Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pochwal się nowym sprzętem ! ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9418 odpowiedzi w tym temacie

#9401 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1117 postów

Napisano 27 czerwiec 2024 - 20:41

Jak zwykle zaryzykowałem ... w końcu ktoś musi ;)  :P  :D

Na sucho to to trochę dziwnie kręci, w prawym poliku (gdzie normalnie jest jakiś system hamulca rzutowego) coś się przetacza/przemieszcza jak kulki w systemie rzutowym woblera B) Wszystkie pokrętła na gęstym kliku. Klikier szpulki jest.

Co to za diabeł i jak zadziała w praktyce? się zobaczy. 

attachicon.gif IMG_20240627_172611a.jpg

attachicon.gif IMG_20240627_172643a.jpg

attachicon.gif IMG_20240627_172728a.jpg

attachicon.gif IMG_20240627_172750a.jpg

attachicon.gif IMG_20240627_172814a.jpg

attachicon.gif IMG_20240627_172912a.jpg

attachicon.gif IMG_20240627_172936a.jpg

attachicon.gif IMG_20240627_173023a.jpg

attachicon.gif IMG_20240627_173207a.jpg

 

https://www.facebook...01184673375258/


  • BOB lubi to

#9402 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10172 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 czerwiec 2024 - 20:46

Widziałem. Przeonanizowałem :rolleyes:  :D wszystko w necie na temat tego cudaka ;)


  • Biesan lubi to

#9403 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 27 czerwiec 2024 - 21:15

 Mała recenzja Pawła Mireckiego - https://www.facebook...3340362538527/ 


  • BOB lubi to

#9404 OFFLINE   SzczupakRzeczny

SzczupakRzeczny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów

Napisano 27 czerwiec 2024 - 21:36

Pan Paweł jest chyba bratem przedstawiciela na Polskę :) Moim zdaniem nie będzie w stu procentach rzetelnie :) Multika nie miałem nie wypowiadam się , chętnie prześledzę i poczytam co Robert napisze :)
  • guciolucky, BOB i HaDe lubią to

#9405 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 27 czerwiec 2024 - 21:56

 Mała recenzja Pawła Mireckiego - https://www.facebook...3340362538527/ 

1. "sam kontroluje obroty szpulki" - inteligentny!

2. "specjalnie zrobię wszystko to, czego nie należy robić ze zwykłym multiplikatorem" - kurde, ja też rzucam i nic nie robię z multiplikatorem. No dobra zatrzymuję szpulkę przed wpadnięciem przynęty.

3. Nawinięte 38 obrotów korbką  -  a niech nawija po 80 cm. Jeżeli film nie jest pocięty, to wynik szału nie robi.

4. No i te "od 10 g". Jeżeli jest jakiś posiadacz tego cuda, to niech zapnie 5 g Pb + 5 g silikonu i rzuci na 30 m. Ba! Niech dopnie nawet 2X więcej furgotającej w powierzu przynęty. Chętnie obejrzę jakiś film. Chętnie odszczekam mój pesymizm.

5. Może ktoś podać wagę szpuli z tym systemem?

Recenzje ludzi, którzy mają za to płacone pieniądze jakoś do mnie nie przemawiają.

Ciekawe, czy kurz szybko opadnie po tej nowości?


  • Sławek Oppeln Bronikowski, BOB i venom_666 lubią to

#9406 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1850 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 27 czerwiec 2024 - 22:33

:wacko:   Mój starusieńki chyba 30-40 letni ultramag od abu. Regulacja prędkości opadu przynęty dociskiem szpuli + ustawienie magnetycznego by szpulka po dotknięciu podłogi stawała - dokladnie tak samo bezobsługowy przy łowieniu. Nigdy nie złpałem brody czy innego ptasiego gniazda.

Ciekawe że w tej recenzji rzuca jedynie sliderem i to dosyc ćiężkim. Chętnie obejrzałbym nieciety film ze sliderem czy gumą 120g i po zmianie z "nielotem" 10g. Najlepiej na trawie z taśmą ktora pokaże realną odległość rzutu.


  • BOB i HaDe lubią to

#9407 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5004 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 czerwiec 2024 - 22:59

Dajmy mu szansę i zobaczymy



#9408 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 27 czerwiec 2024 - 23:00

... i po zmianie z "nielotem" 10g. Najlepiej na trawie z taśmą ktora pokaże realną odległość rzutu.

Żeby być uczciwym, to wypadałoby dopasować wędzisko do tak lekkich przynęt, choć i tak jakoś tego nie widzę. Poza tym, przy moim siermiężnym rzucaniu "byle dalej" tak lekkimi przynętami , to nie widzę sensu używania multiplikatora, który waży prawie 300 g.


  • Marcin Rafalski, BOB i Alexspin lubią to

#9409 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5004 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 czerwiec 2024 - 23:08

Bardziej chodzi o czydasie niż inne gatunki ;)



#9410 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 27 czerwiec 2024 - 23:25

Czas mi pokazał, że w castingu zestaw powinien być dobrze zgrany jeśli chcemy dobrze się bawić czyli łowić w miarę komfortowo i bezstresowo. A, że są się ? Prawdopodobnie tak tylko po co się męczyć ?
  • Pumba, HaDe i Alexspin lubią to

#9411 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1850 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 28 czerwiec 2024 - 00:36

Żeby być uczciwym, to wypadałoby dopasować wędzisko do tak lekkich przynęt, choć i tak jakoś tego nie widzę. Poza tym, przy moim siermiężnym rzucaniu "byle dalej" tak lekkimi przynętami , to nie widzę sensu używania multiplikatora, który waży prawie 300 g.

Jak sam wiesz, chodzi o rozpędzenie szpuli do odpowiednich obrotów by oddawała linkę zgodnie z prędkością lotu przynęty. Dlatego do lekkich przynet sosuje sę ©óżne tunningowe leciutkie, a do cięzkich nie trzeba.

No ale ok. niech będzie na twoje. Film bez cięć nawet ze zmianą kija i przynętmi góra/dół + osiagana odległość. dla pewności przypon strzłowy bo jednk góra zakresu urwie połowę normalnych linek przy siłowym wymachu.

No i to co sam zauważyłeś - kij do przynęt +/-10g to max 70-80gram... multik 300gram do zestawu??


  • BOB i HaDe lubią to

#9412 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 28 czerwiec 2024 - 05:47

...No ale ok. niech będzie na twoje...

Chodziło mi tylko o to, że będąc obiektywnym, to wypadałoby sprawdzić jak zachowuje się multiplikator z wędziskiem , które będzie w stanie wypluć tak lekką przynętę. Być może mam mylne wyobrażenie na temat tego sprzętu. :) Ciekaw jestem, czy ten nowatorski wynalazek przyjmie się na rynku.

 

Kiedyś próbowałem sobie udowodnić, że Abu w rozmiarze 5000 da się łowić przynętami rzędu 10 g masy łącznej. Szybko zrezygnowałem, bo było to totalnie nieefektywne. Przynajmniej w moim wydaniu.


  • azhek i BOB lubią to

#9413 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10172 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 czerwiec 2024 - 07:22

1. "sam kontroluje obroty szpulki" - inteligentny!

2. "specjalnie zrobię wszystko to, czego nie należy robić ze zwykłym multiplikatorem" - kurde, ja też rzucam i nic nie robię z multiplikatorem. No dobra zatrzymuję szpulkę przed wpadnięciem przynęty.

3. Nawinięte 38 obrotów korbką  -  a niech nawija po 80 cm. Jeżeli film nie jest pocięty, to wynik szału nie robi.

4. No i te "od 10 g". Jeżeli jest jakiś posiadacz tego cuda, to niech zapnie 5 g Pb + 5 g silikonu i rzuci na 30 m. Ba! Niech dopnie nawet 2X więcej furgotającej w powierzu przynęty. Chętnie obejrzę jakiś film. Chętnie odszczekam mój pesymizm.

5. Może ktoś podać wagę szpuli z tym systemem?

Recenzje ludzi, którzy mają za to płacone pieniądze jakoś do mnie nie przemawiają.

Ciekawe, czy kurz szybko opadnie po tej nowości?

Chyba nie oglądałeś zamieszczonych przeze mnie zdjęć (to na cholerę się męczę?) :D

Szpula waży ok. 20g

 

Żeby być uczciwym, to wypadałoby dopasować wędzisko do tak lekkich przynęt, choć i tak jakoś tego nie widzę. Poza tym, przy moim siermiężnym rzucaniu "byle dalej" tak lekkimi przynętami , to nie widzę sensu używania multiplikatora, który waży prawie 300 g.

Na kolejnym zdjęciu jest waga multika ... 201g

Postaram się za jakiś czas odpowiedzieć Wam i samemu sobie na wiele pytań, które wynikają z takich samych moich wątpliwości (po krótce podałem je w jednym z moich wpisów) ;)



#9414 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 28 czerwiec 2024 - 08:54

A wystarczy użyć kołowrotka spinningowego ...



#9415 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 28 czerwiec 2024 - 08:57

Chyba nie oglądałeś zamieszczonych przeze mnie zdjęć (to na cholerę się męczę?) :D

Szpula waży ok. 20g

 

Na kolejnym zdjęciu jest waga multika ... 201g

Postaram się za jakiś czas odpowiedzieć Wam i samemu sobie na wiele pytań, które wynikają z takich samych moich wątpliwości (po krótce podałem je w jednym z moich wpisów) ;)

No tak to jest jak się człowiek włącza w połowie dyskusji. ;) Lekcja odrobiona!

Zwracam uwagę jeszcze na jeden szczegół:

Załączony plik  svog1.jpg   34,8 KB   11 Ilość pobrań

Jakoś linki tak biednie na szpuli. Odległość rzeczywista vs "pudełkowa"  może być znaczna. Wyspowiadaj się Robercie z wrażeń z użytkowania!


Użytkownik HaDe edytował ten post 28 czerwiec 2024 - 08:57

  • BOB lubi to

#9416 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10172 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 czerwiec 2024 - 10:00

Nawinę coś po wrąbek ;) równocześnie mocnego i cienkiego(?!) :D

Na poważniejsze testy będę miał więcej czasu podczas urlopu lipiec/sierpień


Użytkownik BOB edytował ten post 28 czerwiec 2024 - 10:08


#9417 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 czerwiec 2024 - 11:14

Zwracam uwagę jeszcze na jeden szczegół:

attachicon.gif svog1.jpg

Jakoś linki tak biednie na szpuli. Odległość rzeczywista vs "pudełkowa"  może być znaczna.

 

Linki mało bo pewnikiem ryby wyciągli ;) Miałem ja ostatnio histara aurora na testach. Nic nie pisałem bo najprawdopodobniej trafiłem na wadliwy egzemplarz. Ogólnie nawet spoko zabawka do łowienia na lekko, ale  piach w przekładni zniechęcił mnie konkretnie. Doviello, którego również posiadam to "stellka" jest przy tym egzemplarzu histara, którego posiadałem. A szkoda bo i szpula leciutka i hamulec zaskakująco wydajny, Może kiedyś tam kupię ponownie aby sprawdzić raz jeszcze.



#9418 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10172 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 czerwiec 2024 - 14:40

Sławku, proszę pisz "uważniej" bo trochę zatraca się sens wypowiedzi.

Hubercik, zwracam honor i gratuluję intuicji :good: . Coś się zwaliła waga. Multik waży 308g :P  B) 



#9419 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 czerwiec 2024 - 14:43

Pewnie dlatego tak rzadko ostatnio piszę, ale cieszy mnie, że waga się naprawiła.
  • BOB lubi to