Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Karasie 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 19 styczeń 2015 - 17:18

b31f4cc8319f273fmed.jpg

 

Pozazdrościłem Skalce styczniowego spinningowego karasia. Mój miał być złowiony na muszkę i jest. Łatwo nie było bo karaś na nimfę w styczniowej rzece to raczej wyjątek.

super foto i rybka gratki,dzisiaj kolejny mnie ucieszył ale mniejszyZałączony plik  P1030254.JPG   172,27 KB   24 Ilość pobrań


Użytkownik VOJT@S edytował ten post 19 styczeń 2015 - 17:27

  • Maciek Rożniata, Zielony i Obcy lubią to

#22 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 22 styczeń 2015 - 19:53

Dziś trafił się kolejny, uderzył w woblerka nie dał bidny rady zmiana na gumkę i bez problemu. W karasiach 2:1 w meczu z Piotrkiem jak na rzekę ryba wypasiona. 

 

24c344cefb1b7b8bmed.jpg

 

Pozdrawiam



#23 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 22 styczeń 2015 - 21:01

Dobrze, że na brzegu nie żerują bo taki karaś gigant mógłby ofrezować korbkę z kołowrotka :)  Będę się starał podciągnąć wynik muchówką ale o takiego wielkiego karasia będzie trudno.

Gratuluję spinningowego karasia olbrzyma.



#24 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 23 styczeń 2015 - 17:03

super karaś



#25 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 31 styczeń 2015 - 09:24

Ostatni próbowałem łowić jigami pierwsze wyjście, okoń później jakaś ryba uderza ale się spina Piotrek (Zielony) mówił, że widział falkę jak ryba oderwała się od brzegu. Ja jak na spinningistę przystało głuchy i ślepy poczułem wszystko dopiero na kiju. Wczoraj poprawka czarny jig do wody i poszedł. Jedno branie pod nogami i taki oto karaś ukazał się moim oczom  ;)  nowy gatunek w meczu mucha kontra spin :).

0cdc5d482baf267fmed.jpg

Pozdrawiam  



#26 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 31 styczeń 2015 - 17:12

Po wczorajszym spinningowym karpiu Skalki złowionym w typowej dla karpi porzeroku czyli w styczniu. Trudno było mi myśleć o jakimś zaskoczeniu w konfrontacji spinning vs muszka. Pojechałem jednak na mały zbiornik i po kilku bezrybnych próbach. Tym razem zmieniłem taktykę. Wydłużyłem rzuty niemal całą linką bo ryby znajdują się na samym środku zbiornika. Udało się złowić dziesięć rosłych karasi. Moje muszki to imitacje kiełża i pijawki .Pierwszy prezentował się tak [0cb1b20ece9a673fmed.jpg

b56b9e6fdf5f75d8med.jpg Myślałem, że holuję karasiowego potwora

url=http://www.fotosik.pl]bdae382de25a5ca9med.jpg[/URL] Trafił się też dublet w śnieżnej zadymce

Oczywiście nie fotografowałem wszystkich bo to bezsensowne.


Użytkownik Zielony edytował ten post 31 styczeń 2015 - 17:47


#27 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 02 luty 2015 - 16:34

u mnie coś ciężko ostatnio dużego karasiaZałączony plik  Karasek.jpg   59,25 KB   21 Ilość pobrań


  • Zielony i Obcy lubią to

#28 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 02 luty 2015 - 17:19

Widze niezły agresor z tego karasia. Tego gumisia to chyba planował zabić uderzając z góry na dół z dyńki. <_<
Litości, przecież ta ryba jest podhaczona. <_<



#29 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 02 luty 2015 - 17:27

Rozumien ze w twoim przypadku  kazdy szczupak, okon ,pstrą czy tez inna ryba typowo spinningowa "zawsze" miala przynete w pyszczku ?



#30 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 02 luty 2015 - 17:31

Dla mnie ten karaś przy ataku z boku nie trafił w gumę i tyle  :) . Po co to doszukiwać się czegoś innego  :blink: .


  • kokosz77 lubi to

#31 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 02 luty 2015 - 17:50

@kokosz, tak.
No ale jesli takie sytuacje są powszechne, to nie bylo tematu. ;)



#32 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 02 luty 2015 - 18:39

sandacz który przydusza przynęte także jest uważany jako podhaczony nawet jak w ten sposób atakuje swoją ofiare????



#33 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 02 luty 2015 - 19:06

Sandaczy nie łowię kolego, więc się nie wypowiem. Aczkolwiek karasie na chlebek łowiłem, i każdy miał haczyk w pyszczku. Może atakując gumę karaś faktycznie chce ją ogłuszyć waląc z dyńki. Wyraziłem tylko swoje spostrzeżenia, pozdrawiam. ;)



#34 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 03 luty 2015 - 19:11

A ja juz wielokrotni lowilem okonie zahaczone gdzies w olicach pyszczka , a jak wiemy nie "wala one z dyni w przynty" , ale zasysa ja  wiec takie przypadki to zadene odstepstwo   ...hmm chociaz dla niektórych chyba tak  :P 


  • K-Pon lubi to

#35 OFFLINE   Stary Baca

Stary Baca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • Lokalizacjaw czcinach tutejszy
  • Imię:Jacek

Napisano 04 luty 2015 - 15:48

Zdażają się zaczepienia z boku pyszczka (szczególnie karp, karaś często, inny białoryb mniej regularnie). Wygląda to na atak w celach pokarmowych, a czasami na odganianie, instynkt terytorialny czy zwykłe rybie chamstwo ;)

Tej późnej jesieni testowałem nowego dziwacznego "zdychającego" woblera, 3 po kolei rzuty w to samo znane szczupakowe miejce, 2 krotne dziwne mocne brania, trzecie dziwne branie i karp zapięty za dwie kotwice. Zapięty za pysk po zewnętrznej stronie. Mina kolegów bezcenna bo wobler wielki i do pyska by raczej nie wszedł. Wyglądało to jakby chciał woblera rozsmarować po dnie.


  • Kuballa44 lubi to

#36 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 04 luty 2015 - 17:16

Sandaczy nie łowię kolego, więc się nie wypowiem. Aczkolwiek karasie na chlebek łowiłem, i każdy miał haczyk w pyszczku. Może atakując gumę karaś faktycznie chce ją ogłuszyć waląc z dyńki. Wyraziłem tylko swoje spostrzeżenia, pozdrawiam. ;)

inaczej jak haczyk z przynętą lezy na dnie to ryba spokojnie sobie go wezmie i połknie a inaczej jak przynęta skacze z góry na dół to ciężko czasem do papy rybie trafić


  • Zielony i Kuballa44 lubią to

#37 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 06 luty 2015 - 17:26

Dzień nie należał do sprzyjających w łowieniu karasi bo było mroźno a dodatkowo wiało. Część zbiornika była zamarznięta. Udało mi się jednak skusić kilka karasi nimfkami w tym ładny dublet ac309a1349686270med.jpg ce0b18080d908b6dmed.jpg Na koniec dnia zameldował się też większy karaś 25a8956bd95a9d07med.jpg


Użytkownik Zielony edytował ten post 06 luty 2015 - 17:27


#38 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 06 luty 2015 - 21:36

A ja takiego karasia złowiłem niedawnoattachicon.gifP1030246.JPG

Wędka to zdaje się Konger Stallion Strike Furion. Mogę zapytać który dokładnie? I do jakich przynęt (rodzaj, wielkość) i na jakie wody się nadaje (rzeki, jeziora)? Osobiście zainteresował mnie ten dł. 223cm 3-18g.

Żeby nie było offtop... naprawdę ładny grubasek z tego karasia.



#39 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 09 luty 2015 - 11:18

Wędka to zdaje się Konger Stallion Strike Furion. Mogę zapytać który dokładnie? I do jakich przynęt (rodzaj, wielkość) i na jakie wody się nadaje (rzeki, jeziora)? Osobiście zainteresował mnie ten dł. 223cm 3-18g.

Żeby nie było offtop... naprawdę ładny grubasek z tego karasia.

bardzo dobrze Ci się zdaje,jest to model długości 2,23m i c.w 2-12g,stosuje go do paprochów i bardzo dobrze obsługuje główki już od 2g,podkreślam że nie jest to wklejka,jest sztywny,do tego plecionka 0,06 i każde dotknięcie przynęty czuje w ręce



#40 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 09 luty 2015 - 18:14

Wojtku, a jak z max cw i wytrzymałością? Ciekawi mnie jakiej maksymalnej wielkości przynętami się komfortowo łowi? Jakiej wielkości wobler ugnie już za mocno szczytówkę w rzece. Szukam czegoś co "obskoczy" okonia i pstrąga w małej rzece (kuj-pom) oraz jakiegoś klenia i jazia z możliwym szczupakowym przyłowem - dlatego ten do 18g wpadł mi w oko.