Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klenie 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1241 odpowiedzi w tym temacie

#701 OFFLINE   Winko

Winko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaGorlice
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Winiarski

Napisano 01 lipiec 2015 - 18:57

To jest włąsnie najlepsze. Kiedy człowiekowi się wydaje, że już sporo pojął i teraz już tylko z górki to przychodzi moment, że nagle ta wiedza jest mało warta i trzeba zaczynać od nowa.

 

Na szczęście ryby to nie tak schematyczne stworzenia i mają swoje chimery.

Ta ciągła pogoń nakręca całą spirale i właśnie chyba to jest  w tym wszystkim piękne.

 

Tylko właśnie chyba dlatego tak uwielbiam łowić właśnie klenie - ile to ja już pokornych chwil nad wodą z ich powodów miałem, w samotności oczywiście bez tych omawianych w temacie  :rolleyes:


  • Tom@son lubi to

#702 OFFLINE   Michał P.

Michał P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 01 lipiec 2015 - 19:55

A ja już trochę zaczynam podupadać na duchu... przerzuciłem dziś masę ryb, ale niestety bez konkretów  :( 

25sx0s4.jpg



#703 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 01 lipiec 2015 - 19:57

Chłopie ale masz piękną wodę, te trzcinki.... Prawdziwy skarb... i na dodatek ryby pływają ! :)



#704 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5004 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 01 lipiec 2015 - 20:16

Lekcje od profesorów są na porządku dziennym, opiszę moją ostatnią,  miałem wyjście ogromnego klenia w małej, wąskiej, głębokiej, zarośniętej i krystalicznie czystej rzece.

                            Kleń podnosił się do swobodnie spływającego smużaka, robił to bardzo wolno, dostojnie i ostrożnie, oglądał przynętę ale zdecydował się ją zjeść. Klęczałem w kępie wysokiej trawy wymieszanej pokrzywami i z nieco wyższej pozycji oglądałem całą scenę jak w akwarium. Szerokość klenia w karku porównywałem do szerokości mojego uda a emocje jakie towarzyszyły tej, trwającej dla mnie wieki, chwili były na najwyższym poziomie...

 

Kleń ustawił się pod kątem tak, że widziałem lekko pożółkły, mleczno-beżowy spód jego pyska, odległość jego grubych jak u Pameli warg od przynęty można by zmierzyć w milimetrach, w tej samej chwili widziałem oczami wyobraźni cały finał akcji - wszystko miałem poukładane bo mózg wykonał ultra szybką symulację (luz żyłki skasowany, smużak znika w pysku, pysk się zamyka, zacinam, wsuwam się do wody, ryba się płoszy ucieka w dół rzeki i spokojnie holuję ją pod do dużego podbieraka, który jest przypięty i spoczywa na moich plecach)...

Ciało mam tak napięte jak cięciwa łuku milisekundę przed wypuszczeniem strzały, smużak jest już tak blisko warg klenia, że zaczynają się otwierać i zaciągać strumień wody wraz z moją przynętą, żyłka jest wyprostowana i bez luzu...w tej dokładnie chwili moja ręką sama odpala zacięcie...ryba płoszy się i wykonuje szybko zwrot burząc przy tym lustro wody jakby do rzeki wpadła betonowa trelinka, jestem w szoku co się stało??? przecież kontrolowałem sytuację, nie był to mój pierwszy kleń w życiu, i nagle cios już nigdy więcej nie trafi mi się taki kleń ...

Niby skusiłem tego klenia ale co z tego...organizm nie wytrzymał napięcia, niby wszystko wiedziałem ale ręka poszła w ruch, nie potrafię tego wytłumaczyć...Zwyczajnie wiele razy nie ma bata na...



#705 OFFLINE   morouk

morouk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 01 lipiec 2015 - 21:02

Gucio, znam Twój ból.

Miałem podobnie, by nie powiedzieć - niemal identycznie.

Było to 2 lata temu.

Namierzyłem największego klenia w swoim życiu.

Chodził w krystalicznej wodzie, z płytkiej na głęboką rynienkę, zżerał coś i wracał na płyciznę odpocząć. I tak cyklicznie co kilka minut.

Był olbrzymi. Widziałem go z 20 metrów i pomyślałem - ale boleń!

Jak skradając się zobaczyłem go bliżej - z ust tylko wyszeptałem: ja pierdzielę .... Ale kleń.

Momentalnie rąsie od przypływu adrenaliny rozpoczęły drżenie.

Wiążę jedną muchę. Podpływa, wącha i olewa. Wiążę drugą, piątą - to samo.

Nerwy już mam jak postronki. W krystalicznej wodzie widzę wszystko jak na dłoni. Skrywam się za zwalonym drzewem więc On mnie nie dostrzega.

Wreszcie zakładam czarnego żuka.

Podpływa.

Otwiera paszczę. Zasysa.

Zacinam.

Za wcześnie o jedną milisekundę.

Ryba robi zwrot w lewo na ogonie z takim impetem, że okoliczne rybki wyskakują na brzeg (serio).

Ja klękam w rzece i gryzę muchówkę wściekły na prawicę, która zdecydowała się na zacięcie.

Potem dochodzę do siebie jeszcze z 20 minut na moście, rozmawiając telefonicznie z kumplem.

"Wiesz, ja zacinam, jak robi zwrot na ogonie i daje nura" - gorzkie to były wówczas słowa, oj gorzkie.

Kleń miał wg mnie 60 cm lekko.

Scenę, gdy podpływa, otwiera pysk, zasysa i daje nura pamiętam w szczegółach do dziś. I zapamiętam pewnie już do końca życia.

Ten jeden moment, ta chwila, gdy polowałem na niego i w końcu go sprowokowałem, jest dla mnie taką swoistą alegorią łowienia na muchę.

Ciche podejście, precyzyjna, staranna, nienachalna prezentacja, czysta woda, delikatne położenie sznura, machnięcia ogonem, gdy podpływał do muchy .... i wszystko jak w akwarium ...

"Wrócisz po niego, wiesz już, gdzie stoi" - słowa kolegi były marnym pocieszeniem. On już tam nie wrócił, w każdym razie więcej go tam nie widziałem.

Klenisko, które skusiłem, lecz nie złowiłem. Największy, jakiego kiedykolwiek, gdziekolwiek widziałem. Ech....

Współczuję Ci z jednej strony. Ale z drugiej - masz przygodę, którą zapamiętasz na długo, oj długo :)

I już więcej nie popełnisz tego samego błędu, zaręczam Ci :)

Głowa do góry.


Użytkownik morouk edytował ten post 01 lipiec 2015 - 21:04


#706 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 03 lipiec 2015 - 12:32

Wątek kleniowy prawie na 2 stronie! Nie może być!

 

Wczorajszy rybś. Stary odrzański kleniuch, z 5 na przedzie i małym plusikiem z tyłu ;) Ryba zagryzła dużą Brombę na napływie. Kijek CD 3,05m 4-14g, Daiwa Caldia '09 2506W, żyłeczka 0,18mm, mała agrafka, no i wspomniana duża Bromba, prowadzona wachlarzem ;)

 

118k1tz.jpg



#707 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 03 lipiec 2015 - 14:04

jest MOC !


  • Kamil Z. lubi to

#708 OFFLINE   Michał P.

Michał P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 03 lipiec 2015 - 17:31

Kiedy takiego dostanę :(

Ja dziś miałem sobie odpuścić, wybrałem się z dziewczyną "poprażyć" na słońcu ale.. jako że nie lubię tak bezczynnie wylegiwać się na piachu to zabrałem ze sobą kijaszka  :D 

2ahywy9.jpg



#709 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 03 lipiec 2015 - 19:27

Kiedy takiego dostanę :(

Kiedyś na pewno :)

Mi też się takowy marzy na muchę, jednak tym razem muchówka leżała na burcie, a w robocie był spinning ;)



#710 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 03 lipiec 2015 - 23:28

Michal w taka "LAMPE" z muchowka podziwiam :D  ,ja dzisiaj pod wieczor pare kluskow na "male widly" zlowilem najwiekszy 40+ szybko wyczepione w wodzie :rolleyes:  taki upal nawet rybkom szkodzi :rolleyes: kamienie nagrzane jak "przypiecek" mozna sie poparzyc :angry:


Użytkownik marius13 edytował ten post 03 lipiec 2015 - 23:30


#711 OFFLINE   Andrzej Leśniak

Andrzej Leśniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 05 lipiec 2015 - 08:53

Jeden z wczorajszego porannego wypadu. Piękna odrzańska kluska 53 cm. Zameldował się na kiju już o godzinie 5.15. Na drugim zdjęciu widok na to co zrobił z kotwiczkami.  :)  Kółeczko łącznikowe w połowie rozprostowane, a oczko w wobku przestawione na skos  :)  :)  :)

Załączone pliki


Użytkownik Endriu1979 edytował ten post 05 lipiec 2015 - 12:37


#712 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 05 lipiec 2015 - 11:37

Klusek z rzeczki ledwo cieczki. Łowienie na wypatrzonego a brania z przytupem.

Załączone pliki



#713 OFFLINE   Norbert 78

Norbert 78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 05 lipiec 2015 - 12:22

Kleń z przedostatniej nocki ostatniej nocki, był jeszcze większy, niestety spadł ;)

 

DSCN0733_zpsbd6l2png.jpg



#714 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 713 postów

Napisano 05 lipiec 2015 - 22:44

Dzisiaj przy okazji wyjazdu w okolice N.Sącza , wyskoczyłem na 2 godz. na Poprad, efekt 1 kluska 50+, 1 mniejszy i 2 spięte brzany, które były głównym celem...

Przepraszam za nieudolną prezentację i trzymanie ryby, ale tak to jest samemu komórką i jeszcze te +33C  w cieniu...a rybkę chce się szybko wypuścić.Załączony plik  20150705_1721011.jpg   67,46 KB   22 Ilość pobrań

1Klenik na Salmiaka, a brzany spięte i 2gi kleń na Widełka brzanówkę.Brały na granicy bystrej rynny i wypłycenia, a kleń całkiem na wypłyceniu.Wszystko poniżej bystrza natleniającego wodę.


Użytkownik jerzy6 edytował ten post 05 lipiec 2015 - 22:46


#715 OFFLINE   marekn

marekn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisano 06 lipiec 2015 - 16:24

Nareszcie znalazłem chwilę smile.gif. Woda ledwie się sączy, więc wziąłem muchówkę.

Załączone pliki



#716 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5004 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 06 lipiec 2015 - 19:01

@Endriu1979 Kiedy ten kleń został złowiony?



#717 OFFLINE   Michał P.

Michał P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 06 lipiec 2015 - 19:47

Dzisiaj wyrwałem się po weekendowym przestoju powodowanym przez spływy kajakowe na dniówkę nad rzekę. Trochę się obawiałem przepowiadanej popołudniowej wichury, jednak chciwość na wędkowanie wygrała. Początek nie był obiecujący, nie zanotowałem żadnych brań ani nawet wyjść do piankowców. Słońce piekło niemiłosiernie, na dodatek wichura rozpoczęła się zdecydowanie wcześniej niż przewidywały prognozy. No to fajnie, otwarty teren, wiatr hula, rzucić się nie da. Wreszcie żuka zasysa fajna rybka a humor się poprawia:

4gly8j.jpg

2yopid0.jpg


A później pół dnia siepania, błądzenie po kolejnych odcinkach rzeki i wielkie, ogromne nic.. Zrezygnowany podjąłem w końcu decyzję aby przerwać tą nierówną walkę z wichurą i wrócić do domu, jednak wcześniej wstąpiłem jeszcze na ciekawy odcinek na którym dawno nie muchowałem.. Długo nic się nie działo, wiatr wiał prosto w twarz utrudniając rzuty do maksimum.. wreszcie udało mi się podać żuka tak że niemal ześliznął się po trawkach porastających burtę na przeciwległym brzegu, chwila spływu i nagle dostrzegam wielkie cielsko odrywające się od dna wprost na muchę.. która za chwilę zniknęła w paszczy potężnego klenia  :D to było to! wykorzystując całą swoją masę ryba murowała do dna, dając mi przy tym mnóstwo emocji.. kilka mocnych odjazdów, przytulenie się do dna, cała gama różnych zabiegów mających obrócić losy walki na jego stronę.. jednak po chwili kleń słabnie i mogę próbować podbierać. Wiedziałem już, że będę miał swoją upragnioną "5" z przodu  :lol: 

k39iep.jpg

3145bq1.jpg

e9eoa0.jpg

Pobiłem tym samym swój kleniowy PB o 8 cm i ustawiłem poprzeczkę na liczbie 56   ;)


Użytkownik Michał P. edytował ten post 06 lipiec 2015 - 20:08


#718 OFFLINE   prusak

prusak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaKrupski Młyn

Napisano 06 lipiec 2015 - 20:05

W końcu udało mi się wyskoczyć na ryby.
Pobudka o 2.30, 3.15 wyjazd, nad wodą koło piątej.
Świt ładny! Chłodno, mgiełka...
9917b162f1955f93.jpg

Pierwsze rzuty i pierwsze branie. Trzydzieści-parę cm z przelewu. Wyglądał jakby był zły, chyba nie na mnie...
faa2dd1ce025711b.jpg

Później branie nieco mniejszego, jakieś okonki. Nic ciekawego.
Wreszcie walnięcie i zameldował się czterdziestak.
a20d768fed3bccbd.jpg

b83dcee452d1587d.jpg

Szału nie było, ruch w wodzie do około ósmej. Później cisza, tylko słońce.
fc8112a7b9e18e77.jpg

Następnym razem chyba tylko nocka wchodzi w grę, no chyba, że wróci jakaś ludzka pogoda.



#719 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 06 lipiec 2015 - 20:20

Michał , wielkie graty  :clappinghands: !!! Super opis i super fotki ( jak zwykle zresztą ) . A nowy PB ustanowiony na wysokim poziomie , biorąc pod uwagę rozmiary rzeczułki  :D .



#720 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 06 lipiec 2015 - 21:16

@Endriu1979 Kiedy ten kleń został złowiony?

Odpowiem za syna.W sobotę 4.07 2015 z samego rana. W jednym momencie mieliśmy równoczesne brania,Endriu holował sobie klenia,a ja bardzo ładnego sandacza. O pomocy nie mogło być mowy,każdy swoją do ręki. Obie rybki wróciły do swojego naturalnego środowiska. Tego dnia było bardzo trudno (temperatura),ale oprócz tego zameldowały się jeszcze podobne rybki aczkolwiek mniejsze.

Ps.

Gwoli wyjaśnienia - bardzo niechętnie zamieszczam swoje zdjęcia złowionych rybek i nie będą się tu pojawiać jak nie pobiję wymiaru swojego rekordowego suma który na dzień dzisiejszy wynosi 195 cm.


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 06 lipiec 2015 - 21:18

  • remek lubi to