Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Prawda o operatach, czyli jak właśnie zostaliśmy wydymani (ponownie)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   symbio

symbio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaWlkp

Napisano 14 styczeń 2015 - 07:53

Ale co jak już te operaty zobaczymy? Przypuszczam, że z punktu prawnego nic im zarzucić się nie da.

Znajomość operatu to pierwszy krok w walce z tym bezprawiem, na wszystkie moje pytania kierowane do ZO otrzymywałem odpowiedź że .... "zgodnie z operatem"... A czy faktycznie to takie zgodne to wypadało by sprawdzić :)

#42 OFFLINE   Mariusz Gulbiński

Mariusz Gulbiński

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 styczeń 2015 - 10:34

marxx , a skąd założenie że łowienie z opadu ma ogólnopolski priorytet ? Gołębie lataja po niebie , a gołębiarze nie mają poczucia wyższości ani wyjątkowości :) Jesteśmy pełnowymiarowym decydentem , czy znów Kalego głos ?  A jak nas kajakarze wypchną , albo cykliści wodni ? 
Pokrzykiwali też  o zniesienie wymiarów ochronnych na potrzeby zawodów i klubów spinningowych  , lobbowali za wyrugowaniem głowacicy i zawsze za wszystkim co jest róbta co chceta . Normalnie ,  pod publiczkę  :)

Sławku, coś chyba zabrakło dystansu i poczucia ironii. Składam to na karb wczesnej godziny i wybaczam ;) . Wędkuję bo lubię, ale nie chodzi o lubienie smaku rybiego mięsa. Zupełnie obcy jest mi kalizm, sport wędkarski i wszelkie przejawy róbta co chceta. Dla higieny psychicznej z własnej, nieprzymuszonej woli unikam wszelakich kontaktów z mediami głównego nurtu i poprostu w.....a mnie traktowanie naturalnych zbiorników wodnych jak stawów produkcyjnych, a takie założenia ma racjonalnie prowadzona gospodarka rybacka. "Bycie na rybach" jest odskocznią od rzeczywistości i nie ma tam miejsca na siatki.  A propo opadingu, to przesłanie było czysto ironiczne. Jakaś siła wyższa, sprawiedliwość dziejowa niczym nie uzasadniona, pokarała mnie wtedy rybakiem za łowienie w ten obrzydły, niegodny wg Ciebie, sposób :)


  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#43 ONLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 14 styczeń 2015 - 18:53

Widzisz , w ten sposób przedstawiane relacje między nami - ortodoksyjnymi rybakami , są tylko prymitywnie dętym problemem zastępczym : może to jest trochę próba konsolidacji albo pobudzenia środowiska , za pomocą wykreowania wizerunku paskudnego wroga ludu , może upozowanie się na jego dzielnego obrońcę i przewodnika , może chęć utrzymania się w nieustającej popularności , nieomylności .

Ten usilnie pompowany od jakiegoś czasu konflikt , przyjmowanie wojennej retoryki to jest raczej objaw utraty tożsamości , poczucia rzeczywistości , zagubienia , albo wyuczonej bezradności , co wcale nie dziwi po ustawicznych łbów przepierkach :) Nie ma kraju gdzie w pełni urzeczywistnił się rozdział pomiędzy odmianami rybactwa , bo to są naczynia połączone , naturalne zupełnie związki gdzie obowiązują zwyczajne partnerskie relacje . Wszędzie prócz Stanów , amatorskie wędkarstwo jest subsydiowane albo przez profesjonalne rybactwo , albo budżet . Nam państwo zabiera , a rybakami gardzimy . Świetny koncept na świetlaną przyszłość !

Damy radę - no nie .. tak jak z PZW pokazaliśmy klasę :D Widzę to od ćwierć wieku  :D 

 

III RP ma swoją chorą specyfikę . Na nas też się odciska , wstecznie warunkuje , nagminnie uniemozliwia dialog i współpracę , oferując poniekąd w zamian państwowo uprawomocnianą wrogość , szczucie , nagonki i bezrozumne uprzedzenia . Ty od wasich , ja od nasich , zażryjmy się więc tu iteraz , bo redaktor ma takiego focha :) To są waśnie nad trupem ..

 

To , że prowadzi się odłowy komercyjne w wodach ogólnie dostępnych jest  pochodną wielu róznych determinant ; materialnego ubóstwa , kulturowego zapuszczenia , obyczaju , a często trudnych do uniknięcia konieczności . Państwo bierze od organizacji pozytku publicznego , czyli od nas VAT - to jest dopiero skandal - ale nie tak przeciaż nośny , ani genetycznie swojski dla naszych oburzonych kargulistów  :)    

Fakt , że jesteśmy specyficznie rybackim dzierżawcą wody , nie czyni z nas zupełnie wolnego dysponenta , ani tym bardziej monopolisty - w stylu dziel i zarządzaj - cytując tu hlehle . Mamy takie uprawnienia i obowiązki jakie nakłada na nas umowa z właścicielem , zasady współżycia społecznego , prawa innych - jakie by nie były . Operat jest tylko konspektem do umowy , sposobem jej realizacji . I dużo lepiej , mądrzej i skuteczniej jest być przy opracowaniu jego założeń , niż grubo poniewczasie robić magiel , grzebiąc w dooopie i kieszeniach , sadząc się na małego Charlie . Od tego nic sie nie zmieni . A nieobecni dalej nie mają racji , nawet jak mają najlepsze intencje .

Ale takich mamy sanatorów , wiecznie spóźnionych , wiecznie zabłąkanych w nieprzyjaznym świecie - Don Kichotów :) 


  • popper i Jozi lubią to

#44 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 713 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 14 styczeń 2015 - 20:13

ufffff przeczytałem!!

 

Więc aneksy to dobra alternatywa dla dzierżawców ponieważ mogą się posiłkować innym sortem materiału zarybieniowego (np wylęg lina nie wyszedł moze zarybiać jesiennym, kroczkiem itp) czyli bedzie miał kwity czyste.
Niestety dostęp do operatów jest trudny jest w Urzędzie Marszałkowskim inny RZGW.
Dzierżawa jeziora/zbiornika/rzeki musi wynikać z konkursu czyli w naszych czasach KTO DA WIĘCEJ WYGRYWA niekoniecznie to jest logiczne i normalne ale takie życie.

Dzierżawę jeziora to opłata do RZGW płaci się  taka kwote jaka jest cena za kwintal pszenicy i sie przelicza w stosunku do powierzchni zbiornika.

Oferta konkursowa czyli to ILE SIĘ ROCZENIE WPUŚCI DO JEZIORA materiału zarybieniowego, pisząc operat uwzględnia się gatunki wysoko punktowane żeby wygrać konkurs. Normalna kwota jaką się daje to 40-80zł / ha. Gatunki punktowane wysoko węgorz, i ostatnio HIT karaś pospolity.

Sam szukam jakiegoś fajnego jeziora pod dzierżawe, ale jest ostatnio słabo z tym... Napisać tylko operat dobrą ofertę i można próbować brać udział w konkursie. Start w konkursie to koszt całości około 2000zł.

 RZGW Warszawa ma coś popsutą strone, ale np RZGW GDańsk ma takie wody na "oddanie"
http://www.rzgw.gda....t&path=2,10,199
 



#45 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 14 styczeń 2015 - 21:47

Sławku, ja pierdziu !

Prosiłem Cię, żebyś sprawdził co znaczy "dziel i zwyciężaj" zanim zaczniesz swoje wywody i teorie :)

Krew w piach ... jak zawsze  :D

 

Jest to sposób (algorytm) rozwiązywania problemów. W skrócie: dzielisz duże zadanie na podzadania, podzadania na jeszcze mniejsze podzadania itd. aż do momentu gdy jesteś w stanie je rozwiązać.

 

Np.

Problem - beznadziejny rybostan

Podproblemy I - mentalność wędkarska, rybacy, kormorany, stan wód etc.

Podproblemy II - ...

 

Podsumowując - chodzi o to żeby nie łapać się za wszystko na raz, tylko wyselekcjonować problemy o odpowiedniej granularności, tak aby być w stanie je rozwiązać.


  • Dagon, newrom i woblery z Bielska lubią to

#46 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 15 styczeń 2015 - 00:23

Co do walki z sieciami rybaków to czasem udaje się wygrać. Wolny od sieci ma być w tym roku Zalew Siemianówka (czas pokaże). W tamtym roku udało się znieść troling to i z sieciami może się uda. 



#47 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 styczeń 2015 - 00:44

Co do walki z sieciami rybaków to czasem udaje się wygrać. Wolny od sieci ma być w tym roku Zalew Siemianówka (czas pokaże). W tamtym roku udało się znieść troling to i z sieciami może się uda. 

Walczcie Panowie o to. Nie wędkuje tam ale każda woda wolna od sieci jest potrzebna. Jak trzeba coś podpisać lub zadzwonić to chętnie...


  • wobler129 lubi to

#48 ONLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 styczeń 2015 - 06:34

Danielu , mój przyjacielu .. wiem  :)  Ale kiedy widzę armię Kargulów i Pawlaków świeżo oświeconych siermiężna redaktorska moralistyką , wspieranych regularnie w swoich najgorszych cechach , a ci sami  moraliści latami szerzyli środowiskowe zepsucie , tych wszystkich urbanków , tą środowiskową atrofię , związkową  dzicz węszącą wałki  - wątpię nawet w szczerość intencji . Widzę "od zawsze" łeb w piach własnych wyobrażeń wbity , a za nim ciemność . Jestem przeciw :whistling: 



#49 ONLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 15 styczeń 2015 - 10:33

 

Sam szukam jakiegoś fajnego jeziora pod dzierżawe, ale jest ostatnio słabo z tym... Napisać tylko operat dobrą ofertę i można próbować brać udział w konkursie. Start w konkursie to koszt całości około 2000zł.

 RZGW Warszawa ma coś popsutą strone, ale np RZGW GDańsk ma takie wody na "oddanie"
http://www.rzgw.gda....t&path=2,10,199
 

I to może być najlepsze jak nie jedyne wyjście dla tych co chcą przyzwoicie połowic nie opuszczając kraju a przynajmniej nie nabijając setek kilometrów samochodem.  Może rzeczywiście nadszedł już czas żeby przestać narzekać i łudzić się że coś się w PZW zmieni na lepsze.  Już od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie takie własne łowisko.  Gdyby znalazło się więcej chętnych z Warszawy i okolic zdecydowanie pisałbym się na udział w takim przedsięwzięciu.



#50 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 15 styczeń 2015 - 21:20

Co do walki z sieciami rybaków to czasem udaje się wygrać. Wolny od sieci ma być w tym roku Zalew Siemianówka (czas pokaże). W tamtym roku udało się znieść troling to i z sieciami może się uda.


W kwestii Siemianowki praktycznie nic sie nie zmienia. Sieci zamienione zostaly na żaki i 2-3 krotny odlow niewodem ("kontrolny"). Takze Siemianowka bez rybaków to marzenie ściętej glowy :)

Ten sezon bedzie pierwszym od kilkunastu bez opłaty PZW, zobaczymy czy tak tez da sie żyć i lowic ;)

#51 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 styczeń 2015 - 01:45

W kwestii Siemianowki praktycznie nic sie nie zmienia. Sieci zamienione zostaly na żaki i 2-3 krotny odlow niewodem ("kontrolny"). Takze Siemianowka bez rybaków to marzenie ściętej glowy :)

Ten sezon bedzie pierwszym od kilkunastu bez opłaty PZW, zobaczymy czy tak tez da sie żyć i lowic ;)

Zbiornik bez opłat i z żakami. Nie da się. A kto będzie kontrolował?



#52 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 16 styczeń 2015 - 09:08

@godski, chyba troszkę źle mnie zrozumiałeś. Zbiornik pozostaje bez zmian we władaniu PZW, od opłat odbiłem ja i mam już dość uczestniczenia w tym cyrku oraz napychania kieszeni tym kombinatorom.



#53 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 16 styczeń 2015 - 09:16

@godski, chyba troszkę źle mnie zrozumiałeś. Zbiornik pozostaje bez zmian we władaniu PZW, od opłat odbiłem ja i mam już dość uczestniczenia w tym cyrku oraz napychania kieszeni tym kombinatorom.

Ja właśnie tak pomyślałem bo w to żeby Siemianówka była bez opłat  :rolleyes: w zyciu bym nie uwierzył.



#54 OFFLINE   pontonss

pontonss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 19 styczeń 2015 - 19:13

Jednego nie rozumiem mówicie ze to złodzieje a pierwsi biegniecie wszytko opłacić nawet jak się w innym okręgu z fajka na woda zatrzymacie nie płaćcie jak uważacie że jesteście oszukiwani i tyle


Użytkownik pontonss edytował ten post 19 styczeń 2015 - 19:25


#55 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 19 styczeń 2015 - 20:13

A'propos sieci to OM na odcinku ujście Pilicy - Góra Kalwaria ma 4 rybaków. Policja złapała jednego z dużą ilością niewymiarowych sandaczy (których rybakowi nie wolno zabierać) ale wybroniono go. I pytanie : kto wystąpił o niewymierzanie kary ? :rolleyes:



#56 ONLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 19 styczeń 2015 - 20:54

Wiesz czy pytasz?

#57 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 19 styczeń 2015 - 20:59

Wiem a pytam czy Wy się domyślacie.



#58 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 styczeń 2015 - 21:09

No proszę Ciebie, nie mów, że PZW OM? :doh:



#59 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 19 styczeń 2015 - 21:16

Kółeczko wzajemnej adoracji robiące sobie co i rusz dobrze, i na nich przyjdzie czas prędzej czy później miejmy nadzieję ;)



#60 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 19 styczeń 2015 - 21:18

No proszę Ciebie, nie mów, że PZW OM? :doh:

Wygrał Pan 2 złote :P