Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Mikado


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1831 odpowiedzi w tym temacie

#1241 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 12 wrzesień 2018 - 19:45

Przy cenach Mikado wybaczamy dużo. Blanki kijków są zazwyczaj zacne, z zbrojeniem bywa rożnie. Niestety przekłamania w katalogu to juz standard. Dziwnym trafem błędy sa zawsze na "plus" produktu... Wagę kijka, czy inną niż obiecana konstrukcje kołowrotka wyłapać łatwo, a ile innych danych jest nieprawdziwa?
Przykre bo firma w ten sposób zniechęca nieco bardziej świadomych do inwestowania w lepszy sprzęt z logo tej marki. Kupując travelka za 200+\- godzę sie na pewne "nieścisłości", ale juz takiego Cazadora nie kupie - skoro dane sa z d... wzięte, to większą kwotę wole zainwestować tam, gdzie dane pokrywają sie z rzeczywistością.
  • Alexspin lubi to

#1242 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 13 wrzesień 2018 - 05:49

(…) tam, gdzie dane pokrywają sie z rzeczywistością.

A są takie??? Każdy dystrybutor, w zależności od potrzeb marketingu, bardziej lub mniej, ale KAŻDY zawyża lub zaniża deklarowane parametry w stosunku do rzeczywistości.

 

Na sprzęcie MIKADO zawiodłem się trzykrotnie (wędziska Lexus Sapphire Spin <10g, Sicario SL Spin 1-7g i kołowrotek Ultrafine 504FD). Nie mogę nic zarzucić jakości wykonania, ale opis parametrów we wszystkich trzech przypadkach to licentia poetica... Nigdy więcej nie kupię żadnego sprzętu sygnowanego logo tej firmy.



#1243 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 13 wrzesień 2018 - 07:45

Miałem na myśli kategorię cenową Cazadora - a w tych pieniądzach można ukręcić kij w pracowni.
Z Mikado mam dwa travelki i nie narzekam, wymiana przelotki szczytowej po zakupie w chińczyku za 50$ nie powinna dziwić :)
Tak postrzegam ten sprzęt - aliexpress tylko do pomacania.
  • kineret lubi to

#1244 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 13 wrzesień 2018 - 07:49

Kupiłem sicario 207 1-7 i jestem mega zadowolony. Miałem też streeto 2-9 i streeto air xul . Szkoda , że nie jest trochę lżejszy no ale przynajmniej ufam mu co do wytrzymałości mechanicznej .
Uchwyt też bardzo mi pasuje.

Pozdrawiam

#1245 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 13 wrzesień 2018 - 08:05

Porównawczy mini test https://wedkuje.pl/n...taw-ultra/95238. Co do uchwytu, to preferencje są wyłącznie subiektywne, nie twierdzę, że generalnie jest "bleee", ale mnie zupełnie nie odpowiada. :(



#1246 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 13 wrzesień 2018 - 08:08

Jeden lubi to, drugi tamto - normalka. Wspomniałem już o tym wcześniej, posiadam 2 kije od Mikado (Lexusa do 13g i Kamisori Zander do 18g), nie ma siędo czego przyczepić. Kamisori jest wizualnie bardzo ładnie zrobiony, przelotki równo wklejone. Bardzo fajny blank, świetna praca pod rybą, uchwyt tylko mógłby być wygodniejszy, ale to rzecz gustu


  • Alexspin lubi to

#1247 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 13 wrzesień 2018 - 10:26

Aliexpress tylko do pomacania - dobre ;)



#1248 OFFLINE   fladra

fladra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Bartosz

Napisano 13 wrzesień 2018 - 11:31

Ja do końca się nie zgodzę. Inazuma zander to jedna z moich ulubionych wędek, która jest cały czas eksploatowana. Swego czasu i Lexus pierwsza wersja była mega katowana przez moją osobę i z sentymentu nie sprzedałem jej do dzisiaj miałem również z serii Nfc lub nsc nie pamiętam dokładnie i też była ok. Innymi mikado nie łowiłem, ale te które miałem z czystym sumieniem polecam. Kołowrotek Mikado miałem jeden i powiem tyle-nigdy więcej :) W każdej firmie znajdziemy tzw. AliExpress nie tylko w Mikado.

#1249 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 13 wrzesień 2018 - 12:54

Mam kamisori perch oraz zander. Kije bardzo dobre brakuje tylko zaczepu na hak.



#1250 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 13 wrzesień 2018 - 14:36

Oczywiście ze w każdej jest chińszczyzna. Porównanie stad ze w wypadku Mikado dane katalogowe mają sie tak do rzeczywistości jak opisy na Ali ;)
Zeby nie było - ja wcale nie uważam ze to jest zły sprzęt (wędziska). Czepiam sie rzetelności opisu.
Ba, z rodzimych firm (metkujących towar z Ali), Mikado jest wcale nie ostatnie jakościowo.
Mam od dawna Sensual Travel Spin i bardzo lubię ten kijek. Mam od niedawna Excellence Journey Travel - i poza przelotką szczytową całkiem spoko kijek, choć nieco "głuchy" na tle innych spinów o podobnych parametrach. Ugięcie za to wzorowe i swietnie pracuje z plecionką.
  • Alexspin lubi to

#1251 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 14 wrzesień 2018 - 19:25

Alexspin - wrzuć sobie link do Twojego mocno subiektywnego testu w podpis. Nie będziesz musiał go wrzucać jako odpowiedź na każde pytanie o streeto/ sicario ...
  • volfi, jkos i Kamil_Olsztyn lubią to

#1252 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 14 wrzesień 2018 - 19:54

Trzeba miec ręce kowala żeby nie :lol:  czuć brań na sicario sl


  • jkos lubi to

#1253 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 15 wrzesień 2018 - 07:00

Ja do końca się nie zgodzę. Inazuma zander to jedna z moich ulubionych wędek, która jest cały czas eksploatowana. Swego czasu i Lexus pierwsza wersja była mega katowana przez moją osobę i z sentymentu nie sprzedałem jej do dzisiaj miałem również z serii Nfc lub nsc nie pamiętam dokładnie i też była ok. Innymi mikado nie łowiłem, ale te które miałem z czystym sumieniem polecam. Kołowrotek Mikado miałem jeden i powiem tyle-nigdy więcej :) W każdej firmie znajdziemy tzw. AliExpress nie tylko w Mikado.

mam inazumę zander 22cw,dobry czuły kij ,co prawda raz na Odrze strzeliła szczytówka na zaczepie ale serwis wymienił i kijek walczy nadal...co do kręciołków to posiadam 2 sztuki Mikado Black Stone,świetny kręcioł z fantastycznym hamulcem,kulturą pracy bije na głowę zaubera i red arcta...........


Użytkownik delux64 edytował ten post 15 wrzesień 2018 - 07:01


#1254 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 15 wrzesień 2018 - 10:43

Black Stone to byl przewał marketingowy - w katalogu, reklamach i filmikach zachwalali ze ma "ślimakowy posuw szpuli, zapewniający perfekcyjne ułożenie linki"... Zdjecia temu przeczyły bo nawój prezentowały zupełnie przeciętny.
Oczywiście nie ma wormshafta, bo to klon Ryobi Krieger który ma posuw na krzywce. Identyczny Dragon Ultima jakoś był uczciwie opisany w katalogu.
Samego młynka jakościowo nie oceniam, moze jest świetny - natomiast taki "chłyt marketingowy" juz zniechęca.

Tak jakby mi ktoś obiecał w salonie samochodowym 2,8 TDi a pod maską bym znalazł 1,6 benzynę ....

Użytkownik etherni edytował ten post 15 wrzesień 2018 - 10:44


#1255 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 15 wrzesień 2018 - 10:56

Bardzo dobrze wspominam inazumę do 22 g. Generalnie nigdy nie zawiodła, a już pod Szczecińsko-Odrzańskie sandacze była wręcz idealna.
A feederami różnych modeli od mikado łowię do dzisiaj. Bardzo dobre kije jak na tą klasę cenową.
  • adamklin lubi to

#1256 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 15 wrzesień 2018 - 16:28

Potwierdzam przedmówców , inazuma , kamisori bardzo udane patyki. Osobiscie łowie szcytem z inazumy do 30g ze spasowanym dolnikiem z im6. i do dzisiaj nie chce innego kija :) a to już z 6 lat 7 hmmm 8



#1257 OFFLINE   alex71

alex71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 15 wrzesień 2018 - 17:48

Tak .posiadam kamisori do 22gr i jak najbardziej polecam ten patyk ,wykonanie ,ugięcie w tym budżecie cenowym super ,trochę razi brak zaczepu na kotwicę. 



#1258 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1563 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 16 wrzesień 2018 - 07:20

Hej.Walory ,wykonanie ,czucie.Podpowiedzcie którą na sandacza w mono blanku:
Inazuma X-plode Zander
Czy może Kamisori?
Pozdro.

#1259 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1563 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 26 wrzesień 2018 - 11:05

Spytam tylko czym różnią sie te dwa kije? W sumie chodzi mi o sam blank...
Inazuma Flash Zander
Inazuma X-plode Zander

#1260 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 26 wrzesień 2018 - 11:14

Pierwszy 2cz.drugi 1cz.


  • salmon1977 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych