Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Mikado


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1831 odpowiedzi w tym temacie

#1221 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 02 czerwiec 2018 - 16:30

Jakie realne CW jest w Mikado Kamisori Zander 198 do 18g? Będzie ładnie szczytówka pokazywała opad przy 5g + 3 cale?

#1222 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 02 czerwiec 2018 - 16:48

Jakie realne CW jest w Mikado Kamisori Zander 198 do 18g? Będzie ładnie szczytówka pokazywała opad przy 5g + 3 cale?

Mam ten patyk i jeśli użyjesz cienkiej, nieprzegrubionej plecionki i na niezbyt dużej głębokości to da radę. Z tymże szczyt nie jest jakiś mega miękki, bo to nie jest wklejka


  • zas210981 lubi to

#1223 OFFLINE   Tupas

Tupas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Kamil

Napisano 03 czerwiec 2018 - 11:40

Mam ten patyk i jeśli użyjesz cienkiej, nieprzegrubionej plecionki i na niezbyt dużej głębokości to da radę. Z tymże szczyt nie jest jakiś mega miękki, bo to nie jest wklejka

 

 Użytkuje Kamisori w dwuskładzie do 22g, opad jak najbardziej zauważalny od tych 5 gram + gumiś 3 cale w dobrych warunkach słaby wiatr + lekkie zamulenie. Nie wiem czy mój post coś wnosi :D lecz wydawałoby się że w tym przypadku kij do 18 gram w monoblanku powinien lajtowo ogarnać. Dużo osób stwierdzając zakres prowadzenia przynęty pomija bardzo ważny aspekt jakim są warunki panujące na danym łowisku. Pozdrawiam Kamil


Użytkownik Tupas edytował ten post 03 czerwiec 2018 - 11:49


#1224 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 04 czerwiec 2018 - 09:47

KIje sandaczowe dzielą się na te, na których widać branie i te, na których czuć branie ( oczywiście jest to bardzo ogólnie napisane ) Jeżeli chodzi o Kamisori  to są to kije na których czuć brania . Więc nie na co się kierować gramatórą . 



#1225 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 04 czerwiec 2018 - 10:06

 Użytkuje Kamisori w dwuskładzie do 22g, opad jak najbardziej zauważalny od tych 5 gram + gumiś 3 cale w dobrych warunkach słaby wiatr + lekkie zamulenie. Nie wiem czy mój post coś wnosi :D lecz wydawałoby się że w tym przypadku kij do 18 gram w monoblanku powinien lajtowo ogarnać. Dużo osób stwierdzając zakres prowadzenia przynęty pomija bardzo ważny aspekt jakim są warunki panujące na danym łowisku. Pozdrawiam Kamil

Oczywiście, w każdym kiju dolny cw można stwierdzić przy sprzyjających warunkach pogodowych, tak jak mówisz

KIje sandaczowe dzielą się na te, na których widać branie i te, na których czuć branie ( oczywiście jest to bardzo ogólnie napisane ) Jeżeli chodzi o Kamisori  to są to kije na których czuć brania . Więc nie na co się kierować gramatórą . 

Przy agresywnych braniach też widać ;). Są też patyki na których widać świetnie brania, jak również jest super przekaz na łapę. Pzdr



#1226 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 04 czerwiec 2018 - 10:27

 

 

 Są też patyki na których widać świetnie brania, jak również jest super przekaz na łapę

A mógłbyś mi wymienić coś ze stajni Mikado . Np . do 20 gr + guma taki sandaczowy standard . 



#1227 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 04 czerwiec 2018 - 11:44

A mógłbyś mi wymienić coś ze stajni Mikado . Np . do 20 gr + guma taki sandaczowy standard . 

Kamisori zander to jest mój jedyny kij od Mikado.

Edit: A przepraszam mam jeszcze Mikado Lexus Sapphire, ale do 13g, nie drogi i fajny kijek. Obserwacja po szczytówce, jak i przekaz na rękę brań na dobrym poziomie


Użytkownik wilczybilet edytował ten post 04 czerwiec 2018 - 11:52


#1228 OFFLINE   Kadi

Kadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kadi

Napisano 01 lipiec 2018 - 11:46

A ja mam pytanie z innej beczki. Chodzi za mną wklejka Lexus Sapphire drop shot 240cm do 20gr leci to na pysk? Kołowrotek wielkości dajmy na to Ninja 3000 wyważy to? Używał ktoś tego kija? Jak z czułością?



#1229 OFFLINE   ninja05

ninja05

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • Lokalizacjapomorskie
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Czapiewski

Napisano 30 lipiec 2018 - 09:23

Witam czy ktoś używal wedki mikado apsara 1,80m cw do 10g. Zastanawiam się nad kupnem i potrzebuję opinii na temat tego kijka przeznaczenie , jak się zachowuje podczas użytkowania.



#1230 OFFLINE   Boczek322

Boczek322

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 196 postów
  • Lokalizacjawarmia i mazury
  • Imię:Kamil

Napisano 31 lipiec 2018 - 20:14

Typowy krótki kij z wklejka ale z lekkim zapasem mocy. Jakościowo sam pewnie wiesz... Z jakiej słynie mikado. Osobiście używam tylko do troka

#1231 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 01 sierpień 2018 - 08:42

Szwagier ma 2,40 m - fajna okoniówka za małe pieniądze, szczytówka dobrze pokazuje brania, klasyczna wklejka, całkiem ładnie wykonana. 



#1232 OFFLINE   Boczek322

Boczek322

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 196 postów
  • Lokalizacjawarmia i mazury
  • Imię:Kamil

Napisano 04 sierpień 2018 - 14:48

może ten artykuł cos Ci pomoże w dokonaniu decyzji https://fishing-test...pin-210-cm-10-g



#1233 OFFLINE   Luciano79

Luciano79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Lucjan
  • Nazwisko:R

Napisano 18 sierpień 2018 - 07:20

Witam! Bardzo proszę o opinie wędki Mikado Specialized King River 2,75m

#1234 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 11 wrzesień 2018 - 18:49

Parę dni temu kupiłem sobie pierwszego w życiu casta Mikado Excellence Baitcast Action 210. 

Nigdy nie interesowałem się tym rodzajem patyków (no bo po co :D ) ale na pierwszy rzut oka jest to bardzo przyjemny i przyzwoity kijek, zwłaszcza za te pieniądze (160zł) i zwłaszcza w porównaniu z konkurencją. Fajne wędki innych firm zaczynały się od 400zł w górę stąd tymbardziej bez większego namysłu poszedłem w Mikado.

 

Kijek jest dość lekki i poręczny-  choć nie waży 147g jak podano w katalogu - duży minus dla firmy za bullshit.

Mój waży dokładnie 160.71g.

 

Wędka dobrze wykonana i poprawnie uzbrojona w wysokiej jakości przelotki i uchwyt fimy Seaguide - świetne komponenty i nie ma się do czego przyczepić.

 

Sam blank jest fajną propozycją dla początkujących - nie jest to sztywny kij od miotły do jerkowania, a normalna wędka, która dobrze ładuje się pod przynetami od 20g (guma + ołów)  bez użycia większej siły, a zarazem pozwala na ciskanie dużymi przynętami do 60g bez zająknięcia. Jak dla mnie jest też całkiem czuła - żeby nie powiedzieć bardzo - doskonale czuć puknięcia o kamieniste dno i pracę przynęt. Jak dla mnie wystarczy. Szczytówka jest dość miękka, a blank spolegliwy i mięsisty więc powinien dobrze trzymać ryby. Pod dużym obciążeniem pracuje głęboko do samej rękojeści. Próbę podniesienia z ziemii 5kg przeszedł beproblemowo, więc mocy na szczupaki mu raczej nie brakuje, choć jest to patyk do łowienia z ręki - do trollingu wybrałbym mocniejszą wersję do 140g.

 

Na zakończenie przykra sprawa.

Podczas pierwszego testu nad wodą podczas uczenia się rzucania castem odkleił mi się uchwyt kołowrotka. Żywica całkowicie puściła i uchwyt obrca się o 360 stopni.

Jako, że kijek przeszedł niezbędne testy i potrzebny mi będzie na wyjazd mam zamiar naprawić go samodzielnie. Aczkolwiek, radzę dobrze sprawdzić wędki tej firmy przed zakupem, ponieważ zdarzają się buble, które całkowicie ominęły kontrolę jakości (krzywe przelotki, niedoróbki w korku etc.). Dodam jeszcze, że na moje oko uchwyt był poprawnie wklejony, choć z użyciem samej żywicy, bez arborów, a żywica jest twarda i o dziwo nie jest wcale krucha - więc bardzo możliwe, że jest to odosobniony przypadek.

 

Niemniej jednak polecam ;)



#1235 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 11 wrzesień 2018 - 19:16

Aczkolwiek, radzę dobrze sprawdzić wędki tej firmy przed zakupem, ponieważ zdarzają się buble, które całkowicie ominęły kontrolę jakości (krzywe przelotki, niedoróbki w korku etc.)


Że jak? Mikado i kontrola jakości? Chyba sobie jaja robisz.
  • Alexspin lubi to

#1236 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 12 wrzesień 2018 - 07:30

Mam z serii Excellence cast 2.4m do 140g i jestem b.zadowolony.Kijek raczej pociagnie do 100g,ale tego sie spodziewalem .Nie jest to sztywna pala,no i wazy wiecej niz w katalogu,bo ok.240g.


  • salmon1977 lubi to

#1237 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 12 wrzesień 2018 - 08:00

.


Użytkownik wilczybilet edytował ten post 12 wrzesień 2018 - 08:02


#1238 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 12 wrzesień 2018 - 12:34

mikado jakościowo skończyło się w momencie kiedy skończył się pierwszej serii feeling made in koreła. 



#1239 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 12 wrzesień 2018 - 13:10

Nie ma co narzekac,przy tych cenach.Ostatnio kupilem w ciemno kijek La Vida 2,1m 5-21g za 120zl.Przelotki ala KR,moze pierwsza za duza bo 25.Swieca sie jak sic,na szczycie ladnie-male,rozmiar chyba 4.Rowno wklejone,nie ma sie do czego przyczepic.Uchwyt ala TVS,nie widze roznicy wzgledem oryginalu.Nie lowilem jeszcze,ale oceniam ,ze powinien dzialac od 5 do 15 plus waska gumka 10cm. Szczytowka delikatna,ugiecie ladnie przechodzi do dolnika.Za te kase rewelacja.



#1240 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 12 wrzesień 2018 - 13:55

Oczywiście, że nie ma co narzekać.

W tych pieniązach to bardzo dobre wędki, a niektóre modele jak Inazumy, Baltic Cod/Cat Terriroty troll&spin czy lekkie Excellence mają rewelacyjny stosunek cena/jakość.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych