Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Mikado


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1874 odpowiedzi w tym temacie

#1801 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 25 sierpień 2023 - 12:09

Kupiłem na zastępstwo mikado sensor X i przyznam ze wykonanie jest naprawdę niezłe, pięknie wykonana wędka, uchwyt omotki bajka. Co prawda przelotki trochę liche No ale cóż to kij za 400zl L, nie można mieć wszystkiego :)
  • Kolorowy lubi to

#1802 OFFLINE   Umbra

Umbra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wielkopolska
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Mikołajczak

Napisano 05 wrzesień 2023 - 09:50

Ma ktoś Progressive 2-10 305 cm?
Da radę tym rzucić wobkiem 2cm?
Ile max uciągnie?
Da radę z 6cm Hektorem?

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka

#1803 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 05 wrzesień 2023 - 11:40

Wobka 2cm to już super rzuca 2,30m 3-16g, wiec wersja którą podajesz to zapewne istna katapulta. Z Wobkami 6-7cm moja wersja daje jeszcze rade, ale w górnej granicy komfortu, raczej nieagresywny twitch.

#1804 OFFLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Napisano 05 wrzesień 2023 - 22:09

Ma ktoś Progressive 2-10 305 cm?
Da radę tym rzucić wobkiem 2cm?
Ile max uciągnie?
Da radę z 6cm Hektorem?

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka


Jeżeli dobrze poszukasz to w tym temacie, kilka stron wstecz są moje wypociny na temat Progressive 10.
Jak dla mnie jest to kapitalny rzeczny uniwersał. Służy mi na górskiej rzece, łowi pstrągi, klenie, szczupaki a i w wyjątkowych sytuacjach łowię nim okonie oraz białoryb na mikro przynęty.
Górą radzi sobie z minnowem 7 cm postawionym w bystrym nurcie, chociaż to już raczej kres jego możliwości.
W tym sezonie wyjął już kilka pięknych pstrągów i kleni 50+
Mocy ma wystarczająco dużo do takiego łowienia.
Najfajniej używa mi się go właśnie z woblerami.
  • Andżej lubi to

#1805 OFFLINE   Bastek86

Bastek86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 06 wrzesień 2023 - 15:22

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z wedką Progressive 305 4-21? lub ew. 5-28? najbardziej interesuje mnie czy jest szybka czy wolna oraz długość dolnika.



#1806 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 06 wrzesień 2023 - 15:41

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z wedką Progressive 305 4-21? lub ew. 5-28? najbardziej interesuje mnie czy jest szybka czy wolna oraz długość dolnika.


Mam wersje 5-28, 2,40m. Biorąc pod uwagę standardy obecnych wędzisk to jest wolna wędka, nawet w długości 2,40, a co dopiero 3,05

#1807 OFFLINE   Umbra

Umbra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wielkopolska
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Mikołajczak

Napisano 06 wrzesień 2023 - 15:46

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z wedką Progressive 305 4-21? lub ew. 5-28? najbardziej interesuje mnie czy jest szybka czy wolna oraz długość dolnika.

Zobacz MatFishing, Mateusz Tomaszewski na FB - opisał ten kijek

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka
  • Bastek86 lubi to

#1808 OFFLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Napisano 06 wrzesień 2023 - 20:47

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z wedką Progressive 305 4-21? lub ew. 5-28? najbardziej interesuje mnie czy jest szybka czy wolna oraz długość dolnika.


Mam wersję do 28g w długości 275 cm, jest to zdecydowanie wolniejszy kij. Taki fajny kij pod bolenia czy też szczupaka.
Długość dolnika będę mógł zmierzyć w przyszłym tygodniu.
  • Bastek86 lubi to

#1809 OFFLINE   Bastek86

Bastek86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 07 wrzesień 2023 - 15:06

Mam wersję do 28g w długości 275 cm, jest to zdecydowanie wolniejszy kij. Taki fajny kij pod bolenia czy też szczupaka.
Długość dolnika będę mógł zmierzyć w przyszłym tygodniu.

 

 

Zobacz MatFishing, Mateusz Tomaszewski na FB - opisał ten kijek

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka

Dzięki za odpowiedzi. Post o wędce przeczytałem.


  • Umbra lubi to

#1810 OFFLINE   cranberr

cranberr

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaKęty
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Kołodziejczyk

Napisano 18 październik 2023 - 07:39

Jak kiedyś pisałem, że muszę przetestować Sky Dream do 4g na paszokach, tak też się stało. Przerzuconych mnóstwo ryb, w tym kabany >55cm. Ani jednego spadku! Wspaniałe czucie, błyskawiczne zacięcia i niesamowite przytrzymanie ryby - wędka pod tęczakiem 50cm ugina się w pełną parabolę. Kolega wcześniej pisał o małych przelotkach - to racja, ale mam wrażenie, że używa (niepotrzebnie moim zdaniem) zbyt grubej plecionki. Na Shimano Soare SSPG 2000, który mam podpięty pod ten kij (ultraniski nawój - często się przydaje, na leniwe ryby) mam nawiniętą plecionkę Daiwa Prorex UL Finesse Braid 0,3mm i rewelacyjny FC od YGK - KVG #0,6 (0,128mm). Bez zająknięcia przechodzi przez przelotki stosując węzeł Alberto. I, powtórzę - ZERO spadków, nawet kabanów. Co do braku zaczepu na przynętę - też mnie to denerwuje, albo można temu zaradzić kupując w "sklepie u Ali" uchwycik na gumeczkach :)

 

Testy robiłem na przynętach z Libra Lures, uzbrojonych w haki streamerowe z główkami wolframowymi, wahadłówkach i obrotówkach. Uzyskiwane zasięgi rzutowe przerosły moje najśmielsze oczekiwania.

 

Jednym słowem świetna propozycja na łowienie w szerokim zakresie - od okonków po kabany z Trout Area. Z czystym sumieniem mogę polecić ten kijek.

 

Co do samego Mikado - niesamowicie się rozwija (Sensor, Sky Dream, Progressive, JAWS...) i dopóki będą to produkty o tak wysokiej jakości i tak dobrej pracy, to kompletnie mnie to nie obchodzi, gdzie są produkowane.



#1811 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 22 październik 2023 - 08:14

Wczoraj trafiły mi się większe okonie. Pierwsze na sztywną sandaczówkę. Z żółtych miałem tylko duże przynęty a nie chciałem rwać im pysków, więc twister 17g w sumie, wylądował na sky dream’ie 1-9g. I ten spoko dawał radę. Oczywiście rzucałem delikatnie, ale i tak taka bomba na plecionce pe 0,5 latała fest. Całkiem fajnie ja podbijał po kamieniach a hol okoni był już malina.

 

Taka sytuacja. Inaczej bym tak nie robił, bo wędki mailem wczoraj cztery  ;) ale tak wyszło. I wyszło, że się da. A ktos pytał kiedyś ile można skaja przeciążyć (i pewnie nie z myślą o aż takim przewaleniu)

 

Uwaga: zważyłem twister i jednak guma lżejsza niż dzisiejsze więc w sumie 17g a nie jak myślałem 20g


Użytkownik Qh_ edytował ten post 22 październik 2023 - 08:52

  • Sebulba lubi to

#1812 OFFLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Napisano 24 październik 2023 - 14:47

Jeżeli ktoś nadal cierpliwie czeka na powrót Sensora do 2,5g to mam dobrą wiadomość! 

Właśnie pojawił się news na profilu społecznościowym Mikado, że ta wersja jest już dostępna w sklepach. 



#1813 OFFLINE   schindler

schindler

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 24 październik 2023 - 17:48

kupione w sklepwedkarski.pl - można wyłapać 10% za zapisanie się do newslettera i przy płatności z paypo z kodem ZPAYPO można jeszcze zejść 25 zł - łącznie wychodzi +/- 406 https://paypo.pl/p/k...kodypromocyjne/

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

Użytkownik schindler edytował ten post 24 październik 2023 - 17:51


#1814 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 październik 2023 - 08:50

Hej, czy łowi ktoś na Inazumę Zander Pro do 30,g 2,44m? Zastanawiam się, jakie jest realne cw i ugięcie. Potrzebuję kija do max 15cm gum na 15-20g czyli tak do 45g masy łącznej, który mialby tyle ugięcia, by awaryjnie nadawać się na szczupaka.

Użytkownik Andżej edytował ten post 26 październik 2023 - 09:04


#1815 OFFLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Napisano 28 październik 2023 - 15:33

Na nowy sezon pstrągowy będę chciał wymienić dotyczczasowy zestaw na coś mocniejszego.
Bardzo polubiłem się z Progressive 10 305cm i chcę zostać przy tej serii.
Nastawiam się na pstrągi 50+, łowisko to górska rzeka z wartkim nurtem, przynęty to głównie woblery 6-9cm oraz obrotówki nr 1 lub 2.
Którą wersję wybrać w tym przypadku 16 czy 21?

#1816 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 28 październik 2023 - 15:56

Na nowy sezon pstrągowy będę chciał wymienić dotyczczasowy zestaw na coś mocniejszego.
Bardzo polubiłem się z Progressive 10 305cm i chcę zostać przy tej serii.
Nastawiam się na pstrągi 50+, łowisko to górska rzeka z wartkim nurtem, przynęty to głównie woblery 6-9cm oraz obrotówki nr 1 lub 2.
Którą wersję wybrać w tym przypadku 16 czy 21?


Obie pstrun 50cm w nurcie wygnie po rękojeść 😁
Ale to nic, tym kijom trzeba dać zapracować. Oba będą dobre, ale jesli łowisz woblerami 9cm to skłaniałbym się jednak ku 21g.
Mam Progressive do 16 i do 28 i oba są subtelne, na pierwszy rzut oka wyglądają jakby cw. różniło się max o 5g.

#1817 OFFLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Napisano 28 październik 2023 - 16:06

Na Progressive 10 wyjąłem już kilka ładnych pstrągów w takich warunkach. Ta wędka ma naprawdę spory zapas mocy. Niestety przy tych większych rybach nie mam już pełnej kontroli nad sytuacją. Również posiadam 28 i używam jej jako szczupakówki/boleniówki, niestety ten kij nie chce ładować nielotnych przynęt pstrągowych. Zasięg rzutu też dla mnie jest bardzo ważny, ponieważ koryto miejscami ma kilkadziesiąt metrów szerokości. Od początku skłaniam się bardziej ku tej wersji 21, tylko właśnie mam obawy czy nie będę zawiedziony zasięgiem. 



#1818 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 28 październik 2023 - 16:37

O ile Ci ta opinia pomoże to podpowiem, że wersja do 16g laduje WSZYSTKO
  • Kolorowy lubi to

#1819 OFFLINE   piethras

piethras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaDE/NL/PL/HU

Napisano 30 październik 2023 - 22:12

Seria Black Crystal wędki 2.08 w 2 częściach. Do 15 i 24 gram. Mile widziane opinie użytkowników. Dobrze opisane cw?

#1820 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 14 listopad 2023 - 10:47

Pany czy mikado sensor x area s o c.w. 0,8 - 4,5 poda te 0,5 grama przyzwoicie czy to za nisko dla tego kija ?