Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

STOP sieciom PZW - Petycja WŚ do ZG PZW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
458 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   martek

martek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaBialystok,TG WHITE UK
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:K

Napisano 26 styczeń 2015 - 19:18

Idę.  Koniec tematu dla mnie.

Yes yes yes............. :P jak to mówił najwiekszy żigolak już nie pamietam której RP.


  • Maciek_7 lubi to

#242 OFFLINE   JurekSte

JurekSte

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Jurek

Napisano 26 styczeń 2015 - 19:32

podpisana


  • Obcy lubi to

#243 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 26 styczeń 2015 - 19:38

Idę.  Koniec tematu dla mnie.

Amen



#244 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 26 styczeń 2015 - 19:42

Nie cieszcie się. Bo to właśnie osoby, które nie rozumieją problemu, powinniśmy przekonać. Inaczej potem będzie tak, jak ktoś już napisał. Nagle PZW zacznie wskazywać wędkarzy, którzy "rozumieją", że sieci są niezbędne. I takich osób wypowiedzi będą publikować, stwarzając wrażenie, że tak myśli większość naszego środowiska.



#245 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 styczeń 2015 - 20:32

Czy ty przypadkiem nie napisałeś, że idziesz sobie z tego tematu?

 

 

 

 

 

Tak, chyba tak. Szkoda, że z gęby cholewę robisz.

 

Idiotyczne, bo nie mieści się w twoim prostym rozumku? Bo cię mama tego nie nauczyła? Tu nie ma mowy o jakiejkolwiek zmowie. To oczywista zależność dwóch bytów.

Marniutkie.



#246 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 styczeń 2015 - 23:29

Marniutkie.

Fakt, ale nikt mnie nie przekona, że na wodach związku wędkarskiego mogą działać rybacy. I odławiać legalnie ryby kiedy za zarybianie płacą wedkarze. Niech dzierżawią sobie swoje akweny pod innym szyldem. Np. Z@Z czyli złów i zjedz lub Z@S czyli złów i sprzedaj.


  • Obcy lubi to

#247 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 26 styczeń 2015 - 23:43

Znowu miałem przerwę, sorry, ale nie da się pracować i przeczytać całego Internetu, no chyba, że jesteś Chuckiem Norrisem.

Napisałem to milion razy, napiszę i milion pierwszy. Jest wiele wód wystawianych na rybackie użytkowanie, bez przerwy jest coś nowego. Na stronach RZGW, wchodzicie i już. Potem sprawa jest prosta. Wygrywacie konkurs i realizujecie swoje pomysły. Za następne 5 lat (nie 5 dni, 5 tygodni, 5 miesięcy) pokazujecie jak Wam wyszło. Jak wyszło, to ja każdemu (publicznie się zobowiązuję!) skrzynkę przedniej whisky stawiam, za nie przyjmuję postawioną symboliczną flaszkę. Oczywiście takie propozycje składałem już i redaktorom i piewcom idei, dawno. I co, i dalej wieczornego whiskacza sam muszę sobie kupić. A wody jak były wystawiane do przetargów tak są.

Dzisiaj mam dobry dzień w końcu chłopaki kolejny raz za potop szwedzki się odgryźli. Dlatego posunę się o kroczek dalej. Mamy tu kolegę, który zrobił tak jak mówię. Napisz Pawle publicznie na jakiej wodzie gospodarujesz (nazwa lokalizacja), jakie tam reguły gry są. Z puszczanych szczurów rozumiem, że wychodzi. Jakoś mam takie wrażenie, że niekoniecznie wychodzi dlatego, że robisz tak jak głosisz. Oczywiście mogę się mylić, dlatego pytam.



#248 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 00:02

autocenzura


Użytkownik cristovo edytował ten post 05 marzec 2015 - 15:00


#249 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4947 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 27 styczeń 2015 - 06:45

Ooo ..ofensywa wychowanków WŚ trwa .. Papierowe armaty dają ognia , kanonada oburzonych wszystko zagłuszy :) Wędkarski świat rządzi , wędkarski swiat lepiej wie , wędkarski swiat potrafi i jeszcze tylko ta ostatnia przeszkoda , a Eden sam nastąpi , a nawet  ogon zacznie machać psem . Ogon jest co prawda wyalienowany , ale wolny jest i swojskie wersje prawdy zna .. 

To Goryczko zwolniony , IRŚ rozpędzony , okręgi zjarane ? :D :D

Międzynarodówka wisi w powietrzu ..

Rewolucja ! Rewolucja - towarzysze ! Grab zagrabione .. :clappinghands:

A tak właściwie po kiego się błaźnić , pisząc żałosne petycje do siebie samego  - aż dziwie się , że zaawansowana , wszechobecna moderacja nie wkracza do akcji - nie lepiej to pizgnąć wredną legitymacją z tanim porozumieniem i udać się do państwa po ochronę . Niech nam zrobią dobrze , nam się przecież należy . My to wiemy . Jest jeszcze prokuratura , NIK , są sądy ? Odwołać się też do Klubu Gaja , Greenpeace albo WWF . To dobry sojusznik , lepszy od rybaków , elastyczniejszy ..

Jestem przeciw . Nowe hasło rzucam .

Rybacy - tak , wędkarze - won !

 

Nie , nie - żartowałem na trzynastej stronie oszałamiającego watku . To był ukłon w stronę zielonych :)



#250 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 27 styczeń 2015 - 08:36

Mari, jak masz mnie obrażać, to przynajmniej chciałbym wiedzieć z kim rozmawiam... Moim zdaniem to takie minimum elementarnej kultury.

 

Co do powyższego to akurat te 5 latek minęło, i masz szczęście, nie musisz stawiać, z tego powodu, że z alkoholem jestem na bakier... Jak śledzisz moje wypowiedzi, to zapewne przeczytałeś, że brak siat to nie wszystko. 



#251 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 27 styczeń 2015 - 08:42

 brak siat to nie wszystko. 

I nikt tu nie twierdzi inaczej (wbrew mantrze powtarzanej przez co niektórych). Brak siat na wodzie PZW to tylko normalność, od której trzeba zacząć zmiany. Potem należy dobrać się do dupy "wędkarzom".


  • Paweł nizinny lubi to

#252 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 09:14

tzn latwiej jest dobrac sie do cudzej dupy niz do wlasnej?  :rolleyes:  to jest wlasnie ta czesc historii, ktora potwierdza tych innych w przekonaniu, ze szukamy winnych poza kregiem wedkarskim, poza wedkarska pazernoscia, poza wedkarskim chciejstwem ... cienki to lod, bo ci wszyscy inni, no moze oprocz kormoranow, tez beda mogli wystapic z petycja o np. zakaz wedkowania na wodach pzw albo czyms w podobny desen ... czasami warto pamietac, ze kazdy kij ma dwa konce :)


  • robert67, sloniu i andrklim lubią to

#253 OFFLINE   giaur27

giaur27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 styczeń 2015 - 09:24

I nikt tu nie twierdzi inaczej (wbrew mantrze powtarzanej przez co niektórych). Brak siat na wodzie PZW to tylko normalność, od której trzeba zacząć zmiany. Potem należy dobrać się do dupy "wędkarzom".

Dokładnie też tak to widzę.

Ta cała przepychanka też w jakiś sposób może pomóc w (kolejnym) nagłośnieniu problemu- a ciągłe powtarzanie, że propaguje się wzorce jakieś gazety to wynik braku argumentów. Większością z nas kieruje idea zmian na lepsze i bez względu na to kto tej petycji by nie stworzył została by przez wielu podpisana- tak myślę.

 

Rybacy z dawnego systemu byli pracownikami państwowymi, Ci teraz prowadzą działalność gosp.

Ciekawym jest to, że zwolennicy rybaków zdają się nie zauważać, że to działalność nastawiona na zysk, a nie przyjemność- czym więcej pozyskam tym więcej forsy w kieszeni... i niby co... rybacy żyją w takim dostatku, że już na kasie im nie zależy- obstawianie jezior siatkami to działalność charytatywna? Małe płotki, leszczyki i krąpiki może i łowią, żeby wykonać jakiś tam operat, ale zarabiają na rybie pożądanej przez klienta/konsumenta czyli...?

Już chyba jaśniej się nie da :P :) B)


Użytkownik giaur27 edytował ten post 27 styczeń 2015 - 09:25


#254 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 27 styczeń 2015 - 09:26

... czasami warto pamietac, ze kazdy kij ma dwa konce :)

Czasem tak...

 

Załączony plik  imgres.jpg   5,35 KB   7 Ilość pobrań

 

 

A czasem nie...  :P

 

Załączony plik  1254901446_by_Wrath_600.jpg   64,54 KB   7 Ilość pobrań

Załączony plik  1282208671_by_kadmiral_600.jpg   32,38 KB   7 Ilość pobrań



#255 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 27 styczeń 2015 - 09:28

Piotrze, odpowiedz mi proszę, jaki sens, z mojego punktu widzenia, tj. osoby, która nigdy nie zabrała z ZZ choćby jazgarza (ani jednej ryby, znaczy się...), osoby, która przestrzega okresów ochronnych, która nie łowi gatunków niechronionych w czasie tarła, mimo że w świetle RAPR wolno, ma obrać kurs na samobiczowanie? Dlaczego miałbym szukać przyczyny w sobie, skoro nie latam za keltami i w ogóle nie zabieram ryb? Dlaczego mam nie spoglądać złowrogo w kierunku czegoś, co na WĘDKARSKIM akwenie nigdy nie powinno zaistnieć?

Nie jest tajemnicą, że przyczyny wyrybienia wód należy również szukać poza rybackimi siatami, ale do ciężkiej cholery, jaki sens ma całe C&R jeśli brygady rybackie dalej będą robić swoje?! Tzn. co, ja wypuszczam 100%, pilnuję stad tarłowych, ale to ja jestem pazerny? To ja mam się zmienić?

Użytkownik Dienekes edytował ten post 27 styczeń 2015 - 09:30

  • giaur27 i albercik2 lubią to

#256 OFFLINE   giaur27

giaur27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 styczeń 2015 - 09:37

tzn latwiej jest dobrac sie do cudzej dupy niz do wlasnej?  :rolleyes:  to jest wlasnie ta czesc historii, ktora potwierdza tych innych w przekonaniu, ze szukamy winnych poza kregiem wedkarskim, poza wedkarska pazernoscia, poza wedkarskim chciejstwem ... cienki to lod, bo ci wszyscy inni, no moze oprocz kormoranow, tez beda mogli wystapic z petycja o np. zakaz wedkowania na wodach pzw albo czyms w podobny desen ... czasami warto pamietac, ze kazdy kij ma dwa konce :)

Było już wielokrotnie powiedziane/napisane, że pierwszym krokiem powinno być rozgraniczenie na wody wędkarskie i rybackie- każdy będzie miał swoje w wyłącznym władaniu to wtedy nie będziemy na siebie zrzucać winy za ich bezrybność. Wówczas też sami wędkarze będą się bardziej pilnować tzn. jeden drugiego. Może nie nastąpi to jutro lub za rok, ale widocznym staje się to, że mentalność nas wędkarzy się zmienia.

Rybak zaś widząc, że nie będzie miał kto dopłacać do zarybień też zacznie bardziej dbać o swoją wodę (lub jak to często bywa po upływie 5-10lat ją opuści B) ).

Jeśli nic się nie zmieni to ta zapaść będzie tylko postępować.



#257 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 27 styczeń 2015 - 09:42

tzn latwiej jest dobrac sie do cudzej dupy niz do wlasnej?  :rolleyes:  to jest wlasnie ta czesc historii, ktora potwierdza tych innych w przekonaniu, ze szukamy winnych poza kregiem wedkarskim, poza wedkarska pazernoscia, poza wedkarskim chciejstwem ... cienki to lod, bo ci wszyscy inni, no moze oprocz kormoranow, tez beda mogli wystapic z petycja o np. zakaz wedkowania na wodach pzw albo czyms w podobny desen ... czasami warto pamietac, ze kazdy kij ma dwa konce :)

Zakaz wędkowania na wodach Polskiego Związku Wędkarskiego? Niezła ekwilibrystyka (choć w sumie kto wie. Sieci na wodach PZW są równie wielkim absurdem...). Proszę bardzo, niech PZW zakaże nam połowów na swoich wodach. Pożegnają się z naszymi składkami i zostaną im te kokosy od rybaków. Już to widzę :D

 

Dlaczego do cudzej? Mogą mnie kontrolować po kilka razy dziennie. Bardzo nawet tego chcę. I jak już wcześniej pisałem, chcę zaostrzenia wymiarów, limitów itp., itd.



#258 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 27 styczeń 2015 - 09:50

Pitt, zacząłem pisać ale widzę, że chłopaki odpisali już to co chciałem...



#259 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 10:19

troche mnie nie zrozumieliscie, dlatego napisze raz jeszcze, nikogo w tej dyskusji nie popieram a raczej wszystkich potepiam, mam calkowicie inne spojrzenie na problematyke, nie uwazam, ze tylko rybacy, ze tylko kormorany lub tylko wedkarze sa winni obecnemu stanowi rzeczy ale wedlug mnie, tak to widze, jest o wiele latwiej wytykac innym nie zmieniajac siebie, tzn. ze ci inni tez moga argumentowac w sposob podobny, co mogloby (nie musi) ale mogloby zakonczyc sie przyslowiowym strzalem w kolano ... prawda? czy mozna zakazac lowienia ryb na wodach pzw? pewnie, mozna zakazac wedkarstwa z powodow wydumanych przez aktywistow peta lub innych oderwanych od rzeczywistosci ugrupowan ... to tylko teza ale wcale nie jest pewien, ze taka chora, jakby sie moglo wydawac ... pewne trendy rysuja sie wraznie i potrafia doprowadzic do dziwnych nieprzewidzianych i co gorsze, do nieprzemyslanych sytuacji ... powtorze sie po raz ktorys tam, nie pietnuje tutaj nikogo ale gdybam ...gdybym byl rybakiem to argumentowalbym w ten sam sposob przeciw wedkarzom, nawet nie dlatego, ze to sensowne ale dlatego, ze kazdy kij ma dwa konce

 

padl argument, ze w przypadku wydania zakazu wedkowania na wodach zwiazkowych, pzw bedzie sie moglo pozegnac ze skladkami, to ja sie zapytam? dlaczego x-tys czlonkow tego zwiazku, na ktory co kwartal sie pluje na wszystkich forach wedkarskich i organizuje petycje przeciw, nie wezmie sie solidarnie i przestanie placic te skladki, spakuje legitymacje i zrezygnuje z czlonkostwa, zamiast tego postkomunistycznago molocha utrzymywac? tak, to pytanie jest bardziej niz retoryczne


  • Mari lubi to

#260 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 27 styczeń 2015 - 10:25

Piotrze, odpowiedz mi proszę, jaki sens, z mojego punktu widzenia, tj. osoby, która nigdy nie zabrała z ZZ choćby jazgarza (ani jednej ryby, znaczy się...), osoby, która przestrzega okresów ochronnych, która nie łowi gatunków niechronionych w czasie tarła, mimo że w świetle RAPR wolno, ma obrać kurs na samobiczowanie? Dlaczego miałbym szukać przyczyny w sobie, skoro nie latam za keltami i w ogóle nie zabieram ryb? Dlaczego mam nie spoglądać złowrogo w kierunku czegoś, co na WĘDKARSKIM akwenie nigdy nie powinno zaistnieć?

Nie jest tajemnicą, że przyczyny wyrybienia wód należy również szukać poza rybackimi siatami, ale do ciężkiej cholery, jaki sens ma całe C&R jeśli brygady rybackie dalej będą robić swoje?! Tzn. co, ja wypuszczam 100%, pilnuję stad tarłowych, ale to ja jestem pazerny? To ja mam się zmienić?

 

Radku, co prawda nie nazywam się Piotr ale :D , kwestia ilu wędkarzy w Polsce podobnie jak Ty traktuje zagadnienie.

Przecież o mięsiarzach, gumofilcach, dziadkach leśnych...itp. mowa tu u nas codziennie :) .

Kogo jest więcej ? Zwolenników C&R czy tej pozostałej części wędkarzy :) .

Ciekawie jest bo, w tej sprawie ramię w ramię z tą drugą grupą wędkarzy trzeba się odnaleźć :) . Bądź co, bądź sojusznicy :D .

Mało tego, w ramach własnych ustaleń i założeń na Jb.pl również potrafimy mieć odmienne zdania ;) .

Strasznie to skomplikowane w rezultacie ;) .

Trzeba by, w zasadzie poczekać do kolejnej dyskusji, "ile ryb w roku wolno, warto czy co tam jeszcze...zabrać z rzeki " ;) .

I wtedy dopiero wrócić do tematu stawiania sieci :D .

 

Jestem przeciwny sieciom rybackim na każdym naturalnym zbiorniku wodnym. Podpisałem tą petycję i namawiam do tego innych...

Nie znaczy to, że wierzę w natychmiastową zmianę sposobu myślenia "pozostałej grupy" wędkarzy ;) .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych