyko zamoczenia siebie i sprzętu (np. komórki)

 

W każdym razie kajak u mnie zostaje, rekreacyjnie będzie używany często i gęsto, wędkarsko przetestuje pewnie dopiero w maju.


Użytkownik robbertzam edytował ten post 07 styczeń 2023 - 16:21


#8522 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1833 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 07 styczeń 2023 - 17:34

Właśnie jestem świeżo po wodowaniu... rąk nie czuje ale 4 km na wodzie jak na takiego amatora z brzuszkiem jak ja to niezły wyczyn :P
Pierwsze wrażenie? Jako sprzęt do rekreacji świetny! Bardzo stabilny, lekki, bezpieczny, zwrotny, siedzisko dobrze wspiera plecy podczas wiosłowania, sporo miejsca "po długości".
kaj1.png kaj2.png

Poniżesz minusy czysto pod kątem wędkarskim (pamiętając, że to nie jest kajak wędkarski ;))
- niska pozycja siedziska, będę musiał zrobić jakiś poddupnik żeby podnieść 4 litery o jakieś 30-40 cm, pływałem co prawda bez wędki ale już wiem, że w moim wypadku takie podwyższenie będzie konieczne (tylko do wędkowania). Ważna uwaga - o łowieniu na stojąco można zapomnieć... próbowałem wstać, nie polecam.
- przewożenie wędki: musze wymyślić jakieś klipsy, opaski bo na ten moment miałbym obawy jeśli chodzi o bezpieczne przewożenia kija (stojak w oparciu w tej wersji siedziska odpada moim zdaniem)

Jeszcze jedna rzecz - polecam jakiegoś drybaga żeby mieć wszystkie graty pod ręką. W kajaku miejsca jest niby dużo ale jest długi i wąski, wiec sięganie po rzeczy gdzieś na samym dziobie/rufie nie jest łatwe, po za tym przy wiosłowaniu "lewa/prawa" jest spore ryzyko zamoczenia siebie i sprzętu (np. komórki)

W każdym razie kajak u mnie zostaje, rekreacyjnie będzie używany często i gęsto, wędkarsko przetestuje pewnie dopiero w maju.


Pływanie w spodniobutach jest bardzo niebezpieczne w przypadku wywrotki :)

#8523 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 07 styczeń 2023 - 17:39

Pływanie w spodniobutach jest bardzo niebezpieczne w przypadku wywrotki :)

Tak, wiem ale spokojnie... pierwszy wypad wzdłuż brzegu na znanych wodach, do 1,5 m max. 



#8524 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 styczeń 2023 - 17:48

No nie tak na sucho,trybunał, żubrówka itd. w tle płynie:)

Puste niestety  :(


  • MarcinMal lubi to

#8525 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 styczeń 2023 - 18:07

Właśnie jestem świeżo po wodowaniu... rąk nie czuje ale 4 km na wodzie jak na takiego amatora z brzuszkiem jak ja to niezły wyczyn  :P

Pierwsze wrażenie? Jako sprzęt do rekreacji świetny! Bardzo stabilny, lekki, bezpieczny, zwrotny, siedzisko dobrze wspiera plecy podczas wiosłowania, sporo miejsca "po długości".

attachicon.gif kaj1.png attachicon.gif kaj2.png

 

Poniżesz minusy czysto pod kątem wędkarskim (pamiętając, że to nie jest kajak wędkarski  ;))

- niska pozycja siedziska, będę musiał zrobić jakiś poddupnik żeby podnieść 4 litery o jakieś 30-40 cm, pływałem co prawda bez wędki ale już wiem, że w moim wypadku takie podwyższenie będzie konieczne (tylko do wędkowania). Ważna uwaga - o łowieniu na stojąco można zapomnieć... próbowałem wstać, nie polecam.

- przewożenie wędki: musze wymyślić jakieś klipsy, opaski bo na ten moment miałbym obawy jeśli chodzi o bezpieczne przewożenia kija (stojak w oparciu w tej wersji siedziska odpada moim zdaniem)

 

Jeszcze jedna rzecz - polecam jakiegoś drybaga żeby mieć wszystkie graty pod ręką.  W kajaku miejsca jest niby dużo ale jest długi i wąski, wiec sięganie po rzeczy gdzieś na samym dziobie/rufie nie jest łatwe, po za tym przy wiosłowaniu "lewa/prawa" jest spore ryzyko zamoczenia siebie i sprzętu (np. komórki)

 

W każdym razie kajak u mnie zostaje, rekreacyjnie będzie używany często i gęsto, wędkarsko przetestuje pewnie dopiero w maju.

Niezła recenzja. Jakie ciśnienie w balonach i podłodze dałeś? W instrukcji jest 3/10 ale na zaworze podłogi jest 8. Musze do nich zadzwonić. 



#8526 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1695 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 07 styczeń 2023 - 18:56

A jak podniesiesz 4 litery o 40 cm i o tyle podniesiesz środek ciężkości, to  nie stanie się zbyt niestabilny?



#8527 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 07 styczeń 2023 - 21:04

Puste niestety  :(

No pewnie ! Zakup "oblany"  ;) Przepraszam nie mogłem się powstrzymać  :)



#8528 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 07 styczeń 2023 - 21:27

A jak podniesiesz 4 litery o 40 cm i o tyle podniesiesz środek ciężkości, to  nie stanie się zbyt niestabilny?

Jest takie ryzyko... poeksperymentuje z różnymi wysokościami na płytkiej wodzie...   ;)


  • S.N. lubi to

#8529 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 07 styczeń 2023 - 21:29

Niezła recenzja. Jakie ciśnienie w balonach i podłodze dałeś? W instrukcji jest 3/10 ale na zaworze podłogi jest 8. Musze do nich zadzwonić. 

podłogę tak jak na zworze czyli 8 ale wydawała mi się trochę za miękka wtedy, tuby na wyczucie



#8530 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 16 styczeń 2023 - 15:17

Na nowy rok😉Załączony plik  aaa1.jpg   41 KB   46 Ilość pobrań

#8531 OFFLINE   lapland

lapland

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaJämtland
  • Imię:Piotr

Napisano 16 styczeń 2023 - 19:00

Przesiadka ze swiftcurrent

Załączone pliki


  • Mdah lubi to

#8532 OFFLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 17 styczeń 2023 - 22:19

Nowy zestaw na lekko

d636e0b441828d01261922bbc9c70c0b.jpg

#8533 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 19 styczeń 2023 - 15:10

Coś na sandacze chociaż do czerwca jeszcze szmat czasu :)

Załączone pliki


  • Mdah, malinabar i md30 lubią to

#8534 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 19 styczeń 2023 - 18:26

Coś na sandacze chociaż do czerwca jeszcze szmat czasu :)

Bardzo to szybkie? Myślałem pod szczupaki



#8535 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 364 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 styczeń 2023 - 19:29

a ja dzisiaj nabyłem Zilliona <3

Do sezonu jeszcze daleko ale po mału kompletuje zestaw :)

 

Załączone pliki



#8536 OFFLINE   JerryM

JerryM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaBobolice
  • Imię:Jarek

Napisano 19 styczeń 2023 - 21:16

Piękny....I mnie to czeka :)
  • Mateo90 lubi to

#8537 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 19 styczeń 2023 - 21:41

Bardzo to szybkie? Myślałem pod szczupaki


Na sucho wydaje się dość szybki, czuć moc w dolniku. Na szczupaki to nie moja bajka
  • Mariusz1000 i GroPerch lubią to

#8538 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 21 styczeń 2023 - 07:39

No to ja się pochwalę w imieniu mojego 10 letniego bratanka Julka , sprawnie posługuje się castingiem ,do tej pory używał curado 201e7 a teraz postanowiłem dać mu lepsze narzędzie
36906100a4da5b88med.jpg

#8539 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 21 styczeń 2023 - 09:16

No to ja się pochwalę w imieniu mojego 10 letniego bratanka Julka , sprawnie posługuje się castingiem ,do tej pory używał curado 201e7 a teraz postanowiłem dać mu lepsze narzędzie
36906100a4da5b88med.jpg



Można zostać twoim bratankiem???

#8540 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 21 styczeń 2023 - 09:23

Mam jeszcze siostrzenicę nota bene Julkę ,na razie jeszcze nie wędkuje (10 miesięcy) ,kija już wie jak chwycić , także kto wie 🥰

Użytkownik hm62 edytował ten post 21 styczeń 2023 - 09:25





Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych