Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klenie 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1241 odpowiedzi w tym temacie

#1241 OFFLINE   Sidor

Sidor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaPielgrzymowice
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Sidor

Napisano 15 luty 2016 - 22:47

Żaden z nich do zdjęcia nie pozował , były tam absolutnie bezpieczne - to obręb ochronny . Ale z czasem , a zaglądałem tam kilkukrotnie z aparatem, było ich coraz mniej  :(. Chcę wierzyć , że poszły sobie w górę rzeczki ...

Nie wiem w którym miesiącu to nakręciłeś, ale może po prostu szykowały się do tarła, a potem powróciły w sobie tylko znane miejsca. Mocno w to wierzę, że zasiliły wodę w miliony małych klonków, a nie, że zapchały komuś lodówę... 

 

Sprawa powinna się wyjaśnić w tym roku, zobaczysz czy się pojawią z powrotem. 

Rybki nigdy nie spędzają całego roku w jednym miejscu, stale migrują z różnych powodów. 



#1242 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2308 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 16 luty 2016 - 17:37

Daniel , na 99% rybki były już po tarle . To była końcówka czerwca , u nas tarły się jakieś 2-3 tygodnie wcześniej . Zresztą obserwowałem je dosyć długo i to kilkukrotnie - wyglądały na żerujące i odpasione , bez okołotarłowych ubytków łusek czy płetw . A tarliska w górze rzeczułki były już puste . Poziom i temperatura wody w ciurku były już takie , że wlot do zbiornika wyglądał na ich docelowy habitat . Ale zobaczymy w tym roku - może uda się znowu coś sfocić i nakręcić  :) .