Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Mikado


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1831 odpowiedzi w tym temacie

#1401 OFFLINE   graf74

graf74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:G.

Napisano 16 maj 2019 - 11:31

Mnie w tych wędkach nie pasuje uchwyt i zbyt ciężkie uzbrojenie. Aż się prosi o KR Fuji. Ale miota fajnie.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

#1402 ONLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 12 czerwiec 2019 - 10:51

Ma ktoś może tego kija ? mikado specialized pike wart zakupu ?

#1403 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 15 lipiec 2019 - 20:28

Witam. Porównywał ktoś sicario do 7 15 i 22g? Duże są między nimi różnice ? Mam do 7g i szukam lekka sandaczowke i nie wiem czy do 15 czy 22 .
Pozdrawiam

#1404 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 13 wrzesień 2019 - 09:35

https://www.youtube....h?v=VnvQAKe9CuI

 

Ciekawie zapowiadają się nowości od firmy Mikado na 2020 rok, mnie szczególnie zaciekawiła Inazuma Pro, może być fajny patyk.


Użytkownik Ostry edytował ten post 13 wrzesień 2019 - 09:36

  • Paweł R., Karpiu95 i cobrax lubią to

#1405 ONLINE   karpiu08

karpiu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaKłodzko
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 wrzesień 2019 - 11:19

Z sentymentu zakupiłem sobie kijek Mikado LX Sapphire w wersji limitowanej z okazji 30 lecia firmy. Wybrałem najkrótszy blank 208 cm bo takich w zwykłych wersjach sklepowych nie było do tej pory.

Hej ;) mógłbyś coś więcej napisać o tej wędce z perspektywy dłuższego czasu użytkowania? Jakie gramatury ogarnia? Da się poprowadzić obrotówkę lub woblerka?  Może jakieś fotki ugięcia jak by dało radę :)



#1406 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 24 wrzesień 2019 - 12:41

https://www.youtube....h?v=VnvQAKe9CuI

 

Ciekawie zapowiadają się nowości od firmy Mikado na 2020 rok, mnie szczególnie zaciekawiła Inazuma Pro, może być fajny patyk.

 

Sporo ciekawych kijów w dobrych cenach zapowiedzieli. Dla wschodu opublikowali już katalog, także kto ciekawy może zajrzeć: https://микадо.рф/o-kompanii/



#1407 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 24 wrzesień 2019 - 14:10

Sporo ciekawych kijów w dobrych cenach zapowiedzieli. Dla wschodu opublikowali już katalog, także kto ciekawy może zajrzeć: https://микадо.рф/o-kompanii/

 

Dzięki za link, na Polskę katalog ma być dopiero w grudniu, ceny nowości można zobaczyć na stronie ABC wędkarza, zdjęć i parametrów dodanych nie ma ale orientacyjna cena jest.



#1408 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 26 wrzesień 2019 - 05:08

Hej ;) mógłbyś coś więcej napisać o tej wędce z perspektywy dłuższego czasu użytkowania? Jakie gramatury ogarnia? Da się poprowadzić obrotówkę lub woblerka?  Może jakieś fotki ugięcia jak by dało radę :)

Kupiłem tak jak wcześniej napisałem z sentymentu dla starego Lexusa. Miałem wszystkie długości od 220cm do 260cm. Najlepiej wspominam wędkę o długości 220 cm, przy podbijaniu była pierońsko szybka jak dla mnie a pod rybką stawała się taka przyjemnie miękka, elastyczna. Ta wędka jubileuszowa jest zupełnie inna, myślałem że będzie miała podobną charakterystykę do zwykłej o długości 220cm, że to będzie skrócony blank do 207cm. Tu jest tak...wklejka jest bardzo miękka a tuż za wklejką robi się już baaardzo sztywno. Dodam, że starego Lexusa dałem w prezencie koledze z Ukrainy bo mu się bardzo spodobała a na Ukrainie koledze tą wędkę zabrał jego brat...tamta miała coś w sobie i mi pasowała bardzo a jak widać po historii to i inni też coś w niej zauważyli, ta jubileuszowa...muszę się do niej przekonać lub lepiej ją poznać.

 

Nie łowię  na blaszki ani woblery ale raczej słabo to widzę z tą wędką. Chyba nie ta charakterystyka.


Użytkownik Pinciu edytował ten post 26 wrzesień 2019 - 05:11

  • karpiu08 lubi to

#1409 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 26 wrzesień 2019 - 13:09

Posiadam Mikado Katsudo Slim 0,5-5g 198 oraz Jaxon Grey Strem 1-7g 198. Jeśli ktoś ma pytania z chęcią odpowiem, porównam itp. 


  • Ostry lubi to

#1410 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 26 wrzesień 2019 - 13:39

Posiadam Mikado Katsudo Slim 0,5-5g 198 oraz Jaxon Grey Strem 1-7g 198. Jeśli ktoś ma pytania z chęcią odpowiem, porównam itp. 

 

Ja wrzucałem kilka stron wcześniej zdjęcia Katsudo Slim tylko tego 1-9 obok właśnie Gray Strema 1-7, tylko dłuższe wersje.

 

Sam chyba dokupię wersję którą masz bo zaczarował mnie tej kijek :)


Użytkownik Ostry edytował ten post 26 wrzesień 2019 - 13:40


#1411 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 30 październik 2019 - 21:23

Dziś otrzymałem  Mikado Kamisori 2,29  22g . Super  szybka i "cięta" wędeczka . Po testach na sucho jestem bardzo zadowolony z wykonania i pracy kija. Przy niewielkim obciążeniu pracuje szczyt później zaczyna pracować dalej , przy bardzo dużym obciążeniu  parabola.(można powiedzieć praca progres)  No i nie mogę powiedzieć , że jest to kij od szczotki- blank jest sprężysty.  Będzie to dla mnie lżejsze  uzupełnienie do Okumy Black Rock 2,75 10-35. Jutro wędkowanie. :).  Myślę , że  będę zadowolony.

PS. W temacie były głosy , że brak uchwytu do przynęty. W mojej jest oczko.

.


Użytkownik binio1111 edytował ten post 30 październik 2019 - 21:25

  • delux64 lubi to

#1412 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 483 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 31 październik 2019 - 07:15

To połamania............. ;)



#1413 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 31 październik 2019 - 08:01

 

PS. W temacie były głosy , że brak uchwytu do przynęty. W mojej jest oczko.

 

 

Bo masz nowy wypust z nowym logo, w tych jest już oczko do mocowania.



#1414 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 31 październik 2019 - 08:58

Może gdzieś się tu pojawiło. Czy ktoś użytkuje Mikado kadsudo slim 198, 0.5-5g? Mogą być opinie na PW. :)

Już widzę kolega gnat@ może się wypowiedzieć. :)


Użytkownik wiwaldi1970 edytował ten post 31 październik 2019 - 09:01


#1415 OFFLINE   ninja05

ninja05

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • Lokalizacjapomorskie
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Czapiewski

Napisano 31 październik 2019 - 09:12

Witam posiada ktoś info na temat kija Mikado lexus Saphire litel Drop Shot do cw 5-25g?



#1416 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 31 październik 2019 - 09:25

Mam i używałem ze 3 godzinki.

Generalnie nie jestem do tego typu wędek przyzwyczajony, więc wrażenia są takie mieszane. Rybki też nie złowiłem, chociaż bardzo sie starałem hahaha

Jak dla mnie kijek miękki, ładnie się wygina, 4 g czeburaszka z 2" przynętą na nanofilu 0,04 daje się wyrzucić na przyzwoitą odległość.

 

Mogę to porównac z Zemexem Aurora 662 trout series. Tego używałem z 10 godzin.

 Ten Zemex to dopiero kluska... Wyrzut 0,5 - 6 g, mięciutki jak trzykrotnie parzona herbatka. Ale - podobne przynęty znów latają na przyzwoite odległości, a okoń 39 cm wyjechał dosłownie w kilkanaście sekund(no może przesadziłem ale dłużej niż minuty hol nie trwał) Też na tym wspomnianym nanofilu.

 

Jak dla mnie - dziwne wędki chociaż w praktyce przydatne.


  • wiwaldi1970 lubi to

#1417 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 31 październik 2019 - 12:27

Moja recenzja Mikado Katsudo Slim 0,5-5g 198, napiszę tutaj bo mam czasami zapytania, lepiej by każdy czytał w wątku.

 

Więc kupując tą wędkę szukałem coś delikatnego (nie za miliony) i lepiej wykonanego od Jaxona Grey Streama 1-7g, bo nim 2x na każdym wypadzie rzucam elementem szczytowym do wody płosząc ryby.

 

Bardzo zbliżona jest giętkość wędki i jej szybkość powrotu do pozycji wyjściowej po rzucie. Katsudo Slim to faktycznie slim, cieńszej wędki w życiu nie miałem jeszcze, jest dobrze wykonana, element szczytowy mocno trzyma spigot, nie mam mowy o przesuwaniu, wylocie itp. jak ja mam w Jaxon. Przelotki proste, na lakierze się nie znam i ciul z nim.

 

Przynęty. Kabel u mnie to plecionka 0,08 dragon 4x magnum + carbon 0,20

Łowię na mini-wahadełka 1,2-2,0g, obrotówki 0,9-2,5g, imitacje robaków na główkach 1,2-2g, koguty 2g, woblerki 1-3g, microjig 0,3g, twistery na główkach 1-2g lub czeburaszkach 1-2g i tak:

- mini-wahadełka pstrągowe itp lecą zawsze najdalej (tutaj widać że jeden kawałek stali leci dalej niż cięższa obrotówka lub woblerek), tutaj zasięg wychodzi za skalę tego co trzeba na moim łowisku

- obrotówki fajnie lecą od 2g, Mepps AGLIA STREAMEPPS 00/0,9g leci dużo bliżej

- gumki od 1g lecą gdzie chce

- rzucałem microjigiem 0,3g i tutaj max 3-4m dalej nie sięgnie

 

Dla mnie komfort w przynętach mam od 1,2-2,5g, wyżej nie rzucam w zasadzie, ale nie z obawy o kij ale nie mam takich przynęt. Rzadko jiguje czy stukam po dni, bo to głównie na rzeki kij, tam obławiam wachlarzem. Stukanie kończy sie zaczepami dość często. Bardzo fajnie łowi mi się podszarpując lekko przynęty np. wahadełka, gumnki z TANTĄ, wtedy gdy przynęta zaczyna opadać wędka wraca do pozycji domyślnej, masz tą chwilę na kolejne szarpnięcie.

 

Katsudo Slim ma jedną przelotkę mniej od wszystkich moich innych wędek w rozmiarze do 200cm, a przelotki nie są jakieś super małe, może to powoduje że przynęty lecą dość dobrze. 

Wędka ma bardzo krótki dolnik co mnie właśnie skusiło, teraz dokładnie nie pamiętam ale coś koło 20cm tylko. Nigdy nic nie wlatuje pod łokieć itp, łatwo nią manewrować w krzakach lub brodzić jak ja.

 

Uchwyt wędki jest też dość krótki od góry co daje mi możliwość trzymania jej w taki sposób, że palec wskazujący idzie na BLANK, a nóżka kołowrotka między palcami środkowym a serdecznym.

Ale czasami robię tak że trzymam ten cienki BLANK palcami wskazujacym i kciukiem i ściskam go, a nóżka kołowrotka idzie między palec serdeczny a mały. Wtedy mega czucie jest, jakbyś całą dłonią ścisnął i trzymał blank.

 

Wędką łowiłem wczoraj przy temp 3*C (pierwszy raz tą wędką) i co muszę powiedzieć że ten insert na uchwycie (ten złoty) nie jest jakiś mocno zimny. Nie marzła mi ręka trzymająca wędkę, a ta druga, którą kręcę kołowrotkiem. W wielu wędkach od blanku marzła mi ręka zawsze.

 

Co do łowienia to jest to wędka pod UL, okoń 22++ w pierwszej fazie ucieczki ładnie gnie wędkę, ryby w okolicach 30++ już wiadomo na kiju że są większe. Pstrąga 30 idzie podnieść na kiju. Dla mnie to wędka na wody gdzie faktycznie rzadko występują duże ryby, a te mniejsze mają dać takie emocje jakby ciągnęło się Halibuta.

Na moich przynętach miałem kilka przyłowów od dołu czyli ukleja, strzebla potokowa, kiełb. Jeśli ryba faktycznie już do 10cm to słabo to czuć, w sumie tego typu ryby też nie walczą za mocno. Okonie do 10cm z uwagi na swoje zachowanie robią ten pierwszy odjazd i wtedy wiadomo że to ryba (mała).

Przyłów od góry to szczupak 55cm, wiadomo wędka gnie się mocno, ale dobrze trzyma to rybę, na brzegu po chwili.

 

Moje przynęty wędka ciągnie bez problemu po Odrze i to w nurcie, przy wobkach 3cm++ przy większych zawirowaniach wody w nurcie czuć szarpnięcia jakby branie było, wtedy też wędka gnie się mocniej. Myśle że od 5cm byłoby już średnio. Ale obławianie klatek odry gdzie nurt jest wsteczny lub mały spokojnie się nadaje, nie wiem co bedzie jak jakiś BOLO lub inny HAN SOLO uderzy.

 

Kolega co ze mną jeździ często myśli że ciągnę jakiegoś KABANA jak widzi moją wędkę, a tu okonek 26cm. Wędka nie jest jakaś mega szybka, ale krowi ogon to to nie jest. Na początku gdy zacząłem nią łowić, okonki mi spadały, za szybko zacinałem.

 

Miałem też Favorite Synapse 1-5g i tamta była opisana jako Med-fast, a pracowała ino szczytem, rzadko mi w parabole szła. Pstrągi mi spadały. Teraz mi nie spadają chyba że wypująć w świecy przynęte na pojedyńczym haku.

 


  • strary, wiwaldi1970 i Bednar14 lubią to

#1418 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 31 październik 2019 - 13:20

@gnat o taki opis mi chodziło . :clappinghands: Dzięki  :rolleyes:   i dalszych sukcesów życzę.  



#1419 OFFLINE   Francesco99

Francesco99

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 listopad 2019 - 13:30

Witam 

Czy ktoś może miał styczność z Mikado Milestone LIGHT 3-12 ? Jakieś opinie o tym wędzisku?

 

#1420 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 22 listopad 2019 - 16:19

Na Allegro..

Fajna cenowo(85 - 119 zł) propozycja i konkurencja dla Jaxonów.

I dla Alii...

 

Można tanio - można jak się okazuje....






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych