Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

4 multiplikatory vs stała szpula, test na polu:)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 13 kwiecień 2015 - 21:51

to u amerykańców  nazywa sie skipping , muszę to opanować w tym roku , choć można i stałą szpulką 


Użytkownik pabik edytował ten post 13 kwiecień 2015 - 21:54


#42 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 14 kwiecień 2015 - 10:31

I to jest casting co minecjusz wkleił, przedewszystkim nie odległość a dokładne podanie


Użytkownik PILOT edytował ten post 15 kwiecień 2015 - 09:38

  • kogut lubi to

#43 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 23 kwiecień 2015 - 17:59

Tu masz różne techniki rzutowe

 

Jeśli naumiesz się ładować kij jak ten koleś, to zakrzaczone nawet najmniejsze ciurki nie będą Ci straszne ;)

 

To dodatkowy patent ale już z pełniejszym wymachem.....za to przynęta leci pod najniższe gałęzie

No tak tylko zarówno na jednym filmiku jak  i na drugim nie jest to wobler typu "nielot"  tzn. 5cm z łopatką i wagą 3gr...Sprzęt też znacznie odbiega ...  Moim zdaniem nie da się zrobić 3gr nielotem dobrego rzutu bez pełnego wymachu no chyba że nie wiem na blanku muchowym ( nie machałem takim kijem). Jeżeli chodzi o moje stwierdzenie "pełen wymach" nie chodzi mi o mocny rzut z tak zawanyn świstem tylko o pełen wymach  kijem   .Oj nie wiem nawet jak to wytłumaczyć. Wiecie na pewno o co mi chodzi:)

Ten pierwszy filmek to raczej zmontowany jest  ... Próbowałem też  rzucać wobkiem tak jak ten gość na drugim filmiku,pewnie każdy próbował :) Powiem tak ...nie wiem czym oni tam rzucają (może dla reklamy , przywiązują pomalowany kamień:)) ale  przynęta która jest uzbrojona  w  kotwiczki i ster raczej kończy na raptownym uderzeniu o wodę ...Gumką da się jak najbrdziej zrobić ślizg...

 

Heh.. ponieważ  na 3 brania  dużych pstrągów na zestaw ze stałą szpulą (zreszto moich pierwszych pstrągów.... a jaki żal ten jeden tak pięknie jechał z prądem, że nie wiem czy by 0,20mm żyłka ogarneła jego dalsze wyczyny ... )  wszystkie 3 się wypieły postanowiłem na drugi dzień spróbować znowu,  ale zestawem  castingowym z plecionką ... Obrotówka , nic .... gumka nic...wobler 6,5cm 5gr i precyzyjny rzut zaraz za kamień dosłownie przy następnym przegu parę obrotów i bahhh siedzi.... Fakt pstrag  niewielki bo 30cm z kawałkiem, a  hol trwał może kilka sekund i po paru młynkach pstrąg się spioł ale jaka radość że na casta ...bezcenne:)



#44 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 23 kwiecień 2015 - 18:04

to u amerykańców  nazywa sie skipping , muszę to opanować w tym roku , choć można i stałą szpulką 

Podobnie łowię szczupaki tylko na tradycyjne gumy z główką... Podpływam niedaleko trzcin i rzucam  w oczka, luczki i robię opad na napiętej lince ...Dobre zwłaszcza jesienią i maju jak wejdą w trzciny...Ach sory źle spojrzałem on rzuca ślizgiem pod gałęzie ...hmm może być dobre na klenia :)


Użytkownik darkonis edytował ten post 23 kwiecień 2015 - 18:07





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych