Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Mikado


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1831 odpowiedzi w tym temacie

#1381 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 24 kwiecień 2019 - 22:12

Koledzy - jakie wrażenia z użytkowania owego Chubstera?

Dziś go właśnie odebrałem, lecz tak na "sucho" to mam mieszane odczucia...

W porównaniu choćby z Lexusem wydaje się bardzo miękki.



#1382 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 kwiecień 2019 - 05:07

Jeśli piszesz o 305cm/3-15g, to faktycznie jest miękki, ale moim zdaniem to typowa kleniojaziówka, więc ta miękkość jest zaletą.


  • eRKa lubi to

#1383 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 25 kwiecień 2019 - 06:43

Koledzy - jakie wrażenia z użytkowania owego Chubstera?

Dziś go właśnie odebrałem, lecz tak na "sucho" to mam mieszane odczucia...

W porównaniu choćby z Lexusem wydaje się bardzo miękki.

 

Ja miałem jakiś czas 275 do 12 gram, faktycznie trochę miękki jak pisze Alex ale fajnie miota przynęty. Wędka ogólnie fajna ale dla mnie za długi dolnik i trochę ciężko poprawnie ją wyważyć, ja miałem kręciołek 4000 i dopiero łowiło mi się nią w miarę wygodnie.


  • Melfa, eRKa i Alexspin lubią to

#1384 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 25 kwiecień 2019 - 17:38

Dzięki:)



#1385 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 26 kwiecień 2019 - 05:56

A ja spodziewałem się że bedzie bardziej miękki a tymczasem jest ok a nawet dla mnie ciut za sztywny jak do woblerków 2-3 cm.  Piszę o Chubster 275/12


  • eRKa lubi to

#1386 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 26 kwiecień 2019 - 21:04

Miałem okazję chwilkę połowić  Chubster'em 275/12, i mam mieszane odczucia. Z zalet: "ciepły" blank, taki "kleniowy" , fajnie się gnie,  na pewno akcja moderate fajnie trzyma ryby. Wady również posiada: fatalne wyważenie kija w połączeniu z uchwytem TVS, który uciskał palce, dosyć ciężkie uzbrojenie. Te wady  spowodowały, że łowiłem nim właśnie tylko chwilkę.  Używanie jej cały dzień dla mnie nie było by przyjemne.    


  • eRKa lubi to

#1387 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 27 kwiecień 2019 - 06:10

Wady również posiada: fatalne wyważenie kija w połączeniu z uchwytem TVS, który uciskał palce, dosyć ciężkie uzbrojenie. Te wady  spowodowały, że łowiłem nim właśnie tylko chwilkę.  Używanie jej cały dzień dla mnie nie było by przyjemne.    

 

Co do wyważenia - zależy co się do tej wędki przykręci. Ostatnio jest moda na bardzo lekkie kołowrotki, więc to nie do tej wędki. Ja wolę przykręcić coś większego z szerszą szpulą by oddawać dalsze rzuty.  A uchwyt hmm przy pierwszym kontakcie faktycznie dziwny. Ale jak się mu przyjrzeć i chwycić w dłoń, to okazuje się że ktoś go tak zaprojektował, by trzymać stopkę kołowrotka między palcami (pośrodku między czterema) i wtedy idealnie leży w dłoni, wszystko pasuje itp. Tylko że nie wszyscy trzymają wędkę tak jak projektant tego uchwytu (ja też nie i kol. Damian też) stąd pewnie taka opinia. Ktoś chciał dobrze a wyszło jak zwykle, wystarczyło nie eksperymentować, dać okrągłą piankę czy korkogumę i po sprawie.


  • gargamel lubi to

#1388 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 27 kwiecień 2019 - 08:02

Mam i ja Katsudo Slim 229cm. Na sucho: szczytem wolniejszy odrobinę od tetona L, ale i teton krótszy o 30cm. Dużo mniejszej średnicy blank niż w jaxonie supraspin do 15. Po machnieciu nie buja go zbytnio szczytem, ale raczej fast-med bym go nazwał. Bardzo starannie wykonany i poprostu ładny w moim mniemaniu jest. Idealnie wyważony przez Fuego LT 2500. Trzymam wędkę między palcami z wskazującym na blanku i bałem się że fore będzie mi przeszkadzał, ale jest ok bo dłoń mam pianisty a fore malutki jest. Więcej napiszę jak go obrzucam. Uznawałem tetona za delikatny, ale ten jest na pewno delikatniejszy.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

#1389 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 27 kwiecień 2019 - 08:09

uważam zresztą nie tylko ja, że kołowrotek nie służy do wyważania wędki. Jak miałem przykręcony kołowrotek który ważył 280 g i nie dla tego że tyle ważył tylko że akurat rozmiar 2500 mi do niej pasował. Wędke źle zaprojektowano odchudzili dolnik użyli jakiśny dziwny lekki uchwyt a przelotki już nie typowe light i wyszło jak wyszło, ładne to to, nowoczesne, ale walory użytkowe kiepskie chodzi o ergonomię. Sam blank fajny.

Użytkownik damien79 edytował ten post 27 kwiecień 2019 - 08:10


#1390 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 27 kwiecień 2019 - 09:10

Jak dla Ciebie tytanowe SG nie są light to nie wiem co tam można założyć. Uchwyt jest skss, a nie "dziwny" i to jedyny jaki toleruję.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

#1391 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 27 kwiecień 2019 - 11:07

kolego pisze o Mikado Chubster

#1392 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 27 kwiecień 2019 - 13:44

A ja uznałem że jak pod moim wpisem to o Katsudo piszesz. Taka sytuacja.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

#1393 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 27 kwiecień 2019 - 22:11

Tak a propo chubster to czy ktoś porównywał lub mierzył go z Dragon chubhunter'em ? Dragon nieco droższy ale niewiele. Też nieco delikatniejszy do 8g. Jakby bardziej pod mini wobki ? Ktoś macał lub miał styczność ?

#1394 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 28 kwiecień 2019 - 09:30

Katsudo przetestowane. Pierwsze wrażenie, cholera jakieś to delikatne jest. Woda stojąca, cykady 3g. Plecionka jakiś chińczyk cienki. Leci dużo dalej niż z tetona L, mimo że teton z żyłka 0.14. przyzwyczajony jestem do szybszych odrobinę wędek, ale naprawdę po chwili już się nie zastanawiam nad tym. Praca pod ryba jest rewelacyjna. Piękna parabola. Największy szczupak miał 52cm. Amortyzuje wszystko. Brania czuć mocno, z tym że ja trzymam wskazujący na blanku. Jeden zgrzyt, w moim egzemplarzu między tym małym foregriprm a uchwytem jakieś takie delikatne skrzypienie słychać jak mocno wędkę naginam. Myślę że może słabo wklejony.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
  • Cru lubi to

#1395 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 kwiecień 2019 - 19:07

Miałem okazję chwilkę połowić  Chubster'em 275/12, i mam mieszane odczucia. Z zalet: "ciepły" blank, taki "kleniowy" , fajnie się gnie,  na pewno akcja moderate fajnie trzyma ryby. Wady również posiada: fatalne wyważenie kija w połączeniu z uchwytem TVS, który uciskał palce, dosyć ciężkie uzbrojenie. Te wady  spowodowały, że łowiłem nim właśnie tylko chwilkę.  Używanie jej cały dzień dla mnie nie było by przyjemne.    

 

Ja również jeden sezon pobawiłem sie tym blankiem, generalnie wszystko tak jak piszesz. Fajny dla jakiegoś domowego rod-majsterkowicza. Gdyby uzbroić blank w lżejsze przelotki i trochę dociążyć dolnik np. ubrac w pełen korek czy piankę z jakimś dekielkiem cięższym były by wtedy całkiem całkiem.


  • eRKa lubi to

#1396 OFFLINE   Damis88

Damis88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 30 kwiecień 2019 - 16:43

Dzisiaj wreszcie połowiłem na Katsudo Slim 229 w połączeniu z Daiwa Ninja 1000 lt wpadło kilka okoni i szczupakòw jako przyłów. Jak dla mnie kijek rewelacja czuć każde pstryknięcie. Ugięcie super, czuć moc kija mimo jego delikatnego wyglądu. Bez zastanowienia kupiłbym go drugi raz.

#1397 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 01 maj 2019 - 14:22

Dziś po raz pierwszy użyłem Chubstera 3,05, 3 - 15 g

 

Trochę dla mnie taki dziwny kij. Z bocznym trokiem i z woblerkami .  Z 12 g ciężarkiem przynęta nieźle lata, ale już czucie pracy mikrowoblerków (2,5 cm) takie sobie. Na Lexusie zdecydowanie lepiej je czuć( z bocznym trokiem).

Nieźle wiało, więc to też może być jakaś przyczyna  - czasem miałem wrażenie, że to wiatr go wygina.

 

Z normalnymi woblerkami - najcięższy 6 g  - agresywna 4 cm baryłka - to dla niego chyba szczyt możliwości. Z cięższymi nie próbowałem.

 

Gdybym miał oceniać w skali 1 - 10 to chyba 5 max.

 

Pracy pod rybą nie dane mi było ocenić jak na razie. hahaha

 

Jak zwykle na zawodach rybek padło niewiele.


Użytkownik eRKa edytował ten post 01 maj 2019 - 14:23


#1398 OFFLINE   Hubert_Wędkarz

Hubert_Wędkarz

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaNowe Grochale
  • Imię:Hubert
  • Nazwisko:Białowąs

Napisano 06 maj 2019 - 12:33

Witam, poszukuję opinii użytkowników wędki mikado inazuma flash zender 229 do 22g. Przymierzam się do zakupu tego kija ale nie wiem jak się on sprawuje, łowię przynętami od 8g do 16g + guma. Mój kolega posiada bratni model x-plode do 30g i jest to prawie że kij od szczotki. Więc czy model do 22g będzie odpowiedni pod moje łowienie? chodzi mi o to żeby było widać opad nawet przy 8g główce. Bo nie chce mieć takiej typowej pałki bo z okoniami też chciałbym się trochę pobawić a przy za sztywnym kiju będzie dużo spadów.

 



#1399 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4556 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 06 maj 2019 - 12:37

Może w tym wątku znajdziesz odpowiedź:http://jerkbait.pl/t...5-wędki-mikado/

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 06 maj 2019 - 12:37

  • Robert Crocker lubi to

#1400 OFFLINE   alex71

alex71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 16 maj 2019 - 10:17

Mam chubstera  2-12 gr i jak dla mnie za te pieniążki jest spoko, fajnie miota smużakami na bolenia trochę za miękki chyba ,ze na małe woblery w słabym nurcie. Dobrze trzyma rybę .Wykonanie na 4+.Polecam.


Użytkownik alex71 edytował ten post 16 maj 2019 - 10:17





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych