Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

kołowrotek do ultra lekkiego spinningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
201 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 16 luty 2015 - 03:18

Kijek zakupiony i pozostał temat kręciołka.

Do rozważań i tego tematu można dopisać 2 modele:

- Mitchell Avocet Gold

- Okuma Dead Eye

W najmniejszych rozmiarach ważą po około 210-220g, więc w kwestii wagi jest ok. Cenowo to samo, bo oba mam dostępne po 135 zł. Okuma niby najdłuższa gwarancja, ale kręciłem niedawno jakimś większym Mitchellem za bodajże 280 zł i był lepiej spasowany niż wszelkie Zaubery, Quicki czy Exage w zbliżonej cenie. O żadnym z nich nic na forum nie znalazłem, a Google też nie chce współpracować.

 

Spro Addiction w rozmiarze 1000 nigdzie nie ma, a dodatkowo jest nieścisłość opisu pojemności szpuli (raz podają, że dotyczy on żyłki, a innym razem, że plecionki).



#62 ONLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 16 luty 2015 - 08:58

Mitchell Mag Pro Extreme 200 od wiosny chodzi u mnie sparowany z UUL 196cm 44g wyważa dobrze, z pracy jak na razie jestem bardziej niż zadowolony, tzn. układanie cienkich plecionek (Techron 0,03) b. dobrze, hamulec b. dobrze, praca OK, było kilka większych przyłowów, też nie kaprysił.

Dla mnie OK

co to za kij kolego jeśli można zapytać? piękna waga  :wub:


  • Daniel13 lubi to

#63 OFFLINE   rybspinn

rybspinn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Grzesiek

Napisano 16 luty 2015 - 15:27

Z czystym sumieniem mogę polecić Okumę Impact 20, jest w dobrej wadze jak i cenie



#64 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 16 luty 2015 - 16:16

Mitchell mag pro extreme 200 jeśli ktoś zainteresowany posiadam na sprzedaż stan mechaniczny bdb wizualny db odpryski na stopce.

#65 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 16 luty 2015 - 21:49

 

co to za kij kolego jeśli można zapytać? piękna waga  :wub:

Pytać można zawsze :) Kij robiony na blanku FX 601- 1. Phenix ale bez tytanów :o skundlony ;)  na minimach



#66 OFFLINE   MUCHA23

MUCHA23

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Major

Napisano 17 luty 2015 - 12:51

A może wpadnie koledze w oko takie cacko wygrzebane w sieci

http://wedkarz.pro/k...ordic,sp,37,242

http://wedkarz.pro/k...rall,sp,37,1215

Ten drugi zdecydowanie lepsejszy się wydaje :D



#67 ONLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Napisano 25 luty 2015 - 14:51

Panowie, macał ktoś a być może kręcił Daiwą Crossfire A 1000, albo ciut większymi rozmiarami?

Waga fajna bo przy rozmiarze 500 i 1000 jest to 145g a przy 1500 i 2000 kolejno 218 i 215g.

Pozdrawiam



#68 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 25 luty 2015 - 15:58

Ta Daiwa nie ma chyba oporówki, a przynajmniej tak wynika z opisów.


  • Kolorowy lubi to

#69 ONLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 25 luty 2015 - 22:59

Ja zamówiłem Spro addiction micro bite 1000 - około 212 gram - dla mojej dziewczyny :) bo kolor odpowiedni :) jak dojdzie to napisze coś więcej.

 

Ciekawi mnie jeszcze Ryobi spiritual dx 500 - 165 gram

 

http://www.kiwok.pl/...y-61-p-912.html



#70 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 25 luty 2015 - 23:06

To będzie już za małe. Podlodówki, to straszne mikrusy. W budżecie poniżej 600 zł nie zejdziemy z wagą aż tak bardzo. 200-220 gram jest według mnie rozsądne.



#71 ONLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 26 luty 2015 - 10:18

To będzie już za małe. Podlodówki, to straszne mikrusy. W budżecie poniżej 600 zł nie zejdziemy z wagą aż tak bardzo. 200-220 gram jest według mnie rozsądne.

poniżej 600zł jest mitchel mag pro extreme: rozmiar 200 - waży 160g (ale możesz stwierdzić że to podlodówka) ale rozmiar 500 waży 180g a on już nie jest taki malutki



#72 OFFLINE   DanBzura

DanBzura

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaSkierniewice
  • Imię:Daniel

Napisano 26 luty 2015 - 11:08

Witam,

Może któryś z kolegów, poleci mi kołowrotek w cenie do 200zł. Chciałbym żeby kołowrotek nadawał się do spinningowania cienkimi plecionkami  0,10-0,14.

Kołowrotek będzie podpięty pod spinning Areks Warrior 5-15g. Interesuje mnie  rozmiar 1000. Spinning pod okonia i klenia.

Pozdrawiam

Daniel



#73 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 27 luty 2015 - 21:08

Po dzisiejszej wycieczce przez bydgoskie sklepy wracam z porcją informacji.

 

Spro Addiction są strasznie nierówne. 2 tygodnie temu oglądałem model 3000 i był ok, ale obecne dwie sztuki, które przyszły na sklep mają duże luzy na przekładni / mocowaniu łożyska przy korbce. Niestety są to luzy kilka rzędów większe niż w Shimano Nexave czy Spro Passion. Szkoda, bo sporych rozmiarów płytka (i długa) szpula wyglądała nader zachęcająco.

 

Okuma Dead Eye wypadła pozytywnie, chociaż praca nie jest tak jedwabista jak u Shimano. Kabłąk zbija się mocno, coś bliżej Zauberów niż delikatnie zrzucającego Exage. Dziwnie wygląda też regulacja hamulca. Klik sugeruje, że za każdym przekręceniem mamy spory przeskok, ale to tylko iluzja. Da się go płynnie ustawiać, a maksymalna siła hamulca robi wrażenie jak na tak lekki młynek. W cenie, za którą wystawia tą Okumę bydgoski sklep nadal rozważam zakup, chociaż serce kieruje ku Shimano.

 

W jednym sklepie dorwałem Nexave i Exage, oba w rozmiarze 1000. No i szok, bo Exage ma o wiele krótszą stópkę. Na tyle krótką, że nawet minimalne poluzowanie uchwytu powoduje, że kabłąk stuka mi o kość palca wskazującego. Mimo iż działa on pięknie, to nie zdecydowałem się na zakup właśnie z tego powodu. Nexave o dziwo nie ma tej przypadłości.

 

EDIT:

=========

Mała errata odnośnie Exage. Przeszukałem zdjęcia dostępne w sieci i wychodzi na to, że ten kociokwik ze stopką Shimano wprowadziło w serii FD. Nexave, których w sklepach pełno, to nadal FC. Gdy wyszukałem Exage 1000 FC, to wygląda tak, jak i Nexave. Jeden z bydgoskich sklepów ponoć ma starą wersje, więc jutro śmigam się upewnić.


Użytkownik darks86 edytował ten post 28 luty 2015 - 01:32


#74 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 27 luty 2015 - 21:36

Tu się zgodzę, luzy ma i czasem dziwnie przeskakuje. 



#75 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 28 luty 2015 - 15:48

Ja mam Nexavke 1000 FC jak dla mnie wystarczający do UL  mój kompletuje na zamiane z Mikrosem i od niedawna z Elvisem,

 

Wiadomo ze mozna łowic bardziej Burżuazujnym kęciołkiem... :P ale mi narazie wystarczy



#76 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 28 luty 2015 - 17:17

Kupiłem jednak Okumę. Exage FC miał nieco większy luz niż Sienna... Hamulce w małych shimano mnie załamały. Pod koniec zakresu regulacja przestaje być liniowa. Nie da się kupić szpulek do Sienny. To przeważyło i kupiłem Okumę Dead Eye. Zobaczymy. Wydaje się bardziej uniwersalna. Zdam relację po testach.

#77 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 28 luty 2015 - 19:26

A Nexavka ma dwie szpulki :lol: pozdr...poza tym po co mi hamulec na okonka 20 cm  itp ???? :lol: :lol:


Użytkownik Greg1407 edytował ten post 28 luty 2015 - 19:30


#78 OFFLINE   xnt@

xnt@

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 28 luty 2015 - 20:05

Shimano aero gt 1000, tylko trzeba szukać w dobrym stanie.


  • Paavo lubi to

#79 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 28 luty 2015 - 20:34

A Nexavka ma dwie szpulki :lol: pozdr...poza tym po co mi hamulec na okonka 20 cm  itp ???? :lol: :lol:

 

Wiem, że ma dwie szpule, ale kosztuje około 160 zł, więc cenowo będzie podobnie (135 zł dałem, druga szpula 35 zł). Sprawdzałem - kręciołek ok, ale znów ta niewielka szpulka i hamulec taki sobie. Ok, po maksymalnym skręceniu ten hamulec jako tako da radę, ale on już tam nie ma regulacji płynnej, a bardziej 0-1. Okumę można regulować płynnie od praktycznie zerowego oporu po beton.

 

Wyśmiewasz potrzebę hamulca jakbyś dopiero zaczynał wędkować. Na kijku do 7-10g tylko hamulec może męczyć przyłów. Dzisiaj poszedłem na okonie. Przynęty - twisterki 3-4 cm, czerwone, zgniła zieleń, złoty, pomarańcz. W godzinę 4 szczupaki w różnych miejscach. 3 odcinki, bo bez przyponu, ale pod nogami. Pierwszy ponad 70 cm, drugi ponad 60, trzeci podobnie jak pierwszy, czwarty nieco ponad 30. Miałem kręciołek z żyłką 0,16mm w rozmiarze 2000. Hamulec dokręcony w miarę mocno, a i tak oddawał. Gdybym dzisiaj miał taką Siennę, to ryba odchodziłaby gdzie jej się podoba. Zauważ, że mówimy o szczupakach do 3kg max. Sztukę większą jako przyłów na riperka 5 cm miałem w styczniu. Poza tym pamiętam, co robił mi z kijem okoń 40 cm. Sorry, hamulec musi być w pełni sprawny nawet gdy łowię na paprochy. W Bydgoszczy gościu trafił na czerwonego paproszka bolenia 76 cm. Kijek, to Konger Mikros, kręciołek Zauber 2000. Wytargał go.



#80 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 28 luty 2015 - 21:24

@darks86 czekam na relację z użytkowania okumy :) spro micro casta 3000 będę testował za około 2-3 tygodnie, ale skoro piszesz o luzach to trzeba się rozejrzeć za alternatywami do flash percha :)

 

PS. @darks86 jaki kijek kupiłeś do tej okumy?


Użytkownik raven88 edytował ten post 28 luty 2015 - 21:55

  • maryjanl lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych