Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Mikado


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1874 odpowiedzi w tym temacie

#1841 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3724 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 29 maj 2024 - 06:43

Mikado w kwestii:
cena - jakość - podejście do gwarancji
jest moim zdaniem bezkonkurencyjne :)

Chyba ta "bezkonkurencyjność" polega na bezkonkurencyjnym olewaniu klienta. Nie mam zastrzeżeń do cen, faktycznie są dobre w stosunku do parametrów sprzętu opisanych w ofertach, natomiast nijak się mają do rzeczywistości. Również "bezkonkurencyjne" jest wyważenie wędzisk, woła o pomstę do nieba w porównaniu z kijkami Dragona, Kongera, a nawet Jaxona. Na koniec podejście do reklamacji jest również "bezkonkurencyjne" w stosunku do w/w firm, a w szczególności do Jaxona i Kongera, które rozpatryją je w terminie co najwyżej tygodnia, a Mikado potrzebuje na to co najmniej miesiąc, albo w ogóle nabiera wody w usta.

Pozdrawiam fanów Mikado, widocznie Mikado mnie nie lubi, ja też nie muszę ich lubić.

 

Ps

Szersze rozpisywanie się na temat moich wpadek z Mikado nie miałoby sensu, bo byłby to elaborat kilkustronicowy.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 29 maj 2024 - 06:45


#1842 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2935 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 29 maj 2024 - 10:03

Ale wymień chociaż modele, które u Ciebie zaliczyły wtopy, bo tak to ciężko w ogóle się odnieść do tego co piszesz ;)



#1843 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 706 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 30 maj 2024 - 19:53

Ja do sky dream’a zastrzeżeń nie mam a go katuję i dużo i na nieokoniowych rybach.

 

zajebista wędka z zastrzeżeń tylko:

- szkoda ze nie ma 2.20 w jednoskladzie

- brak oczka na przynetę

- No i zrobił mi sie odprysk lakieru na dolniku, nie wiem czy powietrze było czy ja gdzieś nie stuknąłem. Niczego nie reklamowałem, zrobiłem zaprawkę lakierem i bangla bez problemu trzeci sezon.

 

Bardzo fajna wędka za rozsądne pieniądze.

 

Uważam że Mikado to Firma tanich produktów i od tych nie ma co cudów oczekiwać, natomiast ich produkty premium są naprawdę spoko.



#1844 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 maj 2024 - 21:00

Chyba ta "bezkonkurencyjność" polega na bezkonkurencyjnym olewaniu klienta. Nie mam zastrzeżeń do cen, faktycznie są dobre w stosunku do parametrów sprzętu opisanych w ofertach, natomiast nijak się mają do rzeczywistości. Również "bezkonkurencyjne" jest wyważenie wędzisk, woła o pomstę do nieba w porównaniu z kijkami Dragona, Kongera, a nawet Jaxona. Na koniec podejście do reklamacji jest również "bezkonkurencyjne" w stosunku do w/w firm, a w szczególności do Jaxona i Kongera, które rozpatryją je w terminie co najwyżej tygodnia, a Mikado potrzebuje na to co najmniej miesiąc, albo w ogóle nabiera wody w usta.
Pozdrawiam fanów Mikado, widocznie Mikado mnie nie lubi, ja też nie muszę ich lubić.

Ps
Szersze rozpisywanie się na temat moich wpadek z Mikado nie miałoby sensu, bo byłby to elaborat kilkustronicowy.

Dragon i dobry serwis ? Nie no nie będę uszczypliwy ale swoim podejściem do klienta sprawili, że nic - dosłownie nic już z tej firmy nie kupuje. Porównujesz Mikado do Jaxona ? Serio ?!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Obserwator86 lubi to

#1845 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 30 maj 2024 - 21:54

Z serwisem Mikado nie mam żadnych doświadczeń.Wszystkie spinningi tej firmy , które używałem były niezawodne a do tego jakościowo wykraczały poza swoją półkę cenową zdecydowanie na plus.Nie ważne czy stara seria Black Draft czy Kamisori - ja tam do Mikado nic nie mam.

#1846 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3724 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 03 czerwiec 2024 - 06:14

Ale wymień chociaż modele, które u Ciebie zaliczyły wtopy, bo tak to ciężko w ogóle się odnieść do tego co piszesz ;)

Trochę tego byłoby, ograniczę się do wędzisk, bo na nich szczególnie się zawiodłem:

- MIKADO Lexus Sapphire Spin do 7g (sztywny jak kij od miotły),

- MIKADO Sicario SL Spin 1-7g (krótka opinia porównawcza https://forumwedkars...-odczucia-r170/),

- MIKADO Jaws Light River 2-14g (tak źle wyważonego wędziska nigdy nie miałem w ręku, trzeba by chyba ćwierćkilogramowy ciężarek doczepić do stopki, żeby nie leciało na pysk).


Użytkownik Alexspin edytował ten post 03 czerwiec 2024 - 06:21


#1847 OFFLINE   Areck

Areck

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 03 czerwiec 2024 - 19:37

Mikado nie odstaje od innych marek przy tanich wędkach. Z reguły lecą na pysk i co mnie najbardziej wkurza są opisane z d... Wyższe modele jak skydream czy już nawet sensor są powyżej średniej w relacji cena-jakość według mnie.
  • Karpiu95 lubi to

#1848 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1117 postów

Napisano 03 czerwiec 2024 - 20:31

Wrzuć fotkę z kijem seryjnym 2.85cm -2.90cm który nie leci na pysk przy wynalazkach typu LT 2000-2500.


  • Obserwator86 lubi to

#1849 OFFLINE   Areck

Areck

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 04 czerwiec 2024 - 18:05

Wrzuć fotkę z kijem seryjnym 2.85cm -2.90cm który nie leci na pysk przy wynalazkach typu LT 2000-2500.

 

z seryjnym - nie wiem nie znam, nie spoglądałem na takie wędki bo mam do takiego łowienia nieseryjny kij od sześciu lat i nie myślę o zmianie   :) Twoja opinia świadczy, że prawdopodobnie takiego kija nie ma lub jest ich bardzo mało i zapewne tak jest.

 

Nie atakuję Mikado, z wędką jest tak że jednemu pasuje i jest to ideał a dla drugiego wręcz przeciwnie. Mi po prostu zapadły w pamięć np chubstery które wpadły mi w łapy i to jakaś masakra pod względem wyważenia. Mam przeświadczenie tylko jeszcze nie dotarły do mojego sklepu, a czekam na nie, że Skydreamy 2,75 będą fajnie wyważone i lekkie. I tutaj należy się zatrzymać bo jak dla mnie taka wędka za 8 stów jest super pod względem relacji jakości do ceny i ja akurat tego oczekuję. 


  • Alexspin lubi to

#1850 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3724 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 czerwiec 2024 - 06:25

(...) Mi po prostu zapadły w pamięć np chubstery które wpadły mi w łapy i to jakaś masakra pod względem wyważenia. (...)

Zapomniałem o MIKADO Specialized Chubster 2-12g. Użyłem go tylko dwukrotnie i stąd przeoczenie tej czwartej próby nieudanego podjęcia współpracy z MIKADO.



#1851 OFFLINE   jakub.chrobak.3

jakub.chrobak.3

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 19 czerwiec 2024 - 10:06

Panowie mam takie pytanie. Z racji tego, że lubię łowić szczupaki na bardzo lekki tj. gumka 7-10 cm plus główki do 8 gram to zakupiłem Mikado sky dream 2,13 cw 2-10 gram licząc, że to będzie to ponieważ zwykle kije Mikado dźwigają więcej niż wynika z opisu. Tu okazało się, że aż takiego zapasu mocy nie ma. Kij świetnie radzi sobie z gumami 7 cm plus główka 6 gram (łączny ciężar ok 10-11 gram) jednak przy gumie 10 cm plus główka 7 gram (łączna waga ok 16 gram)nie ma już komfortu. W związku z tym zastanawiam się czy nie podmienić kija na wersję o cw 3-14 gram. Pytanie do Was czy ktoś łowi tym kijem i jak tam wygląd górę cw?

Wysłane z mojego 22101316G przy użyciu Tapatalka

#1852 OFFLINE   Matss87

Matss87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 19 czerwiec 2024 - 11:50

Panowie mam takie pytanie. Z racji tego, że lubię łowić szczupaki na bardzo lekki tj. gumka 7-10 cm plus główki do 8 gram to zakupiłem Mikado sky dream 2,13 cw 2-10 gram licząc, że to będzie to ponieważ zwykle kije Mikado dźwigają więcej niż wynika z opisu. Tu okazało się, że aż takiego zapasu mocy nie ma. Kij świetnie radzi sobie z gumami 7 cm plus główka 6 gram (łączny ciężar ok 10-11 gram) jednak przy gumie 10 cm plus główka 7 gram (łączna waga ok 16 gram)nie ma już komfortu. W związku z tym zastanawiam się czy nie podmienić kija na wersję o cw 3-14 gram. Pytanie do Was czy ktoś łowi tym kijem i jak tam wygląd górę cw?

Wysłane z mojego 22101316G przy użyciu Tapatalka

Mikado niestety nie miałem, ale mogę Ci polecić Diaflexa Speeder Perch 221 3-14. Kij bardzo szybki, uniwersalny i mega czuły. 16g powinien dźwignąć bez problemu. Na okoniu kij pracuje szczytem, ale już przy szczupakach uruchamia głębsze partie blanku. Bardzo mocna propozycja w swojej kategorii cenowej.
Testując kilka wędek z tego budżetu, wiem, że nic czulszego w tej kwocie na polskim rynku się nie kupi. 



#1853 OFFLINE   jakub.chrobak.3

jakub.chrobak.3

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 19 czerwiec 2024 - 14:27

Mam diaflexa speed perch 1-8 grama i tam brakuje trochę zapasu mocy w dolniku przy przyłowie szczupaka. Jeśli w tej wersji do 14 gram będzie to samo to nie jest to kij którego szukam.

Wysłane z mojego 22101316G przy użyciu Tapatalka

#1854 OFFLINE   Matss87

Matss87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 19 czerwiec 2024 - 16:27

3-14 to całkowicie inny blank. Ma duży zapas mocy. Nieporównywalnie większy jak Speeder do 8 i 10g,które w zamyśle zostały opracowane do łowienia okoni. 3-14 to już lekka sandaczówka z opcją łowienia okoni na ciężko czy szczupaka na lekko. Najlepiej pomacać kij czy zamówić z opcją zwrotu. W wybory opcji nie ingeruje.

#1855 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 706 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 19 czerwiec 2024 - 19:32

Ja do sky dream’a zastrzeżeń nie mam a go katuję i dużo i na nieokoniowych rybach.

 

zajebista wędka z zastrzeżeń tylko:

- szkoda ze nie ma 2.20 w jednoskladzie

- brak oczka na przynetę

- No i zrobił mi sie odprysk lakieru na dolniku, nie wiem czy powietrze było czy ja gdzieś nie stuknąłem. Niczego nie reklamowałem, zrobiłem zaprawkę lakierem i bangla bez problemu trzeci sezon.

 

Bardzo fajna wędka za rozsądne pieniądze.

 

Uważam że Mikado to Firma tanich produktów i od tych nie ma co cudów oczekiwać, natomiast ich produkty premium są naprawdę spoko.

Hehehe nie chwal dnia …

Ostatnio przy przypinaniu przynęty pyk! O odpadło 2cm szczytówki. Będę dzwonił i zobaczymy jak u nich wyglada gwarancja i reklamacje  :D

 

Dam znaka.

Hehehe myślałem, ze juz po gwarancji, na szczęście 3 sezon oznacza jesień 2022, cały 2023 i wiosnę 2024 … ;)

 

Gdzie to sie oddaje/wysyła? Dziś dzwoniłem do serwisu ale po 16tej nikt nie odbiera.



#1856 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3724 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 20 czerwiec 2024 - 05:35

(...) Dziś dzwoniłem do serwisu ale po 16tej nikt nie odbiera.

Oto kłopot z serwisem MIKADO, nikt nie odbiera i będziesz miał duuużo szczęścia jeśli w ogóle ktoś odbierze...
 



#1857 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 20 czerwiec 2024 - 06:26

Gdzie to sie oddaje/wysyła? Dziś dzwoniłem do serwisu ale po 16tej nikt nie odbiera.


Oddajesz do sklepu gdzie kupiłeś. Jeśli masz dowód zakupu nie powinno być problemów. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że mają bardzo dobry serwis.

BTW. Jeśli podczas łowienia przez 2 sezony, nic się nie dzieje z wędziskiem, a potem strzela podczas zapinania przynęty to odpowiedź jest chyba prosta 😀.
  • Marcyś lubi to

#1858 OFFLINE   Mirek*

Mirek*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 216 postów
  • LokalizacjaHajnówka

Napisano 20 czerwiec 2024 - 07:30

Serwis gwarancyjny Mikado jest bezproblemowy, tak samo było z Dragonem a za Okumę na gwarancji musiałem zapłacić ...



#1859 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 20 czerwiec 2024 - 09:53

Panowie mam takie pytanie. Z racji tego, że lubię łowić szczupaki na bardzo lekki tj. gumka 7-10 cm plus główki do 8 gram to zakupiłem Mikado sky dream 2,13 cw 2-10 gram licząc, że to będzie to ponieważ zwykle kije Mikado dźwigają więcej niż wynika z opisu. Tu okazało się, że aż takiego zapasu mocy nie ma. Kij świetnie radzi sobie z gumami 7 cm plus główka 6 gram (łączny ciężar ok 10-11 gram) jednak przy gumie 10 cm plus główka 7 gram (łączna waga ok 16 gram)nie ma już komfortu. W związku z tym zastanawiam się czy nie podmienić kija na wersję o cw 3-14 gram. Pytanie do Was czy ktoś łowi tym kijem i jak tam wygląd górę cw?

Wysłane z mojego 22101316G przy użyciu Tapatalka

 

to takich zabaw używam z łodzi microflexa 2,30  3-15gr



#1860 OFFLINE   jakub.chrobak.3

jakub.chrobak.3

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 20 czerwiec 2024 - 10:22

Liczyłem na to, że ktoś z Was jest w posiadaniu tego konkretnego kija i będzie w stanie mi opowiedzieć o jego parametrach. Na moment obecny nie szukam innych modeli z innych brendów, dlatego pytanie zadałem w wątku Mikado. Oczywiście nie twierdzę, że inne kije są złe, po prostu interesuje mnie sky dream w wersji 3-13 gram.

Wysłane z mojego 22101316G przy użyciu Tapatalka