Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

STOP sieciom PZW - Petycja WŚ do ZG PZW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
458 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 30 styczeń 2015 - 11:42

Przestańcie wykupywać karty i płacić składki PZW.

Pieniądze przeznaczcie na wypady na płatne łowiska komercyjne , gdzie gospodarzom zależy na wedkarzach.

Można chyba zrobić sobie rok czy 2 bez łowienia na PZW?

W tym czasie rybki poprawią swoją liczebność i PZW dostanie mniej kasy do szuflady...

 

ps.

Możemy przy okazji zrobić ankietę "Ile osób w tym roku zrezygnuje z PZW".

Można nawet taką ankietę wysłać jako protest... ;)

Jakby tak sięgnęło kilka tysięcy twarzy...to już jest jakaś siła i odczuwalna dziurka w PZW...

Sami rybacy ich chyba nie wykarmią?

 

Ja się mogę zapisać na tą listę jako nr 1. :P

1.Makamba.

2......

3......itp....

Za dużo czasu, energii i pieniędzy kosztowała mnie praca dla mojego koła aby na to przystać. Szkoda tego wszystkiego i jeziora, które w odróżnienia od innych w okolicy jest rybne, ale o tym cicho sza ;) 

 

PS. Nigdy nie widziało siatek rybaków z PZW i niech tak zostanie. 



#322 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 30 styczeń 2015 - 11:45

Za dużo czasu, energii i pieniędzy kosztowała mnie praca dla mojego koła aby na to przystać. 

Tak samo myślą rybacy.Im też szkoda tej kasy co na siatki wydali. ;)



#323 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 30 styczeń 2015 - 11:49

No to ile osób ma zamiar wywiercić dziurkę w PZW,nie wykupić pozwoleń/karty  i dać przy tym"odpocząć" rybkom, odrodzić się rybostanowi?

 

Chcemy rybakom ich chleb zabrać , a sami nie potrafimy poświęcić naszego na nim kawioru?

(od razu zaznaczę,że nie jestem "przyjacielem" żadnych rybaków i po tym co sam widuję w okolicy sam bym ich chętnie potopił)

 

Lista się nie zapełnia....

1.Makamba.

2......

3......itp....


Użytkownik makamba edytował ten post 30 styczeń 2015 - 11:51


#324 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 30 styczeń 2015 - 12:02

No to ile osób ma zamiar wywiercić dziurkę w PZW,nie wykupić pozwoleń/karty  i dać przy tym"odpocząć" rybkom, odrodzić się rybostanowi?

 

Chcemy rybakom ich chleb zabrać , a sami nie potrafimy poświęcić naszego na nim kawioru?

(od razu zaznaczę,że nie jestem "przyjacielem" żadnych rybaków i po tym co sam widuję w okolicy sam bym ich chętnie potopił)

 

Lista się nie zapełnia....

1.Makamba.

2......

3......itp....

Na pewno nie opłacę w Mazowieckim a tam najgorsze gniazdo skorpionów ;)

Mógłbym poświęcić się i nie opłacić również w Radomskim, ale moje wędkarstwo ograniczyłoby się do niedzielnego. Poważnie się nad tym zastanawiam, dlatego nie opłaciłem na chwilę obecną.



#325 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 30 styczeń 2015 - 12:02

Tak samo myślą rybacy.Im też szkoda tej kasy co na siatki wydali. ;)

 Uwierz mi, że jakbym miał równie atrakcyjną pod względem wędkarskim alternatywę to rozważyłbym to bardzo poważnie.

 

 PS. Jest jednak pewna zasadnicza różnica między rybakami a mną, ja na tym nie zarabiam i nie mam zamiaru. Ponadto wszystko co robię społecznie dzieje się również z myślą o innych osobach. 


  • Paweł nizinny lubi to

#326 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 30 styczeń 2015 - 12:08

 Uwierz mi, że jakbym miał równie atrakcyjną pod względem wędkarskim alternatywę to rozważyłbym to bardzo poważnie.

 

 PS. Jest jednak pewna zasadnicza różnica między rybakami a mną, ja na tym nie zarabiam i nie mam zamiaru. Ponadto wszystko co robię społecznie dzieje się również z myślą o innych osobach. 

Nie miałem zamiaru Cię atakować , ani nic nie zarzucam.

A jak macie takie fajne jeziorko , to nie lepiej wam je (jako koło) wykupić?

Pytam bo nie wiem jak to wygląda od strony prawnej i czy to w ogóle możliwe.

Wiem ,że jakieś koła wykupywały , czy dzierżawiły , ale nic od strony technicznej nie wiem.

Nie były to chyba nawet wielkie pieniądze.


Użytkownik makamba edytował ten post 30 styczeń 2015 - 12:08


#327 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 30 styczeń 2015 - 13:37

Nie miałem zamiaru Cię atakować , ani nic nie zarzucam.

A jak macie takie fajne jeziorko , to nie lepiej wam je (jako koło) wykupić?

Pytam bo nie wiem jak to wygląda od strony prawnej i czy to w ogóle możliwe.

Wiem ,że jakieś koła wykupywały , czy dzierżawiły , ale nic od strony technicznej nie wiem.

Nie były to chyba nawet wielkie pieniądze.

 Tak wiem, że nie chciałeś mnie atakować  :) . Natomiast prawne kwestie dotyczące użytkowania jeziora,  no cóż na pewno nie da się go wykupić. Jest opcja założenia stowarzyszenia i przystąpienia do przetargu o dzierżawę jeziora. Ta kwestia jest rozpatrywana ale wymaga jeszcze spełnienia kilku warunków, między innymi związanych z przeszkodami, natury osobowej  :D (są osoby i instytucje, które nie byłby zadowolone z takiego obrotu sprawy). Nie chcę się zagłębiać w temat bo to bardzo niebezpieczne w dzisiejszych czasach. Konkludując, na dzień dzisiejszy im ciszej nad tym tematem w naszym przypadku tym lepiej. Jak wszystko będzie gotowe i szeroko pojęta atmosfera sprzyjająca, będziemy działać  ;) .



#328 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4947 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 31 styczeń 2015 - 08:29

Tak Macierewicz

Ajajaj , ajajajajaj , ajajajajaj jaj  :D  :D  Ze tez dopiero teraz zauwazyłem :) Śmiertelny cios wymierzony najstraszliwszą z inwektyw polskich lemingów . Leżę na wznak i kwiczę .. Wiem kim jesteś , mikołaj :D

 

Oczywiscie nikt rozumny nie będzie się takim babolem kultowego rednacza zajmował , ani domków z jego ulubionych klocków budował . Prócz internautów . Wątek wyraźnie wskazuje na zdecydowana przewagę poziomu inteligencji po stronie ZG - nad czym szczerze boleję  :huh:

 

Namawiam też administrację portalu na utworzenie tutaj osobnej zakładki pt Nowy wspaniały , Wędkarski świat - gdzie bez żadnych przeszkód ze strony takich jak ja faszystów , będzie mozna w adoracyjnych kółkach spokojnie wielbić modne fajansiarskie wzory - opad , odległościówki , łącznie z łowiem keltów i zimowych pstragów  uprawiac kult a niechby i nawet - bałwochwalstwo ..

 

Tak więc wycofuję się z wątku , unosząc po raz enty naukę , która streszcza sie w staropolskim przysłowiu , że nie należy się kopac z koniem , albowiem nie po to one są . W konie się jeździ , a modny redaktor jest w tej sztuce bardzo obyty :)



#329 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 styczeń 2015 - 08:43

Sławek, Ty się nadal nie poddajesz. Napisz wreszcie konkretnie bez zbędnych upiększaczy czy jesteś za zakazem odłowów sieciowych na wodach PZW czy nie? Nie mówię tutaj o odłowach kontrolnych.  

Jeśli jesteś za to szkoda słów. Bezsensowna dalsza dyskusja.


Użytkownik godski edytował ten post 31 styczeń 2015 - 13:02


#330 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 31 styczeń 2015 - 08:48

To taki wylew myśli pomiędzy łóżkiem a porannym oddaniem stolca. ;)  :lol:


  • wojciiech, Lars i Tomek88 lubią to

#331 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 31 styczeń 2015 - 08:50

 

 

 

...Tak więc wycofuję się z wątku...

:)


Użytkownik Paweł nizinny edytował ten post 31 styczeń 2015 - 08:50

  • Obcy lubi to

#332 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 31 styczeń 2015 - 10:08

Ajajaj , ajajajajaj , ajajajajaj jaj  :D  :D  Ze tez dopiero teraz zauwazyłem :) Śmiertelny cios wymierzony najstraszliwszą z inwektyw polskich lemingów . Leżę na wznak i kwiczę .. Wiem kim jesteś , mikołaj :D

 

Oczywiscie nikt rozumny nie będzie się takim babolem kultowego rednacza zajmował , ani domków z jego ulubionych klocków budował . Prócz internautów . Wątek wyraźnie wskazuje na zdecydowana przewagę poziomu inteligencji po stronie ZG - nad czym szczerze boleję  :huh:

 

Namawiam też administrację portalu na utworzenie tutaj osobnej zakładki pt Nowy wspaniały , Wędkarski świat - gdzie bez żadnych przeszkód ze strony takich jak ja faszystów , będzie mozna w adoracyjnych kółkach spokojnie wielbić modne fajansiarskie wzory - opad , odległościówki , łącznie z łowiem keltów i zimowych pstragów  uprawiac kult a niechby i nawet - bałwochwalstwo ..

 

Tak więc wycofuję się z wątku , unosząc po raz enty naukę , która streszcza sie w staropolskim przysłowiu , że nie należy się kopac z koniem , albowiem nie po to one są . W konie się jeździ , a modny redaktor jest w tej sztuce bardzo obyty :)

Wez przedstaw w końcu jakieś argumenty za lub przeciw odłowom na wodach PZW. Zostawiając z boku gazetę i ich redaktorków. Może być bez tej błazenady językowej... Tak po prostu. Może jak przedstawisz racjonalne argumenty za odłowami, to przyznam Ci że być może się nie mylisz. Ale żeby wiedzieć jak jest, to trzeba ŁOWIĆ w realnym świecie. Nie w sieci(internetowej :) ). Uważam że pseudo odłowy są jedną z przyczyn obecnego stanu wód. Ale nie oznacza to że wędkarze są wg.mnie święci, bo robią również wielką krzywdę wodom. Zamiast likwidacji siatek przydałoby się zwiększenie ilości kontroli wędkarzy. To by dało największy efekt.



#333 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 styczeń 2015 - 10:11

To taki wylew myśli pomiędzy łóżkiem a porannym oddaniem stolca. ;)  :lol:

Faktycznie tak jest.



#334 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 31 styczeń 2015 - 10:30

To taki wylew myśli pomiędzy łóżkiem a porannym oddaniem stolca. ;)  :lol:

Nie umniejszajmy formie, z takim lekkim piórem można by śmiało w populistycznych pisemkach ulubionych przez autora zyskiwać sławę ;)



#335 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 31 styczeń 2015 - 10:31

Ajajaj , ajajajajaj , ajajajajaj jaj  :D  :D  Ze tez dopiero teraz zauwazyłem :) Śmiertelny cios wymierzony najstraszliwszą z inwektyw polskich lemingów . Leżę na wznak i kwiczę .. Wiem kim jesteś , mikołaj :D

 

Oczywiscie nikt rozumny nie będzie się takim babolem kultowego rednacza zajmował , ani domków z jego ulubionych klocków budował . Prócz internautów . Wątek wyraźnie wskazuje na zdecydowana przewagę poziomu inteligencji po stronie ZG - nad czym szczerze boleję  :huh:

 

Namawiam też administrację portalu na utworzenie tutaj osobnej zakładki pt Nowy wspaniały , Wędkarski świat - gdzie bez żadnych przeszkód ze strony takich jak ja faszystów , będzie mozna w adoracyjnych kółkach spokojnie wielbić modne fajansiarskie wzory - opad , odległościówki , łącznie z łowiem keltów i zimowych pstragów  uprawiac kult a niechby i nawet - bałwochwalstwo ..

 

Tak więc wycofuję się z wątku , unosząc po raz enty naukę , która streszcza sie w staropolskim przysłowiu , że nie należy się kopac z koniem , albowiem nie po to one są . W konie się jeździ , a modny redaktor jest w tej sztuce bardzo obyty :)

 Ojojojoj Sławku a Ty w koło o tym samym  :) .  Nie kręci Ci się przypadkiem w głowie od tej karuzeli  :D .



#336 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 31 styczeń 2015 - 10:58

Uważam że pseudo odłowy są jedną z przyczyn obecnego stanu wód. Ale nie oznacza to że wędkarze są wg.mnie święci, bo robią również wielką krzywdę wodom.

Zacznijcie więc od siebie, nie od innych. To da przykład i pokaże wszystkich nieprzekonanym, że są chęci, jest pomysł a nie klasyczna droga na łatwiznę. Żeby walczyć z wrogiem zewnętrzy trzeba mieć na to siły, a pokazać te siły można poprzez naprawę własnego podwórka.

I chyba to Wam chce Sławek pokazać. Nie broni przecież rybaków (wskazywał jedynie, że z nimi też można mieć dobrą gospodarkę i dużo ryb).

A goni redaktorów i przyklaskujących czytelników, bo chyba dochodzi do zabierania się do tematu od dupy strony.


  • spy lubi to

#337 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 31 styczeń 2015 - 11:31

Zacznijcie więc od siebie, nie od innych. To da przykład i pokaże wszystkich nieprzekonanym, że są chęci, jest pomysł a nie klasyczna droga na łatwiznę. Żeby walczyć z wrogiem zewnętrzy trzeba mieć na to siły, a pokazać te siły można poprzez naprawę własnego podwórka.

I chyba to Wam chce Sławek pokazać. Nie broni przecież rybaków (wskazywał jedynie, że z nimi też można mieć dobrą gospodarkę i dużo ryb).

A goni redaktorów i przyklaskujących czytelników, bo chyba dochodzi do zabierania się do tematu od dupy strony.

Tylko, że my to doskonale rozumiemy a traktowanie nas jak bezmózgich, zaślepionych wyznawców redaktora naczelnego jest co najmniej śmieszne i niedorzeczne  :) . Wielu z nas wypowiedziało się bardzo wyraźnie o tym, że nie tylko rybacy są odpowiedzialni za stan naszych wód, ale również wędkarze, brak odpowiednich przepisów wraz z ich respektowaniem. Czy zmieniłoby się Wasze podejście do petycji, gdyby jej autorem nie był JK i WŚ? W tej dyskusji wcale nie chodzi o obronę tego pana i jego gazetki, tylko Sławek pomimo wielkiej inteligencji nie może chyba tego zrozumieć  :) . Jeszcze jedno operować danymi papierowymi a opierać się na własnych, wieloletnich doświadczeniach z rybakami to jednak trochę co innego  ;) .



#338 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 31 styczeń 2015 - 11:33

Zacznijcie więc od siebie, nie od innych. 

Jesteś na forum ludzi, którzy raczej od siebie zaczynają.

 

I chyba to Wam chce Sławek pokazać. Nie broni przecież rybaków (wskazywał jedynie, że z nimi też można mieć dobrą gospodarkę i dużo ryb).

 

Nie broni rybaków? Chyba inne posty czytamy.

Wskazuje, że kiedyś istnieli rybacy, którzy dbali o wodę. Potem robi jakiś chory skok myślowy i twierdzi, że obecni rybacy, to ci sami, którzy kiedyś dbali o wodę.



#339 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 31 styczeń 2015 - 12:34

Nie wiem właściwie z czym tu dyskutować.

Przecież to bełkot onanisty forumowego. Kompletne pomieszanie, naginanie logiki, jakieś paranoje i żale do pisma i redaktora plus marzenia o byciu wyjątkowym, jedynym itd. itd. itd.

Starczy się raz odezwać a nie wytrzyma i napisze kolejny hymn samouwielbienia.

Szkoda, że temat jest takimi bzdetami zaśmiecany.


  • martek lubi to

#340 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 691 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 31 styczeń 2015 - 13:29

Tylko, że my to doskonale rozumiemy a traktowanie nas jak bezmózgich, zaślepionych wyznawców redaktora naczelnego jest co najmniej śmieszne i niedorzeczne  :) . Wielu z nas wypowiedziało się bardzo wyraźnie o tym, że nie tylko rybacy są odpowiedzialni za stan naszych wód, ale również wędkarze, brak odpowiednich przepisów wraz z ich respektowaniem. Czy zmieniłoby się Wasze podejście do petycji, gdyby jej autorem nie był JK i WŚ? W tej dyskusji wcale nie chodzi o obronę tego pana i jego gazetki, tylko Sławek pomimo wielkiej inteligencji nie może chyba tego zrozumieć  :) . Jeszcze jedno operować danymi papierowymi a opierać się na własnych, wieloletnich doświadczeniach z rybakami to jednak trochę co innego  ;) .

Myślę że pan Sławek ma zjebisty kompleks pana Koledowicza, bądź zostały odrzucone jego zaloty przez wyżej wymienionego.

 

Wiedź Panie Sławomirze:

Ja niżej podpisany Albercik pełen władz umysłowych oświadczam iż nie jestem czytelnikiem W.Ś.(wole lekturę zachodniej prasy) ani nie jestem związany z osobą pana Jacka Koledowicza. Petycje powyższą podpisałem i podpisze każdą która będzie miała  na celu poprawę stanu polskich wód.

 

A więc panie Sławku prosił bym o jakiś konkrety pańskich działań. Puki co próbuje Pan jedynie udowodnić jakim to jesteśmy intelektualnym plebsem podpisując petycje.

Pozdrawiam

Albercik.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych