Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

STOP sieciom PZW - Petycja WŚ do ZG PZW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
458 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 16 luty 2015 - 15:48

Oczywiście, że nie dostają 30 groszy za kg ryb bo nikt o zdrowych zmysłach by takiej roboty nie podjął. Sam fakt, że istnieje taki zapis w umowie jest bulwersujący. Sugerujesz, że to fałszywka?



#402 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 16 luty 2015 - 16:06

 Rybacy dostają 30 groszy za ryby czy jednak ciut więcej? Gdzie jest cała umowa?

Nie wiem czy zauważyłeś zdanie że umowa ma NIE być udostępniana więc nie wiadomo gdzie jest cała umowa. Podobną odpowiedź dostałem z OM PZW gdzie pytałem o ilość ryb odławianych przez rybaków na wodach OM PZW. Były rzecznik A.Kustusz odpowiedział że są to "dane wrażliwe"  :P jak sobie wygooglasz te dane to się zdziwisz bo w ich definicji nie ma słowa o rybach ani rybakach OM.

Ile dostają? nie wiem jak teraz ale na Mazurach w rejonie Mrągowa lat temu 15-20 za okonia rybacy ze sp. rybackiej dostawali 4plz, za krąpia, płotkę 1,80-2,00, za leszcza do 4,00, szczupak chodził po 7,00-8,00 podobnie jak lin. Najdroższy był oczywiście węgorz bo dostawali po 20,00.  Ryby były dowożone na ul. Harcerską w Mrągowie gdzie mieli chłodnie i później z siedziby spółki rybackiej kupowali ludzie na sklepy, do barów czy restauracji. 

Zdecydowanie koszystniej jednak dla brygady było jak spływali z wody puścić ryby "z burty" bo "stonka" z domków letniskowych czy ośrodków płaciła x 2 albo i lepiej.

Oczywistym jest że lepiej wziąć za szczupaka czy lina 20plz/kg niż jechać z tym do Mrągowa i dostać 8,00? A węgorki były po 40 a uwędzone po 50 lub większe po 60, no ale świeżyzna a nie takie jak w sklepie. 



#403 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 16 luty 2015 - 16:07

Raczej oryginał skoro WŚ pod tym się podpisał ale nie wiemy z kiedy jest ta umowa i co jest na pozostałych stronach.



#404 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 16 luty 2015 - 16:10

Nie wiem czy zauważyłeś zdanie że umowa ma NIE być udostępniana

 

 

Nie umowa kolego tylko informacje w związku z wykonywaną umową czyli pewnie ilość pozyskiwanych ryb, ceny, skąd te ryby są pozyskiwane itp.



#405 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 16 luty 2015 - 19:03

Nie umowa kolego tylko informacje w związku z wykonywaną umową czyli pewnie ilość pozyskiwanych ryb, ceny, skąd te ryby są pozyskiwane itp.

Umowa z osobami prowadzącymi odłowy gospodarcze na Wiśle czy Narwi również jest niedostępna w/g A.Kustusza.

A w RZGW również nie chcieli tego udostępnić, odesłali mnie do OM PZW ale od nich już odpowiedź A.Kustusza miałem.

I zupełnie nie wiem do kogo jeszcze się można zwrócić.



#406 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 16 luty 2015 - 19:09

Umowa z osobami prowadzącymi odłowy gospodarcze na Wiśle czy Narwi również jest niedostępna w/g A.Kustusza.

A w RZGW również nie chcieli tego udostępnić, odesłali mnie do OM PZW ale od nich już odpowiedź A.Kustusza miałem.

I zupełnie nie wiem do kogo jeszcze się można zwrócić.

Chyba tylko do Sądu o upublicznienie i wgląd do danych. Szkoda jednak twojego czasu i pieniędzy na łażenie po sądach. Lepiej żeby zrobiła to jakaś organizacja lub stowarzyszenie.



#407 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 16 luty 2015 - 19:29

 Lepiej żeby zrobiła to jakaś organizacja lub stowarzyszenie.

Może OM PZW ? ;) :P



#408 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 16 luty 2015 - 20:07

Może nie o sieciach, ale okazuje się że można: 

http://wedkarskiewak...najgorzej-jest/


Użytkownik tebe edytował ten post 16 luty 2015 - 20:07


#409 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 16 luty 2015 - 22:56

.


Użytkownik spy edytował ten post 16 luty 2015 - 23:10


#410 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 marzec 2015 - 01:57

Przycupnąłen nad tym wątkiem, który w szybkim tempie zszedł z tematu petycji na starcie wagi ciężkiej (momenty były). Rozumiem, że dyskusja toczona jest w gronie mężczyzn rozumnych (kobiet nie odnotowałem), którzy potrafią myśleć logicznie i wyciągać wnioski. Ponieważ często przywoływany był przykład ZZ to na początek dwa "kwiatki": (z innego wątku na j.pl)"...Utrzymanie, a zwłaszcza rozwój działalności połowowej na Jeziorze Zegrzyńskim wymaga doinwestowania rybaków dla zwiększenia ekonomicznej efektywności sektora oraz dostępności i jakości sprzedaży detalicznej . W tym celu OM PZW planuje remont i zakup łodzi oraz zakup narzędzi połowowych i silników do łodzi, które w chwili obecnej są w nienajlepszym stanie technicznym. Ponadto planuje się budowę i modernizację miejsc sprzedaży bezpośrednie poławianych ryb w taki sposób, by były zgodne z przepisami weterynaryjnymi i spełniały wymogi konsumentów, a także modernizację i budowę smażalni ryb oraz sklepów sprzedających produkty rybołówstwa...". To dla zwolenników tezy o planowej i popartej wieloma ekspertyzami naukowymi regulacji pogłowia białej ryby w ZZ. Dla równowagi "kwiatek" wędkarski. Niech to będzie galeria rekordów popularnej "13". Rozumny znajdzie, ja nie wklejam bo mają copyright (Ostrzeżenie dla osób wrażliwych na widok krw)i. A teraz do rzeczy. Logiczną konsekwencją działalnościi wędkarsko- rybackiej na ZZ jest objęcie tej wody bezwarunkowym No Kill. Logiczną konsekwencją nie zrobienia tego jest wyrybienie tej wody w niedalekiej przyszłości. I tu zderzamy się z konfliktem interesów. Ponieważ wodą zarządza Twarda (i ma z tego pieniądze) nie ma mowy, żeby kiwnęła palcem przy takim pomyśle. Większość wędkarzy olałaby wodę "bezmięsną", prawdopodobnym jest, że część przestałaby płacić. Rybacy nie przynieśliby zysków. NO WAY! W świetle tego należy liczyć tylko na rozwiązania "zachodnie", np. holenderskie (wątek pitta - Świat wspiera C&R), które odgórnie ominą PZW. Nie będzie to proste. 630 tysięcy członków, ok. 120 mln. z samych składek. A po drugiej stronie garstka romantyków (gwoli sprawiedliwości zrzeszonych i płacących). Dochodzi jeszcze problem ustawodawców, którzy powinni przyklepać stosowne prawo . I tu przykład posłanki, która przepisem chciała przymusić nas do zabijania złowionych ryb argumentując tym, że po wypuszczeniu będą zestresowane (rozumny znajdzie - nie wklejam). No cóż, może znajdzie się kiedyś ktoś... I jeszcze jedno. Dlaczego z ZZ przeszedłem na całą Polskę? Pomyślmy logicznie i spróbujmy wyobrazić sobie swoją wodę...
  • Dienekes i Woytec lubią to

#411 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 08:11

@spy, znowu wrociles?! :)

@makamba, dopisuje sie do listy, szkoda, ze tyle czasu uplynelo, a jestem tylko 2 ... ;)

#412 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 17:32

@spy, znowu wrociles?! :)
 

 

 

To nie ja, L4 minęło i nie mam czasu na trolowanie. :/


  • Dagon lubi to

#413 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 18:17

Zdrówka życzę! 



#414 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6256 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 05 maj 2015 - 21:13

Jest ciąg dalszy, niefajny - http://www.pzw.org.p...cji_ciag_dalszy



#415 OFFLINE   Zarq

Zarq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWrocek

Napisano 05 maj 2015 - 21:30

W zasadzie można się było tego spodziewać :/



#416 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 06 maj 2015 - 13:19

Cytat:

 

'Prezes dodał, że odłowy gospodarcze w związkowych wodach prowadzi tylko pięć z 44 okręgów, a liczba rybaków z roku na rok maleje. Przy czym łączna masa odławianych ryb z ha jest kilkakrotnie mniejsza niż w akwenach administrowanych przez spółki rybackie, dysponujące większością wód publicznych.'

 

Zapomniał jednak dodać, że wśród tych pięciu okręgów jest pseudo-okręg PZW Suwałki oficjalnie zwany Gospodarstwem Rybackim PZW w Suwałkach sterowany bezpośrednio przez ZG w Warszawie. To są właśnie najcenniejsze polskie wody (kiedyś uważane za bardzo rybne). W ich skład wchodzi kilkadziesiąt jezior i wiele odcinków rzek i kanałów. Zresztą można to zweryfikować: http://www.pzw.suwal...ex.php?id=102#d

Ten kto przeczyta, że tylko 5 okręgów na 44 ma odłowy rybackie łatwo jest zmanipulowany tą informacją.



#417 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 07 maj 2015 - 07:21

Jak i większością podanych tam informacji. Choćby sugerowanie, że petycji nie podpisywali członkowie PZW. Zauważcie, jaki jest ton tej notatki. To taka jakby informacja dla nas, że ktoś NAS zaatakował, ale na szczęście były to tylko puste pogróżki niepoparte faktami...



#418 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 27 maj 2015 - 08:11

https://wedkarskiswi...wnego-pzw,n,108

Link z WŚ, więc niektórzy nie powinni otwierać, bo bielmem oko zajdzie...



#419 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 27 maj 2015 - 08:41

W kontekście PZW chciałbym powiedzieć tylko, że gdyby powstała alternatywna, nowoczesna i przystająca do realiów PL, organizacja wędkarska, to jestem zainteresowany przystąpieniem i wspieraniem finansowym. Przypuszczam, że nie jestem odosobniony ... ?

 

Tylko integracja środowiska wędkarzy i aktywne działania, wspierane przez specjalistów z zakresu prawa i administracji, mogą przynieść zmiany, które przerwą rabunkową gospodarkę wodami !

 

Wybaczcie małego offtopa  ;)


  • Little Wing lubi to

#420 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 27 maj 2015 - 15:37

Dokladnie. Przydałaby się jakaś stricte NO KILL konkurencja na rynku. Myślę że w każdym "okregu" są ciekawe wody do przejęcia. Tylko potrzebny jest ktoś kto by się podjął tematu bo członkowie na pewno się znajdą.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych