Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Mikado


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1891 odpowiedzi w tym temacie

#1881 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 747 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 14 lipiec 2024 - 10:17

Serwis przez telefon to masz w NFZecie. Możesz zadzwonić i uzyskać poradę .

Prócz tego Ty nie jesteś klientem dla Abramisa. Ich klientem jest sklep, a nie osoba indywidualna. Chyba że kupiłeś wędkę od ich przedstawiciela handlowego, a Abramis wystawił Ci FV...

Oszczędzę Ci czas i napiszę jak będzie wyglądać rozmowa.
- Dzień dobry. Złamałem szczytówkę w wędce x podczas zaczepiania przynęty o zaczep.
- Dzień dobry. Proszę oddać wędkę do sklepu gdzie ją Pan kupił razem z paragonem. Obejrzymy, jeśli będzie to wada materiałowa dostanie Pan nową szczytówkę. Jeśli nie, to zaproponujemy Panu nowy element w cenie połowy wędki. Jeśli nie będzie elementu, a jest wada materiałowa to SKLEP dostanie korektę FV i rozliczy się z Panem. Pozdrawiam.

FINITO.

Wygladala podobnie choć nie do końca (dodzwoniłem sie bo miałem urlop).

- wędkę mam przesłać bezpośrednio do Łomianek

- wystarczy sama cześć szczytowa nie musze calej

- wymienią samą wklejkę (nie było dyskusji, więc może to std przypadłość)

- Oczywiście pod warunkiem dowodu zakupu i gwarancji.

 

Zobaczymy jak się to skończy i ile potrwa. Dam znać.

 

Przy okazji. Kupiłem w zamian na UL Yamagę w podobnej gramaturze. Świetna wędka, ale „sporo” droższa a nie oferuje wiecej niż sky dream (pomimo,że tubular a nie wklejka). A jeszcze nie trafiłem na niej nic 70+ z czym sky radził sobie bez problemów. No i zobaczymy jak z żywotnością.

 

Co do klienta, to jeśli mieliby takie podejście jak piszesz to by się nie rozwijali jak się rozwijają. To klient jest ważny dla firm. „Konsument” końcowy. Bez niego nie ma ani producenta ani sklepu. Dla wszystkich dobrych firm najważniejszy jest naprawdę klient końcowy. Nawet sieci (z którymi nie sposób się nie liczyć) są tylko pośrednikiem. Sieci zresztą też zawsze stają po stronie klienta. Bez niego … jakby nie ma kasy o którą tak wszyscy się zabijają  :D



#1882 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 14 lipiec 2024 - 20:11

Wiesz, ja pracuję w tym biznesie z przerwami, już 25 lat. Twój pierwszy post był z 19.06.. Gdybyś kupił go u mnie i przyniósł go z paragonem tego dnia, to dawno byś już łowił kijem z nową szczytówką. Ale że ludzie szukają kwadratowych jaj, to ich sprawa 😀.

Użytkownik Mysha edytował ten post 14 lipiec 2024 - 20:12

  • S.N. lubi to

#1883 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 747 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 14 lipiec 2024 - 21:23

Spoko. Ale niestety kupiłem przez internet bo dużo pracuję a jeszcze rodzina, szpitale i takie tam. Poza tym na szczęście temat jest o Mikado a nie moich problemach  :D

Dlatego w temacie uczciwie pisze co MI się w Mikado podoba, a co nie. Każdy może sobie to ocenić po swojemu. A że od razu niektórzy próbują ocenić mnie i jeszcze popisać się elokwencją to jest typowe dla Polaków schowanych za ekranami.

 

Hehehe obawiam się tez, jak sam zauważyłeś, że nie jest to dla mnie priorytet pierwszy i zanim teraz wyślę, to może mi wyjść gwarancja …  :D. Bo zamiast to dziś ogarnąć pojechałem na Odrę.

 

Jak bym miał czas wbić normalnie do Wrocławia to bym pewnie zaniósł do pracowni, żeby mi naprawili od ręki.


  • Darek_W lubi to

#1884 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 14 lipiec 2024 - 21:49

Ok. Następnym razem paczka do sklepu z dowodem zakupu i tyle. Zarobili na Tobie to i mają obowiązek Ci pomóc.

#1885 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 747 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 15 lipiec 2024 - 17:16

Słyszałem, że tak można. Ale jakoś tak mam, że jak już kupiłem przez Allegro, to teraz zanieść do sklepu byłoby mi głupio.
Nie raz widziałem w sklepie: pan pokaże to, tamto, a dobre to? Potem: dziękuję, zastanowię się. I już w drzwiach sklepu klik klik na telefonie bo 5% taniej. To musi być wkurzające …

A ja nie lubię wkurzać ludzi. No może poza tymi co się sami nakręcają bez sensu  ;)

 

Ale dzięki za rady.



#1886 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisano 16 lipiec 2024 - 12:41

Mial ktoś styczność z tym kijkiem Mikado Sky Dream UL 2,24m 1,5-9g?

Użytkownik zandermafija*SpinnigistaWT edytował ten post 16 lipiec 2024 - 12:41


#1887 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 747 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 16 lipiec 2024 - 17:53

Dokładnie ten mam i opisałem na poprzednich stronach, no i tych też.



#1888 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 364 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 lipiec 2024 - 18:12

Mial ktoś styczność z tym kijkiem Mikado Sky Dream UL 2,24m 1,5-9g?

ja mam , a właściwie to musiałem odesłać do sklepu bo strzeliła mi szczytówka przy wyrzucie przynęty 5g...

Odsyłam do sklepu a oni do producenta i zobaczymy ile to potrwa...

co do kija to do tej pory sprawował się bardzo dobrze, pare szczupaków też na nim miałem i nie mogłem narzekać



#1889 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 747 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 16 lipiec 2024 - 18:23

To podobnie jak u mnie tylko u mnie pykła przy zapinaniu przynęty. A u Ciebie tez złamanie jak cięte nożem? Jestem zdziwiony, ze nie widać żadnych włókien.

nie mam porównania bo to pierwsza wedka która mi sie złamała.

 

Jedynie  jeszcze stara pełna Germina jak zacząłem nią trzepać dywany ale to się pędzel na końcu zrobił  ;) a tu jakby plastik pękł.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 16 lipiec 2024 - 18:24


#1890 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 364 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 lipiec 2024 - 18:58

To podobnie jak u mnie tylko u mnie pykła przy zapinaniu przynęty. A u Ciebie tez złamanie jak cięte nożem? Jestem zdziwiony, ze nie widać żadnych włókien.

nie mam porównania bo to pierwsza wedka która mi sie złamała.

 

Jedynie  jeszcze stara pełna Germina jak zacząłem nią trzepać dywany ale to się pędzel na końcu zrobił  ;) a tu jakby plastik pękł.

Dokładnie , jakbym piłką równo odciał i zero włókien itp ... ;) 



#1891 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisano 17 lipiec 2024 - 08:52

Od ilu gram + mała gumką(3cale kaitech) zaczyna się komfort rzutów?

Użytkownik zandermafija*SpinnigistaWT edytował ten post 17 lipiec 2024 - 08:53


#1892 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 747 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 17 lipiec 2024 - 19:12

3 cale to już raczej nawet na offsecie pustym powinno być ok.

Ja raczej mam odniesienie do 2”: taki keitech + 1 - 1,5 g główka jest ok. Wobki 2,5g też. Lżej nie łowię.

 

Oczywiście zależy na jakiej plecionce. Moim zdaniem pe 0,5 jest już grubo. Używam właśnie takiej bo mi się często szczupaki i sandacze właśnie na UL trafiają.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych