Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

STOP sieciom PZW - Petycja WŚ do ZG PZW


  • Please log in to reply
458 replies to this topic

#361 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 posts

Posted 08 February 2015 - 14:33

Też wysłałem ;) warto spróbować. Może wprowadzą jakieś obostrzenia chociaż.


Edited by DP Fishing, 08 February 2015 - 21:25.

  • Obcy likes this

#362 OFFLINE   giaur27

giaur27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mariusz

Posted 09 February 2015 - 20:50

Akcja na Targach też się odbyła- sporo ludzi podpisywało.


  • Obcy likes this

#363 OFFLINE   Gigi

Gigi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 posts

Posted 10 February 2015 - 14:29

podpisane i wysłane


  • Obcy likes this

#364 OFFLINE   Dominik.kdp

Dominik.kdp

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 posts
  • LokalizacjaTrójmiasto

Posted 10 February 2015 - 16:18

Popieram.


  • Obcy likes this

#365 OFFLINE   Pablotor2k

Pablotor2k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 posts
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Paweł

Posted 10 February 2015 - 18:50

Dołączamy się

 


  • Kmicic, Pickerel, Tomek88 and 1 other like this

#366 OFFLINE   maniek72

maniek72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 posts
  • LokalizacjaStare Stulno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Karpowicz

Posted 11 February 2015 - 00:01

Tak sobie przeglądam, czytam, i myślę. Rybomania- Wędkarski Świat- Faacebok- Wędkarski Świat- petycja. Chyba wszystkie wędkarskie fora; Wędkarski Świat- petycja. Albo inaczej; "Petycja Wędkarskiego Świata" Czy tu na pewno chodzi o dobro wędkarzy, czy o promocję i reklamę gazety?? Nie wiem, gdzie te siaty stoją, z tego co wiem, to gdzieś na Pomorzu, Zegrzem i chyba na  Mazurach, chociaż nie wiem, czy te mazurskie jeziora są pod jurysdykcją PZW, jeżeli tak to z pewnością nie wiele. Może gdzieś jeszcze- nie wiem. Na mojej Lubelszczyźnie nigdy o takich siatkach nie słyszałem, Tak, czy inaczej jest to kwestia Zarządu Okręgu, które same decydują jak swoja wodą zarządzać. Tak więc nie wiem do kogo jest ta petycja...

     Ale troszkę z innej beczki; Jak wszyscy chyba wiedzą WŚ ma jakiś konflikt z PZW. PZW to również Wiadomości Wędkarskie. Wiadomości Wędkarskie to największa konkurencja dla Wędkarskiego Świata....... resztę dopowiedzcie sobie sami.

No i jeżeli już podpisywanie tej petycji sie skończy, to niby kto ma się nią zainteresować? Prezydent? Sejm? Kto, że niby ma podjąć taką decyzję o potencjalnym zakazie łowienia sieciami? No bo przecież nie Zarząd Główny PZW i ich organ Wiadomości Wędkarskie - no bo chociaż i złośliwie; przecież nie ugniemy sie przed jakimś pismem konkurencyjnej gazety- chociażby dla zasady, i z przekory. Tak wiem, może niepotrzebnie sie nad tym zastanawiam, zaraz ktoś powie; "kropla drąży skałę" albo coś w tym stylu, ale mam nieodparte wrażenie, że jest to przede wszystkim promocja czasopisma, która ma zwiększyć sprzedaż bo Oni napisali petycję, więc są zajebiści.


  • radek_u, bartsiedlce and vako like this

#367 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,607 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 11 February 2015 - 00:24

Maniek, to Ty napisz petycję w tej sprawie. Radnym do cholery jesteś czyli u steru ;)  :ph34r:  Bankowo podpiszę.

Ale faktycznie coś w tym jest co napisałeś. Nie zmienia to postaci rzeczy. Najbardziej kłuje pewnie ta knajpa z rybkami do zeżarcia nad Zegrzem. Za pieniądze wędkarzy postawiono w dużej mierze pewnie.

To coś nieteges jednak. Największy zbiornik na Mazowszu i PZW wyławia rybki które za kasę wędkarzy zostały tam wpuszczone. Debilizm.


  • paawelek83 likes this

#368 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,209 posts
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Posted 11 February 2015 - 00:54

Nawet jeśli WŚ miałoby upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu to mniej to mnie interesuje niż ilość rybek, która pozostanie w wodzie skutkiem sporu :)



#369 OFFLINE   Obcy

Obcy

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 80 posts
  • LokalizacjaOd 21.01,15: Zabiele
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Obecki

Posted 11 February 2015 - 05:09

Wtrącę swoje trzy grosze z krytyką pewnego - chyba najbardziej pospolitego ze wszystkich - stosunku do zjawisk, jaki wydała ludzkość. (Nie próbuję nikogo obrazić lecz obrazowo przedstawić tezę, w najprostszy sposób, wykorzystując konkretne, często spotykane przykłady).
Akcja wydawałaby się dobra, no ale WŚ ma w przeszłości za uszami, a motywy pewnie niskie, więc ten typ umysłowości zaczyna do niej nabierać złego stosunku - sądząc, że to zdolność postrzegania w szerokim kontekście, przenikliwości, inteligencji, a naprawdę wskutek niewiary w nią, zatem ciągłego lęku, że zostanie oszukany ("W zdolności przewidywania jest 1/3 inteligencji, a 2/3 tchórzostwa - Marcel Proust, zresztą homoseksualista, więc dla kogoś takiego "W poszukiwaniu" wcale nie jest zbiorem genialnych spostrzeżeń).
Ten typ człowieka nie jest już zdolny by docenić walory książki, poszczególnej frazy (pojedynczego wiersza), choćby to było arcydzieło, czy pożytecznej akcji. Z takiej pozycji, mało tego, że sam nie potrafi już dostrzec tego, co ważne, czuje się jeszcze w obowiązku dyskredytować. przestrzegać innych. Walory przesłania mu bowiem albo fakt, że autor nie ma kryształowego życiorysu, albo lękliwa intuicja, że może działać z niskich pobudek. I tak, zawsze będzie krzyczał na dobry wiersz, że autor to był komunistą (księdzem, pijakiem, nędznikiem - obojętne) lub że pisze dla pieniędzy - a dobrą akcję, że pewnie pobudki nie są szlachetne.
Dziękuję za uwagę.


  • giaur27 and Perez. like this

#370 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 posts
  • Lokalizacja03-980

Posted 13 February 2015 - 09:37

Próba kontynuacji tematu

 

http://jerkbait.pl/t...4-i-po-petycji/



#371 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,309 posts

Posted 13 February 2015 - 10:47

Podpisane. Buziaczki.


  • krzychun likes this

#372 OFFLINE   Perez.

Perez.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 posts
  • LokalizacjaDunajec nizinny
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Niemczura

Posted 13 February 2015 - 23:36

I ja wysłałem.


  • Obcy likes this

#373 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,401 posts
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Posted 14 February 2015 - 05:56

Maniek, to Ty napisz petycję w tej sprawie. Radnym do cholery jesteś czyli u steru ;)  :ph34r:  Bankowo podpiszę.

Ale faktycznie coś w tym jest co napisałeś. Nie zmienia to postaci rzeczy. Najbardziej kłuje pewnie ta knajpa z rybkami do zeżarcia nad Zegrzem. Za pieniądze wędkarzy postawiono w dużej mierze pewnie.

To coś nieteges jednak. Największy zbiornik na Mazowszu i PZW wyławia rybki które za kasę wędkarzy zostały tam wpuszczone. Debilizm.

A nie przyszło Ci kiedykolwiek do głowy, że OM posiada kilka osrodków hodowlanych i rybka brana do smażenia jest stamtąd. Przecież to samo jest w Halinowie. Według mnie to kolejna manipulacja. Ja na miejscu OM skierował bym sprawę do sądu i wtedy pan redaktor miałby szansę na udowodnienie, że to co napisał nie jest zwykłym pomówieniem.


Edited by vako, 14 February 2015 - 05:59.


#374 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 posts

Posted 15 February 2015 - 01:11

Mari,

 

Jakoś ksywa Mari mi nic nie mówi, a pijany raczej nie bywam, więc wybacz, że nie wiem z kim rozmawiam...

 

Jeśli nie wiesz co napisałeś niestosownie w moim kierunku, to trudno, "zniżać się nie będę..."

 

Jak myślisz, że będę na forach pisał gdzie i jaka woda się odrodziła, to się mylisz.

Sorry, na rybach byłem, JB nie czytałem.

Jeżeli podajesz informację, a nie wskazujesz możliwości jej zweryfikowania, to ja przepraszam, w takie klocki to ja się nie bawię.



#375 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 posts

Posted 15 February 2015 - 01:17

O, sqrwysynki...

I znowu pozwolę sobie na krótkie podsumowanie dla miłośników sieci:

Chcą odłowić tonę szczupaka (tarlaków) celem "pozyskania materiału zarybieniowego"...

Burmistrz wziął do ręki opracowanie Instytutu Rybactwa Śródlądowego, z którego wynika, że do pozyskania niezbędnej ilości tego materiału potrzeba... 72 kg ryb.

Dziękuję.

 

Przy okazji bardzo polecam kanał youtube Lucjana (LukSilva107), twórcy forum Spławik i Grunt. Wspaniały facet, encyklopedia wiedzy wędkarskiej i ta kultura...

Mister, to co tam jest napisane to chujnia i brednie (w tym co niby napisał burmistrz), ale wierzysz w to, ponieważ pasuje do Twojego spojrzenia na świat. Chętnie dam się pozwać sądowo burmistrzowi Orzysza. Dlatego on mnie, a nie ja jego, bo wpis będzie po jego stronie. Chociaż bzdury piszę, za wpis podatnik zapłaci.



#376 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,607 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 15 February 2015 - 01:22

A nie przyszło Ci kiedykolwiek do głowy, że OM posiada kilka osrodków hodowlanych i rybka brana do smażenia jest stamtąd. Przecież to samo jest w Halinowie. Według mnie to kolejna manipulacja. Ja na miejscu OM skierował bym sprawę do sądu i wtedy pan redaktor miałby szansę na udowodnienie, że to co napisał nie jest zwykłym pomówieniem.

Jesteś pewien, że rybka jest z osrodków hodowlanych? Dasz sobie palca uciąć  ;) ?



#377 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,401 posts
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Posted 15 February 2015 - 07:43

Jesteś pewien, że rybka jest z osrodków hodowlanych? Dasz sobie palca uciąć  ;) ?

Jestem tak samo pewny jak ty, a palce póki co mam wszystkie. Pozew sądowy wyjaśnił by sprawę dogłębnie ;) i nie byłoby tam żadnego ale. Nie znam zasad na jakich działa spółka rybacka z Wierzbicy. Jeśli na takich samych co pozostali rybacy w byłym stołecznym, to mają oni zakaz handlu złowionymi rybami bo łowią on wyłącznie na własny użytek. Stwierdzenie - handlu rybami - byłby podstawą do odebrania zezwolenia połowowego w trybie sądowym spółce rybackiej. Gdyby okazało się jednak, że działają na innych zasadach, jest wielce prawdobodobne, że złowione ryby są sprzedawane do innych restauracji niż ta ze zdjęcia. Popyt w narodzie, szczególnie w okolicach warszafki, na dzike rybki jest duży, tak samo jak i cena za nie. Mało prawdopodobne, by opłacało się im tam sprzedawać, popyt jest duży.


Edited by vako, 15 February 2015 - 07:46.


#378 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,209 posts
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Posted 15 February 2015 - 09:00

A nie przyszło Ci kiedykolwiek do głowy, że OM posiada kilka osrodków hodowlanych i rybka brana do smażenia jest stamtąd. Przecież to samo jest w Halinowie. Według mnie to kolejna manipulacja. Ja na miejscu OM skierował bym sprawę do sądu i wtedy pan redaktor miałby szansę na udowodnienie, że to co napisał nie jest zwykłym pomówieniem.

Czyżby ktoś tutaj się wbił z konkurerncyjnego miesięcznika? ;)

Czy może obrona PZW wynika z wrodzonego altruizmu?  :rolleyes:



#379 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 posts
  • Lokalizacja03-980

Posted 15 February 2015 - 10:15

30 groszy za kg ryb z przeznaczeniem na paszę dla hodowlanych pstrągów. I jak ma być dobrze? 

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   60.25KB   5 downloads
  • Attached File  2.jpg   54.41KB   5 downloads


#380 OFFLINE   ketnik

ketnik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 posts
  • LokalizacjaWawa

Posted 15 February 2015 - 10:30

A u mnie na drzwiach od wejścia klatkę pojawiło się takie coś :)

Któryś z sąsiadów wyraźnie popiera inicjatywę

 

IMG_20150215_084547.jpg


Edited by ketnik, 15 February 2015 - 13:46.